Ogłoszony zmarłym, cudem ocalił swoje życie i organy

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Idee

Przedwczoraj że chłopiec którego uznano zmarłym a rodzice podpisali dokumenty, aby oddać jego narządy wrócił do życia. Odrodzenie nastolatka jest nazywane cudem. Doznał on w wyniku wypadku na wozie konnym ciężkiego urazu mózgu.

Trenton McKinley, lat 13, miał zmiażdżoną czaszkę i według oceny lekarzy nie żył od 15 minut. Orzeczono śmierć mózgową. Przez kilka następnych dni Trenton był "martwy" i ledwie oddychał. Jego rodzice stanęli przed trudną decyzją. Podpisali dokumenty, aby oddać narządy. Na jego organy czekało 5 dzieci - potencjalnych biorców.

Dzień przed tym, jak lekarze mieli go odłączyć od urządzeń, Trenton zaczął wykazywać oznaki poznania. Wierzy, że był w niebie, kiedy go nie było.

 

     

 

A oto inny przypadek który zdarzył się wczesniej i ma swój dalszy ciąg.

Niebezpieczeństwo transplantacji organów ujawniło się w swej całej krasie. Leżąc w szpitalu ze zmiażdżoną w wypadku samochodowym głową w stanie śmierci klinicznej, omal nie stracił swoich organów. Nie zdążono odłączyć wspomagania i odżył. 

Przypadek Sama Schmida nazywany jest "Bożonarodzeniowym Cudem. Gdy leżał w śpiączce po kompleksowych obrażeniach mózgu w wypadku samochodowym, lekarze omawiali już z rodzicami pobranie jego narządów i byli gotowi odłączyć aparaturę podtrzymującą życie.

              

Sam jednak zaskoczył i doprowadził do zdumienia wszystkich krążących wokół jego łóżka. Myśleli oni że jego mózg obumarł, ale on ciągle podnosił dwa palce do sygnalizując, że miał jeszcze życie w sobie. Ten znak zwycięstwa faktycznie potwierdzał jego zwycięstwo nad śmiercią. Przeżył. Ale w tym czasie, nikt nie wiedział, czy student college w Tucson w Arizonie, kiedykolwiek wrócić na studia - lub nawet czy będzie chodził albo rozmawiał.  

 

     

 

Dzisiaj ma 25 lat, jest podporą swego zespołu koszykówki, studiuje  i ma nadzieję, że zostanie technikiem weterynarii. Schmid całą zasługę w swoich osiągnięciach przypisuje jego chirurgowi oraz personelowi z  Center for Transitional Neuro Rehabilitation z Barrow Neurological Institute, skąd został niedawno wypisany. 

Zespołowi fizjoterapeutów, rehabilitantów mowy i ruchu przewodził neuropsycholog Kristi Husk. Razem ze Schmidtem pracowali około 40 godzin tygodniowo, przez ostatnie dwa lata. Holistyczny program obejmuje  ambulatoryjne leczenie pacjentów którzy mieli rany mózgowe i jest jednym z niewielu w USA, zaprojektowanym tak, aby pomóc i ułatwić im powrót do szkoły lub pracy.

Gdy Schmid tu przybył poruszał się przy użyciu chodzika z "balkonikiem"; miał trudności z mową a nawet bezpiecznym połykaniem żywności.

 

            

 

"Widzieliśmy tu wielu pacjentów, ale Sam był na samym końcu spektrum poważnych przypadków", powiedział dr Husk, który pracuje już ponad dekadę. "Został znaleziony jako martwy na miejscu wypadku, był podłączony do urządzeń podtrzymujących życie. Mieliśmy już tu wielu pacjentów i widziałem kilka małych cudów, ale Sam jest wg mojego doświadczenia zdecydowanie najbardziej fenomenalnym przykładem odzyskiwania życia w pełnym jego wymiarze". Schmid był studentem wydziału biznesu University of Arizona, kiedy został ciężko ranny w wypadku pięciu samochodów 19 października 2011 w Tucson.

 

 

Czy można z tego przypadku wyciągnąć wnioski dla siebie? Pomyśl. Nigdy nie jest tak źle aby gorzej być nie mogło. Nigdy nie rezygnuj, nie poddawaj się. Daj sobie szansę na CUD.

 

Osobista zgoda autora tekstu :

Ignacy Baczewski

Polak Mały

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Słyszałem o przypadkach, kiedy uznani za zmarłych wybudzają się całkiem przytomni w czasie pobierania organów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1563700

Potwierdzam historię Trentona McKinleya:

https://swiato-podglad.pl/za-oceanem/rodzice-podpisali-zgode-na-przeznac...

Autora wpisu proszę o podanie wiarygodnych źródeł pozostałych informacji.

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1563847