POSTKOMUNISTYCZNA LALECZKA POD SPECJALNĄ OCHRONĄ?

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

POSTKOMUNISTYCZNA LALECZKA POD SPECJALNĄ OCHRONĄ?

Macin  Hałaś "Warszawska Gazeta"

"Niesamowite, jakie ta kobieta ma wpływy". Dziennikarz PR24 zawieszony za przez szefa Polskiego Radia za ...pisanie prawdy, czyli przypomnienie postkomunistycznej przeszłości Magdaleny Ogórek, dziś ulubienicy części prawicowych mediów - podaje

http://natemat.pl/236601,kim-jest-rafal-dudkiewicz-zawieszenie-dziennikarza-za-przeszlosc-m-ogorek

Przeszłość bywa trudna i kłopotliwa, o czym prawie na każdym kroku przekonuje się Magdalena Ogórek. Przejście od kandydatki SLD na prezydenta Polski do gwiazdy mediów narodowych pod rządami PiS jest dosyć spektakularne, więc wiele się o nim mówi. I jak się okazało, przeszłość dr Ogórek bardzo ją uwiera. Przekonał się o tym jeden z dziennikarzy Polskiego Radia 24, który został zawieszony za przypomnieniem przeszłości Magdaleny Ogórek.  

Kandydowanie w wyborach prezydenckich z list SLD to zmora Magdaleny Ogórek, która wraca przy każdej możliwej okazji. Okazuje się jednak, że jej przypominanie może skończyć się bardzo niekorzystnie. Przekonał się o tym dziennikarz Rafał Dudkiewicz, który wspomniał o SLD-owskiej przeszłości obecnej gwiazdy TVP w twitterowych wpisach. To kosztowało go... zawieszenie w obowiązkach dziennikarskich.

Dziennikarz Polskiego Radia Rafał Dutkiewicz został zawieszony przez szefa anteny za...pisanie prawdy, czyli przypominanie o postkomunistycznej przeszłości  Magdaleny Ogórek - dzisiaj ulubienicy części prawicowych mediów.

Jak widać, od jakiegoś czasu trzeba bardzo uważać z przypominaniem czyjejś, nawet doskonale udokumentowanej przeszłości. Szczególnie jeśli dotyczy to osób z kręgu "dobrej zmiany".

 

"Dyrektor Polskiego Radia24 Pan Paweł Piszczek, zakomunikował mi, że na okres przynajmniej miesiąca zawiesza ze mną współpracę jako dziennikarz PR24. Powodem zawieszenia współpracy ma być fakt moich wpisów na TT dotyczących SLD - owskiej  przeszłości dr Magdaleny Ogórek".- napisał Rafał Dudkiewicz  na Twitterze.

Na szczęście sprawa znalazła pozytywny finał. Gorąco zaprotestowali użytkownicy Twittera, część dziennikarzy oraz osoby publiczne - np. prof. Sławomir Cenckiewicz zapowiedział, że z powodu zawieszenia Dudkiewicza  nie przyjmie funkcji członka jury przyznawanej przez Polskie Radio nagrody Książka Historyczna Roku. Wobec takiego obrotu sprawy prezes Polskiego Radia Jacek Sobala uchylił decyzję Piszczaka. "Nie zawieszamy Redaktora Dudkiewicza. Prosimy natomiast wszystkich dziennikarzy Polskiego Radia, by ich wpisy i komentarze zamieszczane w mediach społecznościowych nie nosiły znamion nękania, nie dotykały sfery prywatnej osób trzecich oraz nie naruszały standardów dziennikarskich" - napisał w oświadczeniu Sobala.

Tak czy siak - na marginesie całego zamieszania warto pokusić się o dwie refleksje.  Po pierwsze - po raz kolejny okazało się, że do mediów publicznych Prawo i Sprawiedliwość oddelegowało nadgorliwych i tępych funkcjonariuszy, którzy swoją nadgorliwością mogą przynieść więcej strat (wizerunkowych), niż pożytku. Na tym PiS może się jeszcze boleśnie pośliznąć.

