2 lata do wyborów

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Teoretycznie można by przeanalizować sens ostatnich wynurzeń Piotra Fronczewskiego i innych takich:

Otóż polityka PiS nie jest dla nich obojętna. Z jednej strony pińcset plus wymusiło podwyżki płac, co może się przełożyć na zmniejszenie budżetów reklamowych i spadek dochodów tzw. środowiska. Nie będzie tak intratnych kontraktów i nie będzie kasiorki. Mogą się tego obawiać?

Dalej: uszczelnienie VATu sprawia, że ciężkie miliardy, które się gdzieś rozpływały, przestały się rozpływać. A jakaś część tego wypływała jako sponsoring itp. Widać zatem wyraźnie, że polityka PiS negatywnie odbija się wśród aktorów, którzy po części partycypowali w kompradorskim wyzysku. Stąd rezonują. Dopóki nie wyznają jednak swych prawdziwych motywacji dopóty nie uzyskają odpowiedniego oddźwięku społecznego.

Jesteśmy obecnie w momencie, w którym nie ma się co przejmować poczynaniami KOD, Schetyny, Nowoczesnej, UE, Ryśka, PO, Timmermansa, Stefana itp. Ubywatelami nie ma się co przejmować. Jesteśmy bowiem na etapie, w którym Kaczor rozdaje karty i jeśli się sam nie obali to nikt go nie obali.
Tymczasem sondażowe wyniki PiS przekraczają powoli 40%. Jesteśmy bowiem w szczycie martwego sezony miedzy wyborami. Czymś innym jest oddanie głosu a czymś innym wzięcie udziału w ankiecie. Obecnie wybory są odległe, i te co były i te co będą więc łatwiej jest zaszarżować przy sondażu, bo świadomość jego realności jest najmniejsza. Takie akcje jak wjazd w nalewkę gospodyń wiejskich itp. pozwalają mniemać, że przy okazji wyborów nagle nastroje społeczne mogą nieoczekiwanie się zmienić. A te premia Kurskiego była czy jej nie było?

Zauważcie, że ostatnio obóz  kaczofobiczny miał (24.09 PO+7.60 .N+7.55 SLDTRUPZielony+5.13 PSL+3.62 Razem) 47,99% czyli praktycznie większość. PiS tylko 37,58, do tego ewentualnie KUKIZ 8,81 i do tego jeszcze KORWIN 4.76. Czyli dopiero koalicja z Kukizem i Korwinem daje PiS większość wyborców głosujących. Więc podobny wynik następnych wyborów wcale nie musi oznaczać większości dla PiS. Np. SLD pójdzie jako partia czy powstanie jakaś szersza koalicja lewackiego drobiazgu i co?

Wniosek: pora przestać się przejmować Tuskami, Timmermansami, Ryśkami, Stefanami, Schetynami tylko trzeba się skupić na śledzeniu działalności kaczystów.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:8)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

nadal nie mamy Black Hawków i Autosan przegrał ustawiony pod niego przetargu, a TeleVizja Narodowa bankrutuje?

(...)Tymczasem sondażowe wyniki PiS przekraczają powoli 40%. Jesteśmy bowiem w szczycie martwego sezony miedzy wyborami.(...)
A w poprzednim sezonie Komorowski dotarł do 70%.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1547523

Nawet jak popuścisz w spodnie, czy olejesz uryną sobie buty.

Nie będziesz tu straszył ludzi. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1547526