Pogrom w Korsuniu...dlaczego Krym tak bardzo chciał do Rosji...

Obrazek użytkownika trybeus
Świat

 

Czy ktoś wie co działo się w Korsuniu? Był to pogrom ludzi, którzy byli przeciwni Majdanowi...mieli do tego pełne prawo...jak rozprawili się z nimi członkowie partii Witalija Kliczki jest w tekście przetłumaczonym przez blogera Zygmunta Białasa, filmy z pogromu na końcu posta...wklejam dla równowagi przeciw banderowskiej propagandzie...

(...)

Przygotowane i sfinansowane przez Zachód obalenie prezydenta Janukowicza nie poprzestało na wprowadzeniu rządu Jaceniuka.

 

Już w nocy z 20 na 21 lutego 2014 roku zaczęły się pogromy na Ukrainie. Te odrażające przestępstwa - umyślnie przemilczane przez zachodnie media - były właśnie przyczyną referendum na Krymie. Ale może po kolei.

 

Zapowiadane wówczas rokowania zachodnich "aktorów" (Steinmeier, Fabieus, Sikorski) z prezydentem Janukowiczem i tak zwaną majdanową opozycją były ustalone na 21 lutego. Podczas gdy na Majdanie nastał okres przemocy i śmierci, protestowali nieco dalej Ukraińcy, którzy nie zgadzali się na obalenie prawnie wybranego rządu. To był Antymajdan.

 

Gdy jedna z grup, licząca około 500 mieszkańców Krymu, wracała autobusami do domu, została zatrzymana w drodze. Nic niepodejrzewający pasażerowie zostali wyciągnięci z autobusów i potem poniżani i maltretowani, a niektórzy zamordowani.

 

To był pogrom w Korsuniu - ostrzeżenie dla wszystkich mieszkańców Krymu i początek zamierzeń przyłączenia półwyspu do Rosji.

 

Tu, w niemieckim artykule, znajdują się trzy filmy, przedstawiające pogrom, oraz uwaga, by nazbyt wrażliwe osoby nie oglądały relacji; link poniżej.

 

W korsuńskim pogromie uczestniczyli w znaczącym stopniu członkowie partii Witalija Kliczki, partii finansowanej przez Fundację Konrada Adenauera. Można więc wyciągnąć wniosek, że te przestępstwa były znane w Brukseli, a przynajmniej w Berlinie.

 

Jest nieprawdopodobne, by Kliczko, finansowany przez CDU i wspierany przez UE, samodzielnie zarządził taką orgię bicia, grożenia i mordu. W jakim jednak stopniu UE i Niemcy wiedziały o pogromie czy wręcz uczestniczyły w planowaniu okrutnego przestępstwa, nie zostanie zapewne nigdy wyjaśnione.

 

Widać tu wyraźnie, jak Unia i Niemcy (z waszyngtońskiego nadania) rozumieją "demokrację i pokój na Ukrainie": wywołać strach, grozę i zmusić zastraszonych mieszkańców do uległości.

 

UE i Berlin grają rolę książąt pokoju, mimo że zapewne wiedziały o wszystkich okrucieństwach. Jest możliwe, że już wcześniej miały wiedzę o tym, jaką masakrę planowano. Zainscenizowana akcja z udziałem trzech ministrów spraw zagranicznych była - jak się zdaje - tylko przedstawieniem, gdyż obalenie Janukowicza było już dawno postanowione.

 

Nie ulega wątpliwości, że korsuński pogrom nie nastąpił spontanicznie ze strony "stukniętych nacjonałów", lecz był starannie zaplanowany. Osiem autobusów było obserwowanych na trasie i dane o ich każdorazowej pozycji były przekazywane telefonicznie.

 

Droga Kijów - Odessa, którą jechały autobusy z Majdanu na Krym, została w pobliżu Czerkas profesjonalnie zatarasowana kamieniami i pniami drzew. Zadania napastników były dokładnie określone. Jedni przecinali opony, inni wybijali szyby, a jeszcze inni bili pasażerów i zabijali.

 

Nawet spychacze były na miejscu, by zamordowanych zakryć ziemią. Do dzisiaj nie wyjaśniono, ile osób tam zamęczono. Czy tego uczyli na obozach szkoleniowych w Polsce?

 

Autobusy zostały przejęte przez około 1500 pałkarzy Prawego Sektora. Po tej akcji przestępcy ci zostali wciągnięci przez Kliczkę do policji. Ukraińcy z Donbasu i mieszkańcy Krymu zaczęli rozumieć, że celem zainscenizowanej rewolucji było zdobycie przez NATO kontroli nad Krymem (jako bazy wojskowej bezpośrednio przy rosyjskiej granicy).

