Dlaczego Kukiz znienawidził Korwina i komu służy Stanisław Michalkiewicz, gdy kpi z katastrofy smoleńskiej – o trollach, głupkach i agenturze

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Zaglądam do chłodziarki w hipermarkecie i … widzę tam ruskich trolli: „Od lat propagowana jest wersja „kto nie z nami ten jest ruskim agentem – pisze zirytowany Grzegorz Braun, który złożył donos na samego siebie do prokuratury, aby ta sprawdziła, czy jest ruskim agentem”.

 

Jedni kochają Rosję, drudzy Amerykę. Jedni Niemcy, inni Izrael i Ukrainę. Jeśli jednak kochasz tylko Polskę, natychmiast możesz znaleźć się w kręgu podejrzanych. Obowiązuje bowiem narracja, że jeśli nie kochasz i nie ufasz USA, obawiasz się żydowskich roszczeń wobec Polski (akt. 447), to automatycznie jesteś „ruskim trollem (agentem)”.

 

Krytykujący banderowców, nazywani bywają ruskimi trollami, co jest wyjątkowo podłe i bezczelne wobec potomków pomordowanych na Wschodzie. Krytyczni wobec obrażających na każdym kroku Polską godność Niemców, nazywani są antyeuropejczykami. Wściekli na żydowskie inwektywy – antysemitami. A co w sytuacji, jeśli kocha się tylko Polskę?

 

Jednakże faktem jest, że Korwin-Mikke, czy wulgarny videobloger i pisarz „Pan Nikt”, to osoby, które omawiając tak złożone zagadnienie, jak geopolityka i miejsce Polski w świecie, nie widzę rosyjskiego zagrożenia. W dodatku Korwin-Mikke psuje młodzież podobnie jak proponujący edukację seksualną w szkołach dla małych dzieci pederaści. Dlaczego? Bo mówiąc o zmianie władzy proponuje zamach stanu, krwawy przewrót, który nie rozwiąże żadnego problemu:

 

„Ja zachęcam młodych ludzi do zapisywania się do wojska. W swoim czasie za kilka lat obejmą właściwe stanowiska. To powinno to zrobić wojsko. Nie bojówki paramilitarne, bo wtedy zaczynają się bójki z wojskiem, co jest niedopuszczalne. To właśnie wojsko powinno zrobić porządek w Polsce”.

 

„Korwin-Mikke przekonuje, że takie osoby jak Hitlera, Tuska czy Kwaśniewskiego różni de facto niewiele, gdyż oni wszyscy to "czerwone świnie", które mają taki sam cel. "Te czerwone świnie różnią się metodami, ale cel pozostaje ten sam. Dlatego tacy ludzie jak Pan Kwaśniewski w wolnej Polsce pójdą siedzieć" – napisał polityk („Do Rzeczy”).

 

Źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/104415/Nie-ma-roznicy-miedzy-Hitlerem-a-Korwin-Mikke-znowu-szokuje.html

 

Faktem jest, że w 2014 r. Korwin-Mikke był widziany, jak wychodził z rosyjskiej ambasady. Niektórzy mówią, że tak naprawdę gościł w niej tuż po katastrofie smoleńskiej.

 

Paweł Kukiz, propagator Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, jest wściekły na Korwina. Ale jak to, Korwin-monarchista, jest za władzą wojska?! Korwin, jako antydemokrata jest przeciwnikiem JOW-ów. Od posła Kukiz’15 wiem, że mniej więcej dwa lata temu trwały rozmowy na temat współpracy pomiędzy Kukiz’15 a Korwinem-Mikke i jego, otaczającą go właściwie nabożną czcią, ekipą. Co takiego się stało w czasie ich rozmów, tych interesujących kulisach prawdziwej polityki, do których nie mieliśmy, jako media, dostępu?

 

"Trzeba być KOMPLETNIE zaślepionym, by twierdzić, że to Rosja planuje agresywne działania przeciwko USA" – przekonuje Janusz Korwin-Mikke. No bo te liczne rosyjskie bomby atomowe są tylko dla żartu wycelowane w amerykańskie, ale też polskie miasta, a plan Sacharowa to tylko taki żart…

 

„Zdaniem Korwin-Mikkego, Donald Trump proponuje Ukrainie podobny status, jaki obecnie posiada w relacjach z USA Izrael. Polityk podkreśla, że to zła wiadomość dla Polski”.

