Upadek. Róbta co chceta

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Obserwując, co wyprawiają na wizji przed milionami widzów można się było domyślać, że poza wizją też dopuszczają się wybryków. Tak więc nie dziwi, że Durczoka odstrzelili i nie za niewinność, tylko winność.

Nie znamy jednak zasięgu molestowania. Może się okazać, że Durczok molestował najmniej, i to mówię nie tylko o telewizjach, ale i rozgłośniach radiowych, prasie itp. internecie. Ciekawe, czy komisja w TVN bada tylko sprawę Kamila, czy ogólnie molestowanie w stacji? W każdym razie sytuacja na jakiś czas się poprawi. Z drugiej strony dla takiej studentki zmolestowanie przez Durczoka to mógł być szczyt marzeń. Czy inne media badają u siebie? Gozdyrę trzeba by zapytać?

Zupełnie inna sytuacja jest z Owsiakiem. Wytoczył on jak wiecie proces Matce Kurce, że niby nie wyciągnął parędziesiąt milionów z Świątecznej Pomocy i inne. Sąd puścił wyjęcie z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy milionów złotych i inne, apelacja dołożyła 5 tysięcy za "króla żebraków" i Jurek obchodzi tryumf. Jakie punkty oskarżenia zostały oddalone to już nie mówi.

Owszem, pewne rzeczy są legalne ale powinny być podane do publicznej wiadomości. Ile Owsiak brał z Orkiestry a ile z Orkiestry poszło do Złotego Melona, Mrówki Całej, żeby mógł stamtąd brać pensje. Że się sam zatrudniał, czy  że on żonę a ona jego itp.

Owszem, nie wyliczał i nie podawał kosztów darmówek, jakie otrzymywał z publicznych pieniędzy. Jakby podał je, to byśmy wiedzieli, czy WOŚP więcej dostaje niż zbiera. A tak to może być pod kreską. Fanatyczni zwolennicy Owsiaka potrafią pisać, że fakturował on słynne F 16.

Owszem, jasne kryteria wyboru tego a nie innego dostawcy sprzętu też by się przydały.

Bardziej wtajemniczeni wiedzą, że Owsiak skompromitował się na procesie nie pamiętając, czy jest prezesem czy nie jest, że księgowa udzielała wypowiedzi niespójnych itp. I różnymi takimi.

Czemu on to wnosił w ogóle? Jest wszak autorem doktryny "Róbta co chceta" i Matka Kurka ma akurat ochotę hejtować Owsiaka to hejtuje. Dumny jak paw wypisuje:

Od dziś nikt nie musi się obawiać pisania i mówienia wprost, że Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak przez ponad 20 lat doili fundacje WOŚP i wkładali do własnej kieszeni miliony złotych, co zresztą czynią do dziś. Jeśli ktoś ma ochotę porównać metody działania fundacji WOŚP do metod stosowanych w sektach, też nie ma się czego obawiać, jest to dozwolona ocena takich niegodnych zachowań jak: „podpisz, że nie będziesz korzystał z ze sprzętu WOŚP”. Absolutnie bezpiecznym stwierdzenie, że „Złoty Melon” to firma słup, która służy do wpłacania wielomilionowych kwot podmiotom, których właścicielami są bliscy Jerzego Owsiaka bądź on sam pozostaje do pełnej dyspozycji.

http://kontrowersje.net/prawomocny_wyrok_owsiak_doi_kas_z_wo_p_ale_nie_wolno_o_nim_m_wi_hiena_bo_to_kosztuje_5_tys

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Artykuł 212 - za który jesteśmy krytykowani przez cywilizowany świat - jest bardzo specyficzny i groźny dla wolności słowa.

To  oskarżony musi udowodnić że mówi/pisze prawdę. Z tego paragrafu przegrywali dziennikarze nazywający gangstera "złodziejem" ! Bandyta napadał na kierowców, zabierał samochody. Siedział już w areszcie, proces trwał. Tak więc był on : oskarżonym, osadzonym. Miał być skazanym. Zajmował się bandyterką ! Nazwanie go "złodziejem" godziło w jego pozycję profesjonalną.

W tej sytuacji, zwycięstwo PRAWDY jest tym bardziej spektakularne ! Działania/pisanie Kurki godziło w dobre imię fundacji, i tylko, podkreślam TYLKO, fakt że artykuły ne były pomówieniem a polegały CAŁKOWICIE na prawdzie, pozwala na to by Matka Kurka nie poniósł kary. Jeszcze raz  :

(Mimo iż działa na szkodę oskarżyciela) Nie ponosi kary ten kto powiedział prawdę.

Matka  Kurka  odpowiedział  z zupełnie innego paragrafu : za obelgę. A i tu uważam że błędnie ! Nie nazwał on Owsiaka hieną ! Napisał że działania Owsiaka prowadzą  do naqzwania go hieną cmentarną.

Ja uważam, że  gdy napominam : kobieto, rób tak dalej a będa cię nazywać k..ą (! ) - to upominam a nie określam jako k...ę. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

#1467342

Nie bardzo mogę zrozumieć o co chodzi z tym tytułowym stwierdzeniem.Napewno nie można porównywać cięzkiej pracy Matki Kurka  do dumy pawia przy opisywaniu kręcioła owsiaka i jego sposobu na życie.Z jednej strony owsiak niby coś tam robi i wszyscy w to wierzą że robi dobrze a z drugiej strony to jest bardzo zbliżone do św.p.Grobelnego i jego bezpiecznej kasy.Działanie owsiaka jest typowo polskim sposobem na szybkie wzbogacenie się pry szczytnych hasłach popieranych przez identycznie myslących decydentów telewizyjnych.Sama działalność owsiaka budzi wiele sprzeczności,ale mamy tak skonstruowane prawo i jego dowolnośc interpretacyjną że wszystko praktycznie odbywa sie zgodnie z prawem a jednak Matka Kurka znalazł wiele nieścisłości i za to powinien dostać podziękowania a nie porównania do pawia.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1467354

Trzeba takich tempic. Nalezy do kliki rzadzacych u nas komuchow. Dlatego takie wyroki w sadach.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

casey

#1467379