Wiadomości

Obrazek użytkownika contessa

"Za czasów rządów koalicji PO-PSL Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej przeznaczył miliony złotych m. in. na rzecz fundacji, które oprócz pomocy, zajmowały się również promowaniem ideologii gender oraz LGBT.  (...)"

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika contessa

Opozycja co chwila wpada w kolejną histerię  - że "przez PiS" tysiące uczniów zostały bez szkoły, że PiS obiecał obniżyć podatki, a jak je obniżył to po co obniżył itd. Kupa śmiechu. Ostatnio opozycja lansuje tezę, że rodzice przepijają 500+. Jak to się ma do rzeczywistości? Zobacz.

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika wilre

Romuald Lipko, jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz Przyjaciel, walczy z chorobą ...
( )

Jeśli Jego rozmowa z kimś z nas była lub jest możliwa, to Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy…

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie...

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

wPolityce.pl: Czy któryś z ukraińskich katów Polaków na Wołyniu odpowiedział za swoje bestialskie zbrodnie?

Marek A. Koprowski: Większość katów z Wołynia nie została nigdy ukarana. Wielu w spokoju dożyło późnej starości. Pierwszy szef zbrodniczej bezpieki OUN Mykoła Łebed´ pracował w strukturach amerykańskiego wywiadu jako specjalistą do spraw Europy Wschodniej. Szkolił pracowników CIA i wysyłał agentów na tereny Europy Wschodniej. Prowadził w Nowym Jorku placówkę kultury ukraińskiej, która w rzeczywistości była instytucją finansowaną przez CIA. Co roku rząd Stanów...

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Udręki "Wyborczej". Polska za mało przyjazna LGBT: "Samorządy uchwalają i podpisują deklaracje zakładające „wolność od tej ideologii"

„Gazeta Wyborcza” alarmuje: Polska jest za mało przyjazna środowiskom LGBT. Jak ogłasza, stoimy w tej sprawie na ”światowym antypodium”. Na kilku stronach „GW” zrobiła więc, z tej bulwersującej dla nich sprawy, temat dnia i publikuje nawet mapę miast i wsi wolnych od LGBT.

Advertisement

       Od trzech lat stoimy...

4.8
Średnio: 4.8 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Trzaskowski pojechał tam - przypomnijmy - na szczyt Europejskiej Partii Ludowej (EPL), w skład której wchodzi PO. - Na szczycie Europejskiej Partii Ludowej omawiane są kwestie związane z priorytetami takimi jak np. budżet dla miast. Walczymy o fundusze dla Warszawy i od radnych PiS oczekiwałbym wsparcia takich działań - podkreślił Dąbrowa. Na takiej samej zasadzie można tłumaczyć każdy wyjazd.

Na profilu warszawskiego PiS poinformowano, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uczestniczył w partyjnym wydarzeniu Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli, a wyjazd...

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Skompromitowany poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław G., który siedział już w areszcie i wciąż ciążą na nim prokuratorskie zarzuty, nie zamierza schodzić ze sceny politycznej. Ba, jak twierdzi - "nie zamierza odpuścić PiS-owi". Dodaje przy tym, że działacze PO zgłaszają go jako potencjalnego kandydata w jesiennych wyborach. W 4 lipca do szczecińskiego sądu wpłynął akt oskarżenia w tzw. aferze melioracyjnej przeciwko m.in. Stanisławowi G. Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd...

5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób m.in. z prywatnego banku w związku z udzieleniem kredytu i próbą wyłudzenia nienależnego VAT. Kwota wyłudzeń VAT miała sięgnąć 23 mln zł, a szkoda banku - 50 mln zł.

Jak wynika z informacji PAP, wśród zatrzymanych są byli prezesi i członkowie zarządu, dyrektor oraz pracownicy banku komercyjnego, a także byli i obecni prezesi spółek z woj. mazowieckiego.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze warszawskiej delegatury Biura.

...
5
Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Członkom mafii paliwowej, która wystawiała lewe faktury i oszukiwała na VAT, grozi 25 lat więzienia. Skonfiskowano im też spółkę – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"DGP" informuje o rozbiciu przez CBŚP zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się oszustwami na podatku VAT i akcyzie. Dziennik zwraca uwagę, że sprawa ma niespotykany kaliber, bo zarzuty usłyszało już ponad 500 osób.

"Części podejrzanych grozi aż 25 lat więzienia za tzw. zbrodnię vatowską, czyli wystawianie fikcyjnych faktur na kwotę co najmniej 10 mln zł" – czytamy.

Produkowany w okolicy...

5
Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Andy-aandy

Do Sądu Okręgowego w Szczecinie ma trafić we wtorek akt oskarżenia w sprawie tzw. afery melioracyjnej. Głównym oskarżonym jest poseł Stanisław Gawłowski, były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej.

Advertisement

Akt oskarżenia, liczący ponad 1000 stron ma skierować do sądu Prokuratura Krajowa. 

Stanisławowi Gawłowskiemu, za siedem przestępstw, w tym cztery korupcyjne, grozi kara do 15 lat więzienia. Łącznie akt oskarżenia obejmuje 32 osoby.

Prokuratura zarzuca politykowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu przyjęcie korzyści majątkowych w wysokości 700 tysięcy...

5
Średnio: 5 (1 głos)

Strony