Po drugie - zdumiewa kariera dr Magdaleny Ogórek. Zastrzegam: nie odnoszę się tu do jej działalności popularyzatorskiej i edukacyjnej w zakresie poszukiwania dzieł sztuki zagrabionej Polsce przez Niemcy w czasie II Wojny Światowej. Chodzi mi o jej działalność jako osoby gorliwie wspierającej PiS i robiącej za czasów rządów prezesa Kaczyńskiego karierę w mediach publicznych. I znów zastrzeżenie - uważam, że obóz Polski Niepodległej powinien przyciągać do siebie ludzi znajdujących się przedtem gdzie indziej. Powinien ich przekonywać, pozyskiwać i zapraszać do współpracy - trochę w myśl ewangelicznej zasady, że większa będzie radość z jednego nawróconego grzesznika niż ze 100 sprawiedliwych. Tyle tylko, że takie nawrócenie grzesznika nie może się równać całkowitej amnezji graniczącej z bezczelnością. Magdalena Ogórek przez siedem lat pracowała i działała na rzecz

postkomunistycznego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pracowała i działała na rzecz sukcesu partii, która w programie miał m.in. liberalizację ustawy antyaborcyjnej i zablokowanie lustracji. Jeżeli tego okresu Ogórek nie skwitowała jednym choćby zdaniem - nie miałam racji, przepraszam, a jej miłość do PiS wybuchła dopiero wówczas, kiedy partia ta zdobyła większość sejmową i wzięła media publiczne, to rodzi się podejrzenie, że chodzi tu o zwykły koniunkturalizm. I gdyby karta się odwróciła to Ogórek w 5 minut porzuci Kaczyńskiego, tak jak porzuciła Leszka Millera.

A na dodatek Ogórek pozostaje niewiarygodna jako medialna twarz PiS. Na tej postkomunistycznej laleczce PiS się może jeszcze boleśnie pośliznąć.

A skąd się właściwie wzięła Ogórek jako gorliwa  frontmenka PiS? Przecież gościła na okładce tygodnika "Do Rzeczy", oświadczając, że Kaczyński to wybitny strateg. Z kolei z okładki tygodnika "Sieci" wołała - "odczepcie się od Polski!". Stwierdzenia i zdania prawdziwe, ale wypada zapytać: i kto to mówi?

W puencie pozostaje mi już tylko strawestować słowa Żorża Ponimirskieg z "Kariery Nikodema Dyzmy". To wy "niepokorni" wywindowaliście tę postkomunistyczną laleczkę na piedestał!

                                           Marcin Hałaś "Warszawska Gazeta"  4 - 10 maja 2018 r. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:21)

Komentarze

Których nie rozróżnia naiwniak taki

Odrzucić TV i czytać historię

Sprawi przemianę w efekcie euforię

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1564055

   Nie trzeba być wybitnym intelektualistą, by zauważyć, iż PiS i SLD mają wiele wspólnego. Przejście Pani Magdy jest ideowo całkowicie zrozumiałe. Socjalizm, etatyzm, interwencjonizm...można by tak długo wymieniać. W kwestiach gospodarczych, SLD było bardziej liberalne od dzisiejszego PiS-u. Tak więc jest to tylko znak czasu. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

              

#1564073

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1564074

niby wyjasniała, że była bezpartyjna i takie tam ale fakt faktem. a i dawne wypowiedzi jakoś inne miała, niż dziś.

co najbardziej daje do myślenia, to że można przeszkoczyć ze środowiska do innego, rzekomo wręcz przeciwnego- a tak cudownym przypadkiem "biorącego"- na zasadzie słynnych fraz, że bez potrzeby zmiany poglądów.

równie kuriozalne jest zawieszanie za wpisy na twitterze (że kwestia nękania i sfery prywatnej) i to nie instytucji lecz pojedynczych osób i to dziennikarzy, u których informowanie powinno być misją i zawodem. to obrzydliwe standardy represyjnej politycznej poprawności, ludzie-ludziom.