 

"Natomiast sytuacja, w której Ukraina (traktowana przez Rosjan w dalszym ciągu jako bratni, słowiański i prawosławny kraj - z którym trwają braterskie sprzeczki) staje się związana z nieprawdopodobnie agresywnymi Stanami Zjednoczonymi - TO POWÓD DO WSZCZĘCIA WOJNY, ZANIM AMERYKAŃSKIE RAKIETY ZOSTANĄ ROZMIESZCZONE W OKOLICY CHARKOWA" – napisał na Facebooku lider partii KORWiN.

 

Źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/104764/Korwin-Mikke-To-powod-do-wojny-Modlmy-sie-by-Zielinski-nie-przyjal-zatrutej-propozycji.html

 

 

Komentarz:

 

Bądźmy obiektywni. Oczywiste, że USA dąży do osłabienia Rosji, ale Rosja starannie zapracowała na to sobie agresywną, wprost wulgarną polityką.

 

Zarówno Rosja jak i USA, to bardzo agresywne państwa. USA straszy Rosję, chcąc ją nakłonić do sojuszu w zbliżającym się i nieuniknionym konflikcie z Chinami. Polacy mają małą wiedzę, jak sprawy tego przyszłego konfliktu na Pacyfiku są daleko posunięte. A są. Interesem Polski jest zrobienie wszystkiego, aby się do tego nie mieszać i pozostać na peryferiach peryferii przyszłej III wojny światowej.

 

Jednak na swojej stronie internetowej Korwin-Mikke twierdzi, że sojusz Polski z Rosją jest korzystny. Jak to, ten geniusz, jeden z najlepszych polskich umysłów, nie czyta Dugina?

 

Aleksander Dugin, „Główny ideolog rosyjskiego neoimperializmu, eurazjatyzmu, tradycjonalizmu integralnego oraz Eurazjatyckiego Związku Młodzieży, który posiada filie w państwach byłego ZSRR, Polsce i Turcji”. Proszę poczytać, co Aleksander Dugin proponuje Polsce i co mówi o naszej suwerenności, tzn. jak ją kwestionuje. Ten nowy Rasputin, jedna z najbardziej wpływowych osób w Rosji, odwołuje się m.in. do brytyjskiego satanizmu.

 

A niech to! Co to takiego jest ten „Eurazjatyckiego Związku Młodzieży”? Portal Jagiellonia.org nazywa go „V kolumną Putina w Polsce”.

 

Co takiego dowiedział się o Korwinie Paweł Kukiz, który ma silne znajomości w środowiskach służb specjalnych (czego nie ukrywa)?!

 

Co takiego Kukiz się dowiedział, czego nie może powiedzieć, że ma tak złe zdanie o Korwinie?

 

Paweł Kukiz został zapewne poważnie ostrzeżony. Pamiętajmy, że prorosyjskość, czy dążenie do zgody z Rosją (bo nie mamy innego wyjścia, nie mamy przecież broni atomowej, a powinniśmy mieć!), to jeszcze nie przestępstwo ani zdradza, czyli rosyjska agentura.

 

Autorzy sławnego węgierskiego raportu, choć jak pisze portal Jagiellonia, nie zawiera on twardych dowodów, piszą:

 

„Wśród prorosyjskich mediów [w Polsce] nie ma wyraźnych podziałów między wydaniami, które bezpośrednio szerzą rosyjskie wartości, a tymi, które wspierają je niebezpośrednio lub nieświadomie („pożyteczni idioci”). Przy tym jedynie wąska grupa osób ufa mass mediom z ewidentnym rosyjskim podłożem” – zaznaczają autorzy raportu.

 

I WYMIENIAJĄ NASTĘPUJĄCE MEDIA: – Baza Dokumentów Papieskich (część Xportal.pl) – Endecja.pl – Kresy.pl – Kronika Narodowa – Myśl Polska – Nacjonalista.pl – Narodowcy.net – Polityka Narodowa – Prawica.net – Radio Hobby – Xportal.pl Z tych cztery – Kronikę Narodową, Politykę Narodową, Radio Hobby, Xportal.pl – autorzy określają jako media charakteryzujące się „bezpośrednim wpływem rosyjskim”.

