Morawiecki da grubo zarobić?

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Są ludzie (i zawsze byli), którzy oceniają każdą władzę wyłącznie pod jednym kątem – ile będzie można zarobić.
Zazwyczaj nie ma w tym nic złego, jeżeli są to poważni inwestorzy, którzy w ten sposób oceniają zamierzenia rządu i na zasadzie synergii wspomagają realizację planów i pomysłów, dając państwu nowe fabryki, nowe miejsca pracy, w zamian otrzymując godziwy zysk.
No właśnie... Chyba ważnym słowem tutaj jest "godziwy". To jest określone w ekonomii i wszyscy parający się gospodarką dokładnie wiedzą, czego można się spodziewać i czy w związku z tym warto podjąć się gospodarczego przedsięwzięcia.
I co ważne – każda nowa władza daje nowe możliwości.
 
Lecz są także ludzie skłonni do działalności gospodarczej, których zysk godziwy kompletnie nie interesuje. Ich tylko i wyłącznie interesuje duży zysk. I to szybko osiągnięty.
 
 
Sytuacja jest zazwyczaj zagmatwana i etycznie nieczysta, gdy potencjalny inwestor biznesmen jest jednocześnie w pewnym sensie politykiem. I to nie zwykłym członkiem jakiejś partii, tylko kimś na partyjnym stanowisku.
Tworzy to sytuację dwuznaczną. Nawet będąc bezwzględnie uczciwym jest się narażonym na podejrzenia, że funkcja partyjna pomaga w osiąganiu materialnych zysków osobistych.
Dlatego powinno się, w imię przyzwoitości i poprawności, dokonywać radykalnego rozdzielenia: albo działalność polityczna, albo działalność gospodarcza. A stosowany powszechnie trik, jak przekazanie swojej firmy, czy swoich udziałów żonie lub rodzinie, jest marnym wybiegiem, raczej nie wskazującym na poważne traktowanie społeczeństwa.
 
 
Gdy władza zmienia się radykalnie, tak, jak w Polsce nastąpiło odsunięcie koalicji PO – PSL przez PIS, a w USA zdobycie fotela prezydenta przez Donalda Trumpa, to naturalnym jest, że zmienia się obsada kierowniczych stanowisk nie tylko w administracji, a również w gospodarce, w tych sektorach, które bezpośrednio zależne są od aktualnej władzy. U nas, w Polsce, są to przede wszystkim spółki skarbu państwa.
Nie ma co więc się dziwić, że sporo działaczy partyjnych, byłych posłów obejmuje stanowiska w zarządach, czy radach nadzorczych.
Oczywiście, byłoby ideałem, żeby te stanowiska okupowali niezależni specjaliści o ugruntowanej renomie, najlepiej z certyfikatami MBA i wieloletnim doświadczeniem (i sukcesami).
Niestety, od momentu transformacji, kolejne rządy wsadzały na te stanowiska "swoich", którzy nie posiadali żadnych kompetencji. Więc logicznym było, że kolejna władza szybko pozbywała się tych różnych prezesów. I też tkwiła w błędzie, desygnując na odzyskane fotele swoich "swoich", też za bardzo nie zważając na ich fachowość i zdolności.
 
Ten zaklęty krąg trzeba będzie w końcu przerwać. I to szybko, jeżeli "dobra zmiana" ma się prawidłowo realizować.
 
 
Ci "skoczkowie", którzy wraz ze zmianą władzy wskakują na miododajne stanowiska, to typowa sprawa, aczkolwiek niezbyt chlubna.
Znacznie gorszym zjawiskiem są "politycy-biznesmeni", którym żadna władza nie przeszkadza, a nawet wprost przeciwnie – przy każdej władzy potrafią zarabiać duże pieniądze. Łatwo każdy wyciągnie słuszny wniosek: zaangażowanie w politykę służy im wyłącznie w celu osiągnięcia wysokich osobistych korzyści.
Pół biedy, gdy w bądź, co bądź, nieetycznym procederze, przestrzegają pewnych zasad, nie kombinują, nie kradną, nie oszukują i korumpują.
Lecz są też tacy, którzy nie mają żadnych hamulców. Zrobią wszystko, aby osiągnąć szybki i duży zysk.
 
 
Prezesa Jarosława Kaczyńskiego uważam za człowieka wyjątkowo uczciwego i przyzwoitego. Może to spowodowało błąd w logice mojego indukcyjnego rozumowania, powodujący, że te szczytne cechy rozłożyłem na całe Prawo i Sprawiedliwość. Widzę, że to było bardzo naiwne, a nawet głupie. Przewaga patriotycznych konserwatystów w tym ugrupowaniu nie powoduje, że zachwiane zostają prawa statystyki i nie będzie tu ludzi marnych, nieuczciwych, a nawet szubrawców. Niestety, zawsze się znajdą. I będą czyhać na różne okazje, jakie niesie za sobą zmiana władzy. Okazje, które dadzą im wymierną i dużą korzyść materialną.
Przecież tylko dlatego deklarują się zwolennikami zwycięskiej partii. Prawda? I dla tego też w pocie czoła w tej partii działają.
 
 
Całkiem niedawno wzmożoną ekscytację partyjnych dorobkiewiczów wzbudził projekt przekopu Mierzei Wiślanej. Nie jego zasadność, parametry, itp., tylko jeden aspekt – lokalizacja. Wszyscy już chyba wiedzą, że przekop będzie państwo kosztować około 800 milionów złotych. Lecz może być tak, że wyjdzie państwu za darmo. Jak to możliwe? Otóż fachowcom od geologii, hydrologii i co tam jeszcze, wiadomo jest, że w jednej z proponowanych lokalizacji są potężne złoża bursztynu. Zamiast się z tego cieszyć i publicznie ogłosić piękny, szczęśliwy dar niebios, natychmiast rozpoczęły się podchody, kombinacje alpejskie i intrygi, by paru tych sprytnych, co to się tak pięknie pasą na partyjnej łące, mogło coś z tego bałtyckiego skarbu uszczknąć dla siebie.
Ponieważ akcja nadal trwa, a oficjalne władze milczą, jak grób, to nie mogę jeszcze podać co pikantniejszych szczegółów.
Czy znowu ktoś tutaj zarobi ładne pieniądze? Choć nie powinien.
 
 
Albo taka interesująca sprawa z tego samego podwórka, czyli mojego ukochanego Trójmiasta (żeby sobie Warszawa nie myślała, że tylko oni potrafią lody kręcić).
Jak ktoś dobrze się wsłuchiwał w wypowiedzi premiera Morawieckiego, to:
- będąc laikiem stwierdził, że ma fiksację na punkcie pojazdów elektrycznych;
- jak jest fachowcem, to zdaje sobie sprawę, że elektryczne samochody, jak pisałem już o amerykańskim projekcie Tesla, czy niedawnej decyzji Volkswagena, to sprawa ostatecznie przesądzona.
 
Okazuje się, że temat podłapali natychmiast, kierując się swoim biznesowym węchem, panowie, którym uczestnictwo w partii władzy, pozwala się pięknie bogacić.
Wyobraźmy sobie, że jeden z tych, jak to okreslił prezes Kaczyński, "złotych młodzieńców" jest bardzo wysoko w jednej z trzech wielkich spółek "elektrycznych", np. ENERGA, a drugi, w nie mniej ważnej spółce paliwowej. np. LOTOS.
Pomysł dwóch wysoko postawionych kolegów, działaczy partii władzy, którzy uważnie wysłuchali premiera Morawieckiego jest prosty i będzie można zarobić.
Trzeba coś utworzyć; jakąś firmę, albo co. LOTOS ma 440 stacji benzynowych. A ENERGA ma dużo prądu. Więc gdyby to ożenić, wychodząc na przeciw planom pana wicepremiera i na każdej stacji zacząć instalować stanowiska do ładowania i obsługi samochodów elektrycznych, to może być z tego niezła kasa.
Więc na co czekać? Do roboty!
 
 
Lwia część współczesnego biznesu rozwija się na patologii. Korupcja, lobbyści, styk państwowe – prywatne, to obszary, które przeważnie dają duże zyski nielicznym, lecz niewiele państwu i społeczeństwu.
Egoizmu, pazerności i ludzkiej chciwości nie wykorzenisz. One były i będą. Lecz, czy to oznacza, że należy się z tym pogodzić i machnąć ręką? Absolutnie nie. Trzeba z tym agresywnie walczyć i publicznie napiętnować. To był styl życia minionej epoki Tuska, Donald Tusk i jego ministra, pani Bieńkowska, nadal czerpią astronomiczne, biorąc pod uwagę ich kompetencje, zyski za takie właśnie zarządzanie państwem, jak to w dużym stopniu ujawniono na "taśmach prawdy".
Lecz chyba wszyscy chcemy, żeby, biorąc pod uwagę pierwszy z brzegu przykład – nasze marne emerytury przestały być opodatkowane, niż to, że pan X z ENERGI i pan Y z LOTOSU zarobili kolejne tłuste miliony, bo są akurat pieszczochami partii obecnie u władzy.
 
