Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika zetjot
9 godzin temu Moja wizja programu opiera Moja wizja programu opiera się na logice. Ale dotyczy tylko jednego, wstępnego etapu nauczania.Obecny system edukacyjny jest nielogiczny, bo usiłuje uczyć dzieci przetwarzania informacji, a nawiązując do informatyki, przetwarzaniem zajmuje się jednostka centralna, podczas gdy totalnie zaniedbane są urządzenia wejścia/wyjścia. Bez bardziej wyrafinowanego funkcjonowania zmysłów i pracy nad uwagą mózg nie otrzyma precyzyjnej informacji, którą mógłby efektywnie przetwarzać czyli myśleć i kojarzyć.
0
Klęska edukacji demoliberalnej
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Obrazek użytkownika zetjot
14 godzin temu Problem polega na Problem polega na niekompatybilności zawodników z górnej półki, takich jak Lewandowski z resztą kadry. Kadrze brakuje między innymi, takiej determinacji jaką pokazali Chorwaci, grając z równorzędnym przeciwnikiem, Argentyną. Nic na to nie mógł poradzić jeden Messi.
0
Mundialowa bieżączka emocjonalna
Obrazek użytkownika ccassiumm7
Obrazek użytkownika zetjot
4 dni temu Niesłychane, aż trudno w to Niesłychane, aż trudno w to uwierzyć.
8
Na czym wyłożył się demoliberalizm
Obrazek użytkownika Jozio z Londynu
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Dlaczego ? Dlaczego ?Oprócz niewielkiej liczby propaństwowych polityków, stanowiących kroplę w morzu społecznym, jest kilkadziesiąt mln Polaków, którzy zapomnieli o konieczności aktywnego dzialania na rzecz naprawy państwa Nie wystarczy raz na 4 lata pójść na wybory. I tu jest odpowiedź na pytanie: dlaczego?
4
Totalitarne zapędy Sądu Najwyższego
Obrazek użytkownika ronin
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Chwileczkę, do rzeczy. Chwileczkę, do rzeczy.Ja nie dyskutuję z człowiekiem, bo to nie jest dyskusja twarzą w twarz, ja dyskutuję z tekstem, a dopiero pośrednio, dyskutuję z autorem. I jak widzę dziury w argumentacji to je zgłaszam do autora sugerując źródło błędu. To nie krasnoludki wycinają dziury w argumentacji przecież. Ja rozumiem, że internet prowokuje do skrótowosci, ale wtedy trzeba umiejętnie posługiwać się językiem i odpowiednio uogólnionymi pojęciami. A skoro tematyka jest o szerokim zakresie,  co jest typowe dla antropologii, trzeba powoływać się na różne dyscypliny naukowe.
1
Zamknięci w bąblach
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu "Ewolucyjnie, biologicznie, "Ewolucyjnie, biologicznie, homo sapiens jest zwierzęciem,"Otóż to jest tylko część prawdy, więc jest nieprawdą. Ewolucyjnie człowiek wyszedł poza zwięrzęcość, bo jego umysł funkcjonuje poza biologią. Mózg jest ukladem biologicznym, umysł już nie. Jest więc jakościowa różnica między człowiekiem a innymi naczelnymi.Tu polecam pracę Michaela Gazzanigi "Istota człowieczeństwa - co sprawia że jesteśmy wyjątkowi".A co do strategii wiązania się z partnerami to polecam Robina Dunbara " Anatomia miłośi i zdrady".  
1
Zamknięci w bąblach
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu No to popadł Pan tu w No to popadł Pan tu w hiperprzesadę i dogmatyzm.Strategia homo sapiens w kwestii rozodczości nie ma charakteru automatu, bo mechanizmy biologiczne u ludzi nie mają charakteru automatyzmu, są elastyczne, niektóre jednostki, procdentowo to chyba sięga  30%, mają inklinacje do poligamii, więc jest rzeczą logiczną, że państwo wspiera tendencję większościową. Widać, że Pan nie odrobił lekcji z antropologii.
0
Zamknięci w bąblach
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu No przecież jak byk stoi, żę  No przecież jak byk stoi, żę "Jedyny wyjątek kiedy państwu wolno..."A to oznacza,że w zasadzie - nie wolno..Instytucje mają to do siebie,że nie funkcjonują na bezludnych wyspach, a dotyczą żywych ludzi, więc czasami zakresy ich funkcjonowania się nakładają czy krzyżują. Tu nie obowiązują jakieś dogmaty.Poza tym użycie sformułowania "wtrynia się" wskzauje na rolę negatywną, a ja piszę o roli pozytywnej państwa w tym przypadku.Pańskie zastrzeżenia pozbawione więc są logiki.
1
Zamknięci w bąblach
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Ewolucyjnie patrzać strategię Ewolucyjnie patrzać strategię rozrodcze homo sapiens zmierzają w kierunku monogamii. Koszt wychowania ludzkiego potomstwa jest tak wysoki,że inne strategie się nie opłacają. Mogą się opłacać pojedyńczym jednostkąom jednak z punktu widzenia grupy jako całości, te inne strategie okazują się szkodliwe.Ponieważ zaś żyjemy we wspólnotach, w których działają rozmaite instytucje, więc rzeczą naturalną jest,że instytycje te czasami wchodzą w interakcje ze sobą. Jedne interakcje są korzystne, inne szkoldiwe - i na tym polega proces ewolucji w tym ewolucji kultury, że jedne rozwiązania są akceptowane i wspierane, inne eliminowane.
2
Zamknięci w bąblach
Obrazek użytkownika gps65
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Pan ma kłopoty ze Pan ma kłopoty ze zrozumieniem notki ?Gdzie ja piszę o konieczności wtryniania się państwa w sprawy rodziny ? Proszę mi to pokazać.Problem z Panem i inymi internautami jest taki że uważają za stosowne komentować rzeczywistość o której pojęcia nie mają. Żeby mieć pojęcie, trzeba skorzystać z wiedzy paru dyscyplin naukowych. Żadna jednak z dyscyplin naukowych badających społeczeństwo i ludzką naturę nie jest w stanie przewidzieć wszystkich form ludzkich zachować, bo ludzki genom jest elastyczny, dzięki czemu ludzie opanowali świat. Ale ta elastyczność ma swoje nieprzekraczalne granice, a poza tym konkurencja grupowa sprawia że niewielki nawet błąd czy mniejsza efektywnośc danej grupy eliminuje ją z gry.Nikt nikogo nie jest w stanie zmusić do zapoznania się z paroma dyscyplinami nauki, ale nie ma też przymusu pisania i komentowania rzeczywistości bez zdobycia pewnych kompetencji. 
0
Zamknięci w bąblach
Obrazek użytkownika gps65

Strony