 

Napad na pasażerów, wracających na Krym i groźby, że Prawy Sektor przybędzie na półwysep i wymorduje wszystkich rosyjskojęzycznych mieszkańców, były ostrzeżeniem, którego nie można było zlekceważyć.

 

Takie były powody podjęcia 27 lutego 2014r. decyzji przez parlament na Krymie o referendum, w którym mieszkańcy mieli się wypowiedzieć 25 maja 2014r. za lub przeciw włączeniu ich krainy do Federacji Rosyjskiej. Spośród 64 posłów 61 głosowało za przeprowadzeniem referendum.

 

 

 

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

 

http://zygumntbialas.neon24.pl/post/119656,dlaczego-krym-tak-bardzo-chcial-do-rosji

 

http://quer-denken.tv/index.php/1229-das-progrom-von-korsun-und-der-anschluss-der-krim-an-russland

 


 

 

 

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:18)

Komentarze

takie to rzetelne jak i ten piesek w własciwie skundlony kundelek sowiecki jakim jest bez wątpienia Białas od Zygmunta

ŻENADA

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1467533

i bez epitetów Józusiu z Londyńskiej budki...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6
#1467535

Czy ja Ciebie obraziłem, gdzie, kiedy  ? , a że o innym sowieckim kundlu pisze to wolno mi,dla mnie to taki bloger jak i słynny już Wasz komentator niejaki "partryzant" .Nastepny idiota na 200 komentów dziennie.

A jeśli się z nimi utożsamiasz to przykro mi, zdania o nich nie mam zamiaru zmieniać

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1467539

..będziemy się licytować kto więcej wklei komentów o kundlach ? ja też mogę wklejać o ukraińskich kundlach i co to da, hę ?

...widzę, że i tak komentowanie z mojej strony to bezsens, skoro zakopujecie moje komentarze (nieagresywne zresztą) ... to jaki jest sens komentować, gdzie zostają tylko te o "sowieckich kundlach"...jeśli dalsze bedą tak agresywne, to se komentujcie sami ze sobą tocząc z bezsilności pianę z ust...powodzenia

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8
#1467542

Na Krymie więcej ludzi, jest za Rosją, jak za Ukrainą, i przy pomocy kacapów tak łatwo to im przyszło, zdobycie Krymu, a tysiące Ukraińców zamieniło obywatelstwo na Rosyjskie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1467540

...jeśli chcieli do Rosji, to dlaczego im tego zabraniać...na siłę trzymać ? pozdr

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-7
#1467543

się kompromitować.

A w kwestii chcenia, to pewnie wszyscy chcieli by przeczytać dlaczego tak bardzo chciałeś zostać płatnym ruskim trollem?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467600

Boże, jaki ty jesteś głupi Trybeus. Znacznie, znacznie bardziej niż podejrzewałem.

I niestety Zygmunt Białas z tobą.

 

Oto proszę państwa klasyczna manipulacja putnowców.

Niby na poważne przetłumaczenie niemieckiego tekstu.

 

A co to jest???? Ezoteryczna strona o ufoludkach i spagetti potworze, założona przez ruskich dla idiotów z Niemiec.

https://www.youtube.com/user/QuerDenkenTV

 

Czy te półgłówki mają pojęcie co znaczy słowo QUER ???

To totalna kompromitacja Neonu24, Trybeusa i Białasa!!!

Korzystają z tekstów dla idiotów, ze stron o upiorach, wampirach i ruskich bohaterach.

 

BRAWO!!!!!

 

TO JEST DOPRAWDY PIĘKNE!!!

 

Czubki cytują czubków. No, no, no!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6
#1467544

Januszu swój swojego zawsze znajdzie

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1467546

Myślą, że ludzie nie potrafią samodzielnie myśleć, docierać do różnych informacji i wyciągać wnioski. Że bez chwili wahania uwierzą w ruskie brednie. Dlatego taki Ruszkiewicz (teraz okazało się, że przestępca) pozbył się tych bardziej rozgarniętych z neonowego ścierwomedium a zostawił tylko płatnych zdrajców i pożytecznych idiotów, żeby była mozliwa młócka mózgów na ruską nutę.