 

WŚRÓD ORGANIZACJI, KTÓRE PODEJMUJĄ TEMATY ROSYJSKIEJ PROPAGANDY, AUTORZY WYMIENIAJĄ: Partię Zmiana, partie Janusza Korwin-Mikkego, Europejskie Centrum Analiz Gospodarczych, Obóz Wielkiej Polski, Euroazjatycki Związek Młodzieży, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Falangę. O mniej bezpośrednim wpływie piszą w kontekście: Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodow-Radykalnego.

 

WRESZCIE CZAS NA OSOBY. WYMIENIA SIĘ: Mateusza Piskorskiego, Konrada Rękasa Jacka Kamińskiego, Jan Engelgarda, Bartosz Bekiera, Zbigniewa Berezę, Józefa Brylla, Aldonę Michalak, Janusza Korwina-Mikke, Sylwestra Chruszcza, Witold Tumanowicza, Artur Zawiszę, Adam Andruszkiewicza, Adam Małeckiego, Bartosza Berka, Krzysztof Bosaka, Roberta Winnickiego. Z całym raportem w języku angielskim można zapoznać się TUTAJ>>> Jagiellonia.org / Fronda.pl”.

Źródło: https://jagiellonia.org/gdzie-szukac-v-kolumny-putina-w-polsce-raport/

 

Pożyteczni idioci, nieświadomi agenci wpływu? A może wiele zarzutów jest przesadzonych.

 

Politykę trzeba prowadzić kilkutorowo, tak jak Rosjanie, którzy mają szeroką strategię działania – z jednej strony głaskać, próbować się kolegować, zapewniać o przyjaźni, dobrych intencjach i wykorzystywać do tego choćby nieświadomych tej idei ludzi kraju będącego „celem”, a z drugiej straszyć, okradać i go wykorzystywać.

 

Być może prorosyjscy działacze są elementem podobnego planu również polskich, patriotycznych służb, które pozwalają im działać, jeśli robią to oficjalnie. W dodatku, może jest lepiej, żeby rosyjska opinia publiczna wiedziała, że nie wszyscy w Polsce jej nienawidzą? Te relacje trzeba jakoś budować, żeby uniknąć wojny, którą Polska nie ma szans obecnie wygrać.

 

Jednak fakt, że na wierzch wychodzą informacje o prorosyjskich trollach, może oznaczać, że sprawy zaszły za daleko.

 

Prawdziwym zagrożeniem dla Polski są „matrioszki” i ludzie, którzy za swoją działalność biorą pieniądze. Czy są dowody, że wspomniane portale i wymienione osoby je biorą? No właśnie. Słyszymy, że brat „tego i owego”, ze właściciel takiego, a nie innego portalu, ma firmę robiącą interesy z Rosją. A więc wszystko jest zaksięgowane. Sam od kilku lat mam na celowniku pewnego człowieka, właściciela pewnego, już nieistniejącego portalu, który ma na imię Andrzej… Sam pisałem na tym portalu, i wiem, jakie artykuły były tam promowane.

 

Jeśli ktoś działa oficjalnie, łatwo rozszyfrować jego intencje. Pamiętajmy, że nie wszystkie diagnozy muszą być prawidłowe. Moje też. Może wspomniany wydawca nie prowadzi już portalu ze wspomnianej listy, bo ktoś mu zabronił?

 

Portal Jagiellonia w art. Pt.: „Wirtualna „polska prawica”. Rosyjskie trolle na YouTube” pisze, cytując Piotra Lisiewicza z „Gazety Polskiej”, że dzięki rosyjskim pieniądzom, videoblogerzy potrafią kupować, choćby na serwisach aukcyjnych nawet pół miliona odsłon, dzięki czemu zarabiają.
Źródło: https://jagiellonia.org/wirtualna-polska-prawica-rosyjskie-trolle-na-youtube/

 

Cytowany jest tu Konrad Abramowicz, specjalista do spraw IT, właściciel firmy Technologicznie.net, który w dalszej części omawianego artykułu twierdzi:

 

„Pierwszy powód to pieniądze za wyświetlenia, drugi to pojawianie się filmów w TOP wyświetlanych. Przez to więcej osób jest w stanie obejrzeć taki materiał wideo”

Tak się składa, że znam się trochę na niuansach Internetu (nie jestem tylko autorem tekstów), i wiem, że YouTube nie patyczkuje się z oszustami, a ci w ten sposób nie zarobią żadnych pieniędzy. Z drugiej strony pamiętam film, sprzed może dwóch lat, który miał zanotowane wówczas pond 120.000 odsłon, gdzie Stanisław Michalkiewicz w niewybredny sposób „gasi” starszą kobietę, która zadaje mu pytanie na temat katastrofy smoleńskiej. Tytuł filmu odnosił się do moherów, czy sekty smoleńskiej. Był chamski po prostu. Nie pamiętam, ale nic nie dzieje się bez przyczyny.