znikąd się nie wzięła, by nagle zostać popularną buźką tv a i samo wykształcenie z jakimiś przymiotami nie zaważyło, takich jest masa na świecie. to w określonym środowisku robiła karierę i nawet znalazła męża. zasłynęła twittem o książce o polowaniu na Żydów "Tacy też byliśmy. Nie potrzebowaliśmy Niemca, by zabić Żyda" a zarazem swego czasu apelowała, by zamknąć sprawy przeszłości. na twitterze była też aferka, jak ipn puścił jej zdjęcie przy szczątkach z 'Łączki', taki to wolontariat, by pozować z usmiechem przy kościach ofiar. a i rok temu ministerialne dofinansowanie jej książki sie znalazło. oczywiście sama jest przeciwna cenzurze ale był cały program z nia o hejcie przeciwko niej, gdzie postawiono tezę, że państwo musi kontrolowac internet.

oczywiście serwisowi natemat to na rękę ale to inna sprawa...

 

https://twitter.com/hashtag/panimadzia?src=hash

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1564080

jest mu najbliżej, do dobrze nagnojonej i podlanej grządki!. Bliżej, niż do eufemicznej i ponownie katolickiej, Polski?. SLD była znakomicie nagnojoną grządką!. Pamiętamy wszyscy, smród otaczający Millera, Kaczmarka i Belkę!. PiS jest katapultą, do szybkiego sukcesu i odpuszczenia grzechów!. Nawet, w biskupim konfesjonale!....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1564091

Ogórek to chyba po mężu,

a z domu Pomidor :-)

Jak by nie zwał, dlaczego PiS to nawozi i pielęgnuje?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1564092

Mochnaczewski!...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1564099

to w duszy był komuchem szczerze oddanym związkowi sowieckiemu ;)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1564104

zwykły konfident  w barwnych szatach z komuchem - oszustem i złodziejem mężem

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

lwowianka

#1564119

Portal 'natemat.pl' ma nie tyle przeszłość co teraźniejszość szemraną i co z tego wynika?, nico, dla Autora jest wiarygodny pewnie i po linii

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

To ya.

#1564125

Dzisiaj wielki bal w operze ups ... w TVP

To nie ogórek to mizeria jak piszą niektórzy internauci, zwłaszcza gdy przypomina się przeszłość męża TW Michała, ale stado baranów łyknie nawet to w myśl "wódz a za wodzem wierni" bezmózgowcy. 

Zapraszam do lektury:

https://wiadomosci.wp.pl/sluchaczka-zabila-cwieka-magdzie-ogorek-w-progr...

Rafał Kalukin 28 marca 2017 - Niezłomna, coraz bardziej kontrowersyjna Magdalena Ogórek

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1699242,1,niezlomna-coraz-...

Nie tylko TW Michał posmakował w mizerii

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/bal-dziennikarzy-sdp-na-foksal-o...

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/tylko-w-fakt24-syn-ss-mana-h...

Nasi najlepsi agenci wpływu

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tajemnice-staniszkis-rozwiodla-si...

https://twitter.com/ogorekmagda/status/994861123550752768

https://twitter.com/Wyd_Fronda/status/953566910842572800

Z dedykacją dla wszystkich pożytecznych:

http://literat.ug.edu.pl/balwop/poemat.htm

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Fiona

#1564198

A największy problem wizerunkowy to nie w ogórku a w śmietance jakiś tam starych powiązań i może przekrętów.  PIS i Jarosław Kaczyński mają mniej więcej to samo poparcie co swego czasu Leszek Miller I SLD. I  masę tych samych zwolenników i dla tej masy niedojrzałych politycznie p.O. jest całkiem reprezentatywna. I nie widzę tu zmiany poglądów , lewo -prawo tylko  zamianę sympatii dla przebierańca na tą dla kogoś bardziej autentycznego . Bardziej naturalne niż przemiana ze zwolennika postkomuszego pajaca w walonkach (Miller) na postkomuszego pajaca w cylindrze (JKM) czy postkomuszego pajaca z niebieskim krawatem (Petru) . Taka osobliwość polskiej polityki - pajace , przebierańcy i masa krytyczna wyborców, którzy nawet nie wiedzą że są chrześcijańskimi socjaldemokratami. :)  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1564223