Na szczęście ruska propaganda jest tak infantylna i prymitywna, że odstrasza normalnych ludzi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467610

...a filmy widział ...a ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1467550

A kopiejki za swoje wypociny widzisz? - Bo wszyscy piszą, że Putler przestał wam płacić?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467601

Cały ten wklejony tekst to typowa prymityna rosyjska propaganda dla odmóżdżonych zwolenników wielkiej Rosji w wydaniu tow. płk. KGB...

Rosjanie wzorce też mają doskonałe, bo oparte na nazistowsko-sowieckich osiągnięciach w dziedzinie publikacji propagandowych łgarstw.

Aż się nie chce wierzyć w to, że jakikolwiek inteligentny człowiek może wierzyć tow. płk. KGB – czyli bolszewickiemu czekiście i jego specjalistom od łgarstw.

Jednak,  niektórzy całkowicie przestają myśleć – gdy tylko usłyszą, że tow. Putin jakieś typowe, rosyjskie propagandowe bzdury opowiada!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1467547

Bo to tekst czekisty dla czekistów z Neonu - tyle że w błazenadzie przekroczyli wszelkie normy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1467548

...to znaczy, że negujesz i z całą stanowczością powiesz, że nigdy nie było w Korsuniu tego incydentu, że ci ludzie grali spektakl ? tak ?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1467551

Warto było zanegować swoją godność?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467604

Jednak pic polega na tym, aby w ogromnym kotle propagandy, "ruskiej czy nie ruskiej", wyłuskać te informacje,które są

istotne i wiarygodne.

Dezinformacja to domena każdego państwa poważnego aspirującego do prowadzenia niezależnej polityki, jakakolwiek ona by

nie była.

Tak robi Putin tak czyni Obama i tak postępuje Nataniahu.

Bo świat ma być wielką iluzją dla mas, by inni mogli korzystać ze zniewolenia drugich, tak było i tak jest a czy tak być musi?

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1467573

ich nie wyczytasz...

//w ogromnym kotle propagandy, "ruskiej czy nie ruskiej", wyłuskać te informacje,które są istotne i wiarygodne.//

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467605

kiedy prawda przebijała się przez mury nieświadomości i braki w rozumowaniu.

Pozdrawiam 5.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1467553

A to ciekawe że to Ty jesteś tylko świadomy i rozumny - sodomasochista intelektualny ?

Bibrusie - miałem Cie za bardziej obiektywnego.

Widze że scierwomedium prostuje resztki zwojów mózgowych niemal każdemu, a do takich w dalszym ciągu Ciebie nie zaliczam

pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1467556

to nie tylko "szachy Putina".

Wielu, obróciwszy swe głowy pełne nienawiści na wschód, nie może dostrzec tego wszystkiego co dzieje się wokół.

My Polacy-musimy dostrzegać wszystkie zagrożenia te wschodnie jak i zachodnie nie zapominajac o wewnętrznych.

Jeśli wszystkie siły rzucimy w jednym kierunku np. wschodnim to "wypatroszy" nas zachód i odwrotnie.

Asymetria postrzegania problemów wschodnich bez równie uważnego i krytycznego postrzegania zachodu może skończyć się

tylko klęską.

Wpis Trybeusa doskonale uzupełnia braki równoważne.

Nikt nikogo nie zmusza do bezgranicznego ufania tego typu przekazom ale bądźmy również krytyczni wobec drugiej strony.

A Ukraińcy do świętych nie należą.

Co zrobi Rosja kiedy sami Ukraińcy obalą Poroszenkę i do władzy dojdą "banderowcy"?

Kto odpowie na to pytanie prawidłowo temu dam 6 punktów za komentarz.

Ja już wiem co się stanie a Wy?

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1467560

Po pierwsze to nie wpis Trybeusa ale wklejka od Białasa. Masz racje że część Ukraińców do świetych nie należy i nikt tego nie neguje. Ale nie wkładajmy wszystkich Ukraińców do jednego worka

Wiecej trzeba takie zachowania pietnować. Ale to nie upoważnia do manipulowania faktami, choćby nawet zdjęcie było błedne. zobacz co zrobiła CNN z Putinem 

http://niepoprawni.pl/wiadomosc/kim-jest-jihadi-john-to-putin-telewizja-...

I co też mamy wszystkich amerykanów wrzucać do jednego worka.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1467567

...ciężko się to przebija, lecz kto ma rozum, to pojmie o co chodzi na Ukrainie...pozdrawiam

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7
#1467557

Trybie widzisz teraz jaki brak tu jest niezawodnego lorenco, czy partyzanta jak nic miałbyś ponad 200 pochwal ze o plusach nie wspomne. A tak nie ma chetnych do nawiązania "dyskusji". Że o naczelnym aryjczyku nie wspomne.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1467559

punktów na "NP"?

