Smrodek

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Przed wojną "chodził" dobry kawał żydowski, jak to Barucha nauczyciel wywalił z klasy bo "puścił smrodliwe wiatry", a kiedy pytano go za co wyleciał, odpowiedź była następująca. "Pierdnąłem smrodliwie, więc nauczyciel mnie wyrzucił i oni teraz siedzą w klasie w tym smrodzie, a ja wącham sobie kwiatki na grządce przed szkołą". Szydera jest jasna, nauczyciel jest głupi, bo ukarał w rzeczywistości klasę a nie winowajcę.

Odnoszę wrażenie, że dziś, dzień po tzw. rekonstrukcji rządu, część polityków zachowuje się tak, jakby to ów nauczyciel sam narobił smrodu w pomieszczeniu i je opuścił, a w zasmrodzonym pokoju pozostali jego podopieczni, którzy tłumaczą nauczyciela "że to nie on".

Tu cztery przykłady uzasadnień, dlaczego podopieczni nauczyciela dobrze się czują w zasmrodzonym pomieszczeniu.

Ot, na przykład prezydencki minister Mucha, oświadczył:

"Kompetencja dotycząca doboru bezpośrednio współpracowników, członków Rady Ministrów, to jest de facto kompetencja premiera. Nie byłoby także zmian w rządzie, gdyby te zmiany nie były uzgodnione z PiS, z prezesem partii  i jej kierownictwem". .Odnosząc się do relacji z Macierewiczem, minister przyznał, że „oczywiście były pewne zastrzeżenia, czy wątpliwości; publicznie formułował je pan prezydent, czy BBN”, jednak: "Nie byłoby tych zmian, gdyby nie wola polityczna PiS, zaplecza politycznego rządu". Wniosek jest jasny i oczywisty. Macierewicza z rządu wywalił PiS, a prezydent i BBN nie mają z tym nic wspólnego. 

Min. Sasin, nowy szef Komitetu Stałego RM udzielając wywiadu, powiedział: 

"Nie ma co uciekać od stwierdzenia, że istniały duże róznice poglądów między panem prezydentem Dudą a panem ministrem Macierewiczem. Konstytucja określa wspólną rolę dla obu polityków i myślę, że oczekiwanie prezydenta odgrywało swoją rolę. Panu premierowi zależy na zgodnej współpracy wszystkich, którzy tworzą obóz dobrej zmiany".

Pytanie: A jak czyta Pan takie analizy czy oceny, że to właśnie pan prezydent wymusił tę zmianę?

"Pan prezydent nie ma możliwości, by wymuszać cokolwiek. Mógł formułować pewne oczekiwania - choć nie chcę przez to powiedzieć, że formułował w tej sprawie. Moje odczucie jest takie, że z jednej strony pan premier chciał zbudować zespół, z którym najlepiej mu się będzie pracowało, a i zdanie pana prezydenta miało znaczenie. Trudno wyobrazić sobie, że program PiS może być skutecznie realizowany bez wsparcia przezydenta. Myślę, że jeszcze kilka-kilkanaście dni temu, gdy mieliśmy okazję rozmawiać, pan premier zakładał kontynuację współpracy z panem ministrem Macierewiczem. To była trudna decyzja, ale została podjęta - także dlatego, by program PiS mógł być skutecznie realizowany. Ale to nie oznacza negatywnej oceny pana ministra Macierewicza". Czyli nie ma neatywnej oceny pracy Macierewicza w MON, ale trzeba było Go wyrzucić, aby program PiS mógł być skutecznie realizowany. Czyli jednak Antek utrudniał skuteczną realizację programu PiSu...... Co za brednie!

