Rosyjskie trolle w natarciu.

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

 

Na wstępie dodam że Neon24,pl jest JEDYNYM portale w Polsce który pozwala zamieszczać te wpisy, a co więcej te fejki są ZAWSZE promowane.Zawsze ma wysoka ilość odsłon a kto i jak zachwala to zobaczcie tam sami.Wcześniej ten ruski bot publikował na 7 portalach w Polsce.Szybko jednak zweryfikowano tego ruskiego trolla i dostał wszędzie bana.
Pozostał im tylko Neon.

Znamienne 
Co?

http://ndp.neon24.pl/post/148889,rosja-i-bialorus-szykuja-sie-do-tarczy-...

                                     

 

Serwer jest w Amsterdamie, ale portal realizuje politykę Kremla.

Niezależny Dziennik Polityczny to najbardziej jaskrawy przejaw dezinformacji, która uderza w polskie wojsko. Na polskojęzycznym portalu oznaczonym stylizowanym orłem publikowane są m.in. zmanipulowane wywiady z generałami.

 

 

Biorąc pod uwagę zamierzony efekt, możemy liczyć się z dużym prawdopodobieństwem, że to działania inspirowane lub kierowane oficjalną polityką Kremla. Stąd wielokrotne krytykowanie dowódców wysokiego szczebla, próba skłócenia polityków z wojskowymi oraz dyskredytacja działań podejmowanych przez Siły Zbrojne – opisuje nam osoba związana z instytucją publiczną, która śledzi takie treści.

 

O „BUNCIE NARODU"

Kilka miesięcy temu portal opublikował rzekomy list otwarty skierowany do szefa MON przez najwyższych dowódców, którzy wypowiadają mu posłuszeństwo, a także spreparowany wywiad z generałem, w którym miał wyrazić niechęć do obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Teraz jednym z głównych jest tekst, z którego wynika, że rząd PiS przygotowuje ustawę gwarantującą możliwość interwencji obcych wojsk na terenie Polski, które mają być wykorzystane do „buntu narodu".

Autorzy posługują się cytatami osób, które nigdy z przedstawicielami portalu nie rozmawiały. Równolegle do budowania wiarygodności przedrukowują w całości – bez zgody redakcji artykuły o bezpieczeństwie m.in. z „Rzeczpospolitej", Onet.pl, „Gazety Wyborczej". Jednak – na co zwraca nam uwagę jeden z oficerów wojska – niekiedy celowo zmieniają sens tytułu lub kilku zdań w tekście, aby przekaz był odmienny.

Z analizy składni niektórych treści wynika, że język polski dla ich autorów jest drugim, widoczne są rusycyzmy. Najbardziej spektakularną wrzutką był tekst z 2017 r. „Bartłomiej Misiewicz ostro o gen. Waldemarze Skrzypczaku". Opierał się na spreparowanym print screenie pochodzącym rzekomo z nieoficjalnego profilu ówczesnego rzecznika MON. Chociaż był to fejk, szybko rozszedł się w sieci, był też cytowany przez niektórych dziennikarzy.

Z naszych informacji wynika, że do niedawna do strony portalu podlinkowany był trojan, dzięki któremu zbierane były statystyki sprzętowe użytkowników, a tym samym profilowani byli odbiorcy treści. Ze śledzenia numeru IP wynika, że portal może działać w Amsterdamie w Holandii. Być może jednak został tam umieszczony serwer pośredniczący, żeby ukryć tożsamość autora.

Całość tekstu tutaj :

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rosyjskie-trolle-w-natarciu-fake-newsy-n...

https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/190519690-Rosyjskie-trolle-atakuja-po...

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:13)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

czym jest promowanie zdania wszystkich Polaków, i tych z prawej i tych z lewej, byle na argumenty nie obelgi dyskutowali. Przyzwyczajony do siania propagandy jednej partii, partii reprezentującej interesy Izraela i USA. Czy wiedziałeś, że właścicielem budynku w którym mieści się siedziba PiS była firma izraelska? Nie  mówi ci to nic? Tak jak bolszewicki niedokształcony politruk pragniesz by nie pojawił się czytelnik co twoje argumenty potrafi obalić. Tego obelgami i pomówieniami zwalczasz

Neon w swych założeniach skierowany jest do szerokiego grona czytelników i blogerów. Do czytelników, którzy nie chwytają wszystkiego co im propagandzista podrzuci, jak to jest w przypadku waszego grona tutejszych trollików a do czytelników, którzy sami potrafią ocenić każdy tekst, każdego autora i wartości przez niego prezentowane. Nie admin i jego poglądy decydują co pojawi się na portalu a czytelnicy oceniając tekst i dyskutując między sobą.