Wystarczy jeden podpis Camerona i jesteś znowu w Ojczyźnie na bezrobociu.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1467563

Akurat mnie Cameron to może pocałować w ....... 

Od 3 lat mam obywatelstwo

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1467569

...no to się nie wypowiadaj na temat Polski, bo nie masz prawa...swoją polskość powiesiłeś na kołku...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9
#1467574

Mam podwójne i co, to coś tragicznego. Czy ty wiesz czego sie czepiasz.

Żałosny jesteś

wiesz ilu Polakow ma podwójne, wiec zamilcz

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1467579

że pozwalasz sobie na impertynencje od płatnego kolaboranta. Każdy ma prawo mieć tyle obywatelstw ile mu się podoba, bo Polakiem to się jest przede wszystkim w sercu. A Ty z tego co piszesz masz przecież i polskie obywatelstwo, więc i od strony prawnej jesteś Polakiem posiadającym wszelkie prawa. W tym wyborcze. 

Taki trybeus nie ma żadnego prawa, żeby to negować. Przede wszystkim nie taki ktoś, kto poszedł na współpracę z wrogiem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467611

To taki jesteś Polak?

Może lepiej byłoby wypowiadać się w temacie brytyjskiego imperializmu?

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1467576

A co ty widzisz w tym tragicznego - co?

Czy wy już zdziczeliście do reszty

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1467580

pro-ruskich trolli? 

Za długo był spokój na Niepoprawnych?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467613

Polacy pomagają Ukraińcom jak mogą, a w nagrodę za to, Ukraina zamkneła swe rynki na towary z Polski.

Tylko pogratulować takiego biznesu

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1467562

Tylko polityka mądrej równowagi w połączeniu z odpowiednim wychowaniem i edukacją zdoła uczynić Polskę Polską.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1467565

i Ukrainie potrzebna, ale broń abyśmy mogli pokonać faszystowskiego najeźdźcę ze wschodu. Pora aby Słowianie zjednoczyli się i wystąpili wspólnie przeciwko mongolskiej dziczy.

W elitach politycznych USA rośnie przekonanie, że jedynym sposobem, by zatrzymać ofensywę zbrojną Rosji na Ukrainie, jest dostarczenie armii ukraińskiej nowoczesnej broni. Taką opinię wyraził ostatnio na łamach “USA Today” były głównodowodzący wojsk NATO w Europie generał Wesley Clark. Jego zdaniem doświadczenie ostatniego ćwierćwiecza pokazuje, że Ameryka nie powinna zwlekać z pomocą, gdyż ociąganie się z interwencją zawsze pociąga za sobą olbrzymie straty:

W Rwandzie nie zrobiliśmy tego i zginęło 800 tysięcy ludzi. W Bośni i Hercegowienie postępowaliśmy zbyt opieszale i zginęło ponad 100 tysięcy osób, a 2 miliony zostało uchodźcami, zanim zaczęliśmy działać. Nastał czas, by przypomnieć sobie te lekcje i zacząć działać na Ukrainie.

Według Clarka, liczenie na to, że konflikt rozwiążą sami Europejczycy drogą dyplomatyczną – to iluzja. 

- źróło: http://wpolityce.pl/swiat/235568-czy-usa-wysla-bron-ukrainie-ile-osob-st...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467626

..daremne żale, próżny trud....Możesz niewiadomo co pisać,może się niewiadomo co dziać na świecie i w Polsce. I tak najważniejszy dla tego portalu będzie zawsze  Ruszkiewicz i neon i bluzgi , chamstwo i wyzwiska .Cała energia wiceadminów idzie na to aby dokopać swoim byłym kompanom.Nie ma dnia aby ten pan nie zajmował conajmniej kilku komentarzy..i to bez względu na temat wpisu.Poprostu dzień bez Ruszkiewicza jest dla niektórych dniem straconym.Zastanawiam się czy warto było ratować lasy...skoro tam też Ruszkiewicz będzie zbierał grzyby. Pozdrawiam .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10

Verita

#1467572

...no właśnie jaksię pogodzić w lesie :))))...pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8
#1467578

jak mawiał słowami bohatera wielki pisarz- "...nic to Baśka..."

My pracujemy dalej.

Dla gorących głów:

http://mysl-polska.pl/node/379

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1467583

Tylko kto normalny będzie chciał to czytać i dyskutować?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467615

Dołaczam

Bibrusa do grupy idiotów i propuinowskich aparatczyków.

