Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Traczew
11 godzin temu Nic więcej. Kłamliwy polityczny śmieć.
2
Joe Chal: - PiS chce wyprowadzić Polskę z UE, ostrzega Donald Tusk!
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
19 godzin temu Czy..... Nie wiem czy te 2 sprawy się łączą. Pamiętam, że po katastrofie w Katowicach (2006) remontowano ("remontowano") wielką halę Macro obok Ronda Ofiar Katynia w Krakowie. Bywałem tam średnio raz na 2 tygodnie i pamiętam jak wyłączano kolejno części przestrzeni handlowej w związku z pracami budowlanymi, polegającymi na wzmacnianiu filarów na których opierał się dach tej wielkiej budowli. Ciekawe czy hala MTK w Katowicach i hala Macro w Krakowie to ten sam projekt. 
0
Jak długo może trwać proces sądowy?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
1 dzień temu Elig! Zabrałeś mi temat! Ale bardzo dobrze go przedstawiłeś, więc "nie ma sprawy". Dodam tylko, że ordynacja wyborcza, która daje ekstra premię zwycięskiej formacji, która uzyskała większość głosów (i mandatów), ale do 50% jej sporo brakuje, jest wzorowana (chyba nikt tego nie pamięta we Włoszech i Europie - albo pamięta, lecz "rozsądnie" milczy) na ordynacji wyborczej przyjętej w 1923 na wniosek Mussoliniego, dającej jednej partii która uzyskała ponad 25% głosów 2/3 mandatów w Izbie Deputowanych. Dzięki temu trickowi partia Mussoliniego uzyskała bezwzględną większość w niższej izbie parlamentu (liczącej 536 posłów). No proszę. Do jakich to "wspaniałych" tradycji odwołała się Partia "Demokratyczna" Renziego (ówczesnego premiera) która tę ordynację przeforsowała w Izbie Deputowanych w 2014 (lub 2015 roku, nie pamiętam dokładnie). Ordynację tę zakwestionował włoski Trybunał Konstytucyjny, ale wybory w marcu br. odbędą się zgodnie z nią. No to mamy komplet. Wybory we Włoszech odbędą się wg. ordynacji którą wymyślił Benito Mussolini i nikogo w Europie, łacznie z Timmermansem, to nie zdziwi. Ordynacja ta została zaproponowana przez Renziego, "włoskiego Obamę", gdyż był przekonany, że jego Partia "Demokratyczna" wygra dzięki niej wybory. Może się jednak okazać, że wygra partia "antyeuropejska i populistyczna", co byłoby chichotem historii i przykładną nauczką dla "proeuropejskich (pseudo) demokarów". Pozdrawiam
3
Czy Włochy zniszczą Unię Europejską?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
2 dni temu Yagon 12 Niestety podobnie to widze. Choć wypowiedź Czaputowicza, że "temat reparacji nie istnieje w relacjach między naszymi rządami", nie jest eliminacją tego problemu z agendy rządu RP. Choć byłoby lepiej gdyby Czaputowicz powiedział, że "sprawa reparacji obecnie nie istnieje...".  Takie oświadczenie nawet poparłbym, jako umiarkowane, ale kluczowe byłoby słowo "obecnie".. Reparacje, to taka strzelba wisząca na ścianie, która może wystrzelić w każdej chwili. Jest to problem, którym można spokojnie szantażować Berlin i trzymać za twarz Helmutów. A czy istnieje możliwość realnego otrzymania odszkodowań,m to inna sprawa. Nie będzie to łatwe - tak sądzę. Natomiast co do "uchodźców" to obawiam się, że "pękamy". Hasło dał "stary" Morawiecki. Mimo zaprzeczeń, podejrzewam, że możemy ustąpić, zwłaszcza, że Orban też się chwieje. Osobiście uznałbym ustępstwo w sprawie przyjęcia 200-300 osób z Syrii (a nie z Włoch, czy Grecji), chrześcijan, ale pod warunkiem uznania przez UE Ukraińców za imigrantów i uchodźców (jeśli są ze wschodniej Ukrainy. Jeśli KE nadal "nie widzi" Ukraińców, to należy czekać, aż zobaczy i nie ustępować ani o krok. Doliczenie przez KE Ukraińców do ogólnej liczby imigrantów z napływem których zmaga się Europa, dałoby nam silne argumenty, aby dali nam w tej sprawie spokój. Po naszej stronie w tej sprawie jest chaos i brak jednolitego stanowiska. Olądałem program niemieckiej TV z udziałem Agnieszki Rybińskiej. Dziennikarze niemieccy, mówili wielokroć, że Polska nie przyjmuje uchodźców, a pani Agnieszka nie prostowała tych wypowiedzi, że jednak przyjmujemy, ale uchodźców i imigrantów ze wschodu. A więc mimo okazji aby prostować narrację niemiecką, nie skorzystano z niej. Piszę od 2 lat. Narracja rządu jest chaotyczna, nieskoordynowana i dlatego mało skuteczna.
