Dlaczego węże budzą wstręt? Obrzydliwa przyroda...

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Węże i pająki budzą wstręt. To głęboki atawizm, pierwotny lęk, który instynktownie chroni ludzi przez bliższymi kontaktami z tymi roznosicielami jadu.

 

Obrzydliwość! Pająki też są wstrętne. A komary i muchy, generalnie nie. Ciekawe dlaczego... Bo przebywanie z pająkami również jest niezdrowe J

 

Odraza czasem powoduje mdłości albo lękliwe skakanie na krzesło przed „obcym”. Kreacjoniści (ci, którzy wierzą, że świat ma od 6 000 do 10 000 lat), uważają, że węże są ukarane przez Boga, bo jako potomkowie węża-kusiciela-szatana, noszą jego grzech pierworodny:

 

Księga Rodzaju Rdz 3:

 

13 Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: «Dlaczego to uczyniłaś?» Niewiasta odpowiedziała: «Wąż mnie zwiódł i zjadłam». 14 Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: «Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. 15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę».

 

Nie wiem czy bycie wężem do pech i na ile można sądzić, że Bóg pomylił istotę duchową – Szatana – ze zwykłym zwierzęciem. Jedno jest pewne. Węże są brzydkie i nie podobają się dziewczynom. Nie lubi ich także Indiana Jones. Węże hodują świry, które lubią patrzeć jak te zjadają myszy, albo chomiki.

 

W poniższej galerii widzimy, że dla węży nie mają litości inne węże, ale także mrówki, świstaki (?) i inne zwierzęta. Koń potrafi dowalić aligatorowi, a tygrysy człowiekowi.

 

W przyrodzie większy zjada mniejszego, a silniejszy słabszego. Przyroda nie jest dobra. Niektórzy mówią, że nie jest również zła. Po prostu jest jaka jest. Bez wątpienia Ofiary mięsożerców są naiwne. Oceniają świat według swojej moralności...

 

Co ciekawe, dla satanistów prawa przyrody to forma satanizmu. Kliknij aby zobaczyć:

Galeria zdjęć obrzydliwej przyrody:

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (głosów:3)