Czasy towarzyszy i jedynej prawidłowej linii partii się skończyły, czas się obudzić. Dziś dyskutujemy i spieramy się, nie czekamy by wykonać co nam pierwszy sekretarz KC ,,, powie, jak to jest w PiS, gdzie nikt nie może być mądrzejszy od prezesa..

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1590436

prosto do tronu

 

w swoje kłamstwa

towarzysz najbardziej wierzy

do tronu Kłamcy

najprostszą drogą bieży  

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1590439

 "Neon w swych założeniach skierowany jest do szerokiego grona czytelników i blogerów."

Oczywiście że tak
Dla DEBILI zapomniałeś zakuty łbie dopisać
Pokaz JEDNĄ odpowiedź tego sowieckiego trolla pod jego wpisami
Jedną
Nadal błaznujesz skończony pajacu
TY,Wrzodak Ruszkiewicz i kilku innych z tego sowieckiego ścierwo-medialnego szamba weszlibyscie w odbyt sowieckim gnojom.

I ta prawda was boli
Won

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5
#1590440

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Neon w swych założeniach skierowany jest do szerokiego grona  czytelników potrafiących w sposób KULTURALNY wyrażać swoje argumenty, dlatego też ty z tego grona wyleciałeś jak nie przymierzając Czarnecki ze stołka w PE. A tego co widzę również tu kulturą wypowiedzi dostosować się nie bardzo potrafisz. Prawda boii, czyż nie?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8
#1590448

"Neon w swych założeniach skierowany jest do szerokiego grona  czytelników potrafiących w sposób KULTURALNY wyrażać swoje argumenty"

no tak:

@Hades 21:32:05

Paszoł won żydobolszewicki śmieciu .Nie będziesz tu umieszczał ubeckich wstawek.Ty jesteś gorszym bydlakiem od tych TW występujących w filmie.

nadużycie link skomentuj

matterhorn 15.05.2019 07:18:19

@matterhorn 07:18:19

Ojjj dopiero zobaczyłem że jakiś UB'ecki CENZOR usunął mój wcześniejszy wpis do którego odniósł się KOGUT
Więc widać jak prawda w dupę kole i z braku jakichkoliwek argumentów jedyną rozpaczliwą i jak na prawdziwych potomków UB'eków przystało obroną jest CENZURA
Więc z takim burakiem nie ma sensu tracić czasu na wymianę .... spokojnie nie jestem ksiuncem z dokumentu... nie śliny tylko słów
Bawcie się więc sami ze sobą
Papa być może wierni ministranci

nadużycie link skomentuj

Hades 15.05.2019 16:22:51

 

jprd.

Tobie naprawdę już żaden lekarz  nie pomoże.
Bezradnie rozkładają ręce.

Pytanie

Czy wiesz jaki pajac ma tam wachte/szychte jako admin?

 

 

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1590512

niebieski jeździec...

 

niebieski jeździec 

gnoju pełna fura

na niej wjeżdża

neonowa kultura

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1590522

Wiem że ze skleroza w twoim wieku jest problem
Dlatego przypomnę ci po raz kolejny że to POLSKI portal
Więc wynos się , delikatie mówiąc

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1590447

nie chciałbym być uznany za antysemitę, ale co ty z kilkoma innymi tu robisz?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1590450

jawne ruskie klamstwa i krecia antypolska robota ma być tylko niewinnym wyrażaniem zdania?

tak jakby nie wpisywał się w polityke neonu

doskonale wiadomo, co z was za jedni

ciekawe, że u innych widzisz propagandę ale na swoim odcinku to już "dyskusja na argumenty", tacy z was wolnościowcy

