Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
Artykuł

Kułacy, agenci obcych wywiadów, trockiści, kontrrewolucjoniści i inni wyimaginowani wrogowie ludu nie żyli lub dogorywali w łagrach. Nic już nie zagrażało władzy Stalina i pora było zakończyć zmasowany terror. Wystarczyło… przyspieszyć mordowanie.

5
Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

Jak zwykle przy takich okazjach - rozgorzał spór o liczebność manifestacji zorganizowanej przez KOD i opozycję parlamentarną. Różnice w oszacowaniu ile osób przemaszerowało dziś ulicami Warszawy - są spore.
Według raportu policji w marszu wzięło udział 15 tys. osób. Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwik informował, że pod TK było ich 27 tys., a pod Pałacem Prezydenckim ponad 50 tys.
Swoje wyliczenia mają z kolei dziennikarze TVP Info, którzy policzyli uczestników sobotniego marszu. Po zliczeniu poszczególnych osób przechodzących między placem Trzech Krzyży, a rondem de Gaulle’...

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
Artykuł

Ikona polskiej piosenki, Irena Jarocka, zmarła w 2012 roku. Gdyby żyła, 18 sierpnia świętowałaby swoje 70. urodziny. Irena Jarocka przyszła na świat 18 sierpnia 1946 roku w Srebrnej Górze. Wokalnie zadebiutowała na festiwalu w Sopocie, gdzie wystąpiła mając 22 lata. Pierwszym przebojem Jarockiej był utwór "Gondolierzy znad Wisły", ale w jej repertuarze nie zabrakło innych piosenek, które podbijały serca Polaków. Do nich zaliczyć można takie kompozycje, jak "Motylem jestem", "Kocha się raz", "Odpływają kawiarenki", "Wymyśliłam cię" czy "Beatlemania story".

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

Nauczycielka jednej z brytyjskich szkół zmuszała dzieci do pisania listów do syryjskich terrorystów, których określała mianem „bohaterów” – informuje „Daily Mail”.

Odręczne listy wraz z rysunkami i odciskami rąk dzieci kierowane były do członków Al-Kaidy. Dzieci odnosząc się do dżihadystów porównywały ich do „diamentów” czy „braci”. Dziewczynki miały pisać, że kiedy  zostaną matkami będą posyłać swoich synów do walki.

Pochwalne notki kobieta umieszczała na Twitterze wraz ze zdjęciami z egzekucji dokonywanymi przez terrorystów. Posługiwała się tam nickiem @...

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

Ktoś może powiedzieć: obraz dnia był dokładnie taki sam jak w stacjach komercyjnych, to samo śmieszyło, to samo oburzało.
Dokładnie. I to było złe. Bo to znaczy, że w Polsce nie było pluralizmu. Cel jaki sobie postawiłem od pierwszego dnia jest prosty. Chcemy zerwać z tym kopiowaniem innych, chcemy myśleć samodzielnie i w rzetelny sposób decydować co jest najważniejsze, a co mniej ważne. Wracamy w ten sposób do źródeł wolnego dziennikarstwa. Ale ma to też mocny aspekt komercyjny, bo przecież kiedy jedna stacja zacznie być trochę inna, inaczej stawiać pewne sprawy, kiedy wyrwie się z...

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

12-letni syn jednego z liderów chrześcijańskiej społeczności syryjskiej wioski niedaleko Aleppo został bestialsko zamordowany przez dżihadystów.

Ojciec chłopca, znany z działalności dobroczynnej, pzyczynił się do budowy dziewięciu kościołów. Jego syn był maltertowany na jego oczach, wcześniej dżihadyści postawili go przed wyborem: śmierć jego syna albo przejście na islam. W wyniku odmowy on sam został pobity, spotkało to także dwóch innych chrześcijan. Potem całą czwórkę, wraz z chłopcem, ukrzyżowano.

Dżihadyści jednocześnie zamordowali poprzez ścięcie ośmiu pracowników...

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

https://youtu.be/bqc--dAuuKU

 Lewandowski, główny autor programu gospodarczego PO ogłoszonego na konwencji w sobotę, jest tematem pierwszego spotu PiS z serii „Wszyscy ludzie Kopacz”. Jak słyszymy od sztabowców partii, klip – w tym momencie tylko internetowy – ma na celu „neutralizację” wystawionego na pierwszą linię frontu Lewandowskiego.

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

Były wicepremier i marszałek Sejmu dworuje sobie ze swojego dawnego kolegi z rządu. – Giertych do wora, a wór do jeziora – powiedział Ludwik Dorn w programie „Jeden na jeden” TVN24.

Cała awantura zaczęła się, gdy kilka dni temu mecenas Roman Giertych skomentował sensacyjny transfer Ludwika Dorna do Platformy Obywatelskiej. – To kpina z PiS-u. Pokazanie, że trzeci bliźniak jest na listach PO, to pokazanie cynizmu ludzi, którzy za miską soczewicy chcą sprzedawać to co reprezentowali przez ostatnie 20 lat – powiedział Giertych na antenie...

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

Organizacje pozarządowe odpowiedziały na ostatni komunikat ministra środowiska. Jan Szyszko odniósł się w nim do projektów ustaw przygotowanych przez zespół prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie Puszczy Białowieskiej. Zdaniem ekologów, minister podważył autorytet byłego prezydenta.

Według resortu środowiska Lech Kaczyński nie opowiedział się za objęciem całej puszczy parkiem narodowym: - Kilka organizacji ekologicznych twierdzi, że decyzje Ministerstwa Środowiska w sprawie Puszczy Białowieskiej podważają dziedzictwo i plany prezydenta Lecha Kaczyńskiego - zdaniem...

5
Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
Artykuł

Mydlana bańka w postaci ruchu społecznego zwanego KOD pękła chyba ostatecznie. Jest kilku, kilkunastu płatnych kadrowców, trochę wariatów i nieco więcej partyjnych funkcjonariuszy. Realnie opozycja nie ma swojego ruchu społecznego, ale za taki się po prostu przebiera.

W Polsce z całą pewnością istnieją ruchy społeczne, jak choćby Rodziny Radia Maryja, organizacje strzelców czy grupy rekonstrukcyjne. Ostatnio swoją siłę pokazały kluby „Gazety Polskiej”, kiedy w jedną dobę zgromadziły od kilku do kilkunastu tysięcy ludzi w czasie manifestacji w obronie demokracji przed puczem.

5
Średnio: 5 (głosów:3)

Strony