Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Roman z USA
1 dzień temu Ja nie z tych, którym pozwolono wyjechać wygodnie pociągiem. Oni zaczęli wyjeżdzać trochę później, najwięcej z nich wyjechało w 1969 roku. Gdybym należał do tego plemienia, nie musiałbym tak ryzykować. Pozostawiłem wtedy w Polsce rodziców i braci, mojej matce pozwolono przyjechać do mnie w odwiedziny dopiero po sześciu latach. Po mojej ucieczce milicja zrobiła w domu "kipisz", przesłuchiwała moich sąsiadów i profesorów z technikum. Ja już mieszkałem w Szwecji, gdy przepraszani przez "niezłomnego" zaczęli przyjeżdżać do Danii i Szwecji. Do Szwecji przyleciałem po sześciu miesiącach pobytu w obozie w Austrii. Ten "niezłomny" o którym piszesz powinien przeprosić Polaków, w imieniu swego teścia za pisanie antypolskich wierszy i za to, że tak oddanie budowali oni w Polsce komunę. Sam "niezłomny" powinien przeprosić Polaków za kłamstwa w swoich przemówieniach w Kielcach i na dworcu kolejowym w Gdańsku, niedotrzymanie obietnic i nazywanie Polski "polin". Na moment wrócę jeszcze do Apoloniusza, jego ataki na Polonię przypominają mi ataki PZPR na Polonię i jej działaczy.
2
"Monsieur Roman z Usa, wybacz, że pytam:"
Obrazek użytkownika kefas z giathalassy
Obrazek użytkownika Roman z USA
1 dzień temu Kefas, witaj ponownie. Przede wszystkim dziękuję za wsparcie, ciekaw też jestem za co oberwało mi się od zomowców. Ani jeden z nich nie miał odwagi przedstawić się i napisać za co. W Waszyngtonie nie potrzeba było nas dużo więcej, poza tym były to dni w środku tygodnia, a więc dni pracy. I jeszcze jedno, miałem tego nie pisać, ale zmieniłem zdanie.Otóż gdy Jaruzelski wprowadził w Polsce stan wojenny 13 grudnia 1981 roku, zaproponowałem na zebraniu Kongresu Polonii Amerykańskiej przeprowadzenie głodówki w namiocie na śniegu przed Konsulatem PRL w Chicago.Strajk doszedł do skutku, ja i trzech moich kolegów spędziło Święta Bożego Narodzenia w namiocie na śniegu, między jeziorem Michigan, a budynkiem konsulatu. Dodam, że po zakończeniu tego strajku przed budynkiem konsulatu przeszło 50 tys. Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia. Była to pierwsza głodówka w historii miasta Chicago i trwała trzy doby.Organizatorzy protestu jak i policja liczyli na jakieś 5 tys., przybyło 10 razy tyle. Komunistyczne władze w Warszawie były zaszokowane taką reakcją Polonii. Była to największa demonstracja polityczna w historii miasta Chicago, co przypuszczam ochroniło też w pewnym stopniu internowanych działaczy Solidarności od jeszcze większych represji.Zadzwoniła wtedy do mnie moja była sąsiadka z Australii i powiedziała: Roman, widziałam ciebie w tutejszej telewizji. Dla ciekawostki dodam jeszcze, że na wiosnę 1968 roku "wywędrowałem" z Polski bez paszportu przez góry do Czechosłowacji, a następnie przez druty kolczaste i pod napięciem dalej na zachód.  
4
"Monsieur Roman z Usa, wybacz, że pytam:"
Obrazek użytkownika kefas z giathalassy
Obrazek użytkownika Roman z USA
1 dzień temu Odczep się głupku od Polonii i ode mnie, poza tym nie pisze się "Usa", lecz USA. Nawet nie wiesz, że to dzięki Polonii Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku, a w marcu 1999 roku przystąpiła do NATO i to dzięki 10 milionom podpisów, które zebrała wtedy Polonia. Takiej ilości podpisów nie zebrał chyba nikt w historii USA.
3
"Monsieur Roman z Usa, wybacz, że pytam:"
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Obrazek użytkownika Roman z USA
2 dni temu I cień i cień okrągłego stołu  z niezliczonych kantów ilościąprzygniata nasz cały Naród sprzedany zdrajców podłością.