Min Suski, szef gabinetu politycznego premiera: "To nie jest tak, jak złośliwa prasa mówi, że prezydent wymusił, ale prezydent miał swoje uwagi, co do funkcjonowania niektórych resortów i współpracy z niektórymi ministrami. Pamiętajmy, że w polskim systemie prawnym prezydent ma duże uprawnienia, jeśli chodzi m.in. chociażby o armię, czy sprawy międzynarodowe i z tych uprawnień korzysta. To jest rzecz naturalna". Nie, nie, prezydent niczego nie wymusił, ma wprawdzie duże uprawnienia w sprawach obronności...... Kitowanie sprawy.

Min. Łapiński w TVN24: "Wszystkie zmiany odbyły się zgodnie z konstytucją, na wniosek premiera. Żadnej wojny [z Macierewiczem] nie było. W wielu aspektach była współpraca. Zdarzały się różnice zdań, to naturalne, ale w kluczowych sprawach była współpraca. Takie zmiany nie mogły się odbyć bez zgody lidera PiS. (…) Trudno sobie wyobrazić, żeby premier abstrahował od zdania zaplecza politycznego. (...) Nie było żadnych szantażów, emocje nie są dobrym doradcą w polityce [to o Sakiewiczu i GaPol]. Myślę, że już takich wpisów i komentarzy nie będzie. Jest potrzeba dobrej współpracy biało-czerwonej drużyny. Dzisiaj jest czas na studzenie emocji, nie ma czasu na to, by znów dać się podzielić. Łapiński jest najbardziej szczery. Powiedział wprost do elektoratu partii rządzącej "Mordy w kubeł, uspokoić się, nie ma czasu na głupie gadanie. Macerewicza wywalił Kaczyński, z prezydentem były szef MON współpracował w kluczowych sprawach". Zwykły kłamca i krętacz. Prawdziwy Czerepach. 

Siedźcie panowie dalej w tym politycznym smrodku.

Wypowiedź premiera Olszewskiego wyróżnia się pozytywnie, bo jest po prostu trafna i uczciwa: "Antoni Macierewicz od lat prezentuje dość jednoznaczną postawę ideową. I trzeba przyznać, że ustępujący szef MON na przestrzeni lat podejmował się zadań bardzo trudnych, których nikt inny nie miał odwagi się podjąć. Jest grupa ludzi, część elektoratu, której się to podoba. Jakie będą konsekwencje polityczne, dowiemy się za jakiś czas. Ale na pewno będą. [o Błaszczaku w MON, bo Jarosław Kaczyński podobno od dawna planował taki manewr] . "minister Błaszczak nie ma doświadczenia w dziedzinie obronności. Opóźnianie reformy systemu dowodzenia było spowodowane konfliktem między MONi BBN. I można powiedzieć, że dymisja Macierewicza to zwycięstwo BBN, jednak może być to kosztem zmian w armii. (…) Minister Błaszczak zderzy się z propozycjami lansowanymi przez BBN, które - moim zdaniem bez wiedzy prezydenta Andrzeja Dudy - stało się oparciem dla grupy generalskiej niechętnej reformie armii. Bez wątpienia ta grupa będzie chciała wykorzystać zmianę na czele MON". Podkreślił dalej, że ważna jest tutaj odporność ministra Błaszczaka, jednak sam nie sądzi, żeby minister miał wyrobione zdanie na temat reformy armii i konfliktu pomiędzy BBN a Antonim Macierewiczem. "We wszystkich sprawach będzie się musiał odwoływać do decyzji szefa partii. Formalnie to, co się stało, to wielki sukces prezydenta, ale nie wiemy, jak to się dalej potoczy". No właśnie!

Wydaje się, że SUWEREN będzie zmuszony dokonać w 2020 roku DE-rekonstrukcji na pewnych wysokich stanowiskach w RP. Będzie zapewne wielkie rozczarowanie, ale smrodek pozostanie długo później

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:19)

Komentarze

Kolejny minister z KPrez, jej szef, Szczerski, przekonuje, że "Prezydent niczego nie wymuszał"."Nie ma możliwości dokonania w Polsce zmian na stanowiskach ministerialnych wbrew woli liderów większości parlamentarnej, to jest ustrojowo niemożliwe. Nie ma możliwości, by prezydent, czy ktokolwiek inny, był w stanie wymusić, czy zaszantażować większość parlamentarną, by dokonywała zmian wbrew swojej woli". "Prosiłbym i apelował do publicystów, żeby powstrzymywali się od tez, które są zbyt daleko idące i emocjonalne, dlatego że dziś potrzeba w Polsce przede wszystkim zjednoczonego środowiska politycznego, które będzie kontynuowało prace podjęte dwa lata temu po zwycięstwie wyborczym najpierw prezydenta a potem obozu Zjednoczonej Prawicy".

Wydaje się, że otoczenie PAD jest zaskoczone reakcją elektoratu prawicy na wywalenie z rządu Macierewicza. Trzeba było, Panowie, myśleć o tym wcześniej. Teraz oczekuję od szefa BBN, ministra Solocha, że wystąpi w TV i oświadczy, że do ostatniej chwili opowiadał się za pozostaniem Antka w MON, że jest rozczarowany tą dymisją i w związku z tym sam podaje się do dymisji, razem z gen. Kraszewskim.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Traczew

#1555721

PAD nie może byc zaskoczony, doskonale wie jak beton zw. jest z Macierewiczem a już wcześniej miał tego przedsmak. jakby mu zależało na dobrej współpracy, to dogadalby się, zawiesił wojenkę a nawet lobbował o pozostawienie Macierewicza we własnym interesie. z negatywną reakcją musiał sie liczyć, to oczywiste. może zapomnieć o polityce po kadencji, chyba że Kaczyński zrobi z niego syna marnotrawnego, teraz juz prawdziwy długopis na drugorzędnym stanowisku. ale byli prezydentowie tak nie kończą

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1555755

Problemem jest demonstracyjna obecność na uroczystościach wojskowego któremu kontrwywiad odmówił dostępu do informacji niejawnych. Uroczystości to tylko demonstracja, ale wstęp na teren BBN ?!

Prezydent może ułaskawić kogo chce, ale nie może wkraczać w kompetencje ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informacji, za kontrolę bezpieczeństwa kontaktów, za zapobieganie przeciekom.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

#1555722

Ty pisałeś post scriptum, a ja komentarz o tej samej porze, myśleliśmy o tym samym !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1555734

Murem za Antonim - to hasło dotarło wreszcie do zamkniętych pod szklanym kloszem urzędasów prezydenta, dali się ograć WSI jak dzieci...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1555727

do tytułu wpisu Szanownego Autora.

Rzekłbym nawet więcej - odór tu za oceanem czuję wstrętny. Jakoś mi tak macą zalatuje albo innym czosnkiem......Może to po tym belwederskim hanukowym jaraniu świeczek przez tego.....Mam "kaca". Nie znam jeszcze reakcji żadnych polonijnych mediów. Wczoraj zaszedłem jeno do pobliskiego, polskiego sklepiku, no ale cała prasa była jeszcze ubiegłoniedzielna. A TV Polonia ani żadnej innej nie zaposiadam w moim wigwamie. A TEN Medal, Który otrzymałem w czasie ostatniej wizyty Pana Antoniego w USA, będzie teraz moim Skarbem. Jak kawałek najcenniejszego kruszcu. Jak samorodek ZŁOTA. Damy radę Panie Ministrze. Musimy ZROBIĆ JAK TRZEBA !           TO początek Drogi do Belwederu. Nie widzę nikogo bardziej Godnego niż Pan, na tej POLSKIEJ ! politycznej arenie. młodzik musi odejść, bo to jest POruta co smarkacz wyrabia. A tak się dobrze zapowiadało......Wspaniała Pani Beata Szydło, Niezłomny, Wybitny, NEVER SURRENDER - Antoni Macierewicz.... a teraz taki hanukowy smród. dudkowe bombki PAD POLSKĄ "choinkę"...........

