DRAŻNIENIE TYGRYSA, CZYLI TYSIĄC FAŁSZYWYCH AFER

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
To jest wkurzające, tysiące prowokacji co chwilę. Taki Jerzy Wenderlich dzisiaj w telewizji. Trzy zdania - trzy, prowokacje. Trzeba być wyszkolonym specjalistą, aby umieć tak judzić. W programie "Woronicza 17" wypowiedział trzy kwestie, z których każda jest stereotypem czarnej antypisowskiej propagandy, powtarzanym we wszystkich narracjach antypolskiej agentury, bez względu na to czy to jest sowiecka FSB, GRU, niemiecka V Kolumna, czy obojętnie jakie formacje polskiego ancien régime. Wszystko jedno czy to jest byłe WSI, SB czy dawni funkcjonariusze PZPR. Myślą i gadają tak samo, posługują się tymi samymi stereotypami tkwiącymi jak amunicja w starych kałachach.
Oto dzisiejsze strzały Wenderlicha: • PIS jest stroną, która wszczęła "tyle konfliktów", • Rozmijanie się słów z czynami, • Nieustanne wpadki Morawieckiego.

Pani Lubnauer strzela tak samo: • Jedyne, co rządowi wyszło, to program 500+, a to trochę mało jak na 3 lata rządów, • afera KNF, • afera Polskiej Fundacji Narodowej zwana billboardową, • afery Misiewiczów, • aferę z nagrodami dla ministrów, • aferę Fundacji Czartoryskich i zaginione 500 mln zł, • około miliarda dofinansowania z budżetu dla telewizji publicznej, której jedynym celem jest bycie tubą rządową, • konflikty międzynarodowe - uruchomienie przez KE w stosunku do Polski procedury z art 7. Traktatów, • kryzys związany z nowelizacją ustawy o IPN • obecny konflikt z USA wynikający z bezsensownego upublicznienia listu w sprawie zamachu na wolne media przez PiS pani ambasador Georgetty Mosbacher, • Zamiast siedzieć przy głównych stołach w gremiach międzynarodowych, my kucamy przy rogu biurka. • Mamy też deformę edukacji o dramatycznych dla dzieci skutkach, • wrogie przejęcie władzy sądowniczej przez polityków PiS.
Naliczyłem trzynaście stereotypowych strzałów jednego dnia. Wiem, że 100%, wszystkie te strzały, każdy z nich to albo bezczelne kłamstwa, albo prawdziwe prowokacje totalitarnej opozycji schetynoidalnych timmermansoidów.
Przeprowadzenie dyskusji, użycie konkretnych argumentów, procedura udowodnienia kłamstw albo fałszerstw i prowokacji totalitarnej opozycji zajęła by minimum trzynaście stron. To jest do zrobienia, ponieważ rzeczywiście jest to lista stereotypowych kłamstw albo skutków prowokacji lub nawet gier operacyjnych zrealizowanych przez "właściwe służby totalitarnej opozycji". Pokazowa szkoła Josepha Goebbelsa. Z tym wrogim działaniem, inspirowanym i finansowanym z zagranicy i z wnętrza V Kolumny w Polsce [link].
 
