Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Romek M
11 godzin temu Witaj Jeremi :) Miło Cię widzieć Tak jak napisałem wyżej @stronnikowi - po pierwsze informować. Tu naprawdę nie potrzeba wielkiej filozofii. Błędy?  Nie mówić, że sędziowie to kleptomani, tylko pokazać błędy sędziego Y, Z, K. Korupcję sędziego A, B, C. Wyjaśnić dlaczego system sprawiedliwości funkcjonuje źle. Czyli... Mówić dlaczego naprawdę coś robimy, a nie ośmieszać, deprecjonować, wzbudzać wstręt. Taka na przykład akcja medialna przed wyborami - obrzydzanie Gronkiewicz i co... Efekt odwrotny. Nikt nie chce być manipulowany. Więcej o błędach popełnianych przez TVP za PiS napisałem tutaj. ARGUMENTY, nie emocje!Jak nie kłamać w temacie Smoleńska? Powiedzieć, że prawda w tym momencie nie może ujrzeć światła dziennego z uwagi na bezpieczeństwo narodowe.  Ja w każdym razie tak bym zrobił.
5
Przekuliśmy kosy na bagnety i zaczęliśmy się kłuć...
Obrazek użytkownika Jeremi
Obrazek użytkownika Romek M
11 godzin temu No właśnie O to mi chodziło gdy akcentowałem słowo instynkt. Wyczuwamy pewne rzeczy bardziej niż rozumiemy, bo nie jesteśmy w stanie objąć wszystkiego rozumem, będąc w przeciążeniu informacyjnym. Ale jest plus. Instynkt społeczny się nie myli. Dlatego zawsze trzeba mówić prawdę, albo przynajmniej nie kłamać. Ci którzy kłamią przegrają. 
1
Przekuliśmy kosy na bagnety i zaczęliśmy się kłuć...
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika Romek M
15 godzin temu Dzięki Cieszy mnie Twój optymizm Casium
3
Przekuliśmy kosy na bagnety i zaczęliśmy się kłuć...
Obrazek użytkownika ccassiumm7
Obrazek użytkownika Romek M
16 godzin temu @stronnik W wielu rzeczach się zgadzamy. W misji narodowej, w walce z obcymi narracjami, w rację stanu. Ale dostrzegam tu jeden błąd w rozumowaniu - ten sam błąd który widzę u rządzących. Niewiara w instynkt obywateli -  protekcjonalne traktowanie społeczeństwa (piszę wyraźnie: instynkt ). Zauważam to choćby w tym fragmencie Pańskiego  wpisu: "skutecznie przeważyć, ograniczyć i wyprzeć ze świadomości Polaków". TVP ma w pierwszej kolejności informować, a nie kształtować poglądy (urabianie to nie jest misja, misją może być przekonywanie). Ja na przykład jestem przekonany, że gdyby TVP przestała "szerzyć taką misję" jaką szerzy, tylko w pierwszym rzędzie starała się rzetelnie informować to nie musielibyśmy bać się obcej kulturowo konkurencji, tylko zobaczylibyśmy ogromny przepływ widzów do TVP z innych kanałów. Przynajmniej w segmencie programów informacyjnych i opiniotwórczych. Przykład. Kilka miesięcy temu Polsat odnotował zwiększoną oglądalność, bo eksperymentalnie spróbowano zwiększyć obiektywizm. I to zdało egzamin, choć Solorz wrócił potem do "misji Polsatu". 
5
Przekuliśmy kosy na bagnety i zaczęliśmy się kłuć...
Obrazek użytkownika stronnik
Obrazek użytkownika Romek M
4 miesiące temu :) :)
1
Wniosek o naprawę Rzeczpospolitej
Obrazek użytkownika cisza
Obrazek użytkownika Romek M
4 miesiące temu Ciszo Witam Cię :) serdecznieJa też znam tylko wycinek rzeczywistości, prowadzę małą firmę na granicy opłacalności i też nie wiem czy nie będę musiał jej zamknąć. Tego co się dzieje w polityce nie oceniam, gdyż jest to tylko gra i przykrywka, pod którą kryją się fakty, których nie znam. A skoro tak , to nie będę się przecież zajmował pozorem i analizował pozoru i kpił z pozoru, bo czy nie byłoby to idiotyczne?  Piszesz bardzo mądrze, że pierwsza rzecz, która powinna stać przed działaniem to informacja. Powinna poprzedzać działanie. Tylko co , jeśli nie mamy do niej dostępu? Mamy trwać w politycznym bezruchu? 
5
Wniosek o naprawę Rzeczpospolitej
Obrazek użytkownika cisza
Obrazek użytkownika Romek M
4 miesiące temu Misio Gdybym miał naście lat, to pewnie bym wierzył, że da się ten mój projekt wprowadzić bez problemu w życie. Gdybym dysponował polityczną siłą, mógł sprawić że ten projekt zostanie wdrożony - pewnie bym go forsował. Ale nie mam, ani jednego, ani drugiego. Wiem też jak wygląda biurokracja i wiem jak funkcjonuje. A mimo to napisałem ten tekst, bo uważam, że trzeba szukać czegoś co łączy nas wszystkich. Idea naprawy państwa - łączy. Łączy wspólne konkretne działanie. W czasie wojny jest to obrona, a w czasie pokoju naprawa kraju.  Pozdrawiam
4
Wniosek o naprawę Rzeczpospolitej
Obrazek użytkownika misio
Obrazek użytkownika Romek M
4 miesiące temu Weteranie Polski To prawda że nie żyjemy w idealnym państwie. Ale ten program wcale nie jest skrojony do idealnego. On ma za zadanie naprawę kraju. Czyli jest jakby wręcz stworzony dla Ciebie :). Z Twego  tekstu wynika, że mógłbyś przedłożyć co najmniej dwanaście wniosków. Coś trzeba robić i wierzyć, że "jeszcze zaświeci słoneczko":.  Inaczej nic , żadne działanie nie będzie miało sensu. Samo narzekanie nic nie da. Pozdrawiam.
2
Wniosek o naprawę Rzeczpospolitej
Obrazek użytkownika Weteran Polski
Obrazek użytkownika Romek M
11 miesięcy temu Słusznie, racja Jest link: http://www.petycje.pl/petycja/12864/w_sprawie_postawienia_polski_przed_mts_w_kwestii_uznania__jej_wspolwinnym_lub_nie_za_holocaust.html
2
Petycja do Rządu RP w sprawie postawienia Polski przed MTS w kwestii uznania Narodu Polskiego współwinnym (bądź nie) zbrodni Holocaustu
Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Obrazek użytkownika Romek M
11 miesięcy temu To wszystko jest już dostatecznie nagłośnione, o czym piszesz Dla mnie kluczową sprawą nie jest - dlaczego zostaliśmy zaatakowani, ale - jak wykorzystać ten atak dla obrony własnych interesów.
6
Popiełuszko, Jedwabne, Aneks WSI, Smoleńsk … czyli program Historia+
Obrazek użytkownika 35stan

Strony