 
.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:16)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Prokurator Andrzej M Czyżewski: kariery panów Morawieckich są związane z oficerami WSI

 


Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-10
#1533932

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...od czwartej minuty:))

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-11
#1533934

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Prezesa Jarosława Kaczyńskiego uważam za człowieka wyjątkowo uczciwego i przyzwoitego."

A może coś tak o spółce Telegraf?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1533935

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

otóż to:)) spółka Telegraf to baaaardzo ciekawy wątek w życiu uczciwego i przyzwoitego "człowieka wolności":)))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10
#1533936

Co? Masz coś? To dawaj.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1533937

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

P c mm c spmwć n blg? prócz Tlgrf był jszcz Srbrn, FZZ sę mcn trl, Bgsk Gąsrwskg tż. wcnych pszkwń.

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-11
#1533944

O to chodzi, że chrzanicie kolego.

Plotki z onetu to sobie może tuman podatny na propagandę wyguglać.

O FOZZie pisałem tysiąc razy, bo JA się o to otarłem. Więc po co chrzanić.

Każdy lubi sobie popieprzyć, bo, jak te górskie onuce, przedstawia swoje przekonania, a nie fakty.

Tak wychował sobie ludzi tefałen i giewu.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1533946

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ngcj wszystkg c n psj d "kncpcj" t dwód bzrdnśc. Tyl m z dpwdź wystrczy. Szczęślwg trwn w błgj lzj. J sbśc n czytję n n glądm szmtłwców. dbjjąc płczkę mgę stwrdzć - "Tk wychwł sb ldz GPl TVP(s)".

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-11
#1533948

Chcę merytorycznie - troll spieprza na drzewo.

Trafiony - zatopiony. Szukaj dalej naiwnych.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1533949

"W 1990 roku, parę miesięcy po tym jak powstała PC, powstaje spółka Telegraf. W radzie nadzorczej tej spółki zasiadają Jarosław i Lech Kaczyńscy, Maciej Zalewski, Andrzej Urbański, Krzysztof Czabański. W ciągu dziesięciu miesięcy działalności `Telegrafu’, kapitał założycielski wzrósł 150 razy i zatrzymał się na poziomie 2 milionów dolarów. Spółka miała ambitne cele, lotniska, telewizje, stacje benzynowe, wydawnictwa. Kasę `Telegrafu’, zasilało wiele podmiotów, głownie państwowe: Państwowy Bank Przemysłowo – Handlowy ofiarował 11miliardów starych złotych, państwowy Budimex wykupił udziały za 9 miliardów złotych. 15 miliardów kredytu wziął „Telegraf” z państwowego Kredyt Banku , z Banku Rozwoju Energetyki 18 miliardów złotych. Baksik i Gąsiorowski twierdzą, że Art-B, przekazała spółce 57 miliardów złotych. (starych). Spółkę Telegraf podejrzewano o udział w aferze FOZZ, jakieś niejasne kontakty z dziwnym biznesmenem Pineiro i parę innych dziwnych kontaktów. Co się stało ze spółką `Telegraf’? Spółka padła w niejasnych okolicznościach. Co jest najbardziej ciekawe w całej sprawie? Najbardziej ciekawe są losy założycieli i powiązanych z `Telegrafem’:
1) Maciej Zalewski, zostaje w 2002 roku, skazany za wymuszanie łapówkę od prezesów ART. B. ART. B miała wyłożyć największą kase na Telegraf
2) Adam Glapiński, działacz PC, powiązany z `Telegrafem’, bliski znajomy Dochnala, dziś szef Polkomtela, miał co najmniej dziwny stosunek do głównego bohatera afery FOZZ, skazanego już Żemka. W czasie gdy Glapiński był ministrem w rządzie Olszewskiego, Żemek był przez niego wysuwany jako kandydat na wiceszefa NBP!
3) Niezwykle dziwne jest to, że aferę FOZZ zamknęli, po wielu latach dwaj ludzie. Był to sędzia Kryże, który wręcz brawurowo prowadził sprawę i prokurator, UWAGA, Kaczmarek. Obaj panowie mimo beznadziejnej, PZPRowskiej przeszłości, zwłaszcza Kryże, dostają od Jarosława Kaczyńskiego ministerialne stołki.
4) Andrzej Urbański, członek KLD Donalda Tuska, wylatuje z kancelarii prezydenta, po artykule ukazującym jego powiązania z baronem SLD Nawratem. Wraca po cichu do kancelarii Jarosława Kaczyńskiego, a potem zostaje prezesem TVP i członkiem kolegium IPN.
5) Czabański jak wszyscy wiemy członek PZPR, zostaje prezesem Polskiego Radia.
Z wyjątkiem skompromitowanego Zalewskiego, który siedział, wszyscy ludzie z Telegrafu, są dziś tuzami w biznesie i mediach.

II Fundacja prasowa Solidarność.
Założona przez Kaczyńskich, uwłaszczona na majątku RSW Prasa Ksiązka Ruch, przejęła, 13 maja 1991 praktycznie bez przetargu „Express Wieczorny”. Parę lat później `Express wieczorny’ sprzedała, za 26 miliardów złotych, plus 9,1 miliarda, co stanowiło zwrot pożyczki zaciągniętej przez Jarosława Kaczyńskiego w 1991 roku, na potrzeby kampanii wyborczej PC, partii Kaczyńskiego. Fundacja Kaczyńskiego, kupiła następna gazetę i dwie drukarnie, ponieważ podobnie jak w przypadku Telegrafu dostała od Banku Przemysłowo-Handlowego 1,2 miliarda złotych (starych). Z tym bankiem Fundację łączą osobliwe kontakty, budynki które fundacja otrzymała od skarbu państwa na wieczyste użytkowanie, swoją siedzibę miał właśnie Bank BPH, który za dzierżawę zapłacił 39,4 miliarda. Patronat BPH, nie był bezinteresowny. Nie kto inny, jak minister Siwek, członek PC, w kancelarii Wałęsy, za czasów gdy Kaczyńscy byli tam szefami, naciskał na ówczesnego prezesa NBP Wójtowicza, aby BPH został sprywatyzowany w pierwszej kolejności. Fundacja Prasowa Solidarność spłodziła wiele dziwnych spółek, znana spółkę `Srebrna, ale tez mniej znane, chociaż bardzo osobliwe przedsięwzięcie.

III Towarzystwo Cargo Modlin
Ten twór z Warszawską Fundacją Rozwoju Regionalnego, Fundacją Kultury w Wojsku Art-Woj oraz Fundacją Pilotów i Spadochroniarzy Gloria Victis Aeronautis, miał zbudować port lotniczy, na przejętym bezpłatnie od wojska terenie lotniska. Kaczyńskiemu i tym razem biznes się posypał, pokłócił się z Wałęsą i stracił wpływy, wypadł z gry.

IV Spółka Srebrna’
To coś działa do dziś i zawiadują tym ludzie PiS, którzy wynajmują budynki partii PiS, te same, które zostały przekazane Fundacji Prasowej Solidarność i te same, które Fundacja wynajmowała BPH. W spółce zasiadali działacze PiS, tacy jak towarzysz, członek PZPR Jasiński i pan Lipiński jako prezes, ten od taśm Renaty Beger. Ciekawostką towarzyską jest fakt, że w radzie nadzorczej była też posłanka Szczypińska. Srebrna wygenerowała kolejne szemrane podmioty jednym z nich jest założona przez Kaczyńskiego i Dorna Fundacja Nowe Państwo, to coś z kolei wygenerowało `Srebrną media’.
Tak sobie chłopaki z PC żyły, uwłaszczały, kombinowały, część z nich siedziała, a co robią dziś?
1) Maciej Zalewski – członek PC, pracownik kancelarii Lecha Wałęsy, skazany na 3 lata, za wymuszanie łapówek i szantażowanie prezesów Art. B, 2 lata odsiedział.
2) Adam Glapiński, członek PC, minister w rządzie Krzysztofa Bieleckiego, minister w rządzie Olszewskiego, bliski znajomy Marka Dochnala, zasłynął na początku lat 90 kilkoma patologicznymi decyzjami:
a) wprowadzenie koncesji na import paliw, które zapoczątkowały serie afer paliwowych i wyrwały z budżetu państwa wiele miliardów złotych.
b) tak zwane `ustawy Glapińskiego’, pozwoliły oddać za bezcen spółkom developerskim działki budowlane co w ułamku sekundy doprowadziło do powstania kolejnych lewych fortun.