Problem jest gdzie indziej:
 1. Z jednej strony kłamstwa i obelżywe insynuacje ciekną z nich jak z dziurawego wiadra. Wszystko jedno czy mówi Marcin Święcicki, Jerzy Wenderlich, Katarzyna Lubnauer, Sławomir Neumann... Na przykład dzisiaj Jerzy Wenderlich wygłosił cytowane wyżej trzy obelżywe stereotypy jednym tchem, prawie bez zastanowienia. Pięć sekund.
 2. Po drugie, zgodnie z hitlerowską zasadą Josepha Goebbelsa rzucanie takim łajnem "zawsze jest skuteczne", zawsze pozostawia ślad. Zawsze coś przylgnie. Najlepszym przykładem jest dzisiejszy występ Dobromira Sośnierza. To jest człowiek raczej należący do zespołu dobrej zmiany. Biorąc poprawkę na dokładne zrozumienie intencji tego co pan Dobromir mówił w dobrej wierze, widać skutki przesuniecia świadomości wywołane stałą dostawą stereotypów nienawistnej propagandy bolszewickiej opozycji. A więc: • "PiS miał swoją sektę smoleńską, która pozwoliła mu przejść ciężkie czasy", oraz • rzekoma symetria interesów PO i PiS żywiących się konfliktem.
  Wiemy, że to jest bzdura, ale tutaj rejestruję ją jako jeden ze stereotypowych fałszów indukowanych przez cieknące łajno rasistowskiej propagandy anty-PiS.
 3. Dla równowagi przytoczę przykład innego fałszu indukowanego u Stanisława Janeckiego, któremu na ogół wystarcza własny rozum, aby mógł obronić się przed hektolitrami bolszewickiej propagandy. Gdzieś, przy jakieś okazji zauważył, że totalna opozycja opowiada takie bzdury, że w głowie się nie mieści, aby ktoś rozsądny mógł dać się nabrać na takie banialuki. W związku z tym nie wierzy w to, by nawała tej propagandy mogła w istotny sposób odebrać dobrej zmianie jej elektorat. Niestety, pan Sośnierz jest żywym przykładem tego, że może być inaczej.
  Co więcej, widzę narastające zjawisko negatywnych przemian świadomości, prowadzących do wniosku, że w naszym środowisku dezintegracyjne oddziaływanie wrogiej propagandy może być skuteczne i to właśnie ze względu na hitlerowski sposób działania antypolskiej kanonady. Jad sączony w dużej ilości i ze wszystkich stron po prostu truje.
  Mówiąc precyzyjnie, pasmo łajna produkowanego przez komunistycznych spin-doktorów Platformy Oszustów jest tak szerokie i tak obfite, że w końcu do każdego umysłu znajdzie się właściwy klucz. Jest to hasło króla oszustów (Kevin Mitnick)
  Podam jeden tylko przykład - znajomy konserwatywny i młody ekonomista na studium doktoranckim odebrał informację, że totalitarne reżimy Benito Mussoliniego i Adolfa Hitlera szeroko korzystały z rozdawnictwa pieniędzy w celu korumpowania elektoratu. A PiS robi to samo. Albo ów ekonomista był dobrze poinformowany o tym, że pod rządem Mateusza Morawieckiego mamy spadek bezrobocia, przyrost PKB, malejący deficyt budżetu, ale ciągle brakuje inwestycji, co uporczywie powtarzał Marcin Święcicki. Itd...
 4. Po czwarte, bardzo ważnym czynnikiem wzmacniającym oddziaływanie wrogiej Polsce komunistycznej propagandy jest działanie ludzi zatrudnionych w naszym, konserwatywnym zespole informacyjnym i politycznym. Najlepiej ocenił to Janusz Szewczak [link]:
  "...po co nagłaśniać każdą kabotyńską wypowiedź przedstawiciela totalnej opozycji czy kosmiczne idiotyzmy, wypowiadane przez Lecha Wałęsę, Agnieszkę Holland czy pożal się Boże pisarki pokroju Marii Nurowskiej czy Manueli Gretkowskiej. Po co ciągle się tłumaczyć, przepraszać, wychodzić na przeciw i stosować się z największą powagą do każdej, nawet bezprawnej decyzji KE i TSUE, po co łamać głowę jak naprawić polskie państwo, gdy każdy kto jej skutecznie szkodzi może zostać „Królem Europy”...".
  Powiedzcie mi drodzy Państwo, po jaką cholerę każda, nawet najgłupsza banialuka opowiadana przez użytecznych idiotów jest powtarzana i z uporem maniaka komentowana po kilkadziesiąt razy we wszystkich konserwatywnych portalach?
  Dlaczego już czterdzieści siedem razy słyszę o aferze KNF, i nie dowiaduję się niczego o prowokacji Leszka C. Dlaczego głuchy stukot wrogiej Polsce propagandy jest gorliwie i z uporem międlony przez prawicowych komentatorów?
  Dlaczego rzekomo nasi dziennikarze wciąż powtarzają o aferze Skoków, zamiast mówić o gangsterach z Wołomina, którzy razem ze złodziejami z WSI okradli bank Skoku?
 5. Więcej zniszczenia w świadomości pisowskiego elektoratu robią bzdury nienawistnej i antypolskiej propagandy natrętnie powtarzanej w każdym serwisie TVP Info, niż same wypowiedzi szanownego pana Marcina Święcickiego, o którym doskonale wszyscy wiemy, że ten gostek prawdy się nie ima. Nie jest ważne, że do każdego powtórzenia dołączany jest jakiś tam komentarz. Ważne jest to, że banialuka jest powtarzana. Najlepszym przykładem niech będzie wspomniana wypowiedź Dobromira Sośnierza. Pan poseł powiedział parę rzeczy całkiem sensownych kwalifikujących się do konstruktywnej dyskusji. Ale cytuje się tylko parę słów o "smoleńskiej sekcie". Nawet te słowa nadają się do pozytywnego komentarza, ponieważ akurat w tej sprawie jest sporo dobrego, a nawet sensacyjnego do powiedzenia. Ale dziennikarskie lenistwo, niestety triumfuje.
Wiem jeszcze coś innego. Polska jest jak tygrys, który potrafi naprawdę bardzo mocno uderzyć. Dlatego poprzednio ostrzegłem: NIE DRAŻNIĆ TYGRYSA. Dzisiaj parę słów o DRAŻNIENIU TYGRYSA. A za parę chwil napiszę CO ROZDRAŻNIONY TYGRYS MOŻE ZROBIĆ ANTYPOLSKIEJ PARTII OSZUSTÓW.
Wiem jedno, jeśli teraz, w czasie najbliższych miesięcy dobra zmiana zjednoczonej prawicy nie poradzi sobie i nie odniesie sukcesu, to Polska ma przechlapane na zawsze.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Tak, to jest V kolumna, koń trojański czyli obca, wroga Polsce agentura. To jest sprawa, która zasługuje na najwyższą uwagę, także dlatego, że jest zjawiskiem, w którym jest mnóstwo koszmarnych uproszczeń. Uproszczenia w tej dziedzinie są czasem bardziej szkodliwe od samej V kolumny. Bezpośrednie skutki działania są bardzo groźne i wymierzone są przeciwko najżywotniejszym, strategicznym interesom Polski. Niestety, całkiem niedocenione są skutki pośrednie, a myślę, że te straty mogą być znacznie większe niż te, które ponosimy z bezpośredniej aktywności schetynoidalnych timmermansoidów.
W każdym razie jest to zagadnienie wymagające bardzo wnikliwej analizy i jeszcze poważniejszego działania. 

