Wychodzi z Rzeplińskiego naga prawda...i "Człowiek z żelaza"

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

W Polsce zagrożona jest demokracja! W Polsce gwałci się niezależność Trybunału Konstytucyjnego! Z tych powodów delegacja Komisji Weneckiej przybyła do Polski.Gianni Buquicchio zaznaczył, że Komisja Wenecka zaproponuje pewne rozwiązania,które poprawią pluralizm TK, jego efektywność i szybkość jego prac.

Życie szybko zweryfikowało rzeczywistość. Prawda zawsze wyjdzie na jaw. Profesor Zaradkiewicz udzielił wywiadu w którym powiedział-cytując Maxa Kolonko-jak jest.Każdy wyrok, także ten wydany przez sędziów Trybunału, podlega ocenie kryteriów ustawowych i konstytucyjnych. Oznacza to, że orzeczenia Trybunału nie zawsze są ważne i ostateczne – przekonuje w rozmowie z „Rzeczpospolitą” dr hab. Kamil Zaradkiewicz, dyrektor zespołu orzecznictwa i studiów Trybunału Konstytucyjnego.

[..] Analizę obecnej sytuacji prawnej należy rozpocząć od art. 190 ust. 1 konstytucji, który wielokrotnie był w debacie publicznej przywoływany. Mówi on bowiem o tym, że orzeczenia Trybunału mają moc obowiązującą i są ostateczne. Jednak konstytucja nie precyzuje nam co to oznacza ostatecznie. 

Obecnie mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją?
Ocena stanu prawnego jest skomplikowana. Mamy tutaj lukę prawną. Ustawodawca nie przewidział sytuacji, w której mamy do czynienia z wadą prawną orzeczenia Trybunału i w jakich okolicznościach o takiej wadzie można mówić. Nie przewidział także trybu dokonania takiej oceny. 
Jak można zakończyć ten spór?
Ta sytuacja jest bardzo poważna. Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem, które mogłoby zażegnać ten prawny konflikt, bo to jest w interesie nas wszystkich, państwa i obywateli, to jest konieczność bezzwłocznego wydania przez parlament nowych przepisów o postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym. Takich przepisów, które zastąpią obecne i które TK będzie mógł stosować w kolejnych postępowania. Zakończyłoby to spór, czy stosować przepisy zakwestionowane przez Trybunał znajdującej się w tzw. noweli grudniowej, czy te, na podstawie których orzeka obecny skład TK. Dopiero nowe przepisy mogą spowodować, że znajdziemy się w nowej rzeczywistości, która pozwoli Trybunałowi bez ryzyka narażania się na zarzuty orzekać w kolejnych sprawach.
 Rzepa 19-IV-2016
http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/304199890-Orzeczenia-TK-nie-zawsze-są-ostateczne.html#ap-1
Czy jest w tym wywiadzie coś skandalicznego? Czy jest w nim coś strasznego? Ja w nim widzę wypowiedź człowieka zatroskanego obecnym sporem, który próbuje znaleźć jego rozwiązanie. Jak na to reaguje prezes TK? Najpierw nie przyznaje mu premii na 15 lecie pracy dla Trybunału. Następnie zakazuje wypowiedzi w mediach. A Dziś dowiadujemy się że poprosił go o odejście...Nie potrafiąc jednak podać jego powodu. 
Trzeba postawić pytanie skąd tak drastyczna reakcja? Przez 15 lat prasy Zaradkiewicz współpracował z wieloma składami TK i nikt nigdy go nie krytykował. Wręcz przeciwnie, Rzepliński go chwalił. Dlaczego wiec tak nagle Rzepliński postanowił łamać jego wolność wypowiedzi, dlaczego chce go zmusić do odejścia? Znamienne że nie chce go zwolnić, tylko prosi o ustąpienie-wtedy nie trzeba podawać powodu zwolnienia. Przecież Rzepliński nie napisze-zwolniłem go ponieważ powiedział prawdę. 
Dlaczego Zaradkiewicz wywołał taką furie? Odpowiedź jest prosta-złamał linię sporu ustanowiona przez "rozumnych". W tej linii sporu nie chodzi o żadne prawo, przepisy. Widać dziś jasno że chodzi o wojnę z rządem. Gdyby chodziło o jednolity przekaz to jest przecież prosta sprawa-wydajemy oświadczenie że od dziś, w mediach ze strony TK wypowiada się tylko rzecznik prasowy. Mamy sprawę załatwioną.
Ale tu nie chodzi o załatwienie sprawy. To ma być publiczna kara za głos rozsądku, za próbę wyjścia ze sporu za pomocą prawa. Rzepliński jasno dał do zrozumienia że nie o prawo tu idzie. To jest wojna, tu się nie myśli, tu się strzela. A tu jakiś Zaradkiewicz mu bruździ jakimiś podstawami prawnymi. Pod sąd kapturowy z nim! 
I to tyle w sprawie pluralizmu w Trybunale Konstytucyjnym. Liczę że Komisja Wenecka zostanie poinformowana o zachowaniu Rzeplińskiego. 
Na miejscu prof. Zaradkiewicza czekałbym na otrzymanie zwolnienia. Na miejscu rządzących na następny zjazd PE na którym będzie głosowana rezolucja w sprawie Polski wysłał bym profesora Zaradkiewicza. On, jak nikt inny wyjaśni Europie kto zagraża demokracji, wolności słowa, pluralizmowi. Profesor Zaradkiewicz powinien stać się symbolem tego sporu. Liczę że marsz KOD 7 maja upomni się o jego prawa. Czekam też na głos Kijowskiego w tej sprawie. Mamy tu do czynienia z szykanami rodem z komunizmu. Pięknie opisał je Wajda w "Człowieku z żelaza", dziś Rzepliński wspaniale powiela tamte komunistyczne schematy. 
Sprawa Zaradkiewicza będzie punktem zwrotnym sporu o TK. Dziś nikt już nie może udawać że Rzeplińskiemu chodzi o przestrzeganie prawa. To taki kieszonkowy dyktatorek który uważa że albo z nim, albo w ogóle. Pomyślmy że ktoś taki aspiruje do posiadania wpływów na duże Europejskie państwo. Jego przyjaciele owszem są bezpieczni, ale Ci których uzna za wrogów....? Znamy to już z historii. Znamy to z "Człowieka z żelaza". 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:13)