Pozdrowienia po korekcie

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1555729

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

gnt Mlnk jg kjktwsk tczn ncsk z pzycj b jk mwl PD jst PDln wszytkch Plkw tk z z tg wynk z ms slchc tych c n ng pll glswl z Brnkm.Kczynsk kzl s ntyl ndcznkm c zdrjc p rz kljny  p 2007 rk,wystwjc wybrcw PS d wtr.w PS nc bz Kczynskg s n dbyw Bt Szydl jk ktlczk plsk ptryjtk czlwk prwy jk prmr n mgl s zgdzc n rzdn chlty PSwskj n wywln Mcrwcz dltg zstl pdmnn n bnkstr Mlwckg nstpng slgs nmckg bnkstrstw wystrgng jk Dd z bnn wyksztlcn jk zwykl hstrycznym ndcznk ,ktry ms trz swtwym bnkstrm pdc Plsk n tcy by j zlpl b przzcz z drm jks krsnt wykldw knmcznych n dstj tk dbrz pltnj pzycj w bnk nmckm gdz dstl n ldn czy 30mlnw.

Kczynsk t plt myl rc t nby n n wywll n pysk Mcrwcz Szyszk njwznjszych njlpszych d czsw wjny mnstrw ,ktrzy w ptryjtyczny spsb wlczyl Plsk stwl j z kln n ng,chlt znw gr , Plcy znw trzyml splnc w twrz d tych n kg glswl-l rzy mzn ?

Km jst t PSwsk chlr ktr dl stlkw krjry nwt n zprtstwl n wzl s z Szydl Mcrwczm czy Szyszk, dl mn s t ldz zprzdn bz krgslp wrgw NR1 w Plsc n lczc pzycj ,l nz wbty w plcy lczy s pdwjn.Kdy Mrwck czy Dd n gwn mwl pp t Mcrwcz wlczyl n smrc zyc z kmn.

Czs n zmn, PS szkl swch wybrcw,t n jst tn PS n ktry glswlsmy ms pwstc nw prt np. PLSK  NRDW/CHRZSCJNSK PRT z sbm prwym tkm jkptryjt  Mcrwcz n czl,b  nczj Plsk ngdy n zdbdz npdlglsc.

Blszczk jk by ml drbn hnr t by n byl tkm plszczkm by n wzl p Mcrwcz MN l t jst czlwk n ndjcy s nwt kry szczc prwdzc ,czlwk bz krgslp.

N mjsc Wszczykwskg ktry dwn pwnn wylcc wstwn nstpng bzkrgwc wystrgng przz str kjkty ksprt d nczg.Mrwck WSk  jk wdc dbr sb swch WSkw ktrzy n mtylk z n mg ntlktln g przwyzszc ,l nd ktrym m bt z ch przszlsc ktr jst w tczkch strych kjkt.

Jck Czptwcz t lwls dpr w 24 rk zyc dl m s dstc n ggrf n W krnk nczyclsk gdz szdl sm dpd bz gzmnw.P jkms czs jdnk zmnl swj zmlwn zchcl m s zstc lt plsk zpsl s n SGPS gdz knczyl std w 1986 rkmjc sknczn 30lt,jg dzlnsc pzycyjn zwzn byl z Wls sldrnsc ktr s zprzdl w dzj mrz czrwnym.Pdczs swjj wlk pzycyjn czst byl rsztwny n mjc czs n prc trzymywl swj 4 dzc ,hstr pdbn trch d Frsymk zyl z pmcy pndzy sldrnscwych,zn jg brt Pwl zmszklg pd Mntrlm pwdl z z pndz sldrnsc w czs stn wjnng wc ml pszprt tn dzlcz przyjchl d Kndy ,by pchwc swj mtk.Jck Czptwcz n trzymj wkszych kntktw z swm brtm w Kndz, gdyz tn lkhlk,szst dn splczn znny mjscwj Plcj z wntr rdznnych ,kdy t z skr gnl  z swj zn wyzywjc j d krf ,ktr ssdz msl rtwc,rz z synlkm, ktry m krtk przrwy w dsdywn wyrkw z krdzz n przyspzyl by nwm mnstrw PSwskm dmy.