Przypis:
Powyżej cytuję komentarz do felietonu Tymczsowego "Piąta Kolumna" [link].
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1576343

  Witaj! Po co puszczają w TVP1, TVP Info Stankiewicza, Onetowego strażnika Niemiec?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1576380

"po jaką cholerę każda, nawet najgłupsza banialuka opowiadana przez użytecznych idiotów jest powtarzana"?

Dlatego często, słysząc w TVP Info te wszystkie antypolskie łgarstwa mafiozów z PO czy wręcz opinie zaczerpnięte z wzorców bolszewicko-nazistowskiej propagandy, które mają uderzać w PiS - zmieniam stacje TV. Bo tych załganych wypowiedzi nie da się słuchać...

Bowiem, te wszystkie stalinowskie małpy nienawidzące polskiego patriotyzmu powinny występować w klatkach z napisami "ZOO komunizmu"...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1576351

jest gorsze od samego ataku. Dziękuję za podkreślenie, wprowadziłem je do tekstu.

Pozdrowienia.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1576357

    Witaj! Zauważ, jak ta komunistyczna totalna Hołota przy tym gestykuluje, zachowując się jak wściekła krowa. Nie używajmy słów postkomuna, bo to czystej krwi komuniści, nie odsunięci dekomunizacją, której do tej pory nie przeprowadzono. Głosy mówiące, że za póżno, są głosami tych powiązanych pokoleniowo z bolszewikami. Mam nadzieję, że tych Święcickich i podobnym , naród odpowiednio potraktuje. Pozdrawiam! 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1576363

Obrażasz krowy to bardzo łagodne stworzenia.Jak chcesz porównań do rogacizny to wstaw "wściekłego byka" lepiej odzwierciedli tych wymienionych .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1576377

Brednie wydalane przez Wenderlicha czy jakąś inną Lubnauer nabierają wagi dopiero po przepuszczeniu ich przez medialne pudła rezonansowe nadające im znaczenie. W przeciwnym razie mogliby tak bredzić u przysłowiowej cioci na imieninach i guzik by to kogokolwiek interesowało. To jest niby banał i oczywista oczywistość, ale jakoś nijak nie może się przebić do świadomości rządzących.