5
Czy Dobra Zmiana po "rekonstrukcji" jest nadal sobą...?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
3 dni temu Drogi Rochu! Dzięki za świetny tekst.Podzielę się swymi dość prymitywnymi przemyśleniami w kwestii: hierarchowie KK a "uchodźcy".W swym prymitywiźmie sądzę tylko, że JE abp Gądecki, przewodniczący KEP, jest bardzo spragniony kapelusza kardynalskiego.
10
Na miły Bóg przecie Polska to nie Arabia Saudyjska
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
1 tydzień temu a nie mówiłem Na PAD. Uważałem, że nie ma innego wyboru. Ale ówcześnie sytuacja była inna niż dziś.
4
Czas na decyzje
Obrazek użytkownika a nie mówiłem
Obrazek użytkownika Traczew
1 tydzień temu Boję się tylko o posła Mieszkowskiego. Skoro zawiesił członkostwo aż na miesiąc, mogą mu spuchnąć okolice członkostwa. Będzie cienko śpiewał w tym swoim teatrze. Straszna perspektywa!
2
Aborcja przestała być dobrą "przykrywką"?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
1 tydzień temu Jurand Poprzez swe działania przez ostatnich kilka miesięcy PAD udowadnia, że miejsca na system prezydencki w Polsce nie ma.
3
Czas na decyzje
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
1 tydzień temu Postscriptum Kolejny minister z KPrez, jej szef, Szczerski, przekonuje, że "Prezydent niczego nie wymuszał"."Nie ma możliwości dokonania w Polsce zmian na stanowiskach ministerialnych wbrew woli liderów większości parlamentarnej, to jest ustrojowo niemożliwe. Nie ma możliwości, by prezydent, czy ktokolwiek inny, był w stanie wymusić, czy zaszantażować większość parlamentarną, by dokonywała zmian wbrew swojej woli". "Prosiłbym i apelował do publicystów, żeby powstrzymywali się od tez, które są zbyt daleko idące i emocjonalne, dlatego że dziś potrzeba w Polsce przede wszystkim zjednoczonego środowiska politycznego, które będzie kontynuowało prace podjęte dwa lata temu po zwycięstwie wyborczym najpierw prezydenta a potem obozu Zjednoczonej Prawicy".Wydaje się, że otoczenie PAD jest zaskoczone reakcją elektoratu prawicy na wywalenie z rządu Macierewicza. Trzeba było, Panowie, myśleć o tym wcześniej. Teraz oczekuję od szefa BBN, ministra Solocha, że wystąpi w TV i oświadczy, że do ostatniej chwili opowiadał się za pozostaniem Antka w MON, że jest rozczarowany tą dymisją i w związku z tym sam podaje się do dymisji, razem z gen. Kraszewskim.. 
8
Smrodek
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Traczew
2 tygodnie temu Świetny tekst i w swej wymowie pesymistyczny. Nie potrafimy właściwie odnieść się do dorobku polskich elit w przeszłości, które w zbyt małym stopniu kształtują dzisiejszą rzeczywistość.Ale tak miało być. Elitę polską z dworków i pałaców, miała po 1945 roku zastąpić "elita" w walonkach przywieziona na ruskich czołgach. Długo będziemy zwalczać tę podmiankę komuny. 
3
Koniec świata "obszarników"
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony