Wołyń 1943... Prawda i pamięć...

Obrazek użytkownika Husky
Historia

 

 

76 lat temu UPA rozpoczęła rzeź Polaków w 150 miejscowościach w powiatach włodzimierskim, horochowskim, kowelskim oraz łuckim pod hasłem ,,Śmierć Lachom". Były to akcje dobrze przygotowane i zaplanowane.

"Było polskim zwyczajem (od stuleci), by przyjmować gości. Tolerancja przez piekło wojen, rzezi i pogromów. Obce nazwisko było dla nas synonimem sąsiada. Wołyń zmienił wszystko. Ukrainiec z niemiecką furażerką SS mordował i Polaków i Żydów."

"Zabił Naród. Nigdy wam tego nie zapomnimy."

Pisze jeden z twitterowiczow,pochodzacy z Kresow

"Dwie mi Matki-Ojczyzny hołubiły głowę 
*
Dwie mnie Matki-Ojczyzny wyuczyły mowy
*
A kiedy go z wami nie będzie 
Usypcie mu kurhan stepowy 
Aby słyszał, jak burzan pieśń gędzie 
I wiatr stepem przewala się płowy."

 Rumel

10.07.1943
We wsi Kustycze Ukraińcy zamordowali pełnomocnika Delegata Rządu RP por. Zygmunta Rumla oraz przedstawiciela AK por.Krzysztofa Markiewicza i ich woźnicę Witolda Dobrowolskiego.Polskich parlamentariuszy Ukraińcy rozerwali końmi, a ich ciała poćwiartowali na kawałki

Jest to symbol zidiocenia polskich elit. Każdy komu się marzy i każdy kto promuje sojusz polsko-ukraiński powinien sobie powiesić portet Rumla w gabinecie jako Memento Mori.

Polacy urodzeni na Kresach nigdy nie zapomną,bo to była ich ojczyzna. Ludzie żyli zgodnie. Mówiąc o Ukraińcach nie wolno popełniać relatywizmu moralnego. Mordy popełniała nacjonalistyczna UPA.Proszę tylko pamiętać, że bardzo duzo Ukraińców zginęło za swoje polskie żony albo polskich sąsiadów

Cześć i chwała Bohaterom!!!

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:6)

Komentarze

To były zwyrodniałe ukraińskie bestie. Zabijali wyłącznie za to, że byliśmy Polakami. Jest to jedna z nawiększych, a na pewno najokrutniejsza zbrodnia ludobójstwa w II wojnie światowej - matkom w ciąży wyrzynano dziecko i sypano do brzucha potłuczone szkło, mordowano siekierami, tasakami, widłami, co mieli pod ręką, lubując się w tym aby mordować tak aby ofiara doznała jak największego bólu przed przed śmiercią.

PAMIĘTAJMY WOŁYŃ - jednak ludobójstwo było na prawie całych kresach wschodnich, nie tylko na Wołyniu, a także często już występowało przed 11 lipca 1943 - ta data jest symboliczna, gdyż wtedy było największe apogeum tych okrucieństw, staranni zaplanowane w Niedzielę, kiedy Polacy szli do kościołów i tam ich palono żywcem - jest opisanych kilkaset różnych sposobów okrutnego mordowania przez ukraińców.

KAŻDY POLAK PATRIOTA POWINIEN DZIŚ W DNIU PAMIĘCI OFIAR WOŁYNIA WYWIESIĆ FLAGĘ NARODOWĄ, NA ZNAK PAMIĘCI O POMORDOWANYCH TAM POLAKACH.

Ps. jak u znajomej widziałem roboli ukraińskich, którzy remontowali cały blok, to pod blokiem na parkingu z samochodu puściłem im tą piosenkę https://www.dailymotion.com/video/x2ib4b9 - z youtube została ocenzurowana i wykasowana przez lewaków googlowskich - ja będę tą piosenkę puszczał za każdym razem do czasu aż ukraińcy nie przeproszą za swoje bestialskie mordy i nie przestana czcić naszych katów! widziałem po ich minach spuszczonych, ze rozumieli tekst piosenki...

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1596677