ściemniać też trzeba umieć

na ochotnika zostałeś sługą tej machiny, więc nie rób z siebie dziewicy, jesteś dumny z kierowania tą szajką a to gorsze niż pojedyncze klamstwa blogera, to zorganizowana świadoma robota z ochroną ruskiej dywersji

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1590470

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

(...) Z Centrum* powiązanych jest wielu polityków i publicystów, wśród których większość jest znana z filorosyjskich poglądów. Spotkamy tam np. Ryszarda Oparę, założyciela portalu Nowy Ekran, wcześniej związanego z gen. Wileckim, który ubolewa nad ‘niewłaściwymi sojuszami – militarnymi i gospodarczymi’ Polski oraz nad tym, że ‘Rosja jest traktowana jako główne zagrożenie i wróg’”. (...)

* Jest to Centrum rosyjskiej propagandy...

____________________________

Rosyjska agentura wpływu w Polsce!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1590485

Tak się składa że prawie trzy lata temu pod wpisem tego wirtualnego rosyjskiego bota na portalu Neon zadałem "autorowi" wpisu kilka pytań odnośnie jego notki. Oczywiście wiedziałem że nie odpowie, bo niby dlaczego 8-))))). Nigdy i nigdzie na komentarze nie odpowiadał. Wówczas też, w prosty sposób pokazałem mu jego perfidny fejk i sposób w jaki on powstał. Napisałem e-mail do właścicielki stacji TTR Patrycji Drewa z zapytaniem czy był taki wywiad i kiedy. Odpowiedziała niemal natychmiast że to fałszywka i nigdy takiego wywiadu nie było. A spraw kieruje do prokuratury Mam tego e-maila do dziś. Zamieściłem tekst (za zgoda autorki) e-maila na portalu, ale ......znikł, jak kilka innych moich komentarzy pod tym wpisem. Co więcej ówczesny admin nazwał mnie kapusiem i zagroził banem. Tu macie tylko niewielką cześć z tego co było i co się wówczas działo. Okrojone ale jeszcze jest http://ndp.neon24.pl/post/132563,gen-miroslaw-rozanski-nato-wiecej-halas...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1590443

nie blokuje ze względu na poglądy autora. Od oceny poglądów autora są czytelnicy, nie admini. Dlatego ty ze swoją propagandą PiS-owską miałeś tam możliwość pisania, choć byłeś głupawymi obrazkami psującymi dyskusję uciążliwy. A, że różne fakenewsy ci wykazywano w komentarzach, również admini, to w komentarzach admin jest tylko komentatorem reprezentantem swoich poglądów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1590452

.

Jak SB-ek i do tego pedofil ubierze sutannę i udaje księdza to jest księdzem czy nadal SB-kiem?

A czy jak się jakaś "panienka lekkich obyczajów" przebierze za "dziennikarza" to jest "dziennikarzem", czy nadal pozostaje tylko  "panienka lekkich obyczajów"?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5
#1590455

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Od tego jest Kościół by weryfikować tych, co założyli sutannę. Grzech człowieka jest grzechem człowieka, ale jeśli organizacja tego człowieka chroni przed odpowiedzialnością za grzech np. przenosząc z parafii na parafię to już jest grzech organizacji.

Ale zadam inne pytanie, jak polityk idzie do łóżka z niepełnoletnią "prostytutką", to jest politykiem, czy pedofilem? Jak chroni handlarzy ludźmi przed odpowiedzialnością to czy jest współwinny procederowi handlu ludźmi?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1590462

Husky faktycznie na tamtym portalu ten niby dziennik wygląda delikatnie mówiąc dość dziwnie i kontrowersyjnie (troche jak i wiele Twoich tutaj wpisów i obrazków). Jednak widzę też, że często używasz tam w stosunku do innych, ze są lemingami. Co się stało, ze teraz Ty takim się stałeś (o czym wcześniej już pisałem)? Przesiadka z portalu na portal tak działa?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1590563

Może Pan wie, co się stało z notką, którą opublikował Talbot wczoraj na Neon. Nie mogę jej znaleźć. Tematem był NDP. Ruska swołocz dobrała się wczoraj do Talbota.  Proszę mnie nie oskarżać o rusofobię ani islamofobię, ale muszę zadać to pytanie: co  komentator "ikulalibal" robi na rzekomo polskim portalu? Czy nie lepiej aby bił czołem do Allaha w nowo otwartym przez Putina meczecie?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1590523

Ta notka jest
Na dole w co piszą inni
A pod nią komentarze ludzi kultury Neonu, o których jakiś pajac tu dziś pisał
@Talbot 08:59:00
E tam...
Promując antypolskie teksty Talbota popełniamy większy grzech. To dopiero jest "skurwysyństwo".
nadużycie link skomentuj
Jarek Ruszkiewicz SL 15.05.2019 09:14:12

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1590525

Podziwiam.

