Wojna na marsze z okazji stulecia RP

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Są trzy strony w tej walce. Pierwsza to środowiska narodowców, którzy chcą, jak co roku, zorganizować Marsz Niepodległości 11 listopada 2018 r. w Warszawie, a także we Wrocławiu. Druga to PO - nienawidząca polskiego patriotyzmu. Prezydent Warszawy z PO, Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz organizacji MN. Wcześniej to samo uczynił prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Trzecia zaś strona - to prezydent Andrzej Duda, któremu marzy się wielki marsz wszystkich Polaków pod jego przewodnictwem.

Po wydaniu zakazu przez HGW Andrzej Duda ogłosił, że odbędzie się "biało-czerwony marsz" mający charakter uroczystości państwowej. Ma on podążać tą sama trasą, co MN i zacząć sie o 15:00. Narodowcy nie zrezygnowali jednak ze swej imprezy i zapowiedzieli jej początek na godzinę 14:00. Odwołali się do sądu w sprawie zarządzenia HGW. Jeśli oba marsze się odbędą, to będziemy mieli ogromny marsz typu "dwa w jednym". We Wrocławiu tamtejszy sąd uchylił decyzję Dutkiewicza { https://www.salon24.pl/newsroom/909003,sad-uchylil-decyzje-zakazujaca-ma... }. Warszawski sąd ma wydać wyrok dziś [8.11.2018] wieczorem.

W studiu RMF FM miała miejsce Rozmowa Popołudniowa z udziałem Bartosza Arłukowicza z PO oraz Zbigniewa Gryglasa ze Zjednoczonej Prawicy { https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-arlukowicz-... }:

"Zapewniam, że to będzie bardzo bezpieczny marsz, pójdziemy wszyscy, rodziny z dziećmi, entuzjastycznie będziemy świętować to wielkie wydarzenie, setną rocznicę odzyskania niepodległości" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Zbigniew Gryglas pytany o marsz organizowany przez prezydenta i premiera z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Bartosz Arłukowicz z PO stwierdza z kolei: "Najbardziej mnie zawstydza, że władze polskie w sposób kompromitujący poległy w całej procedurze świętowania tej rocznicy. To zawstydzające. Nie zamierzam iść w marszu, gdzie za plecami prezydenta i premiera będą szli narodowcy". I dodaje: "Mam poczucie dyskomfortu i wstydu".

W dalszym ciągu rozmowy:

"Marcin Zaborski, RMF FM: Prezydent i premier organizują biało-czerwony marsz, a organizatorzy Marszu Niepodległości, zakazanego przez prezydent Warszawy, mówią, że to jest ruch, który jest wrogim przejęciem ich Marszu Niepodległości.
Zbigniew Gryglas: Nie, absolutnie nie. Ja uczestniczyłem w tym marszu w ubiegłym roku. Zapewniam państwa, że większość osób, które by szło w tym marszu i pójdzie, nawet nie wie kto jest organizatorem marszu. Idą tam świętować, w ubiegłym roku 99., w tym setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Ale organizatorzy panie pośle wiedzą, np. rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej pisze teraz w internecie, że policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydzwaniają do organizatorów wyjazdów z różnych miast w Polsce i dopytują o listy tych, którzy się wybierają. I według Młodzieży Wszechpolskiej dochodzi tutaj do szantażu u straszenia.
Z.G.: To dobrze, że takie telefony mają miejsce...
To dobrze? Po co?
Z.G.:... dobrze, że służby starają się zabezpieczyć ten marsz.
Panie pośle, po co dzwonią? Dlaczego dobrze?
Z.G.: Panie redaktorze, ja się czuję bezpiecznie w sytuacji, kiedy służby wykonują swoje zadania.".

Wynika z tego, że władze państwowe próbują teraz nacisków na narodowców. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Jedno, czego możemy być pewni - to dużej frekwencji na wszystkich marszach.

Wiadomości TVP podały właśnie, że warszawski sąd uchylił zakaz wydany przez HGW.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

ten cały pochodowy galimatias, jest wyreżyserowaną zręcznie przez odwiecznych wrogów Polski,  ustawką przeciw Polsce. Takimi metodami, jakie zastosowano, mozna wywalić wszystkie idee. Jazgoczacy na siebie, podpuszczeni umiejetnie i perfidnie przez wewnetrzna agenturę ze wszyskich stron świata, sterowaną z jednej strony świata - skoczyli sobie do gardeł i nie mają zamiaru ustąpic. Jedni , bo są wysoko i mierzą jeszcze wyżej, inni nie, bo nie. Pieknie to rozegrane w czasie, kiedy wypadałoby być razem. Ale to jest niebezpieczne dla targowicy starej i nowej niezmiernie. Stracą grunt pod nogami. A trzecia siła obserwuje rezultaty swoich działań i podjudza, podjudza, podjudza szlachetków od wieków. Ze łba sie niektórym aż dymi.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

yenom

#1574929

Narodowcy nikomu nie skoczyli do gardeł...proszę bez sugestii (manipulacji).

To PiS z Dudą  chcą utrącić Narodowców...bo im nie po drodze do państwa narodowego. Ci, którzy rzucili się na marsz niepodległości, pragną państwa kosmopolitycznego albo Polin ...a Narodowcy chcą Polski katolickiej. Ten spór będzie trwał do końca świata ...i tu nie może być mowy o żadnych kompromisach. To jest bardzo proste.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1574942

"Narodowcy komuś skoczyli do gardeł". Zechce Pani Szanowna przeczytać jeszcze raz, z przecinkami włącznie. I pomyśleć, i przeanalizować, zanim w uniesieniu, zarzuci komuś coś. I daruje sobie wykład, który nic nie wnosi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1575114

zmarginalizowanie Narodowców, prawdziwych patriotów, po prostu Polaków, którzy chcą żyć w Wolnej i Niepodległej Polsce i myśleć samodzielnie!

