Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
8 miesięcy temu Dziękuję - za źródła! "Mój" Duńczyk uważa, że artykuł wraz z przypisami należałoby przetłumaczyć na angielski i wysłać, najlepiej do znanego, dziennikarza lub czasopisma angielskiego. Prawdopodobnie byłaby to "woda na młyn" Anglików w dobie Brexitu. Osobiście obawiam się, że zarówno Anglicy jak Francuzi są poprawni (politycznie), tzn. czepiać mogą się Polaków, ale nie własnych "kompanów".Pozdrawiam,
2
Faux pas, czy krótka pamięć?
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Apoloniusz
8 miesięcy temu Bardzo dziękuję. I uprzejma prośba. Proszę o przemyślenie sposobu na utworzeni systemu który by pozwolił na:1. Monitorowanie wszelkich upokarzających publikacji na świecie - oczywiście w miarę możliwości;2. Udzielał odpowiedzi w oparciu o pozyskiwane dokumenty;3. Rozsyłał informacje do wszelkich możliwych instytucji i organów.Pozdrawiam serdecznie
4
Faux pas, czy krótka pamięć?
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Apoloniusz
8 miesięcy temu Mam pytanie: czy na przytoczone "przykłady" posiada Pan dowody Chodzi mi o to, czy przykłady, które Pan przytacza są poparte źródłami? Czy są autentyczne, czy można je przytaczać? Co prawda powołuje się Pan na Warszawską Gazetę, lecz z pańskiego tekstu nie bardzo wiadomo co jest cytatem z WG, a co pańskim tekstem. Kiedy tekst w WG się ukazał?I drugi problem : nie ma zgody co do twierdzenia "minister wrzuci do śmieci i z pleców". Każdy urząd, czy to w Polsce, czy we Francji ma obowiązek odpowiedzieć (to po pierwsze), natomiast co my później zrobimy z tą odpowiedzią (lub ewentualnym brakiem odpowiedzi, który również jest odpowiedzią) to już inna, nasza sprawa. Tu wcale nie chodzi o francuskiego ministra, lecz o nagłośnienie sprawy. Wszak później możemy wysłać do wszystkich ministrów w całym eurokołchozie, wraz z załączonymi dowodami co wyczyniała Francja w czasie II WŚ.I pan minister przestanie się śmiać.Oczywiście podjęcie akcji ofensywnej w stosunku do polityków opluwających naszą Ojczyznę wcale nie wyklucza Pańskiej propozycji. Jestem za, a nawet ...Pozdrawiam podobnie myślących.
3
Faux pas, czy krótka pamięć?
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Satyr
2 lata temu Tak, te dwie książki zapewne są źródłem... ... rzetelnych informacji. Z podziękowaniem, Satyr
6
Satyrowi dedykuje - Spotkanie w Pyrach
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Satyr
2 lata temu Rafale, - skonfrontowałem treść Twojego materiału... ... z moim, na temat spotkania w Pyrach. Są małe rozbieżności. Otóż w moim artykule napisałem, cyt.: "24-26 lipca 1939 r. w Warszawie i Ośrodku BS-4 w Pyrach odbyło się drugie trójstronne spotkanie służb kryptologicznych. (...) Był jeszcze trzeci człowiek, przedstawiający się jako "Profesor Sandwich", ale tożsamości jego nie dało się ustalić. Jednak z dokumentów, jakie zostały ostatnio odtajnione przez Brytyjczyków, a z ich kopii przekazanych Polsce w roku 2005 wynika, iż owym „Profesorem Sandwich’em” był specjalista nasłuchu radiowego – komandor Humphrey Sandwith". Natomiast w Twoim, - co do daty spotkania oraz owego "tajemniczego "Sanwith'a" napisałeś tak, cyt.: "Większość historyków podaje, że konferencja w Pyrach odbyła się w dniach 24-26 lipca 1939 roku, co nie jest prawdą. 24 lipca przyjechali do Warszawy pociągiem Nord-Express Francuzi: Gustave Bertrand oraz Henri Braquenié. Gospodarz spotkania, pułkownik Gwido (czy Gwidon?) Langer ulokował ich w hotelu Polonia. Tego samego dnia Denniston i Knox wyjechali pociągiem z Londynu. Ze stempla kontroli granicznej Policji Państwowej w paszporcie Dennistona wynika, że granicę polską w Zbąszyniu przekroczyli 25 lipca. Dotarli do Warszawy przed wieczorem i zamieszkali w hotelu Bristol. (...) Nie wykluczone jednak, że do Polski przybyli „profesor” Sandwich, czyli Stewart Menzies, oraz komandor Humprey Sandwith. Denniston odnotował bowiem, że on i Knox pojechali do Warszawy pociągiem, natomiast „pozostała dwójka, osobno, samolotem. Samolotem na pewno przyleciał komandor Sandwith. Pozostaje pytanie kim był jego towarzysz podróży?". Jak więc widzisz Rafale, - skoro historycy zgłębiający ten temat mają wątpliwości co do daty spotkania w Pyrach oraz kim był tajemniczy "Profesor Sandwith", to mamy tu do czynienia z faktem, iż materiały przekazane Polsce w roku 2005 na temat Enigmy... być może zawierają nieścisłości, by nie powiedzieć... celowe "niedomówienia". Co Ty na to? Pozdrawiam, Satyr    
7
Satyrowi dedykuje - Spotkanie w Pyrach
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Roman z USA
2 lata temu Widzę, że historia z psami i kotami jest raczej smutna, ale zapewne bardzo ciekawa. Jeżeli może Pan coś o niej napisać, to proszę bardzo, chociaż w kilku zdaniach. Jeżeli nie to trudno, Pana prywatna sprawa. Pozdrawiam.
6
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Bombowy Szybowiec Antka
2 lata temu Wcale nie chcę, żeby było "moje na wierzchu". Myślałem po prostu, że można z kimś w końcu poważnie podyskutować. Odniosłem jednak wrażenie, ze odsyła mnie pan ad calendas graecas. Sam pan widzi, tutaj trolle potrafią nawet pałować pytania i linki. Po prostu nędza umysłowa.
-4
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Roman z USA
2 lata temu Witam Pana ponownie. Pomyliłem tytuły i zamiast "Dr." napisałem "Prof." Nie mniej jednak cieszę się, że Pana tu widzę. Skoro nie lubi Pan tytułów nie będę Pana tytułował. Pozdrawiam.
8
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Bombowy Szybowiec Antka
2 lata temu Z pewnością skorzystam z rady ale na użytek tej rozmowy zakładam, że wszystkie media ruskich razem wzięte jednak nie dorównują tym zachodnim. Mam zresztą na ich temat sporą wiedzę bo czytam wiele źródeł z każdej opcji w kilku językach. Wie pan, na emeryturze mam dużo czasu. Ale skoro nie czuje się pan na siłach to trudno... Pozdrawiam uprzejmie.
-8
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Bombowy Szybowiec Antka
2 lata temu Nie znam. Może mnie pan oświecić? Podejrzewam, że galaktyczny :) Wiem jedynie, ze jak otworzę tv to nie mam RT ani Sputnika. Za to wszystkie stacje korzystają z podanych przeze mnie źródeł. Jeśli chodzi o sprawy z naszego podwórka to stacje różnią się komentarzami. Jeśli chodzi o wydarzenia na świecie to nigdy. Empirycznie sprawdzone. "Fabryka trolli" w Petersburgu nie ma, moim zdaniem, większego znaczenia, zbyt mały krąg odbiorców. Zresztą skoro Izrael stworzył hasbarę i przyznaje się do tego to co się dziwić ruskim?
-9
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski

Strony