Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika zetjot
4 godziny temu Pański punkt widzenia można Pański punkt widzenia można zakwestionować. Otóż jeśli chodzi o relacje między ludźmi i cel tych relacji, czyli skłonienie drugiej osoby do zachowań zgodnych z celem osoby skłaniającej, to cel można osiągnąć na dwa sposoby - albo negocjując albo wywierając presję na drugą osobę. Presję można wywierać albo środkami fizycznymi albo innymi, werbalnymi, groźbami, a ostateczna decyzja osoby poddawanej presji zależy od jej mózgu czy umysłu. Wpływ na umysł to środek, celem jest założone zachowanie.
1
Liberalna przemoc
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
9 godzin temu Dlatego trzeba zrezygnować z Dlatego trzeba zrezygnować z wywiadówek i robić co parę tygodni lekcje dla rodziców i zadawać im pracę domową w internecie. O takich obowiążkowych szkoleniach dla rodziców trzeba mówić zamiast o tym pieprzonym wychowaniu seksualnym. A jak rodzice to zaniedbają, to zagrozić przeniesieniem dzieci do szkół specjalnych.Tu jest pies pogrzebany, w tym impoossybilizmie na styku szkoła - rodzice. 
0
Jaki jest rzeczywisty bilans czasowy ucznia ?
Obrazek użytkownika Godny Ojciec
Obrazek użytkownika zetjot
9 godzin temu Matematyka to już wiedza i Matematyka to już wiedza i operacje w umyśle, czyli w centralnym procesorze. A chodzi o coś zupełnie innego i bardziej pierwotnego, o kontrolę nad zmysłami, nad koordynacją urządzeń wejścia/wyjścia i umiejętności, które rozwijają także koordynację rozmaitych części ciała, a w tym bierze udział także przecież mózg. Jak już się dziecko nauczy widzieć, słuchać, dotykać, manipulować ciałem mózg będzie na tyle rozbudzony i rozwinięty, że da sobie radę z matematyką, która jednak jest abstrakcją. A najważniejsze są, na tym etapie, zdolności koordynacji manulanej, wzrokowej, słuchowej.
1
Jaki jest rzeczywisty bilans czasowy ucznia ?
Obrazek użytkownika maciej1965
Obrazek użytkownika zetjot
3 dni temu Prawo jest sktrukturą wtórną, Prawo jest sktrukturą wtórną, biurokratyczną. Niebezpieczna może być próba regulowania wszystkiego prawem. Część rzeczy trzeba ozostawić moralności i obyczjowości, w tym takie kwestie jak policzek. Ale warto narazić się na karę prawną, gdy ktoś zasługuje na spoliczkowanie.
2
Czy spoliczkowanie to pobicie ?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
5 dni temu W policzkowaniu i klapsie nie W policzkowaniu i klapsie nie chodzi o przemoc, lecz o działania symboliczne. Krzyk jest także działaniem fizycznym, bo fale dźwiękowe mają naturę fizyczną, więc i tu możnaby mówić o przemocy fizyczno-werbalnej. Plaśnięcie w policzek neleży do tej samej kategorii, bo nie chodzi tu o użycie samej pełnej  siły.                           kLAAPS LUB SPOLICZKOWANIE MA CHARAKTER BARDZIEJ SYMBOLICZNY NIŻ STRICTE FIZYCZNY
2
Czy spoliczkowanie to pobicie ?
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Obrazek użytkownika zetjot
5 dni temu Po przejrzeniu paru Po przejrzeniu paru komenatarzy czymś mi zapachniało, czyms znanym, ale z uwagi na cenny czas, daruję sobie dalsze uwagi i nie bedę się wgłębiał w cudze idiosynkrazje.
0
Królestwo Scytów czyli o co chodzi z Wielką Lechią.
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika zetjot
6 dni temu Nie jestem miłośnikiem Nie jestem miłośnikiem historii alternatywnej, bo historycy alternatywni zapominają o tym,że procesy społeczno-polityczne, szczególnie na etapie pierwotnym uzależnione są od warunków materialnych i pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i rozwijać się historycznie na skróty.Nie wiemy nic o Polakach przed w. X. Jaki jest dowód na tę niewiedzę ? No to popatrzmy obiektywnie, na innych, np.na Chorwatów. Oni też nie wiedzą nic o sobie, a przecież pochodzą z okolic Krakowa i wyemigrowali parę stuleci przed Mieszkiem na południe. Mają tylko legendy o Białej Chorwacji, tak jak Serbowie o Białej Serbii.Jeśli ktoś chce znać prawdę, to polecam "Dzeje Polski" prof. Andrzeja Nowaka. Dajmu sobie spokój z banialukami, czas jest zbyt cenny, by tracić na nie nadaremno.
1
Królestwo Scytów czyli o co chodzi z Wielką Lechią.
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Na temat gender i Na temat gender i homoselsualizmu napisałem multum notek, wszystkie były publikowane na forum NP i s24, a ostatnio przyglądam się systemowym ramom tego typu zjawisk i w każdym niemal  tekście pojawia się magiczne słowo "demoliberalizm". Ile razy można tłuc ten sam temat ? Pamięć złotej rybki macie, ludzie ?
-1
Kościół a seksualizacja (i pedofilia)
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Demoliberalizm to wygodny Demoliberalizm to wygodny skrót od zwrotu "demokracja liberalna'. A takie zwroty mają to do siebie, że modyfikują pierwotne znaczenie rzeczownika podstawowego. Podobnie było z "demokracją socjalistyczną" i "demokracją ludową", a w ostatniej fazie tamtego ustroju z "socjalizmem realnym".  Daje to taką różnicę jak różnica między krzesłem a krzesłem elektrycznym, że nawiążę do klasyka. Cel jest wiadomy.
1
Czemu tak się czepiłem tego demoliberalizmu ?
Obrazek użytkownika zbyszko
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Nie do końca się Nie do końca się zrozumieliśmy, widzę. Tekst jest dalszym ciągiem poprzednich i kontynuuje ten sam watek widziany od innej strony, stąd mogą się brać nieporozumienia. Namawiam jednak do przeczytania go ponownie, bo poświęcony on jest mechanizmom działania świata społecznego, w którym żyjemy. I proszę  unikać włączania do dyskusji wątków religijnych, bo to jest temat na inny tekst, niepotrzebnie komplikujący analizę.
1
Czemu tak się czepiłem tego demoliberalizmu ?
Obrazek użytkownika Czarodziej

Strony