Jeszcze za głębokiej POlszewii było sporo głosów wskazujących, że w razie przejęcia władzy zmiany należy zacząć od mediów bo to jest klucz - jeśli ten klucz zostawia się w ręku wrogów to z góry można przewidzieć, że wszelkie próby reform zostaną storpedowane. I tak się niestety właśnie dzieje.

A czy z tego naprawdę nikt nie zdawał sobie sprawy, czy też mina została podłożona celowo to już trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, jakkolwiek można mieć różne podejrzenia...

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1576378

Widać konstrukcję tych min, działają tak jak miny powinny działać. Zawsze są na miejscu, poczynając od Konstytucji. Bierzesz na przykład pod lupę rozdział VIII o Sądach i Trybunałach a w środku mnóstwo tekstu o niezawisłości, nieusuwalności, nietykalności i ani jednego słowa o odpowiedzialności, ani słowa o tym co robić z sędzią, który coś zbroi.

To nie może być przypadek, takich błędów nie robi się z roztargnienia. 

Dlatego musimy osiągnąć większość konstytucyjną, by zmienić konstytucję na taką, w której nie ma takich min.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1576379

antypolskiej opozycji jest wygodniejsze od odpowiadania na rzeczową krytykę patriotów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1576440

Witaj

Wielokrotnie mówiłem Rachoniowi (a i do Klarenbacha pisałem), dlaczego do swoich dyskusji zapraszają takich osobników, jak ten oślizły robal Wenderlich. Przecież ja bym go nigdy do stołu nie dopuścił, bo tym słowotokiem kłamstw i ukrytych oszczerstw, zniszczy każą uczciwą dyskusję. W żadnym kulturalnym gronie nie ma dla takich miejsca.

Jednakże obie gwiazdy TVP Info są dziwnie zmieszane i kręcą, z czego wnioskuję, że to polecenie z góry. Ktoś tam (domyślam się kto) woli mieć kabaret z jednym lub dwoma idiotami, niż to, czego chcemy - mądrą wymianę zdań. Wczoraj nawet Zybertowicz dał się wciągnąć w ten teatr.

A jak wygląda dyskusja ludzi "wysokiej kultury", "uznanych twórców" i "powszechnie szanowanych"? Proszę sobie raz obejrzeć (drugi raz nie zdołałem) na TVNie "Drugie śniadanie mistrzów". To jest czysty Mrożek zmiksowany z Gombrowiczem.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1576382

Uwiąd starczy. Obejrzałem raz i nigdy więcej. To jest klasyczne zadanie sceniczne polegające na pokazaniu jak głupcy chcą okazać swoją wyższość, rozmawiając o sprawach, którymi gardzą z powodu kompletnego braku pojęcia o tym, o czym rozmawiają.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1576388

To samo co w tytule,
Jestem ustawiony, nie polegam na systemie polskich rent i emerytur.
Jesli obywatele kraju (jakiegokolwiek) nie zgadzaja sie z polityka kraju to protestuja.
Polanie, narod polski jest nauczony prowokacja "solidarnosci" ze kazdy "narodowy",
Szczery w zamyslawch bedzie sabotowany od srodka, brawo dla sluzb i ich przez nich
sponsorowanych aktiwistow od wszystkiego.
Ide sie wyzygac bo mie zemdlilo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1576383

