Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Satyr
1 rok temu Tak, te dwie książki zapewne są źródłem... ... rzetelnych informacji. Z podziękowaniem, Satyr
6
Satyrowi dedykuje - Spotkanie w Pyrach
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Satyr
1 rok temu Rafale, - skonfrontowałem treść Twojego materiału... ... z moim, na temat spotkania w Pyrach. Są małe rozbieżności. Otóż w moim artykule napisałem, cyt.: "24-26 lipca 1939 r. w Warszawie i Ośrodku BS-4 w Pyrach odbyło się drugie trójstronne spotkanie służb kryptologicznych. (...) Był jeszcze trzeci człowiek, przedstawiający się jako "Profesor Sandwich", ale tożsamości jego nie dało się ustalić. Jednak z dokumentów, jakie zostały ostatnio odtajnione przez Brytyjczyków, a z ich kopii przekazanych Polsce w roku 2005 wynika, iż owym „Profesorem Sandwich’em” był specjalista nasłuchu radiowego – komandor Humphrey Sandwith". Natomiast w Twoim, - co do daty spotkania oraz owego "tajemniczego "Sanwith'a" napisałeś tak, cyt.: "Większość historyków podaje, że konferencja w Pyrach odbyła się w dniach 24-26 lipca 1939 roku, co nie jest prawdą. 24 lipca przyjechali do Warszawy pociągiem Nord-Express Francuzi: Gustave Bertrand oraz Henri Braquenié. Gospodarz spotkania, pułkownik Gwido (czy Gwidon?) Langer ulokował ich w hotelu Polonia. Tego samego dnia Denniston i Knox wyjechali pociągiem z Londynu. Ze stempla kontroli granicznej Policji Państwowej w paszporcie Dennistona wynika, że granicę polską w Zbąszyniu przekroczyli 25 lipca. Dotarli do Warszawy przed wieczorem i zamieszkali w hotelu Bristol. (...) Nie wykluczone jednak, że do Polski przybyli „profesor” Sandwich, czyli Stewart Menzies, oraz komandor Humprey Sandwith. Denniston odnotował bowiem, że on i Knox pojechali do Warszawy pociągiem, natomiast „pozostała dwójka, osobno, samolotem. Samolotem na pewno przyleciał komandor Sandwith. Pozostaje pytanie kim był jego towarzysz podróży?". Jak więc widzisz Rafale, - skoro historycy zgłębiający ten temat mają wątpliwości co do daty spotkania w Pyrach oraz kim był tajemniczy "Profesor Sandwith", to mamy tu do czynienia z faktem, iż materiały przekazane Polsce w roku 2005 na temat Enigmy... być może zawierają nieścisłości, by nie powiedzieć... celowe "niedomówienia". Co Ty na to? Pozdrawiam, Satyr    
7
Satyrowi dedykuje - Spotkanie w Pyrach
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Roman z USA
1 rok temu Widzę, że historia z psami i kotami jest raczej smutna, ale zapewne bardzo ciekawa. Jeżeli może Pan coś o niej napisać, to proszę bardzo, chociaż w kilku zdaniach. Jeżeli nie to trudno, Pana prywatna sprawa. Pozdrawiam.
6
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Bombowy Szybowiec Antka
1 rok temu Wcale nie chcę, żeby było "moje na wierzchu". Myślałem po prostu, że można z kimś w końcu poważnie podyskutować. Odniosłem jednak wrażenie, ze odsyła mnie pan ad calendas graecas. Sam pan widzi, tutaj trolle potrafią nawet pałować pytania i linki. Po prostu nędza umysłowa.
-4
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Roman z USA
1 rok temu Witam Pana ponownie. Pomyliłem tytuły i zamiast "Dr." napisałem "Prof." Nie mniej jednak cieszę się, że Pana tu widzę. Skoro nie lubi Pan tytułów nie będę Pana tytułował. Pozdrawiam.
8
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Bombowy Szybowiec Antka
1 rok temu Z pewnością skorzystam z rady ale na użytek tej rozmowy zakładam, że wszystkie media ruskich razem wzięte jednak nie dorównują tym zachodnim. Mam zresztą na ich temat sporą wiedzę bo czytam wiele źródeł z każdej opcji w kilku językach. Wie pan, na emeryturze mam dużo czasu. Ale skoro nie czuje się pan na siłach to trudno... Pozdrawiam uprzejmie.
-8
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Bombowy Szybowiec Antka
1 rok temu Nie znam. Może mnie pan oświecić? Podejrzewam, że galaktyczny :) Wiem jedynie, ze jak otworzę tv to nie mam RT ani Sputnika. Za to wszystkie stacje korzystają z podanych przeze mnie źródeł. Jeśli chodzi o sprawy z naszego podwórka to stacje różnią się komentarzami. Jeśli chodzi o wydarzenia na świecie to nigdy. Empirycznie sprawdzone. "Fabryka trolli" w Petersburgu nie ma, moim zdaniem, większego znaczenia, zbyt mały krąg odbiorców. Zresztą skoro Izrael stworzył hasbarę i przyznaje się do tego to co się dziwić ruskim?
