Weźcie positivum

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Nie przepadam za reklamami, ale jednej reklamie nie mogę odmówić wyczucia timingu. Tej doradzającej wzięcie positivum. Komentatorzy, zarówno zawodowi jak i amatorzy dobrze by zrobili gdyby skorzystali, a następnie zamiast zajmować się jednostkowymi wydarzeniami takimi jak rekonstrukcja, zajęli sie procesami i tendencjami długofalowymi, bo tylko takie się liczą. Weżmy więc positivum i kontynuujmy.

Polacy podobno nie gęsi...

Ale mam watpliwości, pogłębiane przez rozmaite wydarzenia, na przykład dywagacje wokół telenoweli historycznej “Korona krółów”. Dywagacje, które zamiast poprzedzać takie produkcje i sprzyjać ich rozwijaniu, pojawiają się po fakcie i są żałosnym przejawem besserwisserstwa.

Ale oto mamy kolejny przykład niewykorzystanie oczywistych szans. Oglądając transmisję z Orszaku Trzech Króli, zwróciłem uwagę na orszak w Bełchatowie i byłem pod wrażeniem. Uroczystość Trzech Króli połączono tam z setną rocznicą odzyskania niepodległości i odtańczono poloneza.

Poloneza. Przecież polonez to samograj. Dopiero wtedy uświadomiłem sobie czego nam brakuje we wszelkiego rodzaju uroczystościach państwowych. Każda uroczystość państwowa powinna być w pierwszym rzędzie demonstracją polskiej kultury. A dopiero w drugim rzędzie okazją do wygłaszania przemówień, bo niezależnie od treści i talentu mówiącego jest to po prostu gadanie. Byłem więc pod urokiem tego jak zatańczono poloneza w Bełchatowie. Nic nie oddaje lepiej ducha polskiej kultury niż polonez, ale prawidłowo, z animuszem odtańczony. Oczywiście taniec prowadzli ludzie, którzy tańczyć potrafią, czego nie da się powiedzieć o tej części tańczących, którzy dreptali sztywno jakby kij połknęli, ale braki zawsze można nadrobić.

Na marginesie, wybiegnę tu poza ten temat i dodam, że moja wizja edukacji odbiega od stereotypowej wizji edukacji instrumentalnej. W mojej wizji uczymy dzieci i młodzież kreatywności poprzez muzykę, śpiew, taniec, poezję i rysunek. Tak uposażony człowiek nie bedzie miał potem najmniejszych problemów z przyswojeniem wiedzy instrumentalnej. A nauka poloneza mogłaby posłużyć jako pierwszy krok na tej ścieżce.

Dlatego proponuję wszczęcie kampanii na rzecz włączenia poloneza do wszystkich uroczystości, żeby przedstawiciele narodu nie nudzili się wystając nieruchomo na placu Piłsudskiego i wysłuchując przemówień, lecz by aktywnie promowali polską kulturę, tańcząc w strojach z epoki. Na wypadek niepogody proponowałbym zamontawanie na placu Piłsudskiego rozwijanego przeźroczystego dachu o powierzchni do pół hektara, żeby można było to robić w każdych warunkach.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

a może lepiej Nervosol(R) :-) (zawiera w składzie m.i. etanol ) i zdaje się , przejdzie test "aplikacji Pola" :-) . Tendencje ,a nie jednostkowe wydarzenia ... PiS idzie do "centrum" (no tak zaszłości "Porozumienia Centrum" ) ... czyli nieuchronnie będzie tracił skrzydła ...

Coś mi się przypomina taki skecz Laskowika i Smolenia ,jak to diabeł i anioł prowadzą "handel wymienny" . Oby nie była to "dobra analogia" ...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1555609

Mnie interesuje polityka prawdziwa, a nie bicie piany uprawiane przez nowoczesne popkulturowe media  koncentrujące się na kwestii rekonstrukcji rządu, bo ta rekonstrukcja jest faktycznie zbędna i prowadzona jest głównie z powodu mediów. Dlatego wolałbym się skoncentrować na wątkach z prawdziwej kultury, takiej jaką reprezentuje polonez, który można przecież wykorzystać do celów politycznych jak najbardziej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1555614

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

analogia to będzie jak ci ktoś w końcu tę opuchniętą mordę obije.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1555634

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/zegar/
TYKA , Tik tak ,tik tak ... tik tak

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1555643

A jak te komentarze mają się do mojej notki ?

Zdumiewające jest to internetowe zboczenie i ucieczka od rozumu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1555652

nie mam w zwyczaju zgłaszania "gróźb karalnych" ,bo mierzi mnie pod każdym względem status "sygnalisty" .Więc może trochę nadużyłem tego miejsca ,by odpowiedzieć ,na ... JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1555654

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

dbrz c z tym? Przcż t blż ntlgncj mć jkklwk kntkt z tą gdjąc kpą.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1555660

Powtórzę raz jeszcze, pod adresem nowobogackich, których oszołomił dostęp do internetu i zdaje im się,że wklepując swoje dywagacje na klawiaturze, uprawiają politykę. Polityka to zadanie dla ludzi tylko nią się zajmujących, profesjonalistów w pewnym sensie, choć tu bardziej o powołanie chodzi, a nie dla domorosłych ignorantów.

Jeżeli ktoś ma ochotę działać, to o ile nie jest politykiem, może to robić w rozmaitych organizacjach społecznych, działających na rzecz dobra wspólnego, zamiast roić sobie, że może wywierać jakikolwiek wpływ na kierunek polityki. Każdy powinien mieć dobrą orientacją co do zasad polityki, ale jako zwykły obywatel powinien wykonywać swoją rolę co cztery lata, z wyjątkiem takich sytuacji, jakie w Rzeczypospolitej występowały przy okazji powoływania konfederacji, ale to sytuacje wyjątkowe.

Nie należy więc przeceniać roli wirtualu i mylić go z realem, bo to polityce szkodzi, przed czym regularnie przestrzegam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1555716