Test Judasza...

Obrazek użytkownika trybeus
Idee

W motoryzacji jest taki termin jak "test łosia". Test polega na tym, że samochód musi pokonać slalom przy pewnej prędkości, nazwa wzięła się od pojawiających się na szwedzkich drogach łosi, które nagle pojawiają się na drogach, a samochód musi przy tejże prędkości ominąć łosia i nie dachować. 
Święta się kończą, radujemy się Zmartwychwstaniem, ale dla  tak zwanych "starszych braci" dzień bez zdemaskowania "antysemityzmu" w Polsce, to dzień stracony...

Oto bowiem "starsze bractwo" wyniuchało, że "obrzęd" wieszania Judasza w podkarpackim Pruchniku, który trwa jakieś 200 lat, a który można by było zaliczyć śmiało w poczet "obrzędów topienia marzanny" stał się tak antysemicki, że aż wody nadjordańskie  się mocno wzburzyły, a pagórki Golan zostały wstrząśnięte. Oto bowiem cały Izrael dowiedział się gdzie leży podkarpacki Pruchnik, a kto wie, czy młodzież izraelska nie będzie niedługo tłumnie pielgrzymować w ten padół męczeństwa ziomala Judasza, który co roku jest niejako przywoływany zza światów i obkładany kijami, że aż mu wióry słomiane z rzyci lecą. Ten holokaust Judasza pruchnickiego trwa nieprzerwanie...kto wie, czy mienie bezspadkowe się z tego tytułu nie należy, wszak pruchnicki Judasz liczy ze dwieście wiosenek, więc na spadkobiercę bezspadkowego się świetnie nadaje...

No dobra miało być o "teście Judasza"...jeszcze poniedziałek wielkanocny się nie skończył, a już hierarchowie naszego Kościoła niczym nożyce położone na stole się odezwały. Biskup Rafał Markowski, przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski wyraził dezaprobatę i "obżydzenie" na tą okoliczność...że zacytuję:

"W kontekście wydarzeń, które miały miejsce w Pruchniku 19 kwietnia, Kościół jednoznacznie wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka. Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego”...

Link... https://stacja7.pl/z-kraju/bp-markowski-zabiera-glos-w-sprawie-sadu-nad-judaszem-w-pruchniku/

No cóż, "test judasza" jest podobny do "testu łosia", wystarczyło, aby biskup Markowski niczym limuzyna klasy "S" lekko przyhamował i ominął dmuchany temat pruchnickiego Judasza, aby nie dachować. Ale cóż, wolał się zachować jak volkswagen golf z wybitymi amortyzatorami i pękniętym wahaczem i jechać na rympał...

Czekam na dalszy ciąg "testów judasza" w naszym Kościele...

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:23)

Komentarze

Nie chcę robić tu "Pudelka" ale kilka lat temu czytałem wywiad z Zbigniewem Hołdysem o jego zespole Perfect,w którym stwierdził że ma pochodzenie żydowskie jak i jego kolega wokalista Grzegorz Markowski.
Tym to właśnie pochodzeniem uzasadniał że są "prześladowani" przez władzę komunistyczne i "nie pozwalają" im na zagraniczne wojaże
Tak opisywał początek powstania tego zespołu.
A kim jest Grzegorz Markowski ?
Będę się starał to w sieci odszukać
Za wpis  nota MAX
Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1587258

Bo teraz to ja już nie wiem, czy biskup nie celebrował przypadkiem w Wielki Piątek ofiary Judasza na gałęzi.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1587262

Biskup wyraził tylko "obżydzenie". Samym czynem wobec Judasza - przekupnego zdrajcy - być może się nie "brzydzi".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1587268

- "że aż mu wióry słomiane z rzyci lecą"   albo  

"Ale cóż, wolał się zachować jak volkswagen golf z wybitymi amortyzatorami i pękniętym wahaczem i jechać na rympał."  ;)

no nieźle, nieźle - he he jeszcze trochę mi brakuje do mistrza "trybeusa" ale mam wzorzec do naśladowania.

Fakt że my Polacy mamy dobry humor nawet wydawało by się beznadziejnych czasach jak miniony okres stalinizmu a potem sado-masochistycznego komunizmu -(wymyślaliśmy kryzysy realne lub mniej aby było z czym walczyć i co pokonywac dla dobra komunizmu).

