Deir Yassin – symbol ludobójstwa dokonanego na Palestyńczykach

Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Świat

https://www.magnapolonia.org/deir-yassin-symbol-ludobojstwa-dokonanego-n...

W nocy z 8 na 9 kwietnia 1948 roku 132 bojowników izraelskich (72 z Irgunu i 60 ze Sterna)

zebrało się do planowanego ataku na arabską wioskę Deir Yassin.

W świetle tego, co później nastąpiło, możemy więc mówić o wcale niemałej grupie 132 bezlitosnych morderców.

Ofiarą dokonanej przez nich rzezi padły głównie kobiety, dzieci i starcy,

ponieważ przeważająca część młodych mężczyzn zdołała uciec w panice od razu, na początku ataku.

Izraelski pułkownik Meir Pail, który przybył do Deir Yassin niewiele godzin po masakrze i dokładnie oglądał miejsce rzezi, wspominał: „Wchodziliśmy do domów. To były typowe domy arabskie (…). W kątach pokojów widzieliśmy martwe ciała. Prawie wszyscy zabici byli starcami, kobietami lub dziećmi. (…) Większość arabskich mężczyzn uciekła. To jest dziwna sprawa, ale przy takim niebezpieczeństwie najzręczniejsi uciekają pierwsi”.

Na tle tej ucieczki jakże wielu młodych Arabów tym bardziej można podziwiać heroiczne poświęcenie nauczycielki Hayat Balabseh, która odrzuciła szansę ucieczki i spiesząc z pomocą rannym, sama padła ofiarą żydowskich morderców.

Przez dwa kolejne dni terroryści Irgunu i Sterna zabijali w najokrutniejszy sposób swoje ofiary, niektórym z nich obcinając głowy.

Według oficjalnego raportu głównego przedstawiciela Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Jerozolimie dr. Jacquesa de Reyniera, zamordowano 52 dzieci i rozcięto brzuchy 25 ciężarnych kobiet. Sam de Reynier znalazł m.in. ciało jeszcze żywej, potwornie okaleczonej dziewczynki. Licznym Arabom, masakrując ich, obcięto genitalia.

Jacques de Reynier z obrzydzeniem wspominał, jak piękna izraelska dziewczyna pyszniła się swym nożem ociekającym krwią (por. tekst o Deir Yassin w kanadyjskim „Globe and Mail” z 2 maja 1998 r.). W książce „Remembering Deir Yassin”, której współautorem był żydowski teolog i naukowiec Marc H. Ellis (Nowy Jork 1998, s. 48-51) przytaczano m.in. takie wstrząsające sceny masakry w Deir Yassin: „Jamil Ahmed (…) wspominał dzień, gdy umarła jego wieś (…).

Zabrano ich jako jeńców, zaprowadzono na skraj wsi w pobliżu mego domu i obsypano kulami. W ten sposób zastrzelono również niewidomego i siedmioletnie dziecko (…). ‚Operację oczyszczającą’ prowadzono, idąc z domu do domu, najpierw obsypując je kulami, a potem wrzucając granaty. Niewiele znaczyło, kto był w owym domu.

Mężczyźni, kobiety i dzieci byli wyciągani z ich domów, stawiani pod ścianą i rozstrzeliwani. Zdziczenie zwiększało się wraz ze śmiercią każdego mieszkańca wioski. Halem Eid widziała, jak zastrzelono jej siostrę Shliyę strzałem w szyję”.

Shliya była w dziewiątym miesiącu ciąży. Morderca rozciął brzuch kobiety nożem rzeźniczym. Inna kobieta Aiecha Radvav została zastrzelona, gdy próbowała ratować niemowlę (…). Mohammed Jaber, który znalazł się w domu dzięki wcześniejszemu zamknięciu szkoły, oglądał scenę ze swego ukrycia pod łóżkiem. Widział, jak „Żydzi wdarli się do domu, wyciągnęli wszystkich na zewnątrz, postawili pod ścianą i zamordowali. Jedna z kobiet miała na ręku trzymiesięczne dziecko”.

12-letnia wówczas dziewczyna Fahimi Zeidan wspominała, jak wymordowano jej rodzinę i sąsiadów. Zastrzelono już ranionego mężczyznę, a gdy jedna z jego córek krzyczała, zastrzelono również i ją. Potem zawołali mego brata Mehmuda i zastrzelili go w mojej obecności, a gdy moja matka zaczęła krzyczeć, pochylając się nad moim bratem (na rękach miała moją małą siostrę Khadrę, jeszcze karmioną piersią), zastrzelili również i moją matkę”.