A dlaczego zamiast PiSu "rządzi ŻydoPiS? - Dlaczego w Polsce Rząd powołuje byle sierżancina MOSADu? Dlaczego "polski" Rząd daje się rugać ambasadorkom Israela, USA? Jeżeli odpowiemy na te pytania nie trzeba będzie dywagować nad resztą. Będzie oczywistym dlaczego "prezesem" TVP jest jeden z braci opanowujących obie "opcje" polityczne przewidziane  dla Polski przez "starszych i mądrzejszych"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

antyleming

#1576384

prof. Robert Nowak, R. Winnicki, K. Bosak, Media Narodowe i inni, to też V-ta kolumna? Zanim zapunktujecie ten komentarz i walniecie pałami, przeczytajcie go do końca i wysłuchajcie CAŁEGO wywiadu z panią Janiną Teglund, który znajdziecie na końcu mego komentarza. Czy zastanawialiście się Państwo dlaczego nie ma miejsca w państwowych mediach dla wymienionych powyżej patriotów?

Krzysztof Bosak jest dzisiaj atakowany za to, że poszedł do TVN aby tam przedstawić sytuację jaka powstała w wyniku próby przejęcia Marszu Niepodległości przez rząd Morawieckiego i Dudę. Uważam, że nie miał wyboru, skoro nie pozwolono jemu na poinformowanie Polaków w TVP o zaistniałej sytuacji, poszedł tam gdzie mógł przedstawić sytuację w jakiej znaleźli się Narodowcy.

Przysłowie powiada, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi, więc czego boi się PiS? Partia ta po wiosennej "przeróbce" nie jest partią na którą głosowali Polacy. Obecny rząd, to Unia Wolności bis. Dlaczego ten rząd daje olbrzymie sumy wrogom Polski na antypolską działalność, przecież to są pieniądze polskich podatników? Wpuszczanie do Polski cudzoziemców wygania młodych Polaków z ich Ojczyzny na zachód i grozi "zginięciem" Polski. Co z tego, że Polacy będą żyli, ale nie będą żyli w Polsce, a tych żyjących w Polsce będzie za mało aby Polska miała szansę na przetrwanie.

Czy autor tego artykułu nie potrafi sięgnąć swoim wzrokiem trochę dalej niż na kilka kroków przed siebie? Co będzie z Polską za powiedzmy 20 lat, to samo co ze Szwecją, czy jeszcze gorzej? Zgadzam się z autorem, że zbyt dużo czasu poświęca się (marnuje) na cytowanie antypolskiej opozycji.

Uważam, że dużo skuteczniejsze byłoby przypominanie Polakom i to 24/7, o tym co ta opozycja zrobiła z Polską. Dlaczego tego się nie robi, lub robi tylko w minimalnym stopniu? Dlaczego D. Tusk z cynicznym uśmiechem na gębie wjeżdża do Polski i wyjeżdża kpiąc sobie z rządzących i milionów Polaków pokrzywdzonych przez niego? Lista jego poważnych przestępstw jest tak długa, że każdy sąd w poważnym państwie skazałby takiego polityka na wielokrotne dożywocie bez prawa ułaskawienia.

Jeżeli z jakichś tam powodów nie można go aresztować to dlaczego nie zaprosi się do TVP Wojciecha Sumlińskiego, aby przeczytał on przed kamerami kilka urywków ze swojej książki na temat tego drania? Gdyby pozwolono na to W. Sumlińskiemu, Tusk byłby spalony kompletnie jako polityk i jako człowiek, a rządzący mieliby z nim wreszcie
"święty spokój", więc dlaczego blokuje się tak wspaniałego dziennikarza i publicystę?

https://www.youtube.com/watch?v=kFNEyTOpAjc&t=1s

http://niepoprawni.pl/blog/roman-z-usa/11-te-nie-bedziesz-polakow-w-koni...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1576395

 Trochę dalej niż na kilka kroków przed siebie?

Tak, zdecydowanie tak, nie tylko potrafi ale nawet do tego namawia. Koniecznie trzeba myśleć strategicznie, konieczna jest także opozycja pozytywnie zainteresowana przyszłością Polski. Zdegenerowana opozycja taka jaka teraz u nas działa indukuje błędy a nawet degenerację zachowań rządzącej władzy. 