Dziś pan Glapiński z nadania patii Jarosława Kaczyńskiego jest szefem Polkomtela, jednej z największych spółek telekomunikacyjnych.

3) Andrzej Urbański, członek PC i były członek partii liberałów (KLD), były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego, z której wylatuje po artykule ujawniającym jego wspólne interesy z baronem SLD Nawratem. Spółka panów: Nawrata i Urbańskiego jest na tapecie prokuratury. Po kilku tygodniach Urbański po cichu zostaje zatrudniony w kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego, a następnie już w świetle kamer zostaje szefem TVP i członkiem kolegium IPN. Sprawa wspólnych interesów z Nawratem do dziś nie została wyjaśniona.
4) Jan Parys – członek rządu Olszewskiego, startował z list PC w wyborach 1993 roku, minister w rządzie Olszewskiego, obecnie oskarżony o defraudacje pieniędzy z fundacji Polsko – Niemieckie Pojednanie.
5) Andrzej Kern – członek PC, marszałek sejmu zasłynął jako ojciec Moniki, panny której młodzieńcza miłość stała się pierwszym w Polsce politycznym love story. Kernowi zarzucano nadużywanie władzy, której używał do wychowywania i poszukiwania córki. Zasłynął również jako główny bohater książki Anastazji P, która zarzucała mu gwałt. Kern po serii skandali wycofał się z polityki na stałe.
6) Adam Lipiński – członek PC, to ten pan, który spędzał wieczory w pokoju posłanki Beger i wspólnie z posłanką ustał warunki umieszczenia Beger w strukturach władzy, umorzenia toczących się procesów posłanki Renaty i miejsca na listach PiS dla szwagra. Jarosław Kaczyński wytłumaczył te procedury korupcji politycznej jako normalne w PiS negocjacje polityczne. Co ciekawe poseł Lipiński był szefem komisji etyki poselskiej, która ukarała posłankę Beger i uniewinniła posła Lipińskiego.
7) Krzysztof Putra – członek PC, jeden z najbardziej zatwardziałych ścigaczy’ układu, podejrzewany o poświadczenie nieprawdy, w głośnej sprawie oczyszczalni ścieków, sprawa do dziś wisi w powietrzu.
Leszek Piotrowski – członek PC, zasłynął jako obrońca gangstera, który był podejrzewany o zabójstwo Pershinga. Obecnie adwokat męża Barbary Blidy.
9) Krzysztof Tchórzewski – członek PC, zawód dyrektor i państwowy urzędnik, nieprzerwanie od początku lat 1990utrzymywany przez podatnika. Wojewoda Siedlecki, członek zarządu PKP, prezes państwowej spółki Inter-Poligrafia, dyrektor spółki `Srebrna’, tej samej co finansowała PC. Sekretarz w kancelarii Buzka.
10) Czesław Sobierajski – członek i poseł PC forsujący ustawę w sprawie górniczych odpraw w kwocie 39 tys.. To pan poseł został beneficjentem tej ustawy, mimo że od 9 lat przebywał na bezpłatnym urlopie. Komisja etyki poselskiej ukarała pana posła za ten wyczyn, wówczas pan poseł rzucił parę srebrników dla Kosowa.
11) Sławomir Siwek – członek PC, kolejny sekretarz Stanu w kancelarii Wałęsy, szef łże mediów `Expressu Wieczornego’, obecnie z nadania Jarosława Kaczyńskiego członek zarządu TVP.
12) Teresa Liszcz, jedna z tych szczęśliwców z PC, którzy dostali posadkę u Wałęsy, była w kancelarii Lecha sekretarzem stanu, potem Lech Kaczyński wciągnął ją do NIK, w AWS miała posadkę kolejnego doradcy, w końcu PiS wybrał ją jako bezpartyjnego członka Trybunału Stanu.
13) Marek Dziubek – członek PC, niegdysiejszy przewodniczący klubu PC, dziś dyrektor ARiMR, który zastąpił człowieka Leppera.
14) Czabański, członek PZPR, dziś prezes Polskiego Radia. "
------------------------------------------------------------------

Znajdź jakąś nieścisłość albo manipulację. Tylko merytorycznie.
Trafiony zatopiony? :))))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1533952

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Oczywiście mam pełną świadomość, że ten wpis zaraz zniknie bo zostanie "oceniony" przez twoich kolegów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1533953

Ode mnie nie "zniknie".

Bo tak nalezy dyskutować. To dobre, stare i znane sprawy.

Dobrze jest także podawać źródło (lepiej źródła) bo to chyba nie oryginalny tekst.

Będę miał chwilę, to sprostuję ewidentne przekłamania.

I wyjaśnię kontekst tamtych dzikich czasów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1533954

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

dlatego dałem cudzysłów. Po co zresztą wyważać otwarte drzwi, ktoś już się napracował.
Z niecierpliwością czekam na sprostowania "ewidentnych przekłamań". Jeśli mnie przekonasz to pierwszy uderzę się w pierś.
Wydaje mi się jednak, że niewiele zdziałasz.

Polityka to brudna gra i żeby ją uprawiać trzeba mieć zabezpieczone fundusze. Tak robili wszyscy, nie tylko PC. To jest jedna z przyczyn dlaczego żadna duża afera nie została wyjaśniona. Każdy każdego trzyma za jaja. I tak się to kręci.
Śmieszą mnie takie zapewnienia i ślepa wiara w czyjąś "wyjątkową uczciwość". Im wyższy poziom tym więcej brudu za paznokciami. Tak już jest i na nic zaklinanie rzeczywistości.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-11

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1533955

Zaraz muszę wyjść. Ale wrócę.

Cudzysłów nie załatwia sprawy.

Źródła cytatów! Źródła!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1533957

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przyjmijmy, że to ja napisałem.
Jak zaczynasz od "źródeł" to wiem co będzie dalej -"to be, to lewactwo, to postkomuna itd."
Masz konkretne sprawy i udowodnij, że to kłamstwa.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-11

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1533970

To jakiś nowy wynalazek agitpropu? Merytoryczna plotka? Obejrzyjmy ją więc!

1. Są dwie możliwości - albo te koty Prezesa są takie wyżarte, że przez miskę przepuściły ten majątek, albo też ten OGROMNY majątek nie dotarł do Prezesa.

2. Zamieszanie w aferę to nieco naciągany temat, bo widzisz, JA jestem zamieszany we WSZYSTKIE afery ostatnich 50 lat! A mianowicie mieszkałem w Polsce w czasie gdy fundamentem systemu było szalbierstwo, złodziejstwo etc -znajdź w podręcznikach patologii. Ale zamieszany jestem - w 1/38 mln części, jako Polak. A winien jestem o wiele bardziej od Prezesa, bo ja MAM SWÓJ DOM a nawet samochód! A Prezes albo swój majątek oddał sierotom, albo nigdy go nie zgromadził. Mieszkanie ma w blokowej "szuflandii", parę garniturów i pokaźny zbiór książek.Do tego mieszka na ulicy kwitnącej tylko z nazwy.Przyznasz, że to strasznie niewiele jak na zamieszanego w ogromne wałki finansowe.

A zatem, drogi Persie z Erewania, tak, i Prezes i ja, jesteśmy głęboko zamieszani w ZŁODZIEJSTWO. Ale to i mnie i Prezesa systematycznie OKRADANO.

Weź pod uwagę jeszcze jedną okoliczność - ja buduję kapitał dla swoich potomków i dlatego stawiałem opór złodziejom. A Prezes, za swoje uznał WSZYSTKIE Polskie dzieci i dlatego buduje Polski kapitał, odpędzając złodziei od koryta!

Tymczasem

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1533969

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A dlaczego zaraz "przeżarły"? Może prezes wepchnął w skarpetę albo dobrze ulokował w Belize?
Kiepski argument.

"JA jestem zamieszany we WSZYSTKIE afery "
To pozazdrościć, ja nie załapałem się na żadną, niestety, mimo, że mieszkam w Polsce ponad 60 lat...

"Prezes, za swoje uznał WSZYSTKIE Polskie dzieci i dlatego buduje Polski kapitał, odpędzając złodziei od koryta!"
Cenię ludzi z poczuciem humoru, nawet tak egzotycznym :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1533972

Widzę że dogłębnie przesiąkłeś duchem radia Erewań.