Doktor Jacques de Reynier zanotował swe pierwsze wrażenia na widok miejsca masakry w Deir Yassin: „Wszystko, co mi przychodzi na myśl w tym kontekście, to wojska SS, które widziałem w Atenach” (cyt. za „Remembering Deir Yassin”, op.cit. s. 49).

Towarzyszący de Reynierowi żydowski doktor Alfred Engel wyznał po latach: „Byłem doktorem w armii niemieckiej przez pięć lat w czasie pierwszej wojny światowej, ale nigdy nie widziałem wówczas tak potwornego widowiska” (cyt. za U. Milstein, op.cit., s. 279).

Fahimi Zeidan, wówczas 12-letni chłopiec, który zdołał przeżyć masakrę, opowiadał: „Żydzi nakazali całej rodzinie ustawić się rzędem przy ścianie i zaczęli nas rozstrzeliwać. Mnie trafili w ramię, ale uratowałem się wraz z większością dzieci, bo byliśmy ukryci za rodzicami.

Kule trafiły moją siostrę Kadri (czteroletnią) w głowę, moją siostrę Sameh (ośmioletnią) w policzek, mego brata Mohammeda (siedmioletniego) w pierś. Wszyscy inni z nas postawieni pod ścianą zginęli: mój ojciec, moja matka, mój dziadek i babcia, moi wujkowie i ciotki oraz kilkoro z ich dzieci”.

Arabka Um Mahmud, która w czasie masakry miała 15 lat, relacjonowała po latach: „Widziałam, jak zamordowano Hilweh Zeidan wraz z jej mężem, jej synem, bratem i rodziną Khumayyes. Hilweh Zeidan poszła, aby zabrać ciało męża. Zastrzelili ją i upadła na jego ciało (…).

Widziałam również Hayat Bibeissi, pielęgniarkę z Jerozolimy pracującą we wsi, jak ją zastrzelono przed drzwiami domu Musy Hassana. Córka Abu el Abeda została zastrzelona w momencie, gdy trzymała na ręku swoją siostrzenicę – niemowlę. Niemowlę zastrzelono również”.

Za ową straszliwą zbrodnię odpowiedzialni byli dwaj późniejsi premierzy Izraela – Menachem Begin (szef Irgunu) oraz Yitzhak Shamir (szef bojówek Sterna).

Bestialska masakra 254 arabskich mieszkańców wioski Deir Yassin przyniosła skutki oczekiwane przez żydowskich morderców z bojówek Irgunu i Gangu Sterna. Wieść o rzezi wywołała straszną panikę wśród Arabów zamieszkujących pozostałe obszary Palestyny.

Główny organizator rzezi w Deir Yassin – szef bojówek Irgunu Menachem Begin, późniejszy premier Izraela, z pychą odnotował w swych pamiętnikach, że „Legenda Deir Yassin była warta dla wojsk Izraela tyle, co pół tuzina batalionów” (cyt. za: „Remembering…”, s. 11). Z satysfakcją stwierdzał: „Ogarnięci trwogą Arabowie uciekali, krzycząc ‚Deir Yassin’” (M. Begin „The story of the Irgun”, Tel Aviv 1964, s. 162). Akcentował: „Arabowie na terenie całego kraju, skłonieni do wierzenia w dzikie opowieści o ‚rzezi dokonanej przez Irgun’ byli ogarnięci przez nieograniczoną niczym panikę i rozpoczęli ucieczkę dla ratowania swego życia. Ta masowa ucieczka przekształciła się wkrótce w szaleńczą, niekontrolowaną panikę. Trudno przecenić polityczne i ekonomiczne znaczenie takiego rozwoju wydarzeń”.

Uciekinierzy stali się awangardą arabskiego exodusu, który przekroczył liczbę 700.000 osób” (P. Martin: Memories of Deir Yassin haunt Palestinians, „Globe and Mail” 29 kwietnia 1998 roku).

Daniel Kurtzman z Żydowskiej Agencji Telegraficznej pisał na łamach innego żydowskiego pisma kanadyjskiego – „The Canadian Jewish News” (30 kwietnia 1998), iż według jednego z czołowych żydowskich historyków wojskowości Uri Milsteina: „Deir Yassin był jednym z najważniejszych wydarzeń w wojnie, które przyśpieszyło exodus Arabów z innych miejsc, ze strachu przed powtórzeniem się Deir Yassin”.

