Węglowa sprawa.

Obrazek użytkownika wilre
Kraj

 

 

 

Wiele osób twierdzi, że dzikie kopalnie węgla już nie istnieją, ale ja Wam pokażę, że jest inaczej. Z nielegalnego wydobycia węgla utrzymuje się już "garstka" osób w porównaniu ze szczytowym okresem, kiedy to węgiel wydobywało ponad 4 tysiące osób!

....Wielki szacunek dla tych wszystkich ludzi co kopią ten węgiel nie umią i nie potrafią kraść a robią to co najlepiej potrafią kopią węgiel. Patrząc na twój film muszę stwierdzić,że wśród kopaczy zanika już prawidłowe i sumienne stęplowanie wyrobisk. Swego czasu 15 lat temu kolega z Kuźnic (dzielnica Wałbrzycha)zaprowadził mnie i pokazał mi bieda szyby. W promieniu 30m stały trzy koło siebie,dwa były zrobione i ostemplowane z elektrycznymi wyciągarkami akumulatorowymi. Szyby schodziły jakieś 10-15m w dół,później poziomo pare metrów i znowu w dół 15-20m,szyby te miały po trzy poziomy,był styczeń przenikające zimno a Oni kopali,żartowali i pełni nadzieji na przyszłość. To Ja się pytam gdzie wy Państwo Polskie jesteście gdzie Wasza troska o Swoich Synów Tej Ziemi!!! Zostawiliście cały region jak macocha zostawia swoje niechciane dzieci wy rządzący!!! Pozdrawiam i dużo owocnej pracy i szczęścia życzę

.....Tragedia, XXIw, kraj w UE, a ludzie kopią węgiel jak gdzieś w Afryce. Na początku lat 90 nastąpiło celowe rozwalenie polskiego górnictwa. Podobnie było na Górnym Śląsku. Tu rozwalono najmłodsze i najlepsze kopalnie. I nikt za to nie odpowiedział. Ludzie, którzy rozwalali górnictwo dostali potem intratne stanowiska w Brukseli. Film bardzo dobry.

.....Jesli jest wegiel, jest popyt bo nie byloby wydobycia to czemu nie ma juz kopalni? Odpowiedz jest prosta "follow the money" czyli popatrz gdzie plyna pieniadze, popatrzmy skad Polska sprowadza wegiel a dowiemy sie kto jest naprawde odpowiedzialny za likwidacje kopalni i czyimi rekoma. Nie podniecajmy sie rzadem bo Polska nie ma "elit" wszystko jest na pokaz dla "plebsu" czyli dla nas , panstwo jest teoretyczne tak bylo jest i bez drastycznych zmian nadal bedzie.

.....Ci w Warszawie mają ciepło w domach jedzenia w bród to nie uwierzą w to że ktoś komu prace zabrali ma tak samo rodzinę na utrzymaniu i czasem niema czego do garnka włożyć w Wałbrzychu i nie tylko w innych regionach jest podobnie !!! Ps. Zapytaj Warszawiaka skąd jest mleko to odpowie z biedronki a skąd jest węgiel ze śląska a skąd Warszawa ma pieniądze na wypłaty to sami zarabiają ciekawe gdzie . NA GARBACH INNYCH POLAKÓW !!!

.....Gratuluję fajnego kanału. W filmie nie padła odpowiedź, dlaczego kopią, skoro w pobliskiej strefie ekonomicznej pracowita osoba może w przyjemniejszych warunkach zarobić 3 tys.? Postaram się krótko odpowiedzieć. "Górnicy" muszą pracować w konspiracji przed państwem, w przeciwnym wypadku 3/4 pensji zabrałby komornik, straciliby zasiłek, dodatek mieszkaniowy, zapomogi na dzieci i inne świadczenia socjalne. Pomimo, iż nie są to w przeciwieństwie do przybyszy z Afryki, lekarze i prawnicy, to potrafią kalkulować.

.....

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)