 

Jeżeli ktoś, co udowodniłem, popiera niemiecka stronę dla pedałow, lesb, bi i trans, założoną przez agentów Kremla i odważa się ją cytować na polskich blogach, to jest opłacanym agentem - 5 rubli/godzinę, albo absolutnym kretynem.

 

Bożesz, co za nędza umysłowa. Za takie marne grosze.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1467570

Ja to zrobiłem po przeczytaniu jego pierwszych komentarzy

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467616

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1467575

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1467592

przekracza już wszelkie poziomy przyzwoitości

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467618

Zebrane opinie komentatorów z "Łonetu" na temat Ukrainy i trwającej tam wojny:

http://mysl-polska.pl/node/382

A wiemy dobrze, że "Onet" należy do kapitału niemieckiego a nie rosyjskiego.

Czyżby moi rodacy zmieniali masowo obywatelstwa?

Oczywiście, że nie jednak są jeszcze tacy co wszędzie widzą "ruskich".

Czas zakończyć tę paranoję i oceniać rzeczywistość w szerokiej perspektywie wiarygodności.

"Wrogich Polsce sił należy szukać wyłącznie na wschodzie"-toż to obłęd.

Geopolityka nakazuje mieć oczy szeroko wokół głowy...otwarte zarówno na wschód jak i zachód.

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1467594

Proponuje 'przenieść' Polske gdzieś pomiędzy Francje a Hiszpanie i wrogów mieć nie będziemy. A tak wszedzie same wrogi i nieprzyjazni sąsiedz i- horror od tysiący lat

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1467595

przeniosłeś do GB.

Biorąc ichni passport.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1467597

Zazdrościsz spokoju

ps.

A tak na marginesie lepiej miec polsko-brytyjskie obywatelstwo niz byc rezydentem sowieckim a to niestety wiekszośc z desantowców ma w papierach

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1467599

ruskim trollom?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467619

Bibrusie ponad 80% polskich emigrantów czy to w USA czy w Kanadzie oraz w innych zachodnich krajach przebywających tam ponad 10-12 lat ma podwójne obywatelstwo, w tym i tu na naszym portalu jest takich wielu. To tez nie polacy ?. Wstydził bys sie Bibrusie. Przykre że i Ty w takie szambo wpadłeś.

pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1467606

...stoisz w rozkroku pomiędzy obywatelstwem polskim i angielskim...czasem jest tak, że z tego niezdecydowania potrafi szef na rzyci w gaciach pęknąć...nie da się szpagatów robić w nieskończoność:))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9
#1467608

Po czym to poznałeś? A właściwie po czym poznał to Białas - zdemaskowany nie tylko przeze mnie, ale i na wielu portalach jako płatny troll putlera? On jest tak wiarygodny, jak wytyczne z Moskwy według których pisze bzdury. Jakim trzeba być bezmózgiem, żeby wierzyć w takie opowiastki?

A tu jak jest teraz fajnie na Krymie:

http://kresy24.pl/64495/krymnasz-sewastopol-to-juz-jeden-wielki-smietnik...

Inne informacje jak lepiej żyje się teraz ludziom na Krymie można sobie łatwo wygooglać. O tym jak przebiegały pseudowybory pod lufami karabinów, oraz jak prawowici mieszkańcy Krymu uciekli albo zostali wysiedleni, a na ich miejsce przywieziono sovieckich emerytowanych aparatczyków można łatwo znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać odpowiednie zapytanie w wyszukiwarkę; nie trzeba polegać na ruskich prawdach, które z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. 

A jak opowiada o nich taki skompromitowany Białas czy Trybeus, to najlepszą metodą jest kasowanie bez czytania.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467596

trybek wzorem gruchognidy banuje na swoim blogu w scierwomedium, tu niestety tak nie może , stad tez ta jego niemoc na nasze argumenty.

ale zostawmy go - nie warto wiecej do tego wracać.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1467603

...takie "argumenty" jak mindzia wyżej z  upadającego, probanderowskiego portaliku kresy24.pl, to o dupe rozbić...:))

..piszcie, piszcie...może wymyślicie lepszy skecz niż ten z pedalskimi stronami, które wymyślił jazgdyni :))))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1467607

a może cos napiszesz o sowieckim portalu Neonie - jak tam wam płacą w rublach ?

toć to śmieci nie waluta, na papier toaletowy dla was to w sam raz, tylko byś hemoroidów nie dostał

 a na sciepke dla Opary dałeś - bo wzywa was do tego- co za kreatury

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1467609

Mindzie, nastepnym genialnym wpisem duetu trybeus-białas bedzie o zamordowaniu przez neobanderowców Borysa Niemcowa.

przecież był w chwili smierci z ukrainska modelką - to powazny argument w śledztwie tego duetu.