 

Albo te chamskie głupoty Korwina-Mikke, wyciągnięte jakby z ust prostakowi Kubie Wojewódzkiemu, że na katastrofie najbardziej skorzystał PiS i Jarosław Kaczyński…

 

Gdy dwa miesiące temu na spotkaniu w Opolu zarzuciłem Michalkiewiczowi, że w pewien sposób sieje defetyzm w sprawie aktu 447, zareagował, jakby się obraził podobnie, jak nieznoszące krytyki dziecko. Wg niego Polska nie ma szans, będzie musiała zapłacić za mienie bezspadkowe, i w ogóle, straciliśmy już niepodległość, bo nie ma w Polsce żadnej politycznej patriotycznej siły. To niedopuszczalna retoryka oswajająca Polaków z przegraną.

 

W dodatku z wypowiedzi Michalkiewicza wynika, jakoby w polskich służbach byli sami zdrajcy. To niedopuszczalne twierdzenia! Tymczasem przykład Wojciecha Sumlińskiego i majora Tomasza Budzyńkiego (ABW), pułkownika Piotra Wrońskiego (ABW), byłego przyjaciela Bronisława Komorowskiego – Krzysztofa Winiarskiego (WSI), i wielu świetnych dziennikarzy, których nazwisk nie wymienię, świadczy, że jest w naszym kraju tzw. polski ośrodek.

 

Bez wątpienia rosyjskie trolle w Polsce istnieją, podobnie, jak istnieją trolle amerykańskie, żydowskie, czy niemieckie. Tymczasem ja – Romuald Kałwa, oferuję swoje skromne usługi tylko Polsce.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:15)

Komentarze

By zaoferować swoje usługi jako agent?

Taki jest przekaz tego tekstu...chyba dość naiwny.

Co do "retoryki" Michalkiewicza...piszesz że niedopuszczalna...?

A przecież prawdziwa !

Po co mamić Polaków wzrostem gospodarczym jak Mateuszek, przemilczając jeszcze większy wzrost zadłużenia?

Taka retoryka lepsza?

Ponadto  piszesz  " Politykę trzeba prowadzić kilkutorowo, tak jak Rosjanie, którzy mają szeroką strategię działania – z jednej strony głaskać, próbować się kolegować, zapewniać o przyjaźni, dobrych intencjach i wykorzystywać do tego choćby nieświadomych tej idei ludzi kraju będącego „celem”, a z drugiej straszyć, okradać i go wykorzystywać."

To nie z Polakami takie numery , panie Romuald. Pan się nadajesz na ruskiego agenta a nie na polskiego.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-12

Verita

#1593448

właśnie się nam objawiło.

Teraz wiemy - kogo właściwie się trzymać!

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-6

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1593454

....źródło intryg i konfabulacji, Tarnawska.

 ....  nie chce się odczepić ....co za pech !

https://www.youtube.com/watch?v=a9roIlxQstM

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-12

Verita

#1593458

agentka putinowskiego KGB po specjalnym przeszkoleniu...

I wydaje jej się, że Polacy uwierzą w takie agenturalne, antypolskie brednie...

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1593469

Zobaczymy jak gawrion zareaguje na takie oszczerstwo i kłamstwo.

Zobaczymy co dla niego straszniejsze ...nazwanie psa synem suki czy agentem putinowskiego  KGB.

Portal zaczyna skręcać w satanizm. Jeżeli bloger posługuje się jawnym ,bezczelnym kłamstwem...to ma za ojca diabła.

To już trzeci przypadek...obok zawiedzonego i tarnawskiej, teraz andy-andy

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-11

Verita

#1593478

Zabawna jesteś. Masz prawo być głupia, ale weź się w garść i postaraj trochę czytać ze zrozumieniem, zastanów, uspokój...

My patrioci, musimy stworzyć kontrwywiad obywatelski - pracujący dla Polski. 

