Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Jurand
14 godzin temu @ Ość Ość pozwolę sobie mieć inne zdanie.Czy Polska była czy nie była? Wielu chciałoby aby nie istniała, ale Polska była, Polska istniała. Na terytorium Polski toczyła się wojna, bezpardonowa wojna! Kidy bowiem państwo nie istnieje? Wtedy, kiedy nie ma Narodu. Wtedy kiedy nie ma Armii. Wtedy kiedy nie ma rządu. Wtedy, kiedy nie ma policji. Wszystkie te składniki Państwa Polskiego w latach 1939-1945 istniały, czego niestety nie można paowiedzieć o tzw peerelu z lat 1945- 1990.
2
A ja nie będę przepraszał!
Obrazek użytkownika Ość
Obrazek użytkownika Jurand
1 tydzień temu @Poeta A tak swoją drogą to kto wybrał nam tego dudusia? Pan prezes Kaczyński. Niestety to nie pierwszy jego bardzo nieudany wybór. Następną razą, myślę, że trzeba będzie wybrać samemu. Nawet jeśli będzie to p. Beata Szydło, należy zlekceważyć ten wybór PiS. Trzeba głosować na p. Grzegorza Brauna.
2
SPADAJ ! gówniarz prezydencik, żydowska kukła - czyli kukułcze jaje
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Jurand
1 tydzień temu @ Pacyna Poruszyłeś kilka spraw, do których chciałbym się ustosunkować.Po pierwsze. Masz rację, że zawsze będzie jakaś tam drobna część która zechce być ciemnakami i żadana siła nie zmusi ich do nauki, to bęsą właśnie ci do obsługi prostych maszyn i urządzeń, nawet czytać nie muszą umieć, znak graficzny zastąpi im tę umiejętność.Co do nieuków zaniżających poziom grupy. Zawsze można wprowadzić trzy poziomy nauczania a czwarty to dać miotłę i szuflę i niech zamiatają korytarze i kopią rowy melioracyjne.Niemcy. Oooo to cała historia. Dlaczego Niemcy sprowadzają siłę roboczą? Czy nie ma Niemców aby wykonywać te prace? Oczywiście są, ale żaden z nich nie dotknie się ciężkiej i mało płatnej pracy. Dlaczego Merkel zaprosiła "syryjczyków" do Niemiec? Liczyła na to, że do Niemiec zjadą ludzie wykształceni, znający język i szanujący pracę. Niestety, wykształconych ztrzymała Turcja, a wysłała dzicz i hołotę, która to nie chce pracować, a chce korzystać z niemieckich zasiłków, domów i kobiet. Oczywiście wszystko im się należy. I w ten to sposób Tucy załatwili Merkel potężnego kopniaka w cztery litery. Wprawdzie próbowała tym szczęściem obdzielić innych, ale ci inni są zbyt mądrzy, albo Mertkel zbyt głupia.Odpłatne studia! Bardzo słuszny postulat. Studia wyższe muszą być płatne! A dla ludzi których nie stać na opłacenie stufiów wprowadzić system nisko lub wcale nie oprocentowanych pożyczek, pozwalających na ukończenie tych studiów. I jeszcze jedno, będąc ostatnio w Polsce, rozmawiając z siostrą dowiedziałem się, że w moim rodzinnym mieście, nie za dużym nie za małym jest 6 czy 7 wyższych uczelni, no i szczęka opadła mi na podłogę, bo jeżeli w takim mieście jest tego 6 cz 7 t w całej Polsce liczymy to na setki tysięcy. Pomijając już to, że "uczelnie" biją się o studentów, to jak zapewnić właścią i na bardzo wysokim poziomie opiekę dydaktyczną. Gdzie tu znaleźć kilka milionów Einstainów? I to jest właśnie zaniżenie poziomu zauczania. I to jest właśnie przyczyna gdzie to Polskie uczelnie pałętają się na końcu tysięcznej stawki. a manedżerowie gdzieś tam w Czadzie dostają czkawki ze śmiechu oglądając dyplom polskiej wyższej uczelni.
3
Minister Gowin proponuje reformę....