Komentarze

Pan prezes TK Rzepliński legitymizuje prawo czy bezprawie na uroczystości zaprzysiężenia sędziego Jędrzejewskiego,

Trójpodział władzy w Polsce:
I - Trybunał Konstytucyjny,
II - Sąd Najwyższy,
III - Naczelny Sąd Administracyjny.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1512303

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1512308

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1512310

Pozdrawiam również:)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1512338

 Witam! Kłania się nowa ustawa i nowe przepisy o TK,bo inaczej dalej będziemy tkwili w komunistycznym marażmie! Przepisy naprawcze muszą dotyczyć także całego sądownictwa, bo w tej korporacji sadowniczej pracuje w kraju okolo 10 tysięcy sędziów.Szkoda,że do tej pory nie przeprowadzono dogłębnej lustracji i dekomunizacji.Ten do tej pory niekontrolowany,zdeprawowany organ,to cyniczny układ kolesiostwa,a w skrajnych przypadkach układ o podłożu mafijnym! Naród suwerenem,który powinien decydować o kręgoslupie państwa! Pozdrawiam! 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1512314

To są również uklady rodzinne. Kilkanaście lat temu przetoczyła się dyskusja na temat aplikacji sędziowskich, ktorych nie starcza dla wszystkich absolwentow prawa. Jakimś cudem najlepsze wyniki w konkursach osiągaly dzieci prawników. Wowczas Ksalisz orzekl. że są oni lepije przygotowani.

Pierwszy z brzegu przyklad; sędzia Tuleya i jego matka orzekająca jeszcze w procesach stalinowskich.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1512318

To są również uklady rodzinne.

W duzej cześci na pewno...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1512339

Afery taśmowe, cyrkowych perypetii , peryferyjnie wyreżyserowanego reżimu TK…

Miliony Obywateli Polski oglądają -  jak  histoRyjki Czechosłowackich  filmików  kukiełkowych:  „Sąsiedzi”…

Pozdrawiam : (+5)

J.K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1512322

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1512344

Rzepliński skompromitował się zupełnie ale przecież elycie nie o prawde i demokrację chodzi - tylko0 o mozliwośc dalszego okradania Polaków...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1512346

Czyżby potomkowie żydowskich i germańskich handlarzy niewolników Konstantynopol-Wenecja-Genua ?

