Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika amero
2 dni temu Jurand Już za póżno na tworzenie swoich, zostały nam tylko wspomnienia.
1
Czas na decyzje
Obrazek użytkownika Jurand
Obrazek użytkownika amero
2 dni temu Jurand Jeszcze raz nasz oszukali i to niby nasi.                                                                                                                              Panowie Gądecki i Nycz nawołują abyśmy przyjmowali Arabów, a duda im wtóruje, że przecież naszymi wyzwolicielami byli żołnierze różnych wyznań więc powinniśmy(chyba to ma na myśli) ich teraz przyjmować z otwartymi ramionami.Pana Nycza na warszawską stolice KK załatwił Lech Kaczyński z Sakiewiczem, odznaczonym przez Ukraińskich rezunów, dudę na prezydenta wyznaczył Jarosław, brat Lecha. Już się zaczynałem cieszyć, że Polska się zmienia, duże nowoczesne centra handlowe, piękne autostrady sporo nowych domów ludzie budują na wsiach, a teraz widać, że to wszystko pójdzie w piz@#$%.u, do żyda.Chyba zostanę jednak w USA.Trzymaj się przyjacielu.
3
Czas na decyzje
Obrazek użytkownika Jurand
Obrazek użytkownika ccassiumm7
1 tydzień temu @Jurand 100 : 100Pozdrawiam.
2
Kociokwik na prawicy
Obrazek użytkownika Jurand
Obrazek użytkownika civilebellum
1 tydzień temu Jurandzie! Cenię Cię i szanuję, dlatego odpowiadam Ci, bo wszak nie Ty jesteś "adresatem" tej notki: napisałem ją dla tych, którzy wieszczą "straszne rzeczy" (jak w ogóle ktokolwiek może np. napisać: "W wyniku rekonstrukcji rząd PiS został spacyfikowany"? - chyba tylko intelektualny emeryt). To pytam: dla kogo straszne? Dla interesów Sakiewicza? Dla wyjaśnienia "katastrofy"? (co ten guru tyle lat nakłamał). Wieszczą, bo im powiedzieli "starsi i mądrzejsi" (jak Michalkiewicz, który z tych opowieści żyje).Jeśli mieliby "rację" to ta ich uwielbiana i "nieodżałowana" Beata - co ona robi w tym rządzie? Dorabia sobie? Honoru nie ma? Oni nic nie zrozumieli z tego, co powiedziała po swoim odwołaniu...No i oczywiście ten kociokwik to atak na Jarosława; nie mogli się doczekać tej chwili? To nie był on ojcem, tylko - jak teraz bez krępacji dają do zrozumienia - ojczymem? To już nie geniusz polityczny tylko safanduła i nieudacznik (Marcinkiewicz, Duda, teraz Morawiecki?) ? Jak to w ogóle nazwać, że jednego dnia uwielbiają, a drugiego potrafią opluć?Odpowiedź jest tylko jedna i postawiłem ja w notce: oni muszą mieć wodza - a to wystawia ich poza nawias sensownych analiz. Jutro zresztą ten ich wódz będzie odrzucony i potępiony...Zatem nie nawołuję, jak piszesz, do jedności za wszelką cenę: ale trzeba rozumieć polityczne imponderabilia: widocznie uznano w PiS, że tak będzie lepiej. I ja to przyjmuję, bo zawsze - zawsze! od 1993 r. - na nich głosuję. I więcej powiem: jak wskażą Dudę na drugą kadencję - też zagłosuję na niego, odwrotnie od Sakiewicza.To jest moja jedność - Sakiewicz ma swoje interesy, jemu podobni żyją z polityki: a co Polska ma z tych ich interesów? Co będzie miała z nawoływania o "zdradę"?Dlatego proszę Cię: nie pisz nigdy "duduś", "kaczka" - to niegodne.
0
Kociokwik na prawicy
Obrazek użytkownika Jurand
Obrazek użytkownika Honic
1 miesiąc temu @Jurand, no właśnie, no właśnie...Czy ktoś ich policzył jako ofiary Wojskowej rady Ocalenia Narodowego z generałem Jaruzelskim na czele?