Zobaczysz , poczekaj dzień, dwa. nawet zdjęcia opublikują

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1467612

Jacek Dębski + Halina Galińska

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1467623

co do tego, że to Putin stoi za morderstwem Niemcowa. Nie on pierwszy został na rozkaz Putina zamordowany i nie ostatni. 

Mamy teraz okazję zidentyfikować płatnych trolli putlera, bo to oni starają się odwrócić uwagę od odpowiedzialności putina. Nikt rozsądny nie będzie putlera bronił.

Wcześniej takim prostym sprawdzianem było odwracanie uwagi od zestrzelenia przez rosjan Malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Łatwo sprawdzić, kto przodował w tej akcji dezinformacyjnej. Powtarzali nawet tak niewiarygodne tezy jak ta, że to ukraiński myśliwiec jakoby wystrzelił rakietę...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467628

Świeżynka Białasa taka jakaś przeterminowana. Doliczył się już tych zasypanych spychaczami?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1467643

...według dedukcji kolegi @jazgdyni pytanie powinno brzmieć "czy spychacze były pomalowane na kolor tęczowy" :))

pozdrawiam :))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1467656

Ty katol i moher z kościoła toruńskiego... byłeś juz dziś w kościele ?
To przestań z samego rana prowokować i judzić. Wez Ty sobie te sowieckie "ofiary" ze soba i przejdz na "własciwą' strone internetu, tam masz wolnych słuchaczy bez liku.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1467659

...pytanie zasadnicze...kto oglądał filmy ? 

...kto oglądał, niech naciśnie zielony trójkącik z prawej strony...:))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1467658

Pan ( oraz pośrednio ten punkt widzenia, do którego stara sie pan przekonać czytelnika ) traci w moich oczach z chwila, kiedy w sposób całkiem perfidny wykorzystuje pan fakt, ze inny z userow posiada podwójne obywatelstwo. Dodatkowo, odmawia mu pan jednego z najbardziej podstawowych praw, do stanowienia o sobie, o losach kraju i rodziny, której cześć być moze tam została. Zakładam, ze nie zna pan powodów, dla których ta osoba wyjechała za granice i postanowiła przyjąć obywatelstwo innego kraju. Zakładam, ze nie zna pan statusu finansowego tej osoby, jak i jej rodziny. Nie ma pan zatem żadnego prawa, aby na forum publicznym oceniać postępowania ludzi, jesli nie zna pan nawet tła jakie stały za tymi decyzjami. Nie ma pan takze prawa, odmawiać takiej osobie któregokolwiek z praw obywatelskich. Nikt nie jest rodakiem gorszej kategorii, bo Polaka poznasz nie po tym, czy mieszka w Polsce - mam nadzieje, ze pan to rozumie.

 

Jest to kolejny przykład na to, w jak prosty i dość obrzydliwy sposób wykorzystać informacje natury osobistej, przeciwko innej osobie, na forum publicznym. Pan z Londynu, poinformował o swoim statucie prawnym, w odpowiedz na atak/zaczepkę - co druga strona skwapliwie wykorzystała. W tej sytuacji, odczuwanie nieufności w stosunku do pańskiej osoby, jak i do racji do których chce pan przekonać czytelników, uważam za naturalne. To wszystko.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1467670

Witam i proszę o więcej takiego zdrowego rozsądku, bo niektórzy wyraźnie się pogubili.

 

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1467671

Dziekuje za komentarz

Jednoczesnie proszę by nie zwracac uwagi na tego "prawdziwego Polaka" bo to woda na młyn dla niego, by obrażać kolejne osoby mające inne zdanie niz on.

A ma też innych mentorów jak niejaki Bibrus , również  z grona jedynych tych  "prawdziwych patriotów".