6
PRAWO I TCHÓRZLIWOŚĆ
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Roman z USA
2 dni temu Do kefas Tak jak już napisałem, ten człowiek manipuluje i kłamie i jakakolwiek z nim dyskusja nie ma senu. Dlatego napisałem, że być może został tu oddelegowany. Napisałem, że w akcji Polonii w Waszyngtonie wzięło udział 30 osób, było nas więcej, a dokładnie 36. Apoloniusz od razu napisał, że było nas kilkunastu. Widać wyraźnie próbę dyskredytowania Polonii. Byłoby nas więcej gdyby Kluby Gazety Polskiej na polecenie red. Sakiewicza nie odwołały swojego udziału w akcji, a prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula nie wycofał się z niej w ostatniej chwili. Przydałoby się nam wtedy 10 osób więcej. Większej ilości być może nie wpuszczono by nawet do tego gmachu ponieważ większa ilość uczestników mogłaby zakłócić pracę kongresmanów i urzędników w ich biurach. Przyjeżdżają tam także delegacje różnych organizacji amerykańskich z całych Stanów Zjednoczonych. Polacy mają też błędne informacje o ilości Polaków zamieszkałych na tym kontynencie. Dla przykładu podam, że w Chicago na codzień polskim językiem posługuje się około 300 tys. mieszkańców. Są tu w stanach tysiące, a może i milion mieszkańców, którzy mają polskie nazwiska, a nie mają w sobie kropli polskiej krwi, a to ze względu na to, że nazwisko otrzymali po małżonku. Są miliony, które wiedzą, że są polskiego pochodzenia, ale jest to często trzecie lub nawet czwarte pokolenie. Ci ludzie nie znają polskiego języka, a do kościoła chodzą na msze w języku angielskim i nie uczestniczą w życiu Polonii, to są Amerykanie, nie Polacy. To samo dotyczy innych nacji, być może napiszę tym więcej innym razem.Pozdrawiam
1
"Monsieur Roman z Usa, wybacz, że pytam:"
Obrazek użytkownika kefas z giathalassy
Obrazek użytkownika Roman z USA
3 dni temu Witaj Marku. Teraz widzę, że popełniłem błąd zamiesczając ten wpis, z tym człowiekiem nie da się po prostu dyskutować. Czepił się mnie jak rzep korzucha i nie wiem o co jemu chodzi. Kompletnie nie zna procedur załatwiania spraw w Waszyngtonie, nie zna polonijnych realiów, nie potrafi logicznie myśleć, wybiera z tekstu to co jemu pasuje i jeszcze tym manipuluje. Żadnej rzeczowej dyskusji, tylko jakieś zarzuty, oskarżenia. To ja mam postawić na baczność prezydenta, kongresmanów, senatorów i nie wiem kogo jeszcze, ale on nie potrafi przywołać do porządku Morawieckiego i Dudy. Nie odniósł się do kilku spraw, które poruszyłem w tym jak i w innych tekstach i komentarzach.  Kieruje jednocześnie w pod moim adresem jakieś czułości zamiast skierować je do swojej żony. Jak sam napisał jego żona drży, gdy on zasiada do klawiatury i nie dziwię się, współczuję jego żonie. Być może przyczyną jego problemów są jakieś dolegliwości zdrowotne. Mogę jemu jedynie współczuć i być może te plusiki, które otrzymał od niektórych są jemu bardzo potrzebne.Trzym sie.
2
"Monsieur Roman z Usa, wybacz, że pytam:"
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika Roman z USA
3 dni temu Jestem pełen optymizmu, jeszcze kilku Hartmanów i dogonimy, a nawet wyprzedzimy światową czołówkę.Pozdrawiam
1
To nie polskie uczelnie, lecz światowe rankingi są złe – nieprawdaż ?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Roman z USA
3 dni temu Czy to do Chińczyków Pani pisze? Czy nie należało napisać, zbyt mało i zbyt późno? Czasem zastanawiam się czy Polakom potrzebny jest polski język? Jeżeli nasi poeci i pisarze widzą co Polacy zrobili z polskim językiem to chyba przewracają się w grobach.  Te minusy to nie ode mnie.
0
Macron - too little, too late
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Roman z USA
6 dni temu W XX wieku Polska wydała wielu wielkich Polaków, ale do dwóch największych bez wahania zaliczyłbym Jana Pawła II i oj. Tadeusza Rydzyka. Gdyby nie dzieła oj.Rydzyka tacy jak Kwaśniewski, Tusk, Komorowski i wielu innych prawdopodobnie już świętowaliby pogrzeb Polski. Obsewuję jak bardzo pchają się do tvTRWAM obecnie rządzący politycy, od prezydenta do posłów. Wiedzą, że bez poparcia oj. Rydzyka nie mają szans na wygranie wyborów, a on już ich ostrzegł, że następnym razem Polacy nie będą głosować na nich tylko dlatego, że opozycja jest gorsza. Powiedział, "ja patrzę na wasze ręce, następnym razem Polacy nie będą głosować na mniejsze zło, mają tego dosyć i po prostu pozostaną w domu tak jak i ja".
11
Radio Maryja, tvTrwam obywatelskim sukcesem
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Roman z USA
6 dni temu Piszesz, że prawda ZAWSZE jest pośrodku. Jest to jedna z bzdur często powtarzana przez ludzi, nie jest to nawet przysłowie. Przysłowia są przeważnie mądre, powiadają, że są mądrością narodów. Prawda leży zawsze tam gdzie leży, prawda to fakty, a tych nie koloruje się. Jeżeli dwie osoby patrzą na białą kartkę papieru i jedna z nich mówi, że kartka jest biała, a druga mówi, że jest czarna, czy należy wtedy uznać, że kartka jest szara? Jeżeli Ty mówisz prawdę, a druga osoba zarzuca Tobie kłamstwo, czy należy wtedy uznać, że Ty trochę kłamiesz? Twój komentarz pod którym Tobie odpowiadam moża określić słowami, groch z kapustą.
4
DRAŻNIENIE TYGRYSA, CZYLI TYSIĄC FAŁSZYWYCH AFER
Obrazek użytkownika michael-abakus

Strony