-9
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Bombowy Szybowiec Antka
1 rok temu Proszę uprzejmie :) UPI (United Press International), AP (Associated Press), AFP (Agence France Press), Reuters. 80% informacji zagranicznych ukazujących się w prasie światowej pochodzi z „wielkiej czwórki”. Z tych serwisów czerpią - NYT, Washington Post, Guarian, WSJ itd, itp Time Warner - Największa grupa medialna świata Powstała z połączenia wydawnictwa Time i wytwórni filmowej Warner Brothers Marki należące do grupy z branży internetowej: AOL, Netscape, ICQ, Winamp,  Marki należące do grupy z branży telewizyjnej: CNN, Cinemax, HBO, Cartoon Network, Boomerang, Marki należące do grupy z branży prasowej: Time, People, Fortune, Marie Claire,  Marki należące do grupy z branży filmowej: Hanna­Barbera, Warner Brothers, Looney Tunes, New Line Cinema -------------------------------------- Axel Springer - Wydawnictwo założone w 1946 roku, Największy wydawca gazet w Niemczech i jeden z liderów rynku prasowego w Europie, Koncern ten wydaje ponad 170 gazet i czasopism, m.in. Die Welt (wiodąca gazeta opiniotwórcza w  Niemczech), Bild (najlepiej sprzedająca się w Niemczech), Popcorn,  Posiada udziały w stacjach telewizyjnych i radiowych w Niemczech (TV Berlin, Radio Hamburg). Posiada własne drukarnie i firmy kolporterskie, W Polsce wydaje Dziennik, Fakt, Przegląd Sportowy, Newsweek, Auto Świat Poradnik, Popcorn, ----------------------------------------------- Viacom Rozpoczęła działalność w 1971 roku, stanowiąc część koncernu CBS. Właściciel sieci telewizyjnych i kablowych: MTV, Quizilla, Rhapsody, Shockwave, VH1, Właściciel wytwórni filmowych: Paramount Pictures, Paramount Home Entertainment, Dreamworks Studiis, Paramount Vantage, MTV Films, Nickelodeon Movies, Home Entertainment. ---------------------------------------- Associated Press Stanowi kooperację 176 amerykańskich gazet, posiada biura w ponad 240 krajach na  świecie, zaopatruje w wiadomości ok. 6 tys. stacji telewizyjnych i radiowych i ponad 1700 gazet. Według szacunków dziennie dostarcza ok. 10 000 wiadomości i ok. 1000 zdjęć. Jej wiadomości są tłumaczone na 5 języków (francuski, niemiecki, hiszpański,  niderlandzki i szwedzki) -------------------------------- Agence France Presse jest agencją prywatną, jednak udziały w  niej posiada rząd francuski, posiada 116 biur na świecie, według szacunków dziennie dostarcza  informacje dla 650 gazet, 400 rozgłośni radiowych i telewizyjnych, 96 agencji i ponad 2 tys. instytucji, przesyłając od 400 tys. do 600 tys. słów. ------------------------------------------------ Reuters - Działa w 94 krajach na świecie, informacje dostarcza w 19 językach, ------------------------------------------------ ITAR- TASS - Rosyjska rządowa, agencja informacyjna, posiada 140 placówek (65 zagranicą) Do tego można dodać Russia Today i Sputnika. To jak z tym "parytetem"? Przyznasz chyba, że "artyleria medialna" na którą narażeni są obywatele tzw. Zachodu ze strony Rosji to jak proca (rosyjska) do wyrzutni rakietowej (media tzw."wolnego świata").
-8
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Bombowy Szybowiec Antka
1 rok temu Dziękuję za szybką odpowiedź. Z ad.3 mogę się zgodzić, ze każda strona ma swoją narrację. Tylko, że nie każda ze stron ma te same możliwości propagandowe (prasa, globalne agencje prasowe, tv) stąd wynika ogromna asymetria przekazu. ad.2 Czyli AS to aniołek? A wojna w Jemenie? A finansowanie ISIS? A dostawy sprzętu uprzednio kupionego od USA? Przecież to są ogólnie znane i szeroko udokumentowane fakty, sami zresztą z tym się nie kryją. ad.1 "to sprawka i jednych i drugich" - Na pewno? :) Tutaj prosiłbym jednak o rozwinięcie wątku, jeśli można. O ile doskonale znam rolę "jednych" to z ciekawością dowiedziałbym się o roli tych "drugich", których zrównujesz z tymi "jednymi".
-8
Wylęgarnia dżihadystów
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Obrazek użytkownika Gawrion
3 lata temu RB Aktualnie jestem zawalony projektami ponad kalendarz. Na razie nie miałbym koncepcji jak ma działać taka biblioteka. Być może jest jakieś darmowe narzędzie do takich rzeczy. Moją wątpliwość budzi legalność udostępniania książek.
1
Róbmy coś
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski

Strony