Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika zetjot
1 dzień temu To nie pierwszy raz, to się To nie pierwszy raz, to się powtarza, ale spróbujmy jeszcze raz:https://wpolityce.pl/media/423293-prawicowe-media-z-wegier-tworza-wielki-podmiot-medialnyA teraz, o dziwo, działa.https://wpolityce.pl/polityka/423167-demonizowanie-polski-ekspertka-onz-oskarza-polske
0
Co Polakom nie wychodzi
Obrazek użytkownika MrGrzest
Obrazek użytkownika zetjot
1 dzień temu W tym komentarzu widzę W tym komentarzu widzę naiwność strukturalną. W różnych okresach te same pozornie elementy mogą spełniać odmienne funkcje i być inaczej powiążane z pozostałymi. Żyjemy nie w epoce braku i niedosytu, lecz w epoce gospodarki konsumpcjonistycznej, a więć w epoce nadmiaru i zbytku, która narzuca pozostałym elementom rolę służebną. W ten sposób, ujęty w taką nową strukturę Kościół spełniałby funkcję służebną wobec bożka Mamony. Taka jest logika systemu.
0
Czego nie rozumieją niektórzy moi komentatorzy?
Obrazek użytkownika pacyna
Obrazek użytkownika zetjot
2 dni temu Proszę czytać ze zrozumieniem Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie można do każego słowa w tekście dodawać objaśnienia interpretacyjne dla nieuważnych czytelników. Tytuł wyraźnie pokazuje o co chodzi.Ponadto warto wyzbyć się naiwnego przekonania, że kosmici, wyposażeni w pełny zestaw adekwatnych narzędzi, czuwają nad przebiegiem procesów społecznych w Polsce.   
0
Strategia postkomuny: od wygaszania Polski do podpalania
Obrazek użytkownika ccassiumm7
Obrazek użytkownika zetjot
3 dni temu Warto jednak odwrócić Warto jednak odwrócić perspektywę i zadać pytanie "Czego nie rozumie autorka ?"Otóż decyzja o handlu w niedzielę jest decyzją systemu demoliberalnego,że wszystko wolno. Wolno wybierać - możesz iść do galerii, możesz iść do kościoła. Możesz iść i do galerii i do kościoła. System tworzy infrastrukturę prawną, a co za nią idzie, infrastrukturę mentalną, która wypiera tezę czy przekonanie, że nie wszystko wolno.W ten oto sposób okazuje się, że powstaje mentalność przyjmująca iż chodzenie do kościoła i chodzenie do galeri są równoważne. Powstaje fałszywe wrażenie, że przejawia się w ten sposób prawdziwa wolność. Wrażenie jest fałszywe dlatego, że system ma przewagę nad działaniem jednostki, bo dysponuje przewagą bodźców. Jednostka, żeby zachować spójność mentalną musi trenować swoją wolę i być w tym wspieraną przez system. W tym przypadku system narusza ideę wolnych niedziel i wolność wielu jednostek, a przy tym kruszy systemowe podstawy wolności prawdziwej, dzięki której pojawiły się wolne niedziele jako dni przeznaczone dla sacrum. Tu jest istotne przanalizowanie pełnego algorytmu zależności. 
2
Czego nie rozumieją niektórzy moi komentatorzy?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
4 dni temu Oczywiście można próbować Oczywiście można próbować ustalać najrozmaitsze poziomy korelacji między czynnikami uważanymi za istotne i zjawiskami politycznymi w Polsce. Można próbować ustalać wpływ faz Księżyca czy aktywności plam słonecznych, lub też wizyt kosmitów. Tu są poważne argumenty na rzecz takich tez, np widoczne w zachowaniach pani prof. Staniszkis.Istnieje też tradycyjny i mało zabawny i niechętnie uprawiany poziom zjawisk społecznych, tradycyjnie analizowany przez socjologów. Mało to odkrywcze i niemodne, ale jednak będę się trzymał tego kierunku interpretacji, tym bardziej,że podobne zjawiska występują na Węgrzech, we Włoszech, a obecnie we Francji, nie mówiąć już o rdzeniu Unii czyli Niemczech. Tam też kosmici interweniują ?
