Przestańcie mnie przekonywać, że woda jest mokra

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Drodzy Komentatorzy, czyżbyście pisząc o rządzie, pragnęli przekonać mnie, że woda jest mokra ? Co za dalekosiężne ambicje, bystrość umysłu i refleks. Mokra woda, któżby pomyślał.
 
Pisanie o pani Kopacz, która zademonstrowała swój prawdziwy poziom, gdy dała głos w sprawie Dolce & Cabana, oznacza ni mniej ni więcej tylko równanie do tego samego poziomu. A ten poziom systematycznie ulega obniżeniu od r.1989, kedy to kryteria i standardy odłożono na półkę i dano szansę tego typu ludziom.
 
Przez ostatnie parę miesięcy, ilekroć buszuję po półkach księgarskich w empiku, wciąż natykam się na opasłe tomiszcze autorstwa Leszka Balcerowicza, którego tytułu nie pamiętam, ale ma ono w tytule słowo "wolność". Wiedziony zrozumiałym, a opartym na faktycznych "osiągnięciach" pana LB sceptycyzmem wobec jego koncepcji nigdy do książki nie zajrzałem. Z uwagi na wzmożoną w ostatnich miesiącach aktywność pana LB i powiązanego z nim pana Ryszarda Petru będącego twarzą nowoczesnej.pl warto by było skonfrontować treść książki  LB z treścią książki Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne zwiążki Bronisława Komorowskiego". Wydaje mi się bowiem, że książka dziennikarza trafniej odzwierciedla polską rzeczywistość.
 
Ciekaw jestem, jak LB jest w stanie połączyć hasło wolności z faktem przemocy strukturalnej zastosowanej w trakcie forsowanej przez niego terapii szokowej i transformacji ustrojowej, której głównym beneficjentem stała się szybko formująca się w latach 90tych mafia, będąca obiektem zainteresowania Wojciecha Sumlińskiego, stanowiąca punkt wyjścia dla powstałego na jej bazie układu postkomunistycznego.
 
O wolności można mówić, gdy aparat państwa spełnia rolę służebną wobec obywateli i gdy pula wolnośći wciąż rośnie w każdej sferze działalności. W czeciejerpe panuje jedynie wolność dla działalności przestępczej. Nic więc dziwnego, że największą popularnością w zakładach karnych cieszy się nieodmiennie Platforma Obywatelska. To chyba fenomen na skalę światową.
 
Miejsce Platformy jest na śmietniku historii, a śmieci się nie wybiera. Od r.2005 było doskonale wiadomo, czym jest Platforma i każdy widzący mógł to dostrzec. Jeśli nie dostrzegł, to jego strata, ale przy okazji naraził  na straty innych, należy się więc mi rekompensata. 8 chudych lat Platformy, to więcej niż owe 7 chudych lat w starożytnym Egipcie. Sądzę, że tak tego pozostawić nie można - w kodeksie wyborczym należy wprowadzić jawność, bo niby dlaczego mieliby o nas decydować tchórze albo cwaniacy. Ponadto wyborca wpłacałby kaucję albo karę umowną po nieudanej kadencji. Może przez kieszeń poszliby po rozum do głowy.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Po to sitwa nadająca sie jedynie do ZK i na smietnik...ale to wiedza niestety niedostepna milionom ogladaczy ogłupiacza - dlatego trzeba tysiące razy powtarzać tę prawdę. Bie można zakładać,że jeśli ma się  swoje zdanie oparte na dokładnym oglądzie sytuacji, że jest ono tożsame z przeciętnym lemingiem, tez obywatelem Polaki, dokładnie tak samo okradanym przez Po jak my...Dopiero odejście tej ekipy odsloni bezmiar korupcji i zgliszcza zamiast instytucji państwowych...ale do tego należy ludzi przygotowywać...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1484093

Do tego i owego - należy Ludzi przygotowywać…

Dlatego  IMPERIUM  Prokuratury RP - co najmniej  od  1998 roku  postępuje tak jak POstępuje (gromadzi dowody zbrodni "władzy") …

TERAZ  TESTujac  prawa  premierowych, czy prapremierowych występów = POgróżek (nie gruszek na wierzbie)  - nie podpisania sprawozdania za 2014 rok –> prawnych  POstaw  prokuratora generalnego…

W domniemanym państwie „władzy” ustaw  prawa…

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1484116

"Miejsce Platformy jest na śmietniku "           

 

własnie rozpoczeły sie konkretne prace porzadkowe

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1484115

odzwierciedla praca zbiorowa " Wygaszanie Polski " czy  wydane ostatnio  " Prawicowe dzieci czyli blef IV RP " L. Misiaka. Intrygujące i pouczające lektury, odsłaniające kulisy  polityki rządzących Polską ugrupowań partyjnych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mika54

#1484149