Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Stanislawos
3 miesiące temu Kamieniem bym tego nie nazwał Kamieniem bym tego nie nazwał, raczej wylanym szambem, reżysera - szambonurkiem....
4
Film jako źródło wiedzy o świecie
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Obrazek użytkownika jjr
3 miesiące temu Oczywiście. Trudno jeśli w ogóle można znaleźć coś gorszego. Jeśli taki grzesznik z tego grzechu się spowiada. Dostaje rozgrzeszenie to nie wiem jak kościół sobie może z tą sprawą poradzić.Pozdrawiam.
2
Film jako źródło wiedzy o świecie
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Obrazek użytkownika jjr
3 miesiące temu Profesor miał rację. Nie oglądałem i nie mam zamiaru. Ten film to taka "baba z brodą" produkująca swoje wdzięki na przysłowiowym jarmarku, wdzięczny temat dla prac habilitacyjnych. Przyszedł mi do głowy pomysł na film pokazujący widzów tego spektaklu. Wystarczyło by postawić kamerę z drugiej strony ekranu.Pozdrawiam
5
Film jako źródło wiedzy o świecie
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Obrazek użytkownika Hoyt
3 miesiące temu "Jestem bardzo wdzięczny za ten film. Trzeba zacząć działać" powiedział wielki, zamożny podróżnik, zwolennik dzierganych tatuaży, fan Jurka Owsiaka, przyjmowania wszystkich imigrantów, niezwykle popularny kaznodzieja internetowy, dominikanin Adam Szustak, - "Cała ta oblężona twierdza Kościoła, która twierdzi, że nas tu atakują tym filmem: w ogóle przestańcie. Film nie jest antykościelny" - kręcił głową dominikanin."Dominikanin odwoła spotkania i w ramach pokuty za siebie i Kościół pójdzie na pieszo do Jerozolimy" - podaje portal wp.pl.Oczywiście będzie DLA NAS nagrywał kilka filmików dziennie z tej osobistej ekspiacji i pokuty za grzechy Kościoła i swoje. Oczywiście będzie je zamieszczał na swojej platformie dla katolików, a także w porozumieniu z wirtualną polską, Frondą, onetem, portalem Szymona Hołowni itp., które zachwalają, "skromnego", "zajefajnego", "mega" dominikanina, który odniósł w życiu prawdziwy sukces.Zatem film ten odegrał rolę, jaką założyli jego twórcy i sponsorzy. 
11
Film jako źródło wiedzy o świecie
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Obrazek użytkownika Mości Zagłoba
3 miesiące temu Ab ovo Czyli od owego dowcipu przez redaktora Michalkiewicza co i rusz przywoływanego. W swobodnej cytacji leci to tak. Dyrektor szkoły przyłapał Jasia vel Jonę byszującego podczas lekcji po podwórku szkolnym. Pyta się dlaczego nie jest na lekcji. A ten odpowiada bo logiki nie ma. Jak to logiki nie ma. No bo panie dyrektorze to było tak. Zesmrodziłem się strasznie i pani kazała mi isć precz. No i teraz ja się tu wietrzę a oni tam w tej klasie no wie pan. Podobna sytuacja jest u Monty Python w żywocie Briana. gdzie tytułowy bohater zostaje przyłapany przez rzymskiego trybuna na pisaniu farba po murach że Rzymianie go home tyle że po lacinie. Trybun jest oburzony wskazuje kilka karygodnych błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych w tekście i po poprawieniu każe za karę przepisać sto razy. I teraz mój wniosek. Z pewnym rodzajem adwersarzy, jeśli nagiąć styl i pewna komiczna mieszankę niedojrzałości z bezrozumnością adwersarzami można nazwać. Wrogie chamstwo, czerń, zbuntowana i pewną siebie hołotę to nie retoryka ale...Bo inaczej to logiki nie ma i nie o pierdnięcia czy słowa ale o  majętność a z nią i życie tu idzie. Nie starczy nie podawać pogłosek o wybrykach czerni. należy je zastąpić karami za nie i nie martwić się o wieści o tem. Same przed Internetem i TV dotrą , zwłaszcza gdzie dotrzeć powinny.PS Nasunęło się mi wyjaśnienie wstrzemięźliwości w zakresie progamu cela +. Nie tylko mocna ręka Naszej Złotej Pani w ewentualnym złożeniu z miękkimi kolanami polskiego rządu go wstrzymuje. Powszechna amnestia ogłoszona została przez Prezydenta Rzeczpospolitej(Mościckiego) przed wrześniem 1939. Tylko pewny konflikt zbrojny może tłumaczyć zachowanie PiS przy założeniu prawości i siły charakterów głównych postaci obozu rządzącego. A założenie takie wydaje się uzasadnione.
