Spokój....

Obrazek użytkownika Stahs
Kraj

Jeszcze tylko kilka ciężkich chmur
Nieporozpychanych nozdrzem konia,
Jeszcze tylko kilka stromych gór,”

                                                           C.K.Norwid

            Nie drepczę  ze zniecierpliwienia, nie rozklejam plakatów…. Nie angażuję się tym razem w ten bój emocjonalnie, mimo że nie jestem z boku – kiedy mogę, jak mogę- tłumaczę - coś robię.

Nie ma we mnie szału bitewnego i zbędnych emocji. Czyżby starzenie się daje znać o sobie? Nabieram dystansu? Nie, raczej jest pewność że to co posiane wschodzi, to co posadzone zakwitnie. Być może już wkrótce , za kilkanaście dni okaże się, czy będziemy we własnym domu.

Być może już wkrótce okaże się że Nasza Ojczyzna otrzyma kolejną szansę…

Pytań jest wiele…

            Na kogo oddać swój głos.. Rozsądek i logika wskazuje że oczywistym jest oddanie głosu na PIS.

Jednak ten nieznośny chochlik, jakiś szepczący wewnątrz głos mówi mi żeby odważyć się na więcej, żeby spróbować zmienić coś więcej, zaryzykować….

Czy nie byłoby np. dobrym rozwiązaniem żeby w Sejmie znalazło się  max 3 Partie – siłą rzeczy będzie  PO. Oczywiście PIS – mam nadzieję ze dostanie te swoje 231 mandatów. Kto trzeci? Ja liczę nadal na Pawła Kukiza…. Trochę jest jak  ś.p. Lepper po liftingu, trochę jak rycerz wymachujący sztandarem na barykadzie, czasem przypomina maklera w czasie bessy,… Na kogo zagłosuję- pewnie decyzję podejmę nad urną, a może podjąłem ją już dawno, wszak któż nie chce należeć do obozu zwycięzców?  Tak…. Ten chochlik w głowie mówi mi że może warto sięgnąć po więcej… może warto spróbować iść po zmianę konstytucji, po zmianę ustroju… A tu już sam PIS nie da rady. Jeśli do Sejmu wejdzie więcej niż 4 Partie, będą targi, szamotanina itp. itd. Ale może wreszcie LSD się wyłoży na progu wyborczym (8%), może Petru się wypetryknie i nie zdobędzie 5% i do Sejmu wejdzie PIS, PO, Kukiz i ewentualnie pewniak PSL… W takiej konfiguracji Kukiz może stać się koalicjantem konstytucyjnym, a i PSL za kawałek konfitur poprze zmianę konstytucji.

            Boję się że w PIS zapanuje TKM,  szał zasiadania kolegów i koleżanek w czym się da. Ja natomiast nie potrzebuję zmian w spółkach skarbu państwa – chyba że po to aby naprawić je i wyplenić złodziejstwo i marnotrawstwo, ja chcę nowoczesnego, sprawnego Państwa z przejrzystym systemem prawnym, uczciwym w stosunku do swoich obywateli. Potrzebuję władzy która służy Narodowi, a nie myśli gdzie załatwić ciepłą posadkę cioci Wandzi, czy jak załatwić koledze ze szkoły wygraną w przetargu na dostawę dywanów do ministerstwa dziwnych kroków.

            Nie jestem lemingiem, nie lubię zachowań stadnych, ale też nie mam zamiaru marnować swojego głosu na jakieś abstrakcyjne partie…

Nie ufam politykom…

A dzisiejszej debaty nie muszę nawet oglądać – ona jest dla lemingów… i tak nie usłyszę tego co chcę… O naprawie RZECZYPOSPOLITEJ… o tym jak kształcić młodzież, żeby zostawała w Polsce i brała życie w swoje ręce. O tym, że uczelnie powinny dostawać pieniądze za zatrudnionego w zawodzie absolwenta, a nie od przyjętego na studia…

Chcę rządu, który w tym chaotycznym czasie wędrówki ludów znajdzie najlepsze i najrozsądniejsze rozwiązanie dla Polski…

            Nie lubię słuchać , jak politykiery przekrzykują się – ja dam więcej, nie to ja dam więcej!!!

Czy ktoś z nich daje z własnej kieszeni?

Nie – oni dają nasze!!!!

A o swoje to ja wolę sam dbać….

Gdzie moje fabryki? Gdzie moje drogi? Gdzie moje szpitale?

To wszystko moje…..

BYŁO… już ukradli….

Czy PIS zwróci Narodowi jego własność, czy tylko przechwyci to co się da do własnej kieszeni?

 

Mam wątpliwości….

 Ten cholerny chochlik w głowie…

                                                           A może to głos rozsądku?

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:10)

Komentarze

wyjdę sobie na spacer dziś wieczorem, nawet niebo się przejaśnia

(kruk krukowi... wy nie ruszacie naszych, my - waszych...etc.)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Język polski - pamiętamy!

#1496306

ja dalej przy Grzegorzu Braunie. Moge jego sluchac godzinami i nie zanudzam sie.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

casey

#1496357

Dziś nawet troche się sfatygowałam krusząc kopie na NP a pałek zainkasowałam tyle, że ho ho ho!

Dla mnie Grzegorz Braun przewyższa innych wiedzą i obyciem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Język polski - pamiętamy!

#1496360

Miewam wątpliwości, paqtrząc na niektórych młodych poliyków PiS. Ale poza PiS nie ma ani jednej skutecznej partii opozycyjnej. Nie chcę, zeby znów rządziła PO z Petru i zlewem.

Polityk musi być skuteczny, inaczej szkoda głosu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1496423

Najlepszy bylby system wodzowski z madrym, młodym , energicznym , zdecydowanym , doswiadczonym i obytym w swiecie Wodzem , ktory dysponowal by gwardią zawsze wiernych Pretorianow i posluszna mu Siłą , którą moógłby narzucac swoją mądrą wolę i decyzje dobre dla wszystkich.

Tylko jest jeden maleńki szkopuł:

gdzie znaleść takiego Wodza i gdzie znaleść taka Silę i gdzie znaleśc zbiorowisko ludzi , którzy  wszyscy byliby zadowoleni z jego mądrych decyzji.

Natomiast brutalna rzeczywistosć domaga sie ode mnie wyboru w obecnie obowiazujacym systemie wyborczym. I tu nie mam najmniejszej watpliwosci: tylko PIS i będą zmiany na lepsze ( czy wystarczajace i zadowalajace dla wszystkich - oczywiscie nie). Kazde inne glosowanie to pewność,że zmian na lepsze nie bedzie, bedą na gorsze ( ale tez nie do końca , bo niektorzy będą sie na pewno mieli lepiej, ale wtedy nie bedą to Polacy i nie będzie to moja Polska, ani Polska , którą wymarzyli sobie walczący o nią na wszystkich mozliwych frontach Polacy , ktorych juz niestety nie ma  ).  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1496591