Więcej:
https://palestyna.wordpress.com/2011/04/09/rzez-palestynczykow-w-wiosce-...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:8)

Komentarze

O którym mówił Kaczyński, strzelanie do palestyńskich cywili, dzieci, kobiet starców i wcielanie ziem palestyńskich do Izraela.

Więc jakiego Boga wyznaje Kaczyński??? Skoro mówi o cudzie Izraela który zabija dzieci kobiety starców.

Bo mój Bóg, Pan, Król, Jezus Chrystus nie pozwala na zabijanie.

Szczęść Boże Jacku.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1594517

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika zwykły polak został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

- bc Żydm w Kczyńskg t rszm ntysmtyzm b żywsz Żyd jk płk.
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1594520

Pierw naucz się pisać poprawnie mój nick.

Bo ja też mogę pisać "pejsaty Polak", jak dalej będziesz świadomie przekręcał mój nick

To Kaczyński wychwala Izrael, gdzie się strzela do bezbronnych cywili palestyńskich i zabiera się im ziemie.

Więc jaki to antysemityzm, że ja zabijania nie popieram, czy ty aby na pewno rozumiesz co słowo "antysemityzm" oznacza.

Według ciebie, jak żyd zabija to jest wszystko w porządku, a jak zabijają żyda, to jest holokaust i antysemityzm.

Dzięki za ujawnienie się, kim i czym jesteś i kogo reprezentujesz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1594535

Witam

Drażni mnie słowo "antysemityzm", bowiem Semitami są też np. Arabowie i niektóre ludy afrykańskie (np. w Etiopii). Nie ma czegoś takiego jak "antysemityzm", może być rasistowski antyizraelizm lub antyżydowskość albo też - gdy nie podzielamy ich poglądów i wiary – antyjudaizm i antysyjonizm. Ja osobiście jestem antysyjonistą w znaczeniu rabinicznego pojmowania świata.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw (Krzysztof Jaworucki)

#1594543

Ten to zwykły dwużydzian jest! O ile nie zwyky mosiek. Celowo się pisze z małej litery, żeby nas poniżyć.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1594601

Zrozumiałem Kefasie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1594622

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika zwykły polak został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

- niektórzy analfabeci komputerowi zarzucją mi pisanie z małej litery (polak) - ta ciemna masa powinna wiedzieć że w internecie jest to dopuszczalne (hasła, login, nick) - sami w adresach e-mail imię i nazwisko piszą z małej litery.

Dziś ataki na Polskę są bardzo zawoalowane tak jak zrobili to Konfederaci (czyt. konfidenci) - niby występują w słusznej sprawie przeciwko ustawie 447 ale uderzają tylko i wyłącznie w PiS aby im odebrać głosy.

Tu obrali sobie cel do ataków choć te antypolskie świnie z konfederacji doskonale wiedzą że PiS uratował nam Ojczyznę przed kolejnym rozbiorem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1594695

Sługusie pejsatych zażydzonego PiS-u.

"Tu obrali sobie cel do ataków choć te antypolskie świnie z konfederacji doskonale wiedzą że PiS uratował nam Ojczyznę przed kolejnym rozbiorem".

Oto mowa miłości wyznawców zażydzonego PiS-u, inni ludzie co inaczej myślą o Polsce jak PiS to już antypolskie świnie.

Co ty gówniarzu możesz wiedzieć o mnie i mego wysiłku dla wolnej i Niepodległej Polski, że pozwalasz sobie na na zwanie takich ludzi jak ja antypolskimi świniami.

Że nie chcemy by zażydzony PiS wydawał miliardy dla żydów w Polsce, szkoły, muzea, tetry i gminy żydowskie, a te pieniądze przeznaczył dla Polaków, oraz miliardów dla banderowców.

Chcemy by PiS ściągał Polaków ze wschodu do Polski, a nie wydawał dla żydów obywatelstwa Polskiego

Chcemy takiego rządy który nie będzie przepraszał i się kajał za Polskie ustawy sejmowe, jak to zrobił PiS, przepraszając żydów.