1
W uzupełnieniu do wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego
Obrazek użytkownika marek chrapan
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Pochodzenie pani prof. Pochodzenie pani prof. Staniszkis wyklucza jakiekolwiek posądzenia o współpracę z SB.Zaś dzieci konserwatywnych rodziców chodzą dziwnymi ścieżkami - vide młody Bartyzel.
-1
Tajemnica Jadwigi Staniszkis
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Broń mnie Boże przed Broń mnie Boże przed filozofami. Wykształcenie filozoficzne jest przydatne w życiu codziennym, publicystyce, bo filozofowie przyzwyczajeni są do  elastycznego myślenia i precyzyjnego posługiwania się językiem. Natomiast refleksja nad światem w wydaniu filozofów jest już mniej pociągająca, bo filozofowie z reguły zajmują się nie światem realnym lecz ideami innych filozofów na temat tego świata. Zamiast słowa o rzeczach, mamy w ich wydaniu słowa o słowach.Tak więc odłożyłem na półkę ksiązkę filozofa Daniela Dennetta "Dżwignie wyobraźni", a obecnie zastanawiam się czy kontynuować lekturę Rogera Scrutona na temat myślicieli lewicy, bo za mało tam jest realnego świata.Wolę zintegrowane próby refleksji specjalistów, opartych na mocnch fundamentach konkretnych dziedzin nauki, takich jak Dunbar, Tomasello, Gazzaniga czy wspomniany Haidt niż refleksje  na temat dymu z komina snute przez filozofów.To w końcu Jonathan Haidt jako pierwszy podjął się ryzykownego zadania wyjaśnienia, na gruncie psychologii i teorii ewolucji, konfliktu między konserwatystami a liberałami w Stanach i to mu się udało..
1
Kefas z Giathalassy i mrożony kurczak
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Podpisuję się pod tekstem. Podpisuję się pod tekstem. Dodam, że prawicowi blogerzy zanadto ulegają bieżączce polityczno-emocjonalnej i lepiej byłoby skoncentrować się na działalności poza internetem.
-1
Demobilizanci, czyli...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika zetjot
1 tydzień temu Jak wiadomo, za każdą Jak wiadomo, za każdą popełnioną głupotę czeka kara. Zastanawiało mnie od dawna jaka kara czeka Polaków za głupotę przejawianą w latach 1989 - 2015. Było sporo lat by kraj rozwinąć i przygotować na rozmaite wstrząsy. A wstrząsy właśnie nadchodzą i czeka nas przemodelowanie systemu po upadku demoliberalizmu i postkomunizmu. A skoro pada demoliberalizm to czekają nas kłopoty z konsumpcjonizmem, bo paranoja nieograniczonego i szkodliwego wzrostu musi się kiedyś, logicznie na to patrząc, skończyć. Koszty tej paranoi były w najrozmaitszy sposób w systemie demoliberalnym zamiatane pod dywań i teraz wychodzą na jaw. Proszę popatrzeć na to co się dzieje we Francji - o to właśnie tam chodzi, że dotychczasowego systemu nie da się kontynuować.
0
Jak wykrzesać z gówna iskierkę dowcipu ?
Obrazek użytkownika jjr
Obrazek użytkownika zetjot
2 tygodnie temu Widzę, o czym wspominałem już Widzę, o czym wspominałem już jakiś czas temu, że i prawica dorabia się własnych lemingów, co to wierzą w czarodziejską różdżkę. Zapomniały lemingi jaką amunicją ostrzeliwano środowiska niezależne, patriotyczne od r. 1989 do 2015. Choroba bieżączki polityczno-emocjonalnej nie wybiera opcji i wszystkich zaraża bez różnicy. Rząd ma różdżkę , niech więc jej użyje, na to płacimy podatki, nieprawda ?Ale ja mam praktyczną radę - kupić taczki w Leroy Merlin i zacząć postkomunę wywozić z instytucji przez nich opanowanych, nie czekając na rząd, korzystając z prywatnej inicjatywy.
3
Jak wykrzesać z gówna iskierkę dowcipu ?
Obrazek użytkownika wilk na kacapy

Strony