Tk z Jck Czptwcz t nstpny wystrgny z bnn p Ddz Mrwckm czlwk slzb ktry z krjr zyc n kszt pndzy sldrnscwych bdz bz zdnych kwlfkcj n jdnym z njwznjszych stlkw w Plsc.

Tk nm Kczynsk z PSwsk chlt srwj lty mnstrw.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1555730

Byłam oboiście świadkiem , jak odwoływali ludzi zasłużonych dla danej sprawy , dużo by opisywać. Dla mnie  Duda i Morawiecki  jest wart jeden drugiego .A te wzniosłe mowy na które mam odruch wymiotny ,  działają na moją psychikę negatywnie i szkodliwie i budzą obrzydzenie . 
Działanie prezydenta jest z góry zamierzone , i kierowane nie jego umysłem , ponieważ nie można być we wszystkim ekspertem . Jak można zauważyć wszyscy ministrowie odwołani przez Morawieckiego , byli niewygodni  dla platformy  . A tego dowodem jest  taki Trzaskowski który wypowiada się .” Zniknęli najgorsi szkodnicy polskiej polityki „ Brak słów .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1555740

To jedna prawda.  Druga to fakt, ze w Polsce (i chyba we wszystkich krajach demokratycznych) premier dobiera sobie ministrow - wiec dlaczego tak wielu dyskutantow odbiera ti prawoi Morawieckiemu?

Dziwi mnie tez fakt, ze co niektorzy "zwolennicy" PiS-u oczekuja od Macierewicza... utworzenia nowej partii prawicowej - wiekszej glupoty i zaslepienia dawno nie widzialem...

Co do rekonstrukcji rzadu - to z jednym chyba wszyscy sie zgodza: zasluga Morawieckiego jest wdrozenie programu 500+ - bo to on zorganizowal na ten program pieniadze (zwiekszyl sciagalnosc podatkow) - a tymczasem wielu zaslepionych przyznaje ten sukces premier Szydlo... ktorej glowna zasluga jest... sklocenie Polski z UE, Francja i Niemcami...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1555750

Szydło nie była wcale najlepsza, przywiązanie wynika tylko z kibicowania. każdy PiSowski premier i tak by musiał bronic dobrego imienia Polski. nie wiadomo tylko, jacy będą nastepcy. jeśli ministrowie zostali pozbawieni możliwości działania, to w sumie lepiej, że ich wycofano. jesli to sprzedano jako ustepstwo komukolwiek, to jeszcze lepiej. rząd miał swoje wtopy, które jako kibice oceniamy jako drobne wobec wdrażanych zmian. ideałów nie ma. betonowi trzeba przypomniec, że nie było żadnej radykalnej zmiany, tylko proste uzdrawianie i łatanie, coś co jest normalną rzeczą poważnych ludzi. niech przejmą samorządy, zaczną zmieniać konstytucję i niech sie stanie IV. RP. pewnikiem zagranica musi sie przyzwyczaic stąd wszystko sie ślimaczy zamiast miec tempo kontrewolucji od razu po wyborach. "szczęśliwie" jest konflikt z prezydentem, bez tego mialbym brzydkie podejrzenia, czy czasem sytuacja z brakiem wiekszym zmian nie jest czasem partii na rękę, gdyż albowiem łatwiej konserwować niz przebudować

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1555756

Tu musiało być o wiele więcej niż 2 na jednego (MM, PAD......?). Nie na darmo spotkanie z J. Danielsem odbyło się  bez PJK. Tam należy szukać początków tej zdrady.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1555763

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ety nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"....wącham sobie kwiatki na grządce przed szkołą".

Czy wiecie,że sołtys w Wąchocku odkrył lochy?
Dwie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1555803