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1467677

...uprzejmie informuję, że jest to komentarz na komentarz pana z Londynu, który wybitnie stara się uwypuklić, że jest w dużo lepszej sytuacji niż ten, który ma tylko jedno (polskie) obywatelstwo...

http://niepoprawni.pl/comment/1467569#comment-1467569

 

...wobec takiego dictum nie mogę byc obojętny, ponieważ szanowny pan potrafi sobie wyobrazić, że w razie, gdyby wybuchł w Polsce konflikt zbrojny, to taki pan "podwójnieobywatelski" nie ruszy zada z ciepłej sofy angielskiej i nie przyjedzie, aby bronić kraju...czyż nie ?

proszę mi tu nie chromolić że stracił pan do mnie zaufanie, bo wytknąłem zaprzaństwo pana z czerwonej budki (który nota bene cały czas jątrzy z angielskiej prowincji stosując retorykę Gazety Polskiej w kierunku wyzbycia się broni na rzecz Ukrainy) ...

dziekuję za uwagę

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5
#1467682

Ty manipulatorze pierwszego  neonowego sortu - gdzie ty masz to "uwypuklenie" , ty dobrze sie czujesz.

Ty piłeś juz coś z samego rana ??? Cytrynówka ?

A ty sowiecki ....... po czyjej byłbyś stronie w razie konfliktu, masz juz gozdziki czerwone by witac sowietów braci.

SPADAJ RAZ NA ZAWSZE

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1467684

uwazam za nielogiczne, śmieszne... Niestety, w moich oczach pogrążają one pana jeszcze bardziej. Przedstawia pan hipotetyczna sytuacje, w której Polska staje sie strona konfliktu zbrojnego, jednocześnie zarzucając tchórzostwo drugiej osobie, ktora pańskim zdaniem z racji swego statusu prawnego lub sytuacji materialnej, nie przyjedzie, by bronić kraju. Wydaje mi sie, ze ta osoba z pewnoscia ma lepsze - niż ktokolwiek inny - wyobrażenie, co zrobiłaby w takiej sytuacji. Nasze domysły schodzą w takiej sytuacji na dalszy plan i tracą znaczenie. Rozumie pan? To bez znaczenia co pan sadzi, lub co sie panu wydaje, ze druga osoba w sytuacji konfliktu zbrojnego zrobi. Nie ma pan prawa z tego powodu, kogoś maltretować psychicznie, osadzać, szantażować, sprawiać, zeby czuł sie gorszy. Pamietajmy, ze opowiadanie o odwadze i deklarowanie patriotyzmu, przychodzą nam łatwo. Na najcięższe poświecenia gotowi sa nieliczni - dlatego nazywamy ich bohaterami. 

Jeszcze jedno. Moja uwaga, napisana została w formie bezosobowej - a tytułuje mnie pan per. "Pan Hydra". Osoba złośliwa, z pewnoscia moglaby wyciągnąć z tego faktu jakies nieprzyjemne wnioski, np. dotyczące watpliwości, stopnia umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, lub ogólnej, nazwijmy to "lotności umysłu". Na szczęście, nie mam opinii osoby złośliwej. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1467705

...jestem daleki od tłumaczenia się z czegokolwiek...poza tym jak w tytule...ględzisz pan jak stara baba...z tym apelem zwróć się pan do Józia, bo zdaje się, że jemu i jeszcze paru tutaj "deklarowanie patriotyzmu" zza klawiatury przychodzi łatwo

...zupełnie też nie interesuję mnie "pogrążanie się w pana oczach"...:)) wkleiłem tekst, wnioski niech każdy wyciągnie sam...czy wyraziłem się dosyć "lotnie" ?? :))

ps. nicka panu nie wybierałem panie Hydra...

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1467713

jakiej formy użyć, prosze bardzo - poprawna to Hydra/Hydro. Teraz juz pan wie - prosze stosować. 

Ja ze swojej strony, ograniczę używania bardziej egzotycznych zwrotów i pojęć w kontaktach z panem, ponieważ odnoszę wrażenie, ze - z przykrością mi o tym pisać - w większości nie rozumie pan ich znaczeń. Musze przyznać, ze to jedne z tych milszych wniosków, jakie można wyciągnąć z rozmowy z panem. Nie mam pewności, czy pan jakies ze swojej strony wyciągnął, ale jak mówią, nadziej umiera ostatnia.

Hydra

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1467738

choć, tak jak strzały na Majdanie posiadają wszelkie przymioty - jak choćby brak oskarzęnia i skazania winnych przez "nowe władze Ukrainy" - ataku fałszywej flagi, podobnie mogło być tu. Jednak  raczej filmy są dość jednoznaczne, a nie badałem choćby czy "prawy sektor" przedstawia inną wersję.