Może i byłbyś na drodze do przekonania mnie, gdyby Prezes był hindusem i liczył na reinkarnację. Ale tak się składa, że jest gorliwym katolikiem.Zatem argument ze skarpetką albo z Belize wylądował właśnie w pietruszce.

To że nie czujesz odpowiedzialności za Polskę, to widać po twoich tekstach, a ja to rozumiem.Nomady tak mają.

Tymczasem

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1533977

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zamieściłem tu ledwie kilka krótkich komentarzy i to w większości w formie pytań.

Jak bardzo czuję się odpowiedzialny za Polskę to wiem tylko ja i kilka najbliższych mi osób. Ty nie masz żadnego prawa nawet ruszać tego tematu. Ja cię nie oceniam bo cię nie znam.

"„Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?.” (Mt 7,1-5)"

Różnica między nami polega najwyraźniej na tym, że ja kieruję się Ewangelią a ty chyba talmudem. To nie jest ocena tylko moje spostrzeżenie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1533987

Ależ nie krępuj się:) Napisz jeszcze że odbieram "żołd" w szeklach,czytam przy menorze i jestem "scyzorykiem chrzczony".

Tysiące razy już to czytałem od przeróżnych troli.I wiesz co? To będzie MOJE rozliczenie z Panem Bogiem, "miłosierny katoliku"!

Tymczasem

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1533993

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

każdy będzie się sam tłumaczył przed Stwórcą.
Czy ja napisałem, że jesteś "scyzorykiem chrzczony"? Po prostu twój poziom agresji daje dużo do myślenia. A w co ty wierzysz to mnie mało interesuje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534039

dopiero co, a teraz ten...

 

:D:D:D

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1534064

No to jedziemy...Od razu mówię, więc piszę, że na teologii to ja się akurat znam.

rzDlaczego Chrystus powołał do squadu akurat Judasza, a nie św. Jana Chrzciciela? Przecież Chrzciciel byłby idealnym Apostołem...Idealnym.

Radykał, ideowiec, namaszczony do głoszenia Prawdy, za którą zresztą oddał głowę. Miał wielu sympatyków, wielbicieli, pokaźną grupę uczniów.

Nie odpowiem na to pytanie. Proszę uprzejmie sobie sprawdzić na chińskim kalkulatorze ze sklepu "Wszystko dla trolli"ile wynosi 1/12 w ułamku dziesiętnym. To w zasadzie wszystko.

Ps. Jezus Chrystus spoglądając naczłowiekawszystko onim wiedział...Mam podać cytat?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

marekwu

#1534037

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

że nic z tego nie zrozumiałem.
Może spróbuj jeszcze raz rano?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534040

Szczerze przyznam,że Ty jako stary już chłop, mający swoje lata mógłbyś mieć jaja i podpisywać się własnym nazwiskiem panie Ruszkiewicz.
Ta kolejna próba ( jak i te wcześniejsze) wypadła marnie.Czy aż tak wstydzisz się swojego nazwiska.
Masz coś do ukrycia.
Taki stary a taki gooopi
Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1534059

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rspn czy Rszkwcz? Wm, kżdy m swj fb. Pdł, próbjc dlj, mż wm sę d.

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-10
#1534063

"Jezus Chrystus spoglądając na człowieka wszystko onim wiedział (...)"

Dokładna data śmierci Jana Chrzciciela nie jest znana. Badacze datują moment śmierci proroka na koniec lat dwudziestych I wieku n.e. albo okres między 34 a 36 rokiem.

Przyjmując wiarygodność chronologii Ewangelii Jana, śmierć Jezusa datowano na 3 kwietnia 33 roku naszej ery lub 7 kwietnia 30 roku (inne żródła podają jeszcze inne daty).

Można założyć, iż Jezus Chrystus znał termin śmierci Jana Chrzciciela i ten fakt zaważył o braku powołania do "squadu"?

Głowa Jana Chrzciciela spoczywała w tombie, w musku Omajjadów w Syrii - ogladały oczy moje.

Czy wojenna zawierucha nie uszkodziła minaretów?

Jeżeli uszkodziła/zniszczyła to będzie problem.

Bo  Pan Jezus i Mahomet mają właśnie z tych minaretów wieszczyć koniec świata.

PS

JP II długo modlił się samotnie w skupieniu przed tombem Jana Chrzciciela:

 http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZW/jp2syria_kwiatk.html

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1534042

"Czucie iwiara silniej mówią do mnie, niż mędrca szkiełko i oko"

Ps. Machomet - pies łańcuchowy Szatana wyje uwiązany na ognistym łańcuch na samym dnie piekła. To w zasadzie dosyć wyczerpujący obraz.  Nieprawdaż?

Żegnam dość ozięble z dość oczywistych powodów. Nie czytam faktów z mitami.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

marekwu

#1534055

Bliski Wschód - skrawek pergaminu, na którym przez wieki ludzie zapisywali jedne na drugich teksty w najrozmaitszych językach. Miesza się mrowie liter. "Twe królestwo, Chryste, jest królestwem wiecznym; a Twe panowanie jest z pokolenia na pokolenie" - jeżeli tylko unieść głowę dość wysoko, nad boczną bramą wspaniałego meczetu Umajjadów w Damaszku do dziś przeczytać można grecki fragment psalmu.

To właśnie meczet Umajjadów wybrano na pierwszą świątynię muzułmańską, której progi przekroczył papież - ten sam papież, który przed kilku laty przekroczył już w Rzymie progi synagogi. W miejscu, gdzie stoi meczet Umajjadów, ludzie modlili się wcześniej w semickiej świątyni Haddada, rzymskiej świątyni Jowisza, i bizantyjskiej katedrze świętego Jana Chrzciciela. Zmieniały się kultury, stapiały z sobą, przechodziły z wolna jedne w drugie.

W meczecie Umajjadów muzułmanie z czcią pochylają się nad grobem Jana.

Jak meczet Umajjadów, tak cały Bliski Wschód do dziś przemawia wieloma głosami - a pośród tej polifonii wciąż rozbrzmiewa język, którym mówił dwa tysiące lat temu Jezus Chrystus.

To język, w którym modlą się Ibrahim i Nazli. Jego kolebka jest właśnie tu, na południu Turcji.

W naukach historycznych do dziś źródła historyczne  pochodzące z tradycji oralnej uznawane są za mniej wartościowe niż dokumenty, źródła pisane i źródła pochodzące z kultury materialnej. Istnieje wiele koncepcji historiozoficznych, według których ludy nie posiadające pisma nie mają historii – teorii, według których historia zaczyna się razem z pismem. Krytycy takiego ujęcia początku historii zwracają uwagę, że niezależnie od oceny wartości tradycji oralnej jako źródła historycznego przekazuje niejednokrotnie wiadomości stricte historyczne, a w koncepcji początku historii jako początku dokumentacji pisanej widzą pozostałości cech typowych dla umysłowości średniowiecznej, jej zamiłowania do litery, książki i pisma wywodzącego się z tradycji żydowskiej.

Większe znaczenie niż w badaniach ściśle historycznych badanie przekazu ustnego ma dla historii literatury i folkloru.

Gdybym li tylko polegała na „mędrca szkiełku i oku”  nie mogłabym wierzyć w twierdzenia Objawienia Bożego, które zostały ściśle zawarte w Piśmie Świętym i w Tradycji apostolskiej. Musiałabym szukać prawdy w Mitach chrześcijańskich? vide: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,193

Nie ma powodu  by się tak srożyć, szanowny panie Marku.

Kto nie czytał mitów greckich, klechd, baśni, opowieści etc.  ten przeżyje tylko swoje życie…

"Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie,

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie."

~ Maria Konopnicka.

PS

Nie mam  wprawnej ręki na tyle, by napisać jasno i wyraźnie tak, by każdy zrozumiał moje, emaptyczne, intencje. 

Pozdrawiam.

 

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1534079

Kurcze Leniwy! Pełen szacun!

Nie muszę się już wysilać na tą pięknie, po bolszewicku podaną sieczkę dla niesprawnych z łam GieWu, Lisłika, Polityki i ich inernetowych wcieleń.

Waga twoich argumentów, podstawowa logika i zdrowy rozsądek zdruzgotały bolesny wysiłek naszego Irańczyka, który woli nazywać się Persem. A Iran, nie zapominajmy, to Strażnicy Rewolucji.

Człowiek chciałby błysnąć, ale tu nie onet. Tysiące kutych na cztery nogi niepoprawnych. I na przeciw tylko stare onuce i babcia histeryczka.

