Sędziowie kartki piszą, czyli niech KONSTYTUCJA będzie z wami...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Sędziowie z Olsztyna postanowili ostro potraktować sprawę obrony praworządności. W tym celu wysłali do KRS kategoryczną... kartkę pocztową. Oprócz tradycyjnego już napisu KONSTYTUCJA zawiera ona cytat z tejże, mówiący, że: "Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom", pod czym podpisało się 46 anonimowych sędziów. Dlaczego anonimowych? Bo zastrzegli sobie takową. W odpisie kartki przedrukowanym w lokalnej GW ich nazwiska zostały zamazane. No, w końcu każdy hardcore ma swoje granice. W KRS i tak mają pewnie listę sędziów urzędujących w Olsztynie, ale po co znajomi i krewni mieli by się dowiedzieć, że konkretny sędzia tak się wygłupia?

Za Niezalezna.pl

Ciekawi mnie jednocześnie zasadność przytaczania akurat tego punktu Konstytucji RP na rzeczonej kartce. Przecież w ten sposób sędziowie uderzają w samych siebie. Sami kręcą na siebie bicz. No, bo jeśli podlegają Konstytucji i ustawom, to dlaczego w swoich wyrokach kwestionują ustawy wydawane przez Sejm RP? Bo czymże innym jest kwestionowanie ustaw regulujących ustrój sądów, na co pozwala Konstytucja (art. 176 p.2), a przeciwko czemu gardłują sędziowie, ba co gorsze piszą skargi na te ustawy do TSUE? Bo jak zinterpretować wyroki przywracające komunistyczne nazwy ulic, zmienione rozporządzeniami zastępczymi Wojewodów, którzy z kolei wydali te rozporządzenia na mocy ustawy? Jak ustawa mówi, że nazwy ulic należało zmienić, to sędziowie zgodnie z tym punktem Konstytucji nie mają prawa tej ustawy kwestionować i łamać. A jak było, wiemy po ostatnich skandalicznych orzeczeniach NSA w sprawie warszawskich ulic. Przykłady podobnych wyroków sprzecznych z ustawami, a co gorsza ze zdrowym rozsądkiem, można by mnożyć. 

Tak, sędziowie powinni ten artykuł 178 p.1 Konstytucji wydrukować sobie wielkimi literami, powiesić nad biurkiem i nad stołem na sali rozpraw i STOSOWAĆ! Podobnie jak inne artykuły, w tym 178 p.3 zabraniający im prowadzenia działalności politycznej.

Przy okazji sezon, jak nie na kartki, to na życzenia noworoczne trwa. Sędzia Żurek złożył w sieci życzenia noworoczne, życząc między innymi odbudowania trójpodziału władzy i pozycji Polski w Europie. Znowu, życzenia są chyba autożyczeniami, bo mało kto tak kwestionuje trójpodział władzy i szkodzi Polsce w Europie, jak nadzwyczajna kasta i total(itar)na opozycja. Odpowiedział mu Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar (w tym przypadku nie anonimowo) słowami "Niech Konstytucja będzie z Panem". Nie wiedziałem, że Konstytucja daje taką Moc. Tylko czy opozycja bierze Moc z jej jasnej czy ciemnej strony?

Za Niezalezna.pl

Inną kartkową wpadkę zaliczył Jerzy Owsiak. Wysłał na adres biura poselskiego Krystyny Pawłowicz kartkę z życzeniami zaadresowaną na Krystynę Pawelską. Życzenia były dość impertynenckie. Widać pani Krystyna Pawelska musiała mocno zdenerwować głównego dyrygenta sypiącej się orkiestry. Tylko co do tego ma poseł Pawłowicz?

Za Niezalezna.pl

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

 z dzbanem

 

nie ze słoikiem żebrze

lecz po bimbrze dzbanem

a filipińska konstytucja

jedynym jest jego panem

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1577900

oczywiscie jest jeszcze jeden warunek do spelnienia: musza byc przeciwnikami obecnych rzadow w Polsce.

Jezeli sa zwolennikami PiS-u - to racji nie maja. Poza tym wszyscy  sedziowie sa... apolityczni.

Wczoraj czy przedwczoraj przeczytalem wywod pani profesor z Lublina ( nie z KUL-u na szczescie) na temat pracy rzecznika dyscypliny . Wynikalo jednoznacznie, ze rzecznik moze podejmowac jakiekolwiek dzialania sprawdzajace wobec sedziego, jezeli ma niezbite dowody jego winy (najlepiej osobiste przyznanie sie), jezel nie - to wara mu od sedziego, bo ten musi byc niezalezny. Dlatego tez na prace sedziego (i jego ocene dyscyplinarna) nie ma prawa wplywac... statystyka z jego historii orzekania, Chocby wszystkie wyroki byly zaskarzane i uchylane - nikt nie ma prawa... sadzic sedziego...

I to wlasnie jest nadzwyczajna kasta... 

l

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1577931

Jak lud zechce, sędziucha precz wydmucha !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1577936