Odnoszę - może mylne wrażenie - że na początku "przemian" było w PL może nie więcej rozsądku, ale może ostrożności wynikającej z niepewności. Operację Samum - choć może tak się nie nazywała - zdaje się korzystnie sprzedano, tj. uzyskano z tego materialne korzyści w postaci umorzenia jakiegoś długu (choć zdaje się Irakijczycy czy ich sprzymierzeńcy, potem iluś polskich uczestników  zgładzili, a wiedza o antyarabskości postPRL - coraz bardziej w miarę upływu czasu: bezkrytycznej, - została ugruntowana). W czasie pierwszej wojny w Zatoce P., wysłano tylko kontyngent medyczny z okrętami przerobionymi na szpitalne. Czyli mimo, że postawiono na jedną kartę, ale wtedy tak zrobili praktycznie wszyscy, to jednak zostawiono możliwośc wrażenia, że nie wszystko jest "na jedną kartę.

Dziś odnoszę wrażenie "Samum" byłby zrobiony za friko, a ORP Wodnik przerobiono by na "lotniskowiec",  (i gdyby były pieniądze do wydania).

Podobnie jest chyba z konfliktem ukrowym, mimo wiedzy jak "mocno" "poparły" Francja i Niemcy sojusznika, czyli "nową Ukrainę" w Mińsku. To znaczy podejście: wszystko na jedną kartę i za friko, choć sam  "Zachód" pozostawia sobie możliwośc  manewru. 

Kojarzy mi się komentarz Michalkiwicza o pani premier i Orbanie:

"Jak bowiem wiadomo, premierzyca personifikuje polską rację stanu, a ta z kolei polega na tym, by nie tylko zawsze słuchać starszych i mądrzejszych, ale i sztorcować tych, którzy nie dość skwapliwie ich słuchają."

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1467816

propagandą glównego nurtu i prawicy", nakazującą reagowac jak pieski Pawlowa, tj. dziś nalezy warczeć na rodaków Pawlowa:)))- i cytować "osiągnìęcia rewolucji", moim zdaniem w duzym stopniu " etniczno-oligarchicznej" w wyniku nowego rozdania światowego (choc wcześniej też byli oligarchowie, więc raczej wymiana oligarchów) , a dopiero w drugiej kolejnosci ukrainsko-nacjonalistyczno-banderowskiej.

"Ukraina drastycznie podnosi ceny energii dla odbiorców prywatnych i tnie świadczenia socjalne. Wszystko po to, by zapobiec niewypłacalności i uzyskać zagraniczne kredyty. Większości mieszkańców grozi nędza"

No, ale to moznaby tlumaczyc wojna itd. To nawet byloby do przyjęcia, jako nieunikniony skutek zdrowienia, ktore najpierw "musi bolec", gdyby Ukraina uciekala grabarzowi/niszczycielowi spod lopaty i "okręt zmierzal w dobrym kierunku", jak zdaje myślelismy w 1989, w1990 r. Ale świat, optyka się zmienia. Dziś chyba malo kto tak mysli. Dzis chyba mozna wyrazic opinię ze Ukraina (będac w tym miejscu igeograficznym i nie majac szans, jak i inne kraje, na zostanie Szwajcarią) zmierza do większej pauperyzacji niz "przy Ruskich"

 

Czyli wydaje się, ze Ukr-a tą dzisiejszą drogą się nie wzbogaci, a raczej nawet w wiekszosci zakresaow zubożeje i to mocno, oraz mocno sie zadluzy.Wydaje się, ze za 10 lat dzisiejszy dystans Ukr do Bialorusi (to jest Ukr. biedniejsza i z tylu za Bial), oba panstwa zaczynaly z podobnego poziomu, raczej się powiększy, niz zmniejszy Jakhy tworzono swiat wg recepty :  w dzisiejszym swiecie chronicznie rosnącego zadouzenia, w starej unii, szczegolnie jej północnej części, ma być utrzymany jakiś poziom zycia, a nie utrzyma się go, tworząc to samo w nowej unii. Nową unię trzeba wycyckac,  nie czeka jej świetlana przyszłość.

 

Musi -wg owej recepty- ta nowa unia w dużym stopniu byc: biedna, spolegliwa by dostarczała 1. srodki finansowe, sądząc ze je pobiera, 2. tanìą, ale niezajatycką siłę roboczą, ale nie superbiedna, by mogła utrzymać jakies szkolnictwo, glównie zawodoowe oraz być jakimś tam rynkiem zbytu. Podobne zalozenia co do nowej unii są chyba dla Ukr, choć tu, dalej od Zachodu, stopien wyzysku moze byc wiekszy

 

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1467862