Vanitas vanitatum et omnia vanitas. Oto nasi przeciwnicy.

 

Serdeczności

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1533983

Witaj

Ja tylko wdrażam to, co kiedyś zasłyszałem od inteligentnych ludzi:) A jedna z takich rad brzmiała, że im bardziej skomplikowane pytanie, tym prostszej się powinno udzielać odpowiedzi.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1533988

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie wiem dlaczego ale wiedziałem, że tak będzie :))
Z faktami ciężko się dyskutuje, prawda?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-10

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1533989

Koteczku, ale miały być fakty i to o Prezesie. Ja te fakty przytoczyłem, a ty starałeś się je ukryć za "egzotycznym" poczuciem humoru.Bo widzisz, wynalazkiem współczesnej cywilizacji jest, że kiedy oskarża się kogoś o złodziejstwo, to trzeba wykazać kiedy, gdzie i CO UKRADŁ. I o ile zamieszczony przez ciebie ubecki paszkwil zawiera wskazówki KIEDY oraz GDZIE, o tyle pomija fakt przedmiotu kradzieży.Jednoznacznie w ten sposób wskazuje, że wyprodukowany został przez ograniczonych towarzyszy.Przecież oni DO DZIŚ nie odpowiedzieli sobie na pytanie - O CO WALCZYMY, DOKĄD ZMIERZAMY. A wiesz dlaczego nie odpowiedzieli? Bo pytali ruskich, jak po ichniemu jest "dobrobyt".A takiego słowa po rusku, nawet akademicy nie znaleźli.

Tymczasem

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1533991

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

w rzeczywistości równoległej. Twoje święte prawo :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1533992

Twierdziłeś że jesteś leciwy.To przypomnę ci tylko.Był taki pacjent, który skoczył z 12 piętra, bo po amfie uwierzył, że umie latać! Nawet pytany przez pogotowie, nadal to powtarzał! A ja wierzę TYLKO w to co mogę dotknąć i sprawdzić.Stan posiadania Prezesa sprawdziłem.Stąd moja pewność że KŁAMIESZ.Może jesteś podatny na manipulacje, może zanadto wierzysz w to, co ci prowadzący podsuwa.Ale moja rada - sprawdź czym cię karmią, bo to ci może bardzo szkodzić.

Tymczasem

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1534007

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ż crz brdzj sę nkręcsz t znk, ż brk rgmntów strsz sę ndrbć pkrzykwnm. P lśc nwktyw sądzę, ż czjsz sę npwn w tym tmc. Trchę cę rzmm, t ms być brdz przykr żyć z śwdmścą, ż ktś kt jst dl cb kną prwną w złt rmk mż być tk sm jk znnwdzn Pwcy nn KDzrz. N l tk jst życ m prędzj t d cb dtrz tym lpj. Zdrwszy będzsz brdzj pgdny w kntktch z ldźm. Sprwdzłś stn psdn przs? Grtlcj! N sądzłm, ż jstś tk stsnkwny. Jk jż tk c dbrz dz t sprwdź jszcz stn psdn Tsk, Blckg, Lwndwskg, Ptr nnych z tj bndy. Mższ ddć wlką przysłgę Plsc.

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-11
#1534011

Ustosunkowany? Wyciągasz pochopne wnioski.Ja jestem po prostu byłym chuliganem.Bardzo utalentowanym.Mam talent do poszukiwań.Tak bardzo, ze kiedy chcę, to znajduję. Tak jak znalazłem stację benzynową Tuska, zanim zaistniał w polityce.Postawił ją w Ustroniu Morskim, na działce którą wraz z Bieleckim ukradli Marianowi,koledze z podwórka.

Ale wiesz? Teraz mam ochotę poszukać putinowskich rabów.Tym oddam Polsce przysługę znacznie większą.A internet to takie przebogate źródło wiedzy.Nawet po ustawie o ochronie danych osobowych.

Tymczasem

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1534014

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

przekrętami polityków?
No ale jeśli możesz poszukać putinowskich rabów to super, bardzo się przyda. Ja bym proponował zająć się jeszcze tymi, którzy chodzą na pasku Niemiec, Izraela, USA i Ukrainy. To też nasi wrogowie i trzeba trzymać rękę na pulsie.

To mówisz, ze Tusek to nafciarz? Zawsze mu źle z oczu patrzyło.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534017

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wdzę Lnwcz, ż jk zwykl zmst mrytrycznych rgmntów &qt;nzlżny&qt; słwtk prdów:)), n cóż dbrych mtd prpgndwych sę n zmn...

wygląd t tk...gść zpytł Tlgrf, Srbrną, FZZ...... jzgdyn trllj pd swją ntką... Lnwc ppsj sę &qt;nzlżną&qt; przą...brkj jszcz pkss z lndyn jg klży wycnnk:)))

 

Spr ws ptrszy Prs...gnrln t jż d dwn wm twrzysz brkj rgmntów...ndrbc jdnk bcm pny....n cóż, zbrkł twrzysz Trglskg jg wytycznych...&qt;nzlżn&qt; bnd w rzsypc:))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-11
#1533998

To ty brojlerku "widzisz"? Wielkie jest miłosierdzie Boskie!

A jak już jesteśmy przy "bandach" to co tam u twoich przyjaciół, zniewieściałych wilków? Zrzuciliście się już na kosmetyczki dla nich? A może nie było z czego, bo największy "kwit" od putina opiewał na 300 baksów i wziął je Wojtulewicz? Ciebie na liście nie było, to pewnie cię kacapy na motorek wyrolowały?Ale nie płacz, nie pierwszy jesteś, którego kacapy na "machniom" dmuchnęły.

PS

Na chleb dla Petersburga już ściepę robicie? Mer podobno obiecał po CAŁE 600 gram na dobę!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1534004

Wygląda na to, że PO to banda idiotów, która miała aferzystów na widelcu -  i sytuacji nie wykorzystała do ich pacyfikacji !!!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

#1533979

Witaj

A ja obstawiam, że POwska banda idiotów nie tylko nie wykorzystała, ale i do tego paszkwilu wiele dodała. Ach gdybyż tak choć jedno zdjęcie w Maybachu... A tu nic, psinco i trzy rajskie ptaki. Niepojęte! Altruista jakiś! Gorzej! PATRIOTA!

Pozdrówka

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1533985

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jdn drdzy mją tyl z szm, ż szchją sę wzjmn. Pdjrzwm, ż jstś jszcz młdym człwkm n mższ pmętć prwszj płwy lt 90'. T był ldrd dl pltyków. Prt główng śck są zbzpczn n 100 lt jdn dzń. Trz mgą nwt dwć "czcwych" b pmęć ldzk jst nstty krótk młd pkln n m w gól tym pjęc. Przmwj z rdzcm lb dzdkm. Pwdzą c wl ckwych rzczy. Pzdrwm

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-11
#1533990

wielu z nas jest znacznie starszych od ciebie. Lecz na szczęście rozum się trzyma, jak należy. Byliśmu gdzie trzeba w 68, w 70 i w 80-tym. Więc nie zarzucaj nam naiwności i braku doświadczenia.

Jak słyszę to kretyńskie - "wszyscy kradną" i na dodatek gość przedstawia siebie, jako gorliwy katolik, to wymiękam.