Neon kaput, szkoda czasu i zdrowia.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

norwid

#1590536

Z analizy składni niektórych treści wynika, że język polski dla ich autorów jest drugim

----------------------------------

Natychmiast to się dało zauważyć. Teksty były ukradzionymi kawałkami artykułów, które poskładano aby wywołać odpowiedzi efekt. Administracja Neon, a nawet sam właściciel, pozostali głusi na wszelkie słowa krytyki. NDP z dziwacznym językiem polskim, ponieważ autorzy nie posługiwali się polską składnią, było polecane i wystawiane na jedynce. To bardzo źle świadczy o poziomie portalu Neon. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1590527

O tym że wpisy zawierają trojana pisano na Salon24.pl
Tam też administracja natychmiast to konto zablokowała
Co ciekawe tam akurat ilość odsłon była bardzo mała w porównaniu do innych portali gdzie ten bot wklejał swoje fejki

W dalszej części art.rp.pl czytamy że :

//Z informacji umieszczonej na stronie NDP wynika, że „to portal niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych" (...) „prywatne przedsięwzięcie". Redaktorem prowadzącym jest Adam Kamiński, a stałe współpracują z nim Jakub Moźniak i Wojciech Brożek. Już dwa lata temu portal OKO.press ujawnił, że Kamiński (przedstawia siebie jako absolwenta warszawskiego liceum i Uniwersytetu Warszawskiego) w rzeczywistości nie istnieje. Jego profilowe zdjęcie to litewski lekarz, z kolei u Brożka jest zdjęcie amerykańskiego ekonomisty.//

Co tu dodać?
Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1590533

"Z informacji umieszczonej na stronie NDP wynika, że „to portal niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych" (...) „prywatne przedsięwzięcie". Redaktorem prowadzącym jest Adam Kamiński, a stale współpracują z nim Jakub Moźniak i Wojciech Brożek. Już dwa lata temu portal OKO.press ujawnił, że Kamiński (przedstawia siebie jako absolwenta warszawskiego liceum i Uniwersytetu Warszawskiego) w rzeczywistości nie istnieje. Jego profilowe zdjęcie to litewski lekarz, z kolei u Brożka jest zdjęcie amerykańskiego ekonomisty." /Rzeczpospolita/

 

A poseł Wrzodak doprowadził się do białej gorączki, kiedy skrytykowałam ten portal, rzucił nawet we mnie przaśnymi epitetami - użył zaimka przysłownego "jak", więc Zastępca Redaktora Naczelnego nie mogła nic w tej sprawie zrobić. Wulgaryzmów nie dało się usunąć. Poza tym poseł oznajmił, że on zna tego "chłopaka" z NDP. Uważam w związku z tym, że polskie służby specjalne, które prowadzą dochodzenie w tej sprawie, powinny się z posłem Wrzodakiem skontaktować.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1590534

Jakby tak poseł Wrzodak w końcu beknął za bezkrytyczne mieszanie z błotem swoich oponentów to przysłużyłby się swojej Ojczyźnie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

norwid

#1590537

Były poseł Wrzodak rzeczywiście jest bardzo aktywnym komentatorem na blogu NDP
Wszystkim jednak odradzam "polemiki" czy próby jakiejkolwiek jego krytyki.To igranie z ....banem
Gość jest tam na zasadzie VIP-a
Pamiętam przed laty że próby obalania mitu w/w kończyły się banem, natomiast setki wyzwisk pod moim adresem nie uzyskały akceptacji do nawet zwykłego upomnienia go.
Ale to historia