Partia rządząca, bankster i prezydent zachowują się nikczemnie usiłując wyeliminować Narodowców., bo to oni pierwsi i od wielu lat organizują ten Marsz, to z nimi będziemy maszerować, nie liczcie na nas ani teraz, ani za rok, w czasie wyborów!.

Żeby było jasne nie idziemy razem z antypolakami, żydolubami i lizusami, którzy zaprzedają Polskę obcym, amerykańsko-żydowskim panom traktującym nas jak tanią siłę robocza jak niewolników!

Nie liczcie na nasz udział w waszym żałosnym marszu, nie pójdziemy z wami kłamcy, manipulanci i żałośni współpracownicy poprzedników! Nie rozliczacie ich, a co najwyżej obsikujecie im nogawki od spodni - żenada!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1574940

Powiedz mi,czy ktoś dojrzały politycznie i normalny po tylu obelgach i epitetach,po wyzywaniu od faszystów,nazioli i po ogólnej pogardzie poszedłby na wywiad z płaczem do Onetu do Węglarczyka i TOKFM do Żakowskiego?
Kim i czym trzeba być żeby mimo tego wszystkiego tak postąpić?
Kim ?
I nawet z J.Danielsem konwersowc?
Kim?

PARODIA !!!!!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574947

W tym przypadku zgodzę się z Tobą w stu procentach. Ta cała oczywista ustawka z telefonem od Danielsa jest tyleż śmieszna, co żałosna. Sam Bosak natomiast musi mieć bardzo silne parcie na szkło, skoro urządza sobie pogaduchy z po-esbeckim ścierwem. A do tego jaki szczęśliwy z tego faktu. Żenada! Nie mam już wątpliwości, co do jego osoby. Kolejny wyszczekany politykier, który pod przykrywką swojego rzekomego patriotyzmu tak naprawdę ośmiesza to, w co niby tak bezgranicznie wierzy. A takich jest niestety więcej...Cóż, o szerszy komentarz pokuszę się najpewniej w poniedziałek. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1574950

Żakowski robi miło ONRowi. Byle dokopać PiS. To ten sam redaktor, który uznawał ONR za nazistów, faszystów itd.
Jakoś mnie to nie dziwi.
Taka natura.
Kim Dzong Un skrytykuje Kaczyńskiego? Żakowski pierwszy ruszy chwalić Koreę Płn. za obronę konstytucji i walkę z otyłością

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574953

Jak długo będziemy zajmować się gasnącą "gwiazdą", która "zasilana" zużytymi akumulatorami z Czerskiej, raz po raz chce zabłysnąć światełkiem, które można porównać do wypalonego  ogarka świeczki... Jest dużo godniejszych gwiazd dziennikarstwa polskiego!

Świąteczne pozdrowienia:)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1574976

Jak widać pałkownikom (ciekawe tylko jakiej narodowości)  to wcale nie przeszkadza.

Szczególnie "dobrze" się to parcie na "lewackie szkło" komponuje z hasłem: Bóg, Honor, Ojczyzna!  

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1574957

Zauważyliście, że narodowcy domagają się oddania Wilna i Lwowa, ale nigdy np. Smoleńska czy Królewca?

Nawet taką stronę mają na Fb i YT „Polskie sprawy”, w której logo jest mapa Polski z kawałkami Litwy, Białorusi i Ukrainy. Ale ziemie rosyjskie mapka starannie omija. Dlaczego?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574945

Kowno też omijają ... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1574948

i okropni ci narodowcy, jak oni tymi słowami, hasłami, czy memami, informacjami lub transparentami niszczą Polskę i Polaków, doprawdy, że godni są najwyższego potępienia!!! Oni tak szkodliwie gadaja, tak strasznie niszczągadaniem majątek!!!

Co innego ci, co czynami, nie słowami niszczyli, zdradzali, rozkradali Polskę, czynami uwłaszczali się na polskim majątku narodowym i manipulowali, ogłupiali, czynami okradali i pogardzali Polakami rządząc przez ostatnie ok. 30 lat III RP!!!

Tak, ci politycy, urzędole, czy biznesmeni, wszelkiej mości zaprzańcy, złodzieje i kłamcy, co za swoje zaprzaństwo, za czynną współpracę z obcymi służbami na przemian ruskimi, pruskimi, a teraz żydowsko-amerykańskimi otrzymywali korzyści finansowe i stanowicha, ci co czynami rozkradali nasz majątek narodowy, czynami podporządkowywali Polskę obcym - ruskim, niemcom, czy żydo-amerykanom, tak ci swoimi czynami udowodnili, że zasługują na pochwałę, tylko czyją, bo  z pewnością nie Polaków!!!

Tak owi nikczemni zaprzańcy, politycy, urzędole i biznes,meni III RP zapewne zasługują na pochwałę swoich czynów, ale ze strony tych dla, których to robili, czyli swoich obcych panów, obcych służb specjalnych, obcych polityków, obcych biznesmenów, którym służą, czyli rosjan, niemców, czy żydo-amerykanów!!!

Ale oczywiście, to Narodowcy z tym swoim gadaniem są tacy okropni, tacy niebezpieczni, tak zagrażają porządkowi, natomiast gdyby tak jak politycy III RP czynami zdradzali, rozkradali Polskę i okłamywali Polaków, to wtedy byliby, podobnie jak ww. zaprzańcy III RP godni pochwały, tyle, że nie ze strony Polaków, Patriotów!!!

Hańba zaprzańcom, manipulantom, złodziejom i kłamcom traktującym innych  - ZWYKŁYCH POLAKÓW jak głupszych od siebie!!!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1574983