Tak, na świecie są sami złodzieje. Więc ty też. Nie ma ludzi uczciwych. Po ch.. Bóg ten świat stworzył? By głupcy mogli się swobodnie wypowiadać?! Bez cienia refleksji, logiki i skromności.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1533995

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

j czję sę cągl młdy (dchm) mm, ż wnczęt jż stdją. czywśc t n jst tk, ż wszyscy krdną, j np. n krdnę. l pltycy t spcyfczn kst rządz sę swm prwm. Sdzę, ż twój prtkcjnlny tn jst trchę n n mjsc. cksz p prst d knkrtnj dpwdz tyl. Chć krt dsknl cę rzmm, j tż n lbę kpć sę z knm :)

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-11
#1534000

To takie macanie i udawanie, że się jest nowym i nie ma się na biurku charakterystyk blogerów. Jak na razie dyskuja rozwija się zgodnie z zasadami opisanymi w dziełku "Jak zawiązać i prowadzić spór".(Erystyka)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

#1534020

A wiesz? Tak mi przyszło do głowy, żeby poszukiwanie putinowskich rabów zacząć od porównania tekstów sprzed 6 lat? Bo przecież styl, składnia , zasób słów i "egzotyczne" poczucie humoru to parametry zmienne tylko w wąskim zakresie.Mogą ewoluować, na przykład pod wpływem zeszytów agitpropu Dugina. Ale nie tak, aby dobry komparator tekstów nie wykrył autora.A później przefiltruję teksty wzorcem i sprawdzę, cóż "chłopaczki" pisały o sobie.Już mi się ta rozrywka podoba:))

Pozdrówka

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1534027

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

zaczęli po prostu rzetelnie dyskutować zamiast szukać spisków?
Ja wiem, że do merytorycznej dyskusji trzeba mieć jakieś przygotowanie i przede wszystkim chęci ale może warto spróbować?
Zamykanie się w kryształowej wieży rzekomej mądrości na dłuższą metę się nie opłaca i prowadzić może jedynie do śmieszności.
Bez dyskusji nie naprawimy Polski a ja jestem przekonany, ze wszyscy chcemy dobra naszej Ojczyzny.
Choć może lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534029

Przecież sam zaznaczasz, że dyskusja ma być merytoryczna.Jak zatem można merytorycznie oceniać, nazwijmy to grzecznie -plotkę?Wykazałem ci, że kłamiesz, o co ci więc jeszcze chodzi, panie "wyskokowy".Liczysz na niepamięć Rospina?Miałbym zapomnieć kilka setek komentarzy, jakie wymieniliśmy po Zamachu Smoleńskim?Rospin NIE ZAPOMINA! To taka choroba Rospina.Wiem, starałeś się, ale ci nie wyszło.A wiesz dlaczego ci nie wyszło?Bo ty ZAPOMNIAŁEŚ co pisałeś i JAK pisałeś.Bo kłamca nie może wrócić pamięcią do zmyśleń.

Tymczasem.A może lepiej - do zobaczenia?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1534030

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N zwżyłm. Kt t jst Rspn? T jkś twj prjkcj? Nch zgdnę - mn przśldwcz :)

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-10
#1534036

Oj kiepsko z pamięcią, kiepściutko.

Co też ten bimber z leberą z ludzi nie czyni? Katarakta na oczach, zaniki pamięci i to w godzinnym odstępie.

Niech zgadnę - Alzheimer?

PS

Musisz jeść dużo orzechów i ryb morskich. Tylko kacapskich unikaj bo świecą.Jeszcze cię upaństwowią i za lampę będziesz robił!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1534043

Zwłaszcza, że ulubioną metodą jest stosowanie  kalkomanii z materiałów Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Dobór kalek daje w wyniku "rodzinę"(?) "spółdzielnię" delikwenta.

Przy okazji warto zauważyć, że został wydłużony łańcuch linkowań. Do "Sputnika", RT czy innej "neonowej pokrzywy" docierasz dopiero w piątym ogniwie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

#1534045

Styl, wybór frazy i zasób słów typowy dla agitatorów, "ułożonych" na podręcznikach "mozgajobów". Nawet w śladowych użyciach nie "skażony" klasyką literatury.Pośpiech w realizacji "zleceń" wyklucza choćby pobieżne zapoznanie z perełkami Polskiej literatury.No i coś specyficznego dla bimbra z leberą - uporczywe podpieranie się cytatami z Pisma Świętego.Ale nie będę go więcej uczył, wskazując co go demaskuje.A jest tych "szczegółów" wiele.

Co do linkowni, to jest to skutek akcji, jaką podjęli jakieś dwa-trzy lata temu, tworząc portale wręcz seryjnie, a opatrując je nazwami z automatu - narodowymi, polskimi, patriotycznymi, konserwatywnymi, prawicowymi etc we wszelkich możliwych konfiguracjach, czasem uzupełniając w dopisek "nowy". W ich mniemaniu, miało to spowodować większe zamieszanie i utrudnić dostęp do rzeczywiście patriotycznych źródeł z ustalonymi Wspólnotami.

Nie potrafili tylko zniszczyć NP, dlatego w histerii wykorzystali broń ostateczną - korzystając z wtyk wewnątrz, rozbili Redakcję.Tylko Gawrionowi zawdzięczamy to, że nadal istnieje to miejsce i nadal można tu budować inteligencję zbiorową.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1534051

Ups, przepraszam, że się wcinam w rozmowę dwóch panów...

Cytuję autora: "albo działalność polityczna, albo działalność gospodarcza. A stosowany powszechnie trik, jak przekazanie swojej firmy, czy swoich udziałów żonie lub rodzinie, jest marnym wybiegiem" - według tej definicji Trump nie mógłby zostać prezydentem. Ja się z tym nie zgadzam. Wolę biznesmena do kierowania państwem niż polityka , co to niby na wszystkim się zna, jest mocny w gębie, ale żadnych praktycznych osiągnięć nie posiada. Znany cytat z Biblii: "Po owocach...".

Co do uczciwości to się zgadzam, że uczciwośc to podstawa.

Niedawno gdzieś słyszałem (nie umiem podać źródła), że może być tak, że kłamstwo będzie swoimi niskimi wibracjami mocno i natychmiastowo szkodziło kłamiącemu. Oby tak się działo. Jak najszybciej.

Pozdrawiam dyskutantów

Ość

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1533967

Witam

Wbrew pozorom ja NIE jestem przeciwko biznesmenom idącym w politykę. Też uważam to za dobre rozwiązanie.

ALE... pod warunkiem, że są to biznesmeni spełnieni, ludzie sukcesu, którzy już się dorobili majątku. Tak właśnie jak D. Trump, czy nasz premier Morawiecki.

Niedopuszczalnym natomiast dla mnie są ci, którzy jednocześnie zaczynają karierę polityczną i biznesową i ich postępowanie musi być w stałym konflikcie interesów.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1533984

Pozostała część mierzei to złoża toru ;- ))).

Oczywiście łatwiej dorobić się na bursztynie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

#1533975

Wiesz ile z tego bursztynu państwo przy pomocy lewarowania jest w stanie wyciągnąć? Grube miliardy.

A tak, to rozkradną i potracą.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1533986

Sprawa jest tak prosta, ze az... prawie niemozliwa do zrealizowania w Polsce.

Wystarczyloby oglaszanie konkursow na stanowiska w Zarzadach i Radach Nadzorczych  - konkursow o jednoznacznie okreslonych kryteriach. Przykladowo: wyksztalcenie - 20% (czyli 20% dostaje gosc z doktoratem z ekonomii, za samo MBA- 10-15% - w zaleznosci od uczelni, itd). doswiadczenie- 40%, kreatywnosc 10%, pozostale - 15%. Dzisiaj mamy tylko jedno kryterium: przynaleznosc partyjna (ewentualnie sympatia).

Wszystkie parametry mozna dokladnie okreslic - i potem rozgrywac konkursy " z automatu".

Inaczej bedziemy mieli do czynienia z ciagla "karuzela" stanowisk - i to nie tylko przy zmianie partii rzadzacej - ale i w trakcie jej rzadow. Nie trzeba daleko szukac: w niektorych spolkach juz dzisiaj (po roku rzadow PiS) mamy... trzeci sklad Zarzadu.

Przywolana tu spolka ENERGA - ma od niedawna nowego przezsa, ktory byl wojtem gminy Pcim, po czym zacaal pracowac w ARiMR - gdzie szybko zostal Prezesem - by po roku zostac Prezesem ENERGi.

Kariera zawrotna - w dwa lata z wojta na prezesa jednej z najwiekszych energetycznych firm w Polsce - i to z wyksztalceniem (zaocznym) Ochrona Srodowiska ze szkoly w Radomiu... Jest pewne (ide o zaklad), ze wartosc firmy ENERGA spadnie w ciagu jego kadencji - o ile ? sie okaze.

Kokosy na styku firmy panstwowe ( wtym spolki SP) a prywatne czy tez urzedy a firmy prywatne robi sie w Polsce od dawna - mialem nadzieje, ze PiS troche sprawyutemperuje - a tymczasem okazuje sie, ze ogloszono wiele programow (pewnie slusznych), w ktorych pieniadze z budzetu beda dofinansowywaly prywatne przedsiewziecia - i to jest juz mniej optymistyczne, bo wiadomo, ze nie tylko politycy maja swoje sympatie i antypatie - a pieniadze dostana najczesciej nie ci co powinni, ale ci co maja dojscia...