0
Ofiary stanu wojennego
Obrazek użytkownika Jurand
Obrazek użytkownika Ość
1 miesiąc temu Panie Jurand Dziękuję za minusa. Nie odwdzięczę się tym samym a miałbym powód. Mianowicie, jak opowiada się cokolwiek po polsku, niech to będzie np. "pewna historyjka" to nie używa się słów angielskich. No chyba, że się kabaret robi z tego umyślnie. "Moja kara stoi na kornerze" itd.Pomijając obcojęzyczne wtręty i inne błędy językowe, historyjka pańska ciekawa.Skoro już opowiadamy anegdoty, nie odchodzące od tematu (czarni Polacy), to pozwolę sobie dodać swoją:Staliśmy sobie kiedyś w kolejce do kasy w dużym sklepie w kraju anglojęzycznym, mój znajomy i ja. Strasznie to stanie długo trwało, aż mój kolega nie wytrzymał i wymsknęło mu się po polsku "no, kiedy ta czarna małpa nas wreszcie obsłuży". A zapomniałem dodać, że ekspedient był czarny jak asfalt. Kiedy wreszcie przyszła nasza kolej, murzyn potraktował nas pełnym dezaprobaty spojrzeniam i czystą polszczyzną oznajmił "już właśnie czarna małpa was obsługuje".
0
THE BLACK SONS OF POLAND
Obrazek użytkownika Jurand
Obrazek użytkownika marek chrapan
1 miesiąc temu Taki scenariusz to marzenie. I oby chociaż to jedno marzenie się spełniło - tak nam dopomóż Boże. 
2
Zmiana Premiera? Dlaczego?
Obrazek użytkownika Jurand
Obrazek użytkownika Andy51
1 miesiąc temu Jurand Dotychczas chociaż udawali, ale prawda okazała się dla nich miażdżąca.
3
Nie ma w UE drugich takich kundli, którzy tak by obszczekiwali  swoją Ojczyznę
Obrazek użytkownika Jurand
Obrazek użytkownika mikolaj
1 miesiąc temu Badania moze i sa z okresu miedzywojennego oraz powojenne - ale - jak wczesniej napisalem - liczy sie nie samo zbadanie wystepowania danego surowca, ale opracowanie kilkudziesieciu lub nawet kilkuset wiercen (ksztalt zloza, jego polozenie, otoczenie geologiczne, sklad zloza, itd.).Tymczasem w Polsce dokladne badania poczyniono na niewielkich obszarach (np. KGHM finansowal badania wczesniej odkrytych zloz, ktore zamierza uruchomic za... kilkanascie lat.), tak np. glosne badania gazu lupkowego zaowocowaly w Polsce niecalymi 100 odwiertami (na terenie calego kraju), podczas gdy w USA liczba odwiertow idzie w tysiace.Nie ma pan tez racji - jesli chodzi o pieniadze z UE na przygotowanie wydobycia i wydobycie surowcow. Pieniadze z UE sa przeznaczane na infrastrukture lub przedsiewziecia energooszczedne - a nie na wydobycie surowcow. UE zabrania finansowania przez panstwo prywatnych przedsiewziec komercyjnych. W tym wypadku o dofinansowanie mozna sie starac jesli idzie o geotermie - i tu na pewno sa spore rezerwy i istniejaca technologia.Banki niespecjalnie chetnie udzielaja kredytow na przedsiewziecia surowcowe - ze wzgledu na bardzo dlugi okres zwrotu oraz na niebezpieczenstwo braku zapotrzebowania na dany surowiec (bo inni tez buduja kopalnie i organizuja wydobycie).Finansowac przedsiewziecia wydobywcze ibadawcze w kraju powinny firmy takie jak KGHM czy Orlen - jak juz wczesniej napisalem.Polska nie jest jedynym krajem bogatym w surowce - taka Mongolia ma ich zdecydowanie wiecej i sa polozone blizej najwiekszych rynkow zbytu (Chiny, Azja pd. wsch) - ale i tam nie ma boomu surowcowegoWydobycie np rud metalicznych w Suwalskim w dzisiejszych warunkach jest... niemozliwe. Augustow i okolice to obszar chroniony NATURA 2000. Poza tym zloza zalegaja gleboko, na powierzni mamy duze zbiorniki wodne ... dzisiaj takze rudy zelaza nie wydobywa sie metoda glebinowa a odkrywkowa - wydobycie nawet najbogatszej rudy zelaza metoda glebinowa bedzie wielokrotnie drozsze - niz odkrywka, nie wspominajac o ochronie srodowiska...
1
Czy Polska jest surowcowym Eldorado?
Obrazek użytkownika Jurand
Obrazek użytkownika ety
2 miesiące temu stół z powyłamywanymi nogami Magdalenka to beznadziejnie tragiczny epizod w historii Polski i niestety potwierdziło się, że była to teoria spiskowa, która okazała się prawdą. Dzięki tym świetnym rozmowom  a następnie porozumieniom doszło do abolicji dla zbrodniarzy komunistycznych i przyzwolenie na ich bezkarność, faktem dokonanym stało się czyszczenie archiwów tajniackich gnid.:) (żródło S.Cenckiewicz, Rzeczpospolita)
2
Palić, czy nie palić?
Obrazek użytkownika Jurand

Strony