Obrazek użytkownika pacyna
Obrazek użytkownika Jurand
1 tydzień temu Pacyna Sto lat temu kobiety rodziły ośmioro, dwanaścioro dzieci. Czy uważasz, że tyle dzieci w rodzinie było po to aby rodzice mieli radość? Nie, to była inwestycja, bowiem dzieci te szły do pracy już w wieku lat dwunastu lub nawet mniej. Zarabiały marne grosze, ale zarabiały więcej niż kosztowały. Bardzo prosty rachunek ekonomiczny. Dlaczego na wsi jeszcze nie tak dawno bo ok. 50-60 lat temu normalna rodzina to było piątka lub więcej dzieci, i znowu rachunek ekonomiczny. Więcej rąk do pracy na rodzinnym gospodarstwie. A zaczynało się to już w wieku 6-8 pasienie gęsi, 8-12 pasienie krów, nikt nie słyszał o jakimś tam palowaniu krów, powyżej 12 lat już zaczynała się ciężka praca na roli.... i tak do końca życia.Wracając do dnia dzisiejszego lub nawet przyszłości. To co w tej chwili wykonuje 100 ludzi za 50 lat będzie potrzebny jeden człowiek, nie do pracy, do dozorowania maszyn, robotów czy komputerów. Zastanów się gdzie znajdziesz miejsce pracy dla 16 letnich ciemniaków? Nawet do gnoju nie będą się nadawali, bo już w tej chwili gnój jest wyrzucany taśmociągami i gdzie kiedyś trzeba było 5 silnych chłopów aby poradzić sobie z tym w ciągu dnia, teraz wystarcza jeden cherlak i załatwia sprawę w dwie godziny.Wniosek jest jeden. Potrzeba nam dużo, dużo mniej ludzi, ale za to bardzo dobrze wykształconych. 
6
Minister Gowin proponuje reformę....
Obrazek użytkownika pacyna
Obrazek użytkownika Jurand
1 tydzień temu Katastrofa demograficzna? Emigranci? Pacyna nie zapominaj o prawie 40 milionach Polaków żyjących poza granicami Polski. Napewno nie wszyscy, ale bardzo dużo zasiliłoby Polskę i to nie tylko z tych co wyjechali w ostatnim czasie, przypuszczam, że wróciłoby wielu z drugiego czy nawet trzeciego pokolenia. Pod jednym warunkiem. Polska, rząd polski musi stworzyć warunki do powrotu, musi stworzyć warunki dobrego życia dla wszystkich Polaków. Tych którzy wracają i tych mieszkających w Polsce. Aby stworzyć takie warunki, trzeba stworzyć silne i praworządne państwo. Niestety ani jednego ani drugiego nie widzę, nie tylko w najbliższej przyszłości, ale również tej dalszej i naprawdę bardzo dalekiej. Podstawą jest konstytucja, a takowa nie będzie szybko uchwalona a już tym bardziej nie przez PiS.
6
Minister Gowin proponuje reformę....
Obrazek użytkownika pacyna
Obrazek użytkownika Jurand
2 tygodnie temu Projekt jest racjonalny.... O wiele bardziej racjonalny niż wiele innych idiotycznych reform  edukacyjnych, mających tylko jeden cel, zniszczyć i ogłupić. Ocenianie wpisów czy komentarzy  w myśl idei Gawriona byłoby bardzo dobrą rzeczą, niestety, różnego rodzaju szmatławe autorytety wykorzystują ją w swoich celach, trollowaniu. Ale tak już zawsze jest, na każdy plus ktoś znajdzie minus. Trzeba się po prostu nauczyć z tym żyć. A trollujących pałkarzy olewać ciepłym moczem z 10-go piętra.
7
Minister Gowin proponuje reformę....
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Obrazek użytkownika Jurand
2 tygodnie temu Moim zdaniem..... Nazwy "Wyklęci", "Niezłomni" napewno mają w jakimś stopniu sens, ale odnoszą się tylko do poszczególnych żołnierzy i oficerów walczących z sowiecką okupacją Polski. Myślę, że słowem najbardziej oddającym sens walki tych "wyklętych" żołnierzy jest słowo "Wierni". Wierni Rzeczypospolitej i żołnierskiej przysiędze na wierność Rzeczypospolitej Polskiej.Poza tym uważam, że nazwę wojsko polskie należy wykreślić, ponieważ zarówno nazwa jak i mundur zostały splamione krwi patriotów polskich. Uważam, że najbardziej adekwatną nazwą byłaby nazwa Narodowe Siły Zbrojne. Wojsko, żołnierze, którzy nigdy nie zdradzili.
5
Bieg "Wilczym tropem" kontra zaprzańcy...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Jurand
1 miesiąc temu Pierwszy krok... No i zaczął się Polexit.....
11
UE - równi i równiejsi...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Jurand
2 miesiące temu Amero Mówiąc o tworzeniu wcale nie miałem "nas" jako nas czy nawet naszego pokolenia. Nasze pokolenie i my osobiście już tworzyliśmy ! A to co stworzyliśmy trwa do dzisiaj.Mówiąc o tworzeniu "swoich" miałem na myśli tych którymi zamiatają, a mają wszelkie dane aby być liderami, aby wpłwać na tworzenie następnego progu. wyższego progudziałalności politycznej w Polsce. Natomiast my możemy co najwyżej być stabilizatorami, doradcami w tworzeniu.
0
Czas na decyzje
Obrazek użytkownika amero
Obrazek użytkownika Jurand
2 miesiące temu Witam Amero Wygląda na to, że swoich to będziemy musieli tworzyć sami.
2
Czas na decyzje
Obrazek użytkownika amero

Strony