Mateuszowi Morawickiemu do pięt nie dorastasz. Jak jesteś taka odważna, to ujawnij swoją twarz i dane personalne, a nie kryj się za anonimowością. Piszesz jakieś głupoty, jesteś słaba... A może rozumiesz co czytasz, ale próbujesz wpłynąć na innych swoimi kretyńskimi uwagami wyciągniętymi z sufitu?

Verita - po włosku znaczy prawda. To ciekawe, bo pod moim tekstem, gdzie analizowałem osoby szkalujące Macierewicza ("Jak sypał Antoni Macierewicz"), imbecylizmem i odwracaniem kota ogonem (podobnie jak ty) popisała się Maria I. Onuckina, która ściągnęła z sieci zdjęcie włoskiej dziennikarki. Robisz to samo. A jak innych nazywasz synami szatana, to uważaj, żeby ciebie ktoś nie nazwał córą Koryntu. 

Verita - Prawda. Była taka gazeta w ZSRR, która też nazywała się "Prawda". Gówno prawda, znaczy się :)

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

Romuald Kałwa

#1593501

tak właśnie wygląda program ( w pigułce) konfederacji na najbliższe wybory

I tak trzymać

Jestem za..... tylko co na to Braun

8-)))))))))

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1593503

Maria I. Onuckina to było bodajże 7 czy 8 konto Ruszkiewicza
Chyba po raz trzeci pisał jako kobieta
No ale to tylko Neonowa CIOTA

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1593526

Zapluta własną antypolską i antypatriotyczną żółcią agentko wpływu -- to nie portal skręca, lecz to Verita tworzy na  tym portalu antypolską i satanistyczną sekcję niczym bolszewiccy politrucy, o których pisałem w notce: "Neobolszewizm rodem z Sowieckiego Instytutu Czerwonej Profesury nakazującego komunistom nienawiść do religii".

Ci sowieccy bolszewicy twierdzili, że "precz z miłością bliźniego my potrzebujemy nienawiści, musimy umieć nienawidzić. Tylko za tę cenę zdobędziemy świat.”4

I właśnie dziką bolszewicką nienawiścią do polskiego patriotyzmu satanistyczna sekta Verity chce zdobyć ten portal...

Czy sekta Verity chodzi do sądów z kałaszami?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1593542

i robi to w sposób nieelegancki, mogę nawet zaryzykować twierdzenie, że odzywa się niegrzecznie, wykazując duże braki w wychowaniu. Kindersztuby brak.

I tylko tyle, nic nie sugerując o agenturalnych powiązaniach.
Po co?
I tak wszystko jasne.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1593499

Zarzucasz mi kłamstwo...daj przykład !  Brzydzę się kłamstwem ! A jeżeli nie masz przykładu ...dlaczego mnie oczerniasz?

Wszyscy kłamcy są synami diabła...już nie synami suki ale samego diabła, który jest ojcem kłamstwa. To oni stwarzają taką obrzydliwą, demoniczną rzeczywistość od której aż mdli.

Podobnie określił taką rzeczywistość ks. Glas  mówiąc o filmie braci SS.

...Obejrzałem nie więcej jak jedną trzecią tego filmu. Po prostu więcej nie byłem w stanie. Ponieważ, mówiąc prawdę, brało mnie obrzydzenie na cały zaprezentowany tam materiał. W filmie przedstawiono oprócz faktów, okropną demoniczną rzeczywistość.

http://www.pch24.pl/ks--piotr-glas-o-filmie-sekielskiego-i-duchowym-spus...

https://www.fronda.pl/a/swiety-michale-archaniele-wspomagaj-nas-w-walce,...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1593733

agentura została zdefiniowana i nazwana. Wiadomo czego się trzymać.

Trzeba się trzymać Romualda Kałwy i jego opinii.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-13
#1593449

Mateusza Piskorskiego, Konrada Rękasa Jacka Kamińskiego, Jan Engelgarda, Bartosz Bekiera, Zbigniewa Berezę, Józefa Brylla, Aldonę Michalak, Janusza Korwina-Mikke, Sylwestra Chruszcza, Witold Tumanowicza, Artur Zawiszę, Adam Andruszkiewicza, Adam Małeckiego, Bartosza Berka, Krzysztof Bosaka, Roberta Winnickiego.

i dalej

.Ryszard Opara,Dariusz Kosiur,Zygmunt Wrzodak,Zawisza Czerwono/Niebieski,sowiecki parch  ikulalibal 

no i oczywiście plejada tutejszych "pryszczatych" co się wytatuowała na żółto-czarno

                                  

 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-7
#1593453

Człowieku, toż cały rząd powinien się tak "wytatuować".