Teraz sowiecki pasożyt przeniósł sie do Wenezueli i tam wprowadzają  na siłę to swoje socjalistyczene pierd**one "szczęście" dla ludzi pracy że dzieci muszą szukać jedzenia po śmietnikach.

Trochę nie na temat głównego wątku ale przetoczę tu pewną prawdziwą  sytuację z Powstania Warszawskiego.

Opowiadał ją jeden z Powstańców w TVP: - minął już chyba ponad miesiąc walk o Warszawę i grupka (kilku) -młodych Powstańców zatrzymała się na chwilę aby złapać odech od dymu i gorąca płonącego miasta  i aby zobaczyć rany i choć trochę je opatrzeć bo niektórzy byli i kilkukrotnie ranni. Wtem z piwnic jednego z domów wyszedł jakiś przestraszony cywil który nie brał udziału w walkach i od pczątku siedział w piwnicy i nie wychodził wogóle na zewnątrz. Pierwsza zabłąkana kula go trafiła i padł trupem - a Powstańcy którzy ze śmiercią się zmagali w każdej sekundzie  walki spojrzeli po sobie i parsknęli śmiechem :)

To nie przypadek że to my zdobyliśmy Monte Casino.

Domagam się od Rządu ustawowego pozwolenia na powszechne posiadanie broni palnej bo nam Polakom się to należy jak nikomu na świecie. Od tej chwili prawdopodobnie KOD-omici czyli sowiecka agentura zaprzestanie ataków na Polskę.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Tuskość to nienormalność,antypolskość, zdradzieckość i faszyzm w najczystszej postaci. Nie mam najmniejszej ochoty, aby był on brzemieniem dla naszej Ojczyzny, - zgiń i przepadnij czarci bękarcie.

#1587271

d z i ę k i  

- Domagam się od Rządu ustawowego pozwolenia na powszechne posiadanie broni palnej -

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Największym złem dla świata jest nie siła ludzi złych, lecz słabość dobrych.

#1587279

Ten pan nagrał i rozpowszechnił „bicie Judasza”.

Rozpoczyna właśnie karierę ogólnopolską.

Jak Horwat i Diduszko

Temu gościowi bardzo bliski jest TVN i GW więc nie dziwi ,że rozpowszechnił świadomie i w konkretnym celu taką "informację"

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1587283

nie wystawiali choinki przed katedra, ktora ostatnio ulegla zniszczeniu i ma byc odbudowana " inaczej".

Nie mozna wiec sie dziwiwc, ze u nas Duchowienstwo, po filmie kler tez dostalo "do myslenia"...

Francuski brak choinki to bylo za malo..., trzeba bylo dokonczyc dziela i zniszczyc katedre.

W RP Duchowienstwo nie jest oderwane od naszej rzeczywistosci. Narod nalezycie nie dba o swoich duchownych... wiec wzieli sie za polityke. Do tego mamy jeszcze Franka... i to rowniez jest problem dla Duchowienstwa. No i te wewnetrzne struktury... tez robia swoje...

Zydo-komuna wjechala do nas na czolgach Zdradzieckiej Armii i po klotniach o wladze  w 68` roku mamy dzisiaj to zniwo...czesc wyjechala, a czesc pozostala i przechodzila kolejne metamorfozy, az przejeli infrastrukture naszego domniemanego panstwa. Dlatego zydzi moga tluc i wieszac swoje kukly, a my nie !

Ale co tam kukly? jezeli rzad jedzie do Usraela na konsultacje lub do hAmeryki po "porady" ... to co my tu o kuklach... Juz te pierwsze swiece chanuki w Palacu Prezydenta powinny przed laty narobic halasu w Polsce, a tu co? Narod w letargu..., no to zydki dokazuja coraz bardziej... nic dziwnego...

Jasio Hartman jada od czasu do czasu ( przynajmniej kilka razy w miesiacu ) w vegetarianskiej restauracji " Pod Norenami" w Krakowie na Krupniczej, trzeba mu porzadnie gebe obic i tyle !

Przestanie wowczas obszczekiwac Polakow, juz chocby z powodu dlugotrwalego leczenia...

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1587308