I gdybym cię gówniarzu spotkał w realu, to byś dostał w te pejsate ryło, mimo że mam 67 lat

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1594701

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika zwykły polak został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

- l mm zdnm ty jstś jk jstś- czyl jb**ty młtm srpm w mózg. "C ty gównrz mższ wdzć mn >>>> mg <<< wysłk" - p jkm ty pszsz złms ? - którg mg ? - Jk chcsz dlj cągnąć f** kmnstm t dź stąt - czyl p wszm - pszł wn! Tkg pr***n bz sns jk t nrzygłś dwn n czytłm. Chcsz dwć swjk schzfrnk npszczć n PS. Mskę zdjąłś z tj zdrdzckj mrdy jż będę mł c n wdz. N dpsj - chyb ż chcsz pssć młg l z tym ntrsm t wl d Brdn -ty "człnk". Knfdrc t ntyplsk śwn b PS-w clw chcl dbrć głsy by ch słbć. Nwt jdng złg słówk n pwdzl n TW-, SB kmnstów b sm sę z nch wywdzą. PS- Żydów przprszł twój klg kwśnwsk ty kmnstyczny f**c - mn n nbrzsz n t łgrstw. PS wczrj mwą z S zpwnł Plsc bzpczństw n dłg lt. Trz wźmmy sę z czrwn śwn jk nlży. T nkt m n pmc n przyjdz. Nc nc stry głpk n rzmsz z bcnj pltyk rzczywstśc. .
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1594703

Takie teksty to małorolnym pisiorom możesz wrzucać tu na forum NP.

Twoje żydo-komusze korzenie rodem z stepów akermańskich, przywiezione na kacapskich czołgach w 1944 roku, aktualne do dziś, co widzimy po twojej koszernej kulturze z kibuców, jak się zwracasz do innych ludzi.

Przecież to twoi pejsaci guru Duda zawetował ustawy o sądach, a Kaczyński poparł, by było ka było i nie nożna było naprawiać Państwa Polskiego, ja również weto co do ustawy degradacyjnej, by czerwonych morderców w mundurach nie można było ukarać.

To Ruch Narodowy wetował własne ustawy, czy PiS i Duda, ty koszerny złamasie, a teraz sądy dalej zamykają Polskich patriotów.

To dzisiaj przez wasze weta co do sądów i tej degradacyjnej, na nazwy Polskich ulic wracają żydo-bolszewickie nazwiska z aparatu ucisku zydo-bolszewickiej NKWD złamasie pejsaty.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1594704

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika zwykły polak został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

- "Mkr Śwry" n blszwckm pjs-zbk t cś dl cb - n nzywj mn złmsm ty ZŁMS !!! - prwszy byłś złmsm t twj ksyw - czyl "Jstś złms jk jstś" :) h h
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1594721

Co sługusie i złamasie pejsaty, brak argumentacji i zaraz wychodzi kultura mośkowa wrodzona i nabyta z pod budki piwa, jak się nie wie jak odpisać na niewygodne pytania. To najlepsze twoje odpowiedzi to stek epitetów i pomówień.

Łeb jak koń, a rozumek jak orzeszek laskowy, to nie dziwota że tylko stać cię na epitety i pomówienia, prosty jesteś i prosty odejdziesz.

Więc nie wysilaj z myśleniem, bo to nie twoja specjalizacja, a od wysiłku z myślenia może ci jakaś żyłka pęknąć w głowie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1594725

To nie dziwne bo zbrodnie są w ich genach

Na początku pierwszego wieku w scenach

Mordowania dzieci po narodzeniu

Dzisiaj przed, by zapobiec zaludnieniu

Walka z Bogiem w pisuje się także w PIS

Bo chcą kroczyć  ich drogą, czyli to bis

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1594559

Wiem, że opierałeś się na portalu pisząc ten tekst i jest bardzo ciekawy. Dobrze, że też powołujesz się na źródła, bo to jest konieczne przy opisywaniu Żydów. Do dziś Palestyna jest swoistym gettem stworzonym przez Żydów. To ich państwo jest najbardziej szowinistyczne i rasistowskie na świecie. 

A czy czytałeś jak zachowywali się Żydzi po wkroczeniu Sowietów do Polski po 17 września 1939 roku. Denuncjowali Polaków na potęgę a ich działania doprowadziły do śmieci wielu naszych rodaków. Podobnie było z żydowskimi bojówkami po 1944 roku (często o tym pisze "Aleszum"). Mordowali całe wsie jednocześnie wzbogacając się na okradaniu Polaków. To byli barbarzyńcy, niczym nie różniących się od Ukraińców na Wołyniu. 

Pozdrawiam i naprawdę tekst pouczający

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw (Krzysztof Jaworucki)

#1594542

Przyznaję z pokorą, tylko wkleiłem

Bo się zbulwersowałem i zdziwiłem

O żydowskiej skłonności do zdradzania

Czytałem Pana Michała zeznania

Aleszum  również temat opisuje

Szkoda że nikt tragedii nie filmuje

Lecz dobra zmiana została nazwana

By była tylko gloryfikowana

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1594561