2
Paradoksy się zdarzają, ale czy warto o nich pisać? Czyli:kogo to obchodzi co myśli pani taka czy taka, w co się ubiera albo czy w ogóle się ubiera
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Obrazek użytkownika jjr
4 miesiące temu Między wiarą a nauką. Teraz wszyscy na gwałt odżegnują się od wiary w tak zwany naukowy pogląd na świat. Tak tak to też jest wiara.Oglądałem właśnie wywiad z jakimś staruszkiem noblistą bodajże wiceszefem sowieckiej akademii nauk. Prowadzący wywiad dopytywał się na temat jego pobytu w USA i współpracy z tamtejszymi naukowcami. Pytał czy coś wie o badaniach na temat kosmicznej inteligencji. Było to tak powiedziane jakby rosyjscy naukowcy też się tym zajmowali.Wydaje się że wiara i nauka co raz bardziej zbliżają się do do siebie.Pozdrawiam.P.S. Ta inteligencja kosmosu bardzo przypomina mi Ducha Świętego.
2
O reformie Gowina: "nie zawsze to, co trzeba i nie zawsze tak, jak trzeba?
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Obrazek użytkownika ccassiumm7
7 miesięcy temu Istota tej reformy. Dziękuję, że ksiądz profesor podejmuje ten niezmiernie ważki temat nie tylko dla szkolnictwa wyższego, ale w pierwszym rzędzie dla Polski!Istota tej reformy to:- po wejściu w życie ustawy Nauka 2.0 dojdzie do olbrzymiego kryzysu szkolnictwa wyższego;- nastąpi dalsze, gwałtowne pogorszenie kondycji nauk humanistycznych i społecznych;- dojdzie do gwałtownej komercjalizacji szkół wyższych, które dysponują olbrzymim majątkiem. Nie zawsze ten majątek jest dobrze zarządzany i wykorzystywany;- pogłębi się przepaść między Polską A a Polską B. Uczelnie regionalne zamiast poprawić swoje położenie, będą przechodzić w stadium wegetacji, zwłaszcza w przypadku gdy w następstwie arbitralnej i niesprawiedliwej ewaluacji utracą prawa akademickie (do nadawania stopni i tytułów naukowych)…..Zapytam?Komu ma służyć ta reforma ?  
8
Idą ciężkie czasy...
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Obrazek użytkownika jazgdyni
9 miesięcy temu @Zygmunt Zieliński Proszę wybaczyć, lecz źle mnie Pan zrozumiał.Sam już też nie jestem młody, lecz ciągle mam wrażenie, że nadal się rozwijam. Mam od dawna taką teorię, którą zresztą potwierdzono mi w Chinach, gdzie szacunek dla starości jest po prostu piękny, iż prawdziwą mądrość osiąga się dopiero na starość. Dlaczego? Gdyż do wrodzonych zdolności intelektualnych potrzebne jest może doświadczeń. A ponadto, choć może przede wszystkim, wielki stos przemyśleń.Mam paru, niemłodych już przyjaciół naukowców. Z tytułami profesorskim i wszelkimi należnymi im splendorami. Cieszą się powszechnym szacunkiem. Niestety, nie wszyscy to ludzie mądrzy według mojej tezy. Albowiem, jak to mówią młodzi - dali się wpuścić w kanał swojej dyscypliny naukowej. W tym, rzeczywiście są mistrzami. Lecz poza tym... Głupi nie są, ale też nie są mądrzy.Tak też widzę, lub choćby tylko odbieram, pana Yehudę Bauera. Zgoda, jego intelektualny potencjał nadal jest bardzo wysoki i życzę mu, by pozostał taki aż do śmierci. Jednakże, według mnie, obsesyjne skoncentrowanie się na jednym temacie, spowodowało, że nie ma on już umysłu otwartego, zdolnego przyswajać różnorodne wiadomości, gdyż ma on tylko, raz na zawsze utrwalone poglądy. Jest kompletnie zamknięty na kontrowersje. Nie przyjmuje tego, co nie mieści się w jego wzorcu rozumowania.Tak Pana proszę mnie zrozumieć.Pozdrawiam serdecznie Ps. Jeszcze anegdota z Chin - w pewnym okresie, za czasów Mao Zedonga, Biuro Polityczne największej partii na świecie, składające się z 25 członków, miało średnią wieku 80 lat.
0
Wyjątkowa perfidia w gładkich słowach
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Obrazek użytkownika a nie mówiłem
9 miesięcy temu "Zygmunt Zieliński"... Cytowane przeze mnie zdanie z tekstu "Andy51" brzmiało jednoznacznie i tak je własnie odebrałem. W sprawach, które mogą nieprzyjemnie dotknąć innych, należy wypowiadać się jasno. Poza tym, tak jak zaznaczyłem wcześniej w pełni zgadzam się z tekstem "Andy51", i nie było moim zamiarem kogokolwiek obrażać . Pozdrawiam.
4
Pozmieniali nazwiska by wspólnie z TW, atakować  Polskę.
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Obrazek użytkownika Andy51
9 miesięcy temu Zygmunt Zieliński Ma Pan rację to miałem na myśli.
2
Pozmieniali nazwiska by wspólnie z TW, atakować  Polskę.
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński

Strony