Więc patrząc trochę dalej i szerzej widzę fatalne skutki rażącego brakoróbstwa tak zwanych naszych dziennikarzy, a nawet to jest jednym z przedmiotów mojej dzisiejszej  pisaniny.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1576409

PIS traci poparcie bo nie zajmuje się tym czym powinien. Jak któryś gdzieś awansuje to wypina się na resztę. Pamiętam jak rozżalone dziewczyny (na studiach byliśmy w jednej grupie studenckiej ) jeszcze za aws został wiceministrem (z ramienia pis), pobiegły z darmowym zaproszeniem na bal wydziałowy nawet się nie odezwał. Teraz jest "pełnym ministrem" niech się Pan domyśli gdzie go mają.

Poprzednio było 4 radnych PIS został jeden.

Czy tak trudno jest pozwolić ludziom produkować i sprzedawać energie elektryczną. Za niemca było można. Pamiętam jak mama opowiadała gdy "uciekła za niemca do babci, aby nie wywieźli na roboty to u ciotki we młynie był prąd elektryczny. Nigdzie po wsiach nie było, a tam był młodzież się przy świetle elektrycznym zbierała. Teraz PIS obkłada prąd podatkiem. Nasza gmina będzie za oświetlenie ulic płacić o 54% więcej. A założyć własnej fermy słonecznej władza nawet gminie nie pozwoliła.

Niech mi Pan powie kto ile i od kogo wziął łapówki aby wprowadzić taki ucisk, na jaki Hitler się nie zdecydował. Wszystkie te przydomowe elektrownie wojne przetrwała komuna zlikwidowała, a dobra zmiana nie pozwala na odnowienie i dalsze działanie nie pozwala.. Te większe co jeszcze zostały zagranicznym inwestorom wyprzedają. Gorzej niż w Rosji czy na Ukrainie tam przynajmniej swoim złodziejom sprzedają.

Największe problemy to czy kto coś gdzieś powiedział czy bąka puścił.

Tyle było krzyku o reformie sądów i Co? Co się polepszyło? Za co odpowiedzialni za tę reformę przez 3 lata pieniądze brali.

A teraz będą wciskać wszystkim jak dzieciom na śniadanie obiad i kolacje wciąż ta sama kaszka manna ugotowana przez tą samą kucharkę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1576398

należało by koniecznie zająć się zdefiniowaniem katalogu bezpośrednich i pośrednich strat ponoszonych przez Polskę, strat politycznych i ekonomicznych ponoszonych na szkodę nie tylko polskiej racji stanu albo polskiego interesu narodowego, a także szkód ponoszonych bezpośrednio przez Polaków w kraju i za granicą. 
 
Należałoby zauważyć, że jednym z notorycznych kłamstw schetynoidalnych timmermansoidów jest ich twierdzenie, że oni kochają Polskę i działają nie przeciwko Polsce, a przeciwko polskiemu rządowi. 
 
Niech przykładem będzie polityczne działanie Julii Pitery, która występując przeciwko akcji polskiego rządu w sprawie krzywd zadawanych polskim dzieciom przez niemieckie Jugendamty, staje zdecydowanie po niemieckiej stronie, przeciwko polskim dzieciom, walczy nie o polskie dziecko, ale polskim dzieckiem przeciwko Polsce!
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1576407

Tutaj niektórzy są rozżaleni, że ich ulubionych idoli nie chcą pokazywać w państwowej TV.

No dobrze... czy znają tych ludzi; czy się z nimi zetknęli?

Ten prof. Nowak niestety reprezentuje dość wysoki poziom oderwania się od rzeczywistości. Witek Gadowski ma osobiste zatargi z ludźmi z TVP. Ja osobiście bardzo go cenię i wiem, że jest gościem w krakowskim oddziale TVP. Sumlińskiego szkoda. Uważany za nieobliczalnego, szczególnie po jego próbie samobójczej. To co wiem, też powodowałoby, że bym go unikał.

Winnicki i Bosak ciągle jeszcze są niedojrzali. Ich kolega z Młodzieży Wszechpolskiej, Adaś Andruszkiewicz jest ozdobą każdego programu publicystycznego.