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1590554

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1590544

Widzi Pani frustrację trollików, nawet prosty wpis informacyjny pałują jak najęci. Cóż im zostało tylko wycie po nocach. Tylko śmiać się z ich bezradności.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1590565

A Pan nawet pałuje u innych proste zapytania. To jest ogromna frustracja.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1590585

Zwlokłeś się tu w pogoni za pieskiem, próbując pokazać swoją wielką klasę blogerska i pewnie z misja nawracania na Tuskoizm co jest twoją religią.
A teraz podsumuj tu pewien etap "swojej misji".Jesteś nikim, zero,totalne zero a właściwie minusowe zero.
Był tu kiedyś twój mentor Ruszkiewicz, też miał "misję" ale nawet on w takim tempie takiego jak ty wyniku nie miał.
Przypadek,spisek, uwzięli się na ciebie.Nie.Jesteś zbyt znany w sieci, i wszędzie o tobie można poczytać,wszędzie mają cię za nic.
Zobacz kim tu jest Agnieszka , kim tu jest bloger Norwid , czy wreszcie kim tu jest Husky.
W przeciwieństwie do ciebie oni Oparze wstydu tu nie przynoszą, a tu cały czas błaznujesz i jedynie oborę neonowi robisz.
Czy nie czas byś wreszcie zabrał te swoje manatki i zrobił klasyczny wypad.Bo tak będzie lepiej dla ciebie i neonu

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1590590

Była kiedyś taka debata publiczna, Kaczyński z kimś tam, nie pamiętam, bo Kaczyński wszelkie debaty publiczne przegrał, i w debacie tej po sromotnej klęsce, co wykazały wybory, kamera pokazała małego człowieczka co wykrzykiwał "wygrałem, no przecież wygrałem. Podobny jest ten twój wpis. Próbujesz kreować rzeczywistość równoległą.

Moją wygraną tu jest pokazanie waszego bagienka sierot po Neonie, co na tamtym portalu albo zachować sie nie potrafili i dostali dożywotniego bana, jak to miało miejsce w Twoim przypadku, albo po prostu w dyskusji na argumenty, ze swoim poziomem dyskusji, patrz prymitywne obrazki zakłócające dyskusje, jakie wrzucał Husky, tasiemcowe przeklejki jakie wrzucał tam Kula lis  miejsca nie zagrzali.

Nie przyszedłem za Huskym, a dlatego, że tu kłamaliście jak "bure suki" (określenie zawiedzonego) na mój temat, na temat portalu. Wykazałem wraz z Astrą jak kłamiecie, choćby kłamstwo zawiedzonego w sprawie tego, że z Neonu wyleciałeś za swój język. Jak widzisz dzięki temu, że tu przyszedłem złagodniał język jakim się posługujecie, już nie ma steku wyzwisk, jakimi raczyliście się jak tylko przyszedłem. Wasze zachowanie zostało przez redakcję zauważone, co wskazują wasze dwukolorowe rangi. Pokazałem jak różni się duskusja pod tekstem popularno-naukowym na porządnym portalu od waszej dyskusji w stylu wpada troll, robi bagno odstraszając ludzi kulturalnych, myślących.

Ja z publikacją swoich tekstów problemów nie mam, bo piszę tekstu dobre, choć nie raz kontrowersyjne. Śmieszy mnie jak zawiedzony mota się, próbuje wymyślać cuda z portalem Wolne Media. A sprawa jest prosta, właściciel portalu nie raz moje teksty kopiował i któregoś dnia zaproponował mi miejsce, które tam mam i tam wrzucam teksty, które w wolnych chwilach piszę. Ot cała tajemnica.

A z portalem niepoprawni, będę wrzucał tu swoje teksty licząc, że z czasem znajdzie się grono ludzi, co pod nimi będą potrafili kulturalnie dyskutować. Jest tu takich kilka osób. Wy w tym czasie ze swoimi wymysłami całkowicie się ośmieszycie i tylko będziecie grupowo pałować, bo tylko tyle potraficie. Sytuacja jest wszystkim znana, dla nikogo nie ma tajemnicy, więc i nie ma rozczarowań.

Jak sam widzisz trochę dobrego dla portalu niepoprawni zrobiłem, 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1590635