Wszak to ONI krzyczeli, że ani grosza, figę z makiem. Tym bardziej sympatycy PIS-u nie powinni mieć nic przeciwko.

A tymczasem .... vide adresat. Czyżby przedstawiciele rządu kłamali?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-11

CISZA

#1593457

Ostatnie wybory pokazały na ile społeczeństwo "wyceniło" ten tatuaż.
Powiem tylko że Ruch Narodowy w ramach tej konfederacji uzyskał "wartość" poniżej 1.5%
Ja myślę że jadąc na tym tanim populizmie w październiku będzie to wartość poniżej 1%
Robią /robicie  wszystko by tak się stało
Powodzenia
8-))))
pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6
#1593475

Co, przeszkadza tobie??? Że ktoś czegoś nie popiera

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1593459

"komu służy Stanisław Michalkiewicz, gdy kpi z katastrofy smoleńskiej...."

Ja też kpię sobie, kpię z obydwóch narracji: rządowej Millera i obecnie rządowej Macierewicza. I co?

A to, że nikomu NIE służę:)) Obserwuję całkiem gratis i mam bardzo dobrą pamięć.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-10

CISZA

#1593455

"Ja też kpię sobie, kpię z obydwóch narracji: rządowej Millera i obecnie rządowej Macierewicza. I co?"

Ja nazywam narrację ZP i podkomisji MON A.Macierewicza "drugim ostrzem nożyc Golicyna" w stosunku do narracji MAK i KBWLLP.

Nożyce mają dwa ostrza, jedno służy do produkowania głównego kłamstwa, drugie do tworzenia kłamstw pomocniczych, służących jako kontrast dla pierwszego. 

 Drugie ostrze nożyc służy do powielania innych wersji, których celem jest uprawdopodobnienie, prawem kontrastu, wersji implantowanej jako pierwsza(w przypadku wydarzeń z 10.04.2010 roku, wersja wybuchowa ZP i podkomisji MON A.Macierewicza ma za zadanie utwierdzenie opinii publicznej, że na Siewiernym doszło do katastrofy, choć przyczyną nie był błąd pilotów a wybuchy czyli zamach).

Celem jest ukrycie prawdy o wydarzeniach(inscenizacja katastrofy), której ujawnienie nie jest w interesie współsprawców czyli strony USA, prowadzącej wtedy politykę resetu z Rosją a uzgodniona  zbrodnia miała na celu \realizację interesów obu stron.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1593460

Pisze Pan dużo... ja krótko i zwięźle.

Na Pana uwagę o tym, że ja nie mam racji o tym co dziś kombinują z EPP (Niemcy) i Trójmorzem (Niemcy) u Romka - ani słowa. I dobrze. Pana prawo nie brać pod uwagę faktów.

Teraz, gdy Sasin awansował.... (JMW), gdy rzadzący kłamią milcząc o "smoleńsku" Pan uważa, że cyt: "otworzyło dla Polski nowe szanse na podmiotową politykę, własnie z uwagi na interesy USA."

Nawet nie próbuję rozwikłać Pańskich kombinacji. Nie znam się na geopolityce, piszę prosto o faktach.

Mam zbyt dobrą pamięć?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

CISZA

#1593465

"Nawet nie próbuję rozwikłać Pańskich kombinacji. Nie znam się na geopolityce, piszę prosto o faktach."

Znajomość faktów nie jest wystarczająca przesłanką do poznania rzeczywistości, jeśli nie  jest podstawą analiz, w których na podstawie zbioru faktów i poszlak, wyciąga się logiczne wnioski.

Chcąc wykorzystać dla polskich interesów obecne interesy USA w stosunkach z Rosją i UE, Polska musi prowadzić grę, w której nie może wykorzystywać karty smoleńskiej(i tak czyni rząd PIS-u, pozorując dążenie do ujawnienia prawdy), bo otwarte oskarżanie USA o współsprawstwo w zbrodni, musiałoby zakończyć się porażką(za duża równica potencjałów i możliwości).