Dosyć ważnym warunkiem zapraszania gości, jest ich poziom obliczalności i koncyliacyjności. Facet, który w każdej chwili może palnąć coś głupiego i groźnego, jako "swój" człowiek, nie będzie zapraszany.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1576408

Producenci afer są zawsze i po wszystkich stronach. Nie jest dobrze, gdy inspiratorem takich afer jest głupota, prywata, niekompetencja, a nawet niechlujstwo albo inna forma złej woli lub nawet nienawiści i innych niskich pobudek. Dlatego stawiałbym po jednej stronie prawo do wolności słowa i prawo do bez przymiotnikowej krytyki, a po drugiej stronie brak prawa do zachowań niegodziwych.

A prawda, jak zawsze jest pośrodku.

Teraz, w końcu 2018 roku najważniejszym źródłem konfliktów jest przyczynkowe podejście do wszelkich problemów, wręcz z mikroskopem wycelowanym w pierwszy "wystający" fragment. Nic nie dzieje się z jednej przyczyny, a większość publicznych dyskusji skupia się na jednej, często najmniej istotnej przesłance.

Najbardziej mi brak w tym wszystkim zwykłej ludzkiej życzliwości. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1576411

Nie tyle życzliwości co uczciwości i rozumu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1576438

jest pośrodku. Jest to jedna z bzdur często powtarzana przez ludzi, nie jest to nawet przysłowie. Przysłowia są przeważnie mądre, powiadają, że są mądrością narodów. Prawda leży zawsze tam gdzie leży, prawda to fakty, a tych nie koloruje się. Jeżeli dwie osoby patrzą na białą kartkę papieru i jedna z nich mówi, że kartka jest biała, a druga mówi, że jest czarna, czy należy wtedy uznać, że kartka jest szara? Jeżeli Ty mówisz prawdę, a druga osoba zarzuca Tobie kłamstwo, czy należy wtedy uznać, że Ty trochę kłamiesz? Twój komentarz pod którym Tobie odpowiadam moża określić słowami, groch z kapustą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1576441

Aberracja! "GW". Atak na walkę o interesy Polski! "GW" atakuje prezydenta Dudę za walkę o interesy Polski na COP24! Tytuł tego artykułu to "Skandal na szczycie klimatycznym". Staranność w trosce o polski interes nazywana jest skandalem. Wypowiedź dziennikarki Dominika Wantuch ma trzy albo i więcej paskudnych kontekstów, świadczących o skrajnie demoralizującym wpływie opozycyjnej propagandy [link].
 
Platforma Oszustów w akcji. Przy okazji jednej wypowiedzi dziennikarka wrogiej polskiemu interesowi narodowemu gazety sięga po kilka innych fałszerstw czarnej propagandy, których celem jest zniesławienie polskiej polityki i powtórzenie dawnych oszczerstw.
 
Przy okazji polski rząd mógłby pozwać Gazetę Wyborczą o czynne zniesławienie Polski i zażądać odszkodowania w wysokości symbolicznej dziesięciozłotówki przypadającej na każdego polskiego Obywatela. 
Całe odszkodowanie mogłoby być przeznaczone na sfinansowanie łuku triumfalnego ku czci polskiego zwycięstwa nad sowiecką nawałą w 1920 roku.
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1576450

czym się skończy?

 

tym plucie jadem

dla lewaków się skończy

że ta trucizna

ich samych wykończy!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1576451

ZIRYTOWANY TYGRYS SZYKUJE SIĘ DO SKOKU. A może "ZIRYTOWANY TYGRYS OSTRZY PAZURY..." zastanawiam się nad kolejnym tytułem, nie wiem. A może "ROZZŁOSZCZONY TYGRYS GOTÓW DO ATAKU", albo "JAK POLSKI TYGRYS DOPADNIE KOMUNISTYCZNEGO RAKA NASZEJ PLANETY?"
 
Poprzednio ostrzegałem: "NIE DRAŻNIĆ TYGRYSA". Później było parę słów o "DRAŻNIENIU TYGRYSA". A teraz chcę napisać o tym "CO ROZDRAŻNIONY TYGRYS MOŻE ZROBIĆ ANTYPOLSKIEJ PARTII OSZUSTÓW".
 
Czekam na opinie, trochę mi trudno dyskutować nie słysząc odpowiedzi.
 
Pozdrawiam
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1576454