A co do samochodu elektrycznego : sprawa otwarta i duzo mozna zrobic (i zarobic) ale wydaje mi sie, ze wartaloby np. sprobowac sciagnac do Polsi Tesle (nie ma w Europie zakladow produkcyjnych), tym bardziej, ze jej wlasciciel (Eon Musk) jest zwolennikiem wspolpracy ze wszystkimi, ktorym na tym zalezy - a dowodem tego jest "uwolnienie" patentow potrzebnych do produkcji samochodow elektrycznych. Zupelnie powaznie mowiac: zbudowanie od zera polskiego samochodu elektrycznego (takiego, zeby sie sprzedawall na rynku co najmniej po kosztach i w ilosci min 100 tys rocznie)  bedzie cudem... a cuda w gospodarce sie nie zdazaja

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1534031

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

to rak drążący polską politykę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534038

niepoprawni

Dyskusja pod tym tekstem jest dowodem, jak agentura i/lub pożyteczni potrafią zniszczyć cel, dla którego się coś takiego pisze. Widocznie temat jest bardzo nieporządany. I szlag człowieka trafia, jak widzi, że wielu czytelników nie rozumie "o co autorowi chodziło" i nie potrafi wyciągać wniosków.

To, że jesteśmy niepoprawni znaczy tyle, że mamy znacznie mniej ograniczeń, lecz wszystko co robimy jest dla naszego wspólnego dobra. Takim dobrem jest eliminowanie patologii, gdy tylko się one rodzą. I to nieważne gdzie: u władzy, czy w opozycji. Choć prawdę powiedziawszy, skakanie po opozycji jest już zadaniem żenującym, bo tak nisko ona upadła.

Więc trzeba się rozglądać. I widzieć. Pisanie w kółko Macieju o często wyimaginowanych duperelach z przeszłości, duperelach przeważnie utworzonych przez propagandę agentury, tych wszystkich Hadaczów, to po prostu strata czasu. W żaen sposób nie posuwa to Polski do przodu.

Portal jest tak skonstruowany, jak jest. Autor ma nikły wpływ na przebieg dyskusji pod tekstem. Można więc łatwo strollować, jak dostało się takie polecenie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1534058

Oddaj kasę którą zajebałeś chłopakom, przy zbieraniu na spółdzielnie, a potem kacapie przechlałeś i zabieraj swego przydupasa górską onuce.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534060

Zaintrygowało mnie to, co tak emocjonalnie napisałeś. Zawsze czułem, nazwijmy to delikatnie - dyskomfort od tzw rewolucji na Niepoprawnych, Jeśli Twoja wypowiedź jej dotyczy to, ponieważ jestem niewtajemniczony, czy mógłbyś mi wyjaśnić kim są: Pomidorowy Alfons, Kacap oraz przydupas czyli górska onuca? Możesz skrobnąć na priva ewentualnie, gdybyś nie chciał rozwijać wątku publicznie.

Dzięki i pozdrówka

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1534077

Zastanawiam się, czy budując stronę, nie wyposażył bym piszącego i admina w możliwość przerzucenia niemerytorycznego wątku do "gadaczki" ?!

Może, bez konieczności informatycznej ingerencji, udałoby się wprowadzić zasadę, że autor może poprosić o przeniesienie się z mordobiciem na "gadaczkę" ?

Z drugiej strony autorzy lubią mieć duuuuużo wpisów pod notką ;-)))) 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

#1534061

Witam

Mam cichą nadzieję że wybaczycie mi przebieg tego dialogu z "wyskokowym". Bo przyznam, że to zawsze jest dylemat? Czy pozwolić funkom na organizację "przekazu" czy ryzykując offtop, postawić im tamę? Bo schemat jest ciągle ten sam - najpierw wstawienie plotki, prowokacji albo jawnego fałszerstwa, a następnie, kiedy brakuje reakcji, to uruchomienie "pasa transmisyjnego" z wykorzystaniem kolejnych "zadaniowanych".Cel tego jest jasny - spowodować wahanie a może nieufność do ogółu tekstów zamieszczanych na NP.To zaś nieuchronnie prowadzi do utraty zaufania do Wspólnoty Niepoprawnych. A ja za bardzo sobie tę Wspólnotę cenię, aby na to pozwalać.Chciałbym poznac Wasze zdanie na ten temat.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1534081

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

&qt;Cl tg jst jsny - spwdwć whn mż nfnść d gół tkstów zmszcznych n NP.T zś nchrnn prwdz d trty zfn d Wspólnty Npprwnych&qt;

 

J dpwm...t n żdn wspólnt...j nzywm t &qt;łwczką klkrów&qt;...zmknętą hrmtyczn n kżdy nny pnkt wdzn...mżn t dlj dfnwć &qt;sktą&qt;...jk wmy człnkw skty mją sprn mózg przz gr...km jst gr? Mżn sę zstnwć... gr mż t być  wlsbw

 

cytt z wk ...skt, t...&qt;prwtn < hrf="https://pl.wkpd.rg/wk/Grp_sp%C5%82czn" styl="txt-dcrtn: nn; clr: rgb(11, 0, 128); fnt-fmly: sns-srf; fnt-sz: 14px; ln-hght: 22.399999618530273px; bckgrnd-mg: nn; bckgrnd-ttchmnt: ntl; bckgrnd-sz: ntl; bckgrnd-rgn: ntl; bckgrnd-clp: ntl; bckgrnd-pstn: ntl; bckgrnd-rpt: ntl;" ttl="Grp spłczn">grp spłczn pwstł n sktk rzłm (< hrf="https://pl.wkpd.rg/wk/Schzm" styl="txt-dcrtn: nn; clr: rgb(11, 0, 128); fnt-fmly: sns-srf; fnt-sz: 14px; ln-hght: 22.399999618530273px; bckgrnd-mg: nn; bckgrnd-ttchmnt: ntl; bckgrnd-sz: ntl; bckgrnd-rgn: ntl; bckgrnd-clp: ntl; bckgrnd-pstn: ntl; bckgrnd-rpt: ntl;" ttl="Schzm">schzmy) wśród wyznwców jkjś < hrf="https://pl.wkpd.rg/wk/dlg" styl="txt-dcrtn: nn; clr: rgb(11, 0, 128); fnt-fmly: sns-srf; fnt-sz: 14px; ln-hght: 22.399999618530273px; bckgrnd-mg: nn; bckgrnd-ttchmnt: ntl; bckgrnd-sz: ntl; bckgrnd-rgn: ntl; bckgrnd-clp: ntl; bckgrnd-pstn: ntl; bckgrnd-rpt: ntl;" ttl="dlg">dlg lb grp kltw pwłn p dśwdczn rlgjnym jj złżycl...

wszystk by sę zgdzł

c ckw...w tj &qt;wspólnc&qt; ttjszj węcj mją d gdn sby, któr n pszą tkstów, l zwyczjn trllją, zśmcjąc srwr...n l jśl włśccl tlrj, t j gstch n dysktję...jdnk znmn skty są zchwn...

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-10
#1534084

Przyjaciół kacapstwa i towarzysza Putina, to dopiero jest sekta, towarzyszu trybek.

A co nie którzy jeszcze kasę dostają by promować homo sowietikusa w Polsce.

Więc się nie podniecaj i nie wysilaj trybek, bo to wysiłek nie na twoją głowę.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534085

Gdybym cię uważał za poważnego partnera do dyskusji, to może poświęciłbym ci uwagę. Ale ty, marny trybiku, nawet nie potrafisz zrozumieć mechanizmu, w którym się obracasz.Jakże wobec tego miałbyś zrozumieć, że sekta to tacy jak ty odszczepieńcy?Jak sucha gałąź na drzewie oliwnym.Ale wiatr otrąca suche pędy, a drzewo trwa i wypuszcza zdrowe pędy.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1534087

Leniwcu

ja myślę, ze ktoś zwariował, mieszają mnie w swoje wojenki, a ja nie mam z nimi nic wspólnego.

Niech oni jadą do Jemenu i dadzą Niepoprawnym święty spokój.

 

Pozdrawiam serdecznie.

ps

O! znów mam rangę karnego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1534092

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gspdrz blg psł przcż wyrźn "tysącch npprwnych". Pwn są tylk sę n jwnją. Czsm clny kmntrz lb trfn grfk znczą węcj. Zrsztą wszyscy sę czymy, n kżdy ms psć tk dbrz jk Ty. Pwnnśmy sę wsprć, trzymć n wdzy nzdrw mcj dysktwć n tmt. J jk n mm czymś pjęc t sę n dzywm l n wszyscy tk rbą. l t tż trzb wybczyć. Wl trktj ntrnt jk kzję d lnswn sę z wszlką cnę. T nfntyln, wm l jśl chcmy twrzyć rzm jkś wspólntę t msmy mć dż wyrzmłśc crplw tłmczyć, ż n tędy drg.