Takie wnioski można wyciągać z analiz prowadzonych z wykorzystaniem faktów.

Jeśli swoje spostrzeganie rzeczywistości opieramy na podstawie pojedynczych faktów, to wnioski będą niekiedy prawdziwe(np. te dotyczące ukrywania prawdy) ale nieprzydatne w prowadzeniu gry politycznej na scenie międzynarodowej.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1593468

Przecież to zdanie nie ma sensu :

"Znajomość faktów nie jest wystarczająca przesłanką do poznania rzeczywistości, jeśli nie jest podstawą analiz, w których na podstawie zbioru faktów i poszlak, wyciąga się logiczne wnioski."

Początek zdania jest fałszywy  ...a druga część...."podstawa analiz, na podstawie zbioru faktów i poszlak z których wyciąga się logiczne wnioski....to czysty bełkot.

A już dalsze mataczenie , usprawiedliwiające kłamstwa polityków są wręcz żałosne.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-12

Verita

#1593487

To katastrofę zainscenizowano, Macierewicz i masa ludzi kłamie- i oczywiście winne USA?

Zwłoki ofiar też tam błyskawicznie podkładano? Rozkładano tysiące fragmentów pojazdu?

Próbki tez podmieniano? Sfałszowano dosłownie wszystko?

A zainscenizowano tak dla żartu, by z tak ogromnym mozolem, z tak wielkim ryzykiem i całą armią spiskowców zapewne zabić i tak delegację w innym miejscu lub porwać i przetrzymywać?

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1593476

O JKM od czasu, kiedy "uwalił" dekomunizację i lustrację oraz doprowadził tak naprawdę do upadku rządu J. Olszewskiego mam jak najgorsze zdanie. Jego tzw. ustawa lustracyjna w roku 1992 miała tyle wad i luk prawnych, że  łatwo można było jej zarzucić wszystko i tak też się stało a zakończyło Nocną Zmianą i powstaniem "hybrydy" wolności III RP i realizacją układu Okrągłego Stołu, czyli zdrady narodowej.

 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1593470

  Witam! No i kurtyna nad JKM opadła całkowicie. Dodałbym jeszcze związki niejakiego R.Malinowskiego (szefa do dzisiaj) konfederacji pracodawców Polskich, wówczas współpracownika Pawlaka. Pawlaka wytypowanego przez Rosjan na premiera Polski, niby człowieka znikąd. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1593488

Też pozdrawiam.

Najgorsze jest to, że ten Pan zawłaszczył i ośmieszył liberalno-konserwatywną stronę polskiej sceny politycznej... i chyba miał taki cel od samego początku transformacji - był członkiem komunistycznego Stronnictwa Demokratycznego. Pamiętam jak jeszcze w 1990 roku - jako student ekonomii – moje nim zafascynowanie. Jak pisałem, przeszło mi to w 1992 roku. Ale on manipulował polską młodzieżą dalej, aż do dzisiaj. Mam nadzieję, że prawda kiedyś wyjdzie na jaw... choć sądzę, że znów się o niej nie dowiemy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1593513

Przecież Korwin zobowiązał ministra Macierewicza za pomocą uchwały sejmu, a nie żadnej tam ustawy. Po drugie Macierewicz nie zrealizował tej uchwały tylko wykonał jej zapisy częściowo. Miej Pan pretensje do Macierewicza, albo do Sejmu RP, a nie inicjatora uchwały.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
--- Józef Szwejk

#1593541

  Witam! Kogo boli sojusz? Odpowiedż  banalnie bardzo prosta. Rosję, bo traci strefę wpływu, bo stałe bazy, bo w niedalekiej przyszłości tarcza antyrakietowa, bo być może, co nie wykluczam odstraszającej broni atomowej obsługiwanej przez żołnierzy USA. A w Polsce sojuszu boją się pokoleniowi kolaboranci komuny i Niemieckie lobby. Boją się również ci, co prawie zakontraktowali rozbiór Polski pobierając na wyrost kasę i profity. Podzielono przysłowiową skórę na niedżwiedziu, a niedżwiedż tylko się otrzepał i dalej robi swoje, kpiąc z królika Europy. I nie pomogą obecnie żadne wrzutki przedwyborcze ustawą 447, bo Polska, jak nigdy licznie, pójdzie na wybory po nową konstytucję Polski. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1593471

