„Stańmy murem za konsulem” - jest film, który udowadnia, jak kłamią Norwedzy

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Konsul, to funkcja, mająca jeszcze korzenie w czasach rzymskich, a polegająca na opiekowaniu się swoimi obywatelami na terytorium obcego państwa. Norwedzy maja prawo wyprosić konsula ze swojego kraju, ponieważ Międzynarodowe Prawo Konsularne wymienia m.in. funkcję Exequatur, która oznacza zgodę państwa przyjmującego na wykonywanie przez określoną osobę funkcji konsularnych. Państwo udzielające exequatur nie musi uzasadniać swojej odmowy.

- Ten urzędnik to ostoja spokoju i profesjonalizmu. Argumenty strony norweskiej są niewiarygodne - mówi WP Artur Kubik, prawnik i założyciel związku zawodowego Solidaritet Norge. Podkreśla, że praca i zaangażowanie Kowalskiego faktycznie mogło dać się we znaki niesławnemu urzędowi Barnevernet. W ciągu niespełna 5 lat podjął około 150 interwencji w sprawie dzieci odbieranych polskim rodzinom. Z tego około 70 zakończyło się sukcesem, czyli zakończeniem postępowań bez odebrania praw rodzicielskich – pisze portal Wirtualna Polska, który, co się chwali, uczciwie przedstawia sprawę. Tymczasem strona norweska twierdzi, że polski konsul zachowywał się agresywnie.

Podpisałem i zachęcam Państwa do podpisania listu w sprawie obrony polskiego konsula Sławomira Kowalskiego, który broni polskie rodziny przed odbieraniem im dzieci w Norwegii: https://www.maszwplyw.pl/Strona/kampanie/potwierdz/uid/be56cab1087e825db...

Nie chodzi o to, aby na siłę trzymać konsula w Norwegii, ale by pokazać niezgodę na represje wobec polskich obywateli.

 

Norweska policja wyprasza konsula z budynku. To trochę nie w porządku, bo jak mówi konsul na filmie, obowiązują pewne konwencje. Konsul zachowywał się bardzo spokojnie, a Norwedzy kłamią w żywe oczy, że był agresywny. Zachęcam do obejrzenia filmu z tego wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=0VpXZJmQoiw

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Konsul dzielnie walczył nie raz i nie dwa o polskie dzieci! Problem w tym, że wiele polskich rodzin przebywając w Norwegii nie zna obowiązujących tam przepisów.

https://oslo.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/poradnik_dla_osob_wyjez...

Sposób potraktowania Konsula według dostępnych informacji  przez urzędników państwowych w tym policję norweską zakrawa na skandal! Kopią nas w Ameryce, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Europie! Coś się psuje w państwie duńskim.

PS

Należy opublikować pełne uzasadnienie władz norweskich w sprawie odwołania Sławomira Kowalskiego z funkcji konsula. To umożliwi zajęcie stosownego stanowiska!

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

casium

#1579242

- wszystkie państwa skręcające w komunistyczne "lewo" stają się karłami prawa,norm,obyczajów i człowieczeństwa (patrz.dziś Korea Półn.,Francja,Niemcy czy Wenezuela). Ja chciałbym poznać sprawę bardziej wnikliwie i dowiedzieć się kim są panie pracujące w Barnevernet - czy to nie przypadkiem lewicowe ,wysterylizowane bez możliwości posiadania potomstwa komunistki ? -bo to one dzwonią po Policję i walczą zawzięcie o nie swoje dzieci. Żadna matka czegoś takiego nie zrobi drugiej matce. Tylko wyzute z człowieczeństwa s*ki tak się zachowują. Druga nie mniej ważna sprawa - co naprawdę się dzieje dalej z odebranymi dziećmi ? - bo ich los może okazać się bardziej tragiczny niż to podaje się oficjalnie. Komuniści zawsze mają tą mroczną tajemnicę bo to urodzeni ludobójcy a ich normy życiowe to intrygi,podstępy,kłamstwo,złodziejstwo,oszustwo a często i zbrodnia. Komuniści vel.czarcie bękarty na otwarcie swojej ideologi zamordowali małe dzieci Carowi - powiedźcie czy normalny,zdrowy psychicznie dorosły człowiek jest w stanie zabić bezbronne dziecko ? - jak wiecie komuniści nie mają z tym problemu do dziś a wygląda jak by to im nawet sprawiało przyjemność. Link do tematu: http://telewizjarepublika.pl/nowy-jork-quotswietujequot-legalna-aborcja-...

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Tuskość to nienormalność,antypolskość, zdradzieckość i faszyzm w najczystszej postaci. Nie mam najmniejszej ochoty, aby był on brzemieniem dla naszej Ojczyzny, - zgiń i przepadnij czarci bękarcie.

#1579247

a tak jechali na Brewika, że ok niecałe 100 osób zniszczył - ale ile tysięcy przez te lata norwegowie zniszczyli DZIECI???

Ps. jawnie przecież widać, ze to policja norweska była agresywna a nie konsul - normalne w takich przypadkach bezczelne łgarstwo lewaków.

Podpisze petycje, jedna co robi nasz rząd w tej sprawie, czy norweski konsul już został wydalony??? Czy została wysłana protestacyjna nota dyplomatyczna wysłana o odebranie kolejnego polskiego dziecka? Fakt też jest, że wielu polaków tam mieszkajacych łudzi się, ze ten problem ich nie dotyczy... - aż trafi na nich osobiście.

 

aha i podałeś nie dokładny link do podpisu petycji - tutaj dokładnie: https://www.maszwplyw.pl/stanmy-murem-za-konsulem-,87,k.html

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1579250

Mam nadzieje, że i na salonie umieści pan notkę na ten temat. Bo tam sie wypowiadało kilku oszczerców na temat konsula.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1579295