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-9
#1534089

ucinać w zarodku.

merytoryczno-ośmieszający koment (bo jednak trzeba moralnie protestować i prostować fakty dla ogółu) a potem olewać, robienie zamieszania to cel trolli.

wyjątkiem mogą być beznadziejne notki, zwykle samych trolli, gdzie nie zostaje nic, poza wchodzeniem "dla beki", tam się da ponabijać bo punktować zwykle nie ma czego, poza głupotą, propagandą, mitami...

Czasem okazjonalnie widzę źródła, wtórne, z których potem idioci powtarzają w internecie, często to rosyjskie tropy.

Jedno z najbardziej zabawnych, absurdalnych czyli strach pewnej Andzi-z-Kalisza przed spiskiem banderowców w policji wraz z USArmy, że wyrżną Polaków chcących "zmiany sojuszy" (czyli Andzię z jej neonitami), pochodzi z partii Zmiana, jest znany w neofaszystowskiej Falandze i trudno nie uznać, że przywędrował z Rosji (tam masa takich bzdur).

sporo takich bzdur jest powielanych w sieci.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1534088

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pers został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nc tk n bnż kłdz n łptk tzw. trll jk mrytryczn-śmszjący kmntrz. Trll dstj szybk zdyszk zczyn kmbnwć jk szkp pd górę. t pytn m sę n pdb, źródł nwrygdn czy jkś nny pwód z czpy wzęty. C rb trll? Zczyn ngwć źródł, śmszć pytn n knc przchdz d tk prsnlng. T jst nwt lgczn b trll n m nc d pwdzn, zr rgmntów jdyn c ptrf t tkwn dwrsrz. Z tym jdnk trzb sę pgdzć b trdn zmnć ldz. T tkw gdzś głębk w psychc, mż nszczęślw dzcństw, mż ndn młżństw lb szrg nnych pwdów. ntrnt jst tą przstrzną gdz sfrstrwny trll mż sb lżyć próbjąc dkpć blźnm lczy swj pklczn g. l t tylk łd, t tk jkby rk płc lczyć pyrlgną. Jśl ddmy d tg jkś fntyzm, czy t rlgjny czy pltyczny t sytcj stj sę pwżn. Tkch sbnków pwnn sę jdnk lmnwć z przstrzn pblcznj. Brdz trfn jął t w jdnym z kmntrzy tr blg: "Wszyscy cł życ jstśmy cnn. Njwększy prblm jst nstty z włsną smcną. Pwszchn jst tndncj d nzsdnng dbrg smpczc, brk skrmnśc wdzn smg sb nmlż jk jdnstkę wybtną. Cóż, tk są prw psychlg nwl mżn t zmnć. Chć głpk n zwsz pzstn głpkm. Źródł: http://npprwn.pl/kmntrz-zytkwnk/7787?pg=1 Nc ddć, nc jąć. Włśn z smcną wększść trll m wlk prblm n l gdyby dtrł t d nch t n bylby trllm. tk kółk sę zmyk.

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-9
#1534091

Warto było Leniwy!

Coś się dzieje.

Dzisiaj wieczorem, w luksusowym apartamencie na pograniczu Sopotu i Jelitkowa, na obszarze o którym miejscowi dobrze wiedzą, że należały do MSW i MON pojawił się dobrze nam znany dżentelmen, onegdaj potencjalny kandydat na senatora, a może i nawet na prezydenta - nominalny szef górskiej onucy, czerwonego pomidora i paru innych. Świeżutki garnitur cyrkonowych zębów, dwa sygnety na palcach i ogólnie prezencja angielskiego lorda wyobrażanego sobie przez Wańkę Parowa.

Maca na moim terenie pod pozorem pisania ksiązki. Potrzebują więcej Hadaczy, onuc i pomidorów?

Ja się fajnie bawię obserwując zramolałych agenciaków. Także tutaj na np.

I można powiedzieć - sytuacja jest rozwojowa.

 

Serdecznosci

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1534103

To "trzecia droga" przebiega granicą Sopotu i Jelitkowa ?!  ;-)))

Trzymaj ręke na pulsie !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

#1534105

Witaj

Ciekawy temat.Warto byłoby parę konterfektów tego "pana" i jego interlokutorów wykonać.Jak mawiają na dzikim "zachodzie" - na wsiakij słuczaj.Bo jestem jak najbardziej daleki od myśli, że krety to tylko poza PISem. Może zresztą chodzi o co innego, niż "zagospodarowanie" bursztynu czy toru. Może po prostu kremlowski świniopas zażądał "współczesnych" danych nt. Polskiej obrony wybrzeża.Pan Antoni zbudował skuteczny mur na "turystów" z Królewca, A "zapad17" zbliża się szybko i muszą wiedzieć, czy wystarczy zamordować Łukaszenkę.Zresztą, chleb się kacapom też kończy, a bez chleba się wojen nie wygrywa.Nawet na NP rabiki już w depresję wpadają.Świniobicia im się jawią i wspominają "ze łzą w oku" jak to się czasem dało podeżreć.Bimber bez "sała" to dla towarzyszy horror.A tu jeszcze trwa uwolnienie wiz dla Gruzji i Ukrainy do UE. Nic, tylko się racicą pochlastać!

Pozdrówka

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1534117

Oczywiscie Morawiecki da zarobic, da duzo zarobic i nie tylko on. Oczywiste rowniez, ze nie wszystkim tylko niektorym, tym najlepiej ustawionym wzgledem koryta jaki zawsze tworzy wladza obojetnie jaka by nie byla.

Z okazji Berxitu byl w naszej WTV doskonaly program o metodach i sposobach korumpowania ambitnych miernot. Szczegolowo omawiano procedury jakie stosowali wladcy UE ale metody sa takie same w kazdym rejonie globu i czasu - rozdawanie przywilejow i pozycji jakich ambitne miernoty nigdy by nie zdobyly. W dzisiejszych czasach zaczyna sie od specjalnych stypendiow zagranicznych albo na krajowych prestizowych uczelniach (UK to Oxford i Cambridge), finansowaniem specjalnych programow glownie z dziedziny zarzadzania, ekonomii, prawa miedzynarodowego i komercjalnego, geologii (niektore surowce daja ogromna kase). Potem przydziela sie pozycje w roznych fundacjach, administracji publicznej ale i w prywatnych korporacjach i finansach. Oczywiscie te miernoty sa potem przez wierne media lansowane jako genialne umysly rozwiazujace najtrudniejsze sprawy polityczne i gospodarcze. No i miernota juz wierzy, ze jest genialna albo prawie i spokleczenstwu potrzebna. Bruzdza tylko jacys rasisci, nacjonalisci i wszelkiego rodzaju klaustrofoby wierzacy w rozne zabobony.

Pomijajac dzialanosc Jaruzelskiego i tworzenie przez niego spolek polonijnych SB i WSI oraz nomenklaturowych jak i przydzielaniu swoim stypendiow w taki czy inny sposob na zagranicznych uniwersytetach majacych na celu stworzenie elity wladzy RP po Gorbaczowie to do tego procesu wlaczyli sie zagraniczni wladcy. W krajach transformowanych jak byle demoludy wybieraly one ludzi walczacych przeciwko rezimowi czyli majacych zaslugi albo dzieci takowych. Wybierano tez ludzi bylej wladzy bo ona wcale nie ustepowala tylko sie przepoczwarzala.

Oczywiscie nie wszyscy wrogowie Jaruzelskiego dali sie skusic ale wiekszosc tak i w zaleznosci od stopnia przydatnosci dla sponsorow ustwiano ich na takich pozycjach na jakich mogli najlepiej sluzyc jednoczesnie dajac im zarobic odpowiednio duzo i dajac im pozory wladzy aby mogli nacieszyc swe ego. Pomijajac fakt, ze na ogol wybrancy doskonale zdaja sobie sprawe, ze zyja na kredyt zaufania mocodawcow wiec sluza wiernie to jeszcze w procesie ideologiocznego korumpowania mozgow wogole nie zauwazyli, ze nie potrafia juz myslec inaczej niz trzeba. Poznajecie wsrod tego typu osobnikow  przynajmniej niektorych bylych i obecnyh wladcow III RP?

 

pozdrawiam,

 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1534131

Słuszne rozważania.

Dodam tylko tyle, że ci nominowani beneficjenci i ich latorość zdegenerowali się świadomie, czy nie świadomie w taki sposób, iż pozycja z nadania, którą zajmują, tworzy jedyny cel życiowy - robienie dochodowych interesów na każdą możliwą skalę, bez zwracania uwagi na prawo, etykę czy moralność. Wg. mnie to są przestępcy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1534138