Piona! Świetny tekst, wypisz wymaluj moje obserwacje. O portalu pana Andrzeja pisałem tu: http://niepoprawni.pl/blog/norwid/ruskie-agentki-to-fajne-dziewczyny

Również moja skromna osoba była uczestnikiem tej ruskiej trolowni. Tak się na nich wkurzyłem że zacząłem używać raz zarazem tytułów "Brawo PIS!!!.." Tego pan Szcześniak już zdzierżyć nie mógł i nakazał mi formalnie zmianę tytułów.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

norwid

#1593474

Gdy zacząłem tam pisać, byłem młody i pełen wiary w ludzi. Teraz już nie jestem zbyt młody, a wiary w ludzi mam znacznie mniej. Gdy zacząłem tam pisać o katastrofie, stwierdził, że nie będzie tego publikował. No i wtedy, coś "zrozumiałem". Wiesz co.

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Romuald Kałwa

#1593505

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika hakeem został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ze strony autora zabrakło jednej podstawowej informacji mianowicie, kto jest mecenasem środowiska prowadzącego portal www.jagiellonia.org, na którego to "raport" autor się powołuje?

Z jakiej racji mam zakładać, że to "raport" niezależny, merytoryczny i rzetelny, skoro nie wiem, kto za niego płacił?

Proponuję zająć się pisaniem raportów o agenturze amerykańskiej, żydowskiej i niemieckiej, bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że od co najmniej 20 lat te mocarstwa mają wielokrotnie większy wpływ na funkcjonowanie administracji polskiej niż agentura moskiewska.

Kto miał rację? Na to pytanie niestety szybko przyniesie odpowiedź przyszłość ale obawiam się, że ludzie o podobnych do mnie poglądach będą czuli tak samo gorzką satysfakcję, jak krytycy sanacji na przełomie 1939/1940 r.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
--- Józef Szwejk

#1593543

447 JUST – moje uwagi:
Po pierwsze i najważniejsze to NIC SIĘ NIE ZAWALI (państwo i naród polski) od planowanej uzurpacji żydowskiej na 300 mld. $ jak twierdzi pan Michalkiewicz. Jest to tylko działanie bezprawne i bezpodstawne oraz rasistowskie (i popierane przez PiS). I tyle.
Dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300 mld. $ jest prosty przykład jak to III RP płaci żydom rok-w-rok 40 000 000 000 zł w postaci odsetek od pożyczek i nic się nie wali. Kwota ta pomnożona przez 30 lat "wolności" już dała uzurpowane 300 mld. $.
Po drugie, dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300 mld. $ jest to, jak PO ukradło w 8 lat 250 000 000 000 zł i nic się nie zawaliło a jeszcze udowadniali, że gospodarka kwitnie. I znowu kwota ta przełożona na w tym wypadku 32 lata (x4) również daje kolejne uzurpowane 300 mld. $. 
Wynika z tego, że Polska to dosyć bogaty kraj i stąd żydzi żądają kolejnych 300 mld. $ z tym, że tym razem w postaci ziemi i nieruchomości aby ustanowić Polakom Judeopolonię (piąta próba zrobienia Polin na polskiej ziemi). Pięknie to wykłada pan Marian Miszalski w swojej nowej książce "Ukryta wojna — cicha kapitulacja. Polityka Polska wobec żydowskiego rasizmu" - Marian Miszalski
https://capitalbook.com.pl/pl/p/Ukryta-wojna-%E2%80%94-cicha-kapitulacja...
Po trzecie wielu propaguje błąd który sprowadza się do rozumowania „A jakby było stać Polskę to może Polska powinna zapłacić?”. To pokazuje, że Teheran i Jałta nic Polaków nie nauczyła a przynajmniej większości tego co zostało z Polaków. Pokazuje, że sprawa polaka jest trudna ale nie beznadziejna.

Poza tym to uratować żyda to jest tak, jak uratować węża... i tak cię potem ugryzie - bo musi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1593601

Może w tej sytuacji podam bardzo ostrą i wyrazistą wypowiedź, słowa tak ostre, że mogą pochodzić tylko z Niebios, bo człowiek, to by szukał słówek, zaokrągleń, odbijałby temat itp.
Tutaj zaś mamy bardzo mocarną wypowiedź zbliżoną do tematu wpisu:

https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/05/22-27-v-2019-roszczenia-z...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

Chrystus Królem Polski!

#1593995