 

Oczywiście, że chodzi, m.in., o układy rodzinne. 

Tradycje niektórych z nich sięgają kilkunastu setek lat !!!!!!

http://med-slavery.uni-trier.de/minev/MedSlavery/Members/stello/bibliobi...

http://en.wikipedia.org/wiki/Slavery_in_medieval_Europe

 

 

http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/105192,zanim-przeglosowano-ustawe-...

http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/104639,ustawa-o-bratniej-pomocy-pr...

 

 

 

P.S.

Wenecję założyli Piastowie Kołodzieje ponad 2300 lat temu !!!

http://sbb-music.jimdo.com/background/

http://niepoprawni.pl/blog/janusz-40/chrzest-polan-to-nie-poczatek-polski

Warto zapoznać się też z działalnością Białowieża, Pernusa i Siemionów

http://en.wikipedia.org/wiki/Bellovesus

http://en.wikipedia.org/wiki/Brennus_(4th_century_BC)

http://en.wikipedia.org/wiki/Senones

oraz miastami Kołodziejów założonymi w Anatolii

http://niepoprawni.pl/blog/joe-chal/joe-chal-czas-wojny-niemcy-zbuduja-b...

oraz Perkuni-Hercyni:

http://en.wikipedia.org/wiki/Wheel_of_Mainz

 

Dla niedowiarków i otępionych germańską propagandą dodam proste wytłumaczenie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rydwan

http://pl.wikipedia.org/wiki/Waza_z_Bronocic

http://en.wikipedia.org/wiki/Ljubljana_Marshes_Wheel

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wózek_z_Trundholm

 

oraz pochodzący z Kaukazu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ötzi

 

A oto rytualne Piasty Kołodiejów:

https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_hat

 

i ich analogowy laptop do nawigacji:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_z_Nebry

a tu nieco późniejszy (mechaniczny) z rejonu gdzie Piastowie bili pierwsze Europejskie monety

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mechanizm_z_Antykithiry

 

A tutaj początki okupacji Polski (i nie tylko) wraz z opisem (stosowanych do dziś) kanibalistycznych germańskich zwyczajów:

http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_I-M253

http://en.wikipedia.org/wiki/Semnones

http://dublinsmick.wordpress.com/2015/07/03/cannibalism-corpse-medicine-...

http://www.ibtimes.co.uk/german-police-officer-detlev-guenzel-trial-over...

 

Opisy znane poniekąd z legendy o "smoku wawelskim", który był po prostu łodzią Wandali, lub raczej Gotów, ozdobioną smoczą głową.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vikings#/media/File:Oseberg_ship_head_post.jpg

 

Masowe mogiły podobne do Katyńskich znane są z wykopalisk archeologicznych z terenów okupowanych przez Sasów, Langobardów, Semnonów i Alamannów.

Ciała pożeranych ofiar pochodzą z terenów całej Europy Środkowej i z Bałkanów.

Nawet bestialska okupacja imperium rzymskiego nie była tak brutalna jak trwająca do dziś germańska !!!

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1512390

Jak sędziowie TK mają na łapę 20 kawałków co miesiąc, finansują im wycieczki do Chin i innych ciekawych miejsc, to jak mają głosować prezesowej aktywności?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#1512405

Zawsze można zgłosić zdanie odrębne..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1512417

legalnosci jego wyrokow (orzeczen). Pewnie dlatego, ze zakwestionowanie ich pokazaloby sprzecznosci w "idealnej" Konstytucji Kwasniewskiego.

Przeciez art 176 mowi: "Postepowanie sadowe jest co najmniej dwuinstancyjne"

Tymczasem art . 190:  "orzeczenia TK  maja moc powszechnie obowiazujaca i sa ostateczne".

 

Nie trzeba byc profesorem prawa, zeby stwierdzic sprzecznosc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1512452

własnie orzeczenie TK jest tylko orzeczeniem a nie wyrokiem.Trybunał Konstytucyjny jest tworem z lat totalitaryzmu i jako taki powinien pozostac rozwiązany definitywnie a wszelkie spory jakie ma rostrzygac ten wynalazek powinien lezec w gestii Sądu Najwyzszego.Taki rzeplinski z racji swojej niesubordynacji powinien zostac postawiony w stan oskarzenia z zarzutem szkodliwej działalnosci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1512522