Zbrodniarz i terrorysta upamiętniony w holu Uniwersytetu Warszawskiego

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Menachem Begin (ur. w 1913 w Brześciu - zm. 1992 w Tel Awiwie) urodził się jako Mieczysław Biegun. Już w 1929 r. został działaczem syjonistycznym. Ma na sumieniu wiele zbrodni, m.in. spalenie stodoły z Arabami, czym naśladował hitlerowców. Choć został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, nie powstrzymało go to przed popełnianiem kolejnych zbrodni. Był premierem Izraela w latach 1977–1983 i posłem do Knesetu w latach 1949–1984”.

W hallu tego budynku w 2001 roku została zainstalowana kosztowna tablica z marmuru, z inskrypcjami w języku polskim i hebrajskim: „Menachem Begin, izraelski mąż stanu, premier państwa Izrael, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, absolwent wydziału prawa UW w 1935 roku.

Begin był hersztem bandy o nazwie Irgun, która zasłynęła z niebywałego okrucieństwa. Ta terrorystyczna grupa współpracowała z innymi grupami terrorystycznymi. 26 lipca 1946 brał udział w przygotowywaniu zamachu na Hotel Króla Dawida w Jerozolimie, gdzie miały swoje siedziby sztab wojsk brytyjskich i sekretariat palestyńskiego rządu. W akcji, której głównymi motorami byli Mosze Sneh z Hagany, Menachem Begin z Irgunu i Nathan Yallin ze Sterna, a która została przeprowadzona siłami Irgun i Stern, zginęło co najmniej 89 osób (wg. Wikipedii).

12 czerwca 1947 roku banda Begina Irgun - porwała dwóch brytyjskich żołnierzy: Clifforda Martina i Meriyna Paise'a. Kilka dni poźniej ich ciała znaleziono w lesie Nathanya. Brytyjczycy zostali powieszeni. Na piersi jednego z nich była przypięta kartka z napisem: "Wysoki trybunał Irgun". Przestrzeń wokół tego miejsca została podstępnie zaminowana, tak że kilku żołnierzy bytyjskich, którzy odnaleźli ciała, zostało ciężko rannych. Mord ten był odwetem za stracenie dwóch terrorystów żydowskich.

(…)

Podobne sytuacje zdarzały się często. Izraelski były żołnierz Hagany, Hans Lebrecht, wspomina, że w maju 1948 roku żydowscy bojówkarze, powielając wzorce hitlerowskie, zapędzili 180 mieszkańców wioski Ain Cajtun, w tym kobiety, dzieci i starców, do meczetu, który następnie podpalili. Każdy, kto próbował się wydostać z płonącej świątyni, ginął od kuli; (cyt. za N.D.) Mamy więc i żydowskie Jedwabne. Tyle, że większość mordów na Arabach nigdy nie została osądzona ani nagłośniona. Nie pisze o nich książek Jan Gross, a ich sprawcy zajmowali wysokie stanowiska w rządzie Izraela – pisze bloger ~real

https://www.bankier.pl/forum/temat_zydowski-zbrodniarz-uhonorowany-w-pol...

Mieczysław Biegun, jako żołnierz armii Andersa, uzyskał zgodę na jej opuszczenie, by walczyć o powstanie państwa Izrael.

Wg źródeł Menachem Begin był też winnym masowego mordy ludności palestyńskiej w Dajr Jasin w dniach 9–11 kwietnia 1948 r., w czasie której zginęło od 107 do 120 Palestyńczyków.

16 grudnia 1978 wraz z prezydentem Anwarem Sadatem za porozumienie z Egiptem otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla (16 grudnia 1978). Nie przeszkodziło mu to doprowadzić do inwazji izraelskiej armii na Liban w 1982 r.

Begin zaangażował się w budowanie militarnego podziemia na terenie Palestyny. Nie stronił od regularnych walk z Arabami, przewodził grupom dokonującym zamachów i krwawych rozpraw z przeciwnikami. Formy walki o niepodległe państwo do dziś wzbudzają kontrowersje.

http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=artykuly_menachem_begin_z_armii_and...

W trakcie ataku doszło do masakry ludności arabskiej – zginęło około 107 mieszkańców, w tym kobiety i dzieci:

Atakujący Żydzi popełnili wiele okrucieństw seksualnych. Wiele młodych uczennic zostało zgwałconych, a później zamordowanych. Stare kobiety również były molestowane. Jedna historia opisuje przypadek, w którym młoda dziewczyna została dosłownie rozdarta na pół. Również wiele dzieci zostało zmasakrowanych i zabitych. Widziałem też jedną starą kobietę, której wiek oceniam na sto cztery lata, która została dotkliwie pobita kolbami po głowie. Kobietom zrywano bransoletki z rąk, pierścionki z palców, a niektóre z kobiecych uszu zostały rozerwane przy usuwaniu kolczyków - dodaje ~real

Pytanie: czy w holu Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego nadal powinna znajdować się tablica pamiątkowa poświęcona temu człowiekowi? Czy zbrodnie ówczesnego premiera Izraela mogą tłumaczyć późniejsze okrucieństwo? Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby takich odwetów na ludności niemieckiej po 1945 r. dokonywali Polacy.

Na zdjęciu, wspomniana kontrowersyjna tablica pamiątkowa, źródło: Wiki

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)

Komentarze

A dla nas drzwi mieszkań wyważać

Przestaniemy być gospodarzem

To wielu judaszy pokaże

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1592976

Z Bogiem!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1592987

czyli co wyprawiają dziś te dzieci Szatana:

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/holokaust-palestynczykow-2014-08  

Może zbiorowego Nobla dostaną ? jak ten myckowaty terrorysta Mieczysław Biegun alias Menachem Begin- wielce zasłużony w mordowaniu niewinnych...............

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1593044

Straszne zdjęcia. Dziś równie wielkie zło dzieje się w Jemenie. Nie przeszkadza to USA milczeć. TVP bzdet Kurskiego również o tym nie powie, bo to zachwiałoby wiarą w nasz "sojusz" Polsko-amerykański.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1593071

niż sojusz z Ameryką? Nie bardzo nam odpowiada ( w pakiecie mamy "strategicznego sojusznika" w Palestynie), ale inne sojusze są chyba gorsze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1593102