Agituję za frankowiczami

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Agituję (nie komentuję) za frankowiczami. PiS nie rozwiązał problemu oszukańczych kredytów frankowych mimo obietnic złożonych 4 lata temu w kampanii parlamentarnej i prezydenckiej. Kwestia dotyczy około 700 tysięcy polskich rodzin. PiS stoi po stronie banksterów lub się ich boi lub nie potrafi. Polska jest jedynym europejskim krajem, w którym nie rozwiązano tej sprawy.

Na liście kandydatów do PE pojawiają się ciekawe nowe twarze. Zwróciłam uwagę na panią Barbarę Husiew, Wiceprezeskę Zarządu Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”

 

Wywiad z kandydatką

Redakcja - Jest Pani frankowiczką, która postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Często widuję Pani wypowiedzi w mediach, jako członka zarządu „Stop Bankowemu Bezprawiu”. No i ten sławetny występ w programie na żywo STUDIO POLSKA, w którym nazwała Pani otwarcie premiera Morawieckiego kłamcą. Tyle o Pani wiemy, przy okazji – gratuluję odwagi! Skąd nagle zainteresowanie polityką?

 

Barbara Husiew – Nigdy nie byłam zainteresowana karierą w polityce i z pewnością tak zostanie. Może dlatego, że polityka kojarzy mi się wyłącznie z ciągłymi kłótniami i wzajemnymi obelgami - tam „na górze”, nepotyzmem, niekompetencją i co pewien czas z ciężkimi aferami korupcyjnymi. Nie widzę siebie w tym towarzystwie - bardzo wątpliwej reputacji. A`propos mojego zarzutu wobec premiera Morawieckiego, iż skłamał – potem sam przyznał w wypowiedzi dla Polsat News, że miałam rację. Ale wolałabym, aby na tym stwierdzeniu zamknąć temat tego wystąpienia. Zainteresowane osoby odsyłam do Internetu, gdzie sprawa była mocno nagłośniona.

 

Redakcja - Skoro ma Pani tak złe zdanie o politykach, to czemu zawdzięczamy Pani start w wyborach do Europarlamentu?

 

Barbara Husiew – Od pewnego czasu współpracujemy z ruchem Kukiz`15, między innymi pomagaliśmy w stworzeniu projektu ustawy dla frankowiczów. Wspólnie zbieraliśmy tez podpisy pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej w tzw. aferze frankowej. W ostatnich miesiącach postulaty walki z patologiami rynku finansowego znalazły miejsce w deklaracji podpisanej przez Ruch Kukiz’15 z wspólnie z ruchami takimi jak Ruch Pięciu Gwiazd. Przy takiej zbieżności celów szybko zawarliśmy porozumienie w celu wspólnej ich realizacji. Jednym z elementów porozumienia jest mój start w wyborach do PE. Naszym wspólnym celem jest nagłaśnianie licznych przekrętów sektora finansowego i jego dominacji nad obecną klasą polityczną. Ofiarami tej patologii są wszyscy Polacy.

 

Redakcja - Rozumiem, że sądzi Pani, że będąc europarlamentarzystką uda się Pani coś ugrać dla frankowiczów oraz innych osób poszkodowanych przez instytucje finansowe?

 

Barbara Husiew – W Parlamencie Europejskim potrzebne są osoby, które będą walczyły z wpływowym lobby bankowym. Przedstawicielem tego lobby jest m.in. pan Dariusz Rosati – mój przeciwnik w ubieganiu się o mandat do PE z okręgu mazowieckiego. Pan Rosati, obecnie jest europarlamentarzystą, ale jest także członkiem Rady Nadzorczej banku Millennium. A więc banku, wobec którego są prawomocne wyroki potwierdzające, iż kilkadziesiąt tysięcy umów tego banku ma zapisy uznane oficjalnie za niezgodne z prawem. Czy według Pana, Pan Rosati będzie walczył o interesy naszych rodaków? Czy raczej bronił swojego środowiska zawodowego? To ja od kilku lat walczę, wspólnie z moimi kolegami i koleżankami z SBB, aby wobec każdego klienta banki postępowały uczciwie. Tak, abyśmy jako społeczeństwo, nie tracili dziesiątek miliardów złotych w aferach takich jak: opcje walutowe, polisolokaty, kredyty walutowe, przekręt GetBacku, czy ostatnio W Inwestments. Przypomnę tylko, że w aferze GetBack Polacy stracili – pewnie bezpowrotnie – kwotę ponad 2.5 mld zł, a w mało nagłośnionym przez media przekręcie W Inwestments, straty wnoszą około 600 mln zł: jest to, więc, podobna kwota, jaką stracili poszkodowani przez Amber Gold.

 

Redakcja – Czyli pomagacie także złotówkowiczom, kiedy mają problem ze swoim kredytem hipotecznym?

 

Barbara Husiew – Panie Redaktorze – ten absurdalny podział Polaków na frankowiczów i złotówkowiczów wymyśliło banksterskie lobby. Pewnie po to, aby ukryć fakt, że w Polsce każdy kredyt jest wielokrotnie droższy niż w tym samym banku, ale za zachodnią granicą. Wspólnym wrogiem wszystkich Polaków, takich jak ja, czy Pan, czyli zwykłych zjadaczy chleba, jest cały sektor finansowy – ze względu na swoją chciwość, przekręty na wielką skalę, skrajną arogancję oraz pospolitą niekompetencję. Stowarzyszenie SBB pomaga wszystkim Polakom, którzy się do nas zgłoszą ze swoimi problemami, dotyczącymi spłaty zobowiązań. Także jeśli są ścigani przez windykatorów z firmy pożyczkowej, czy też przez handlarzy długów.

 

Redakcja – Tu muszę się z Panią zgodzić. Nadmierne zadłużenie Polaków to już pewnie coś jak choroba społeczna. Ale czy coś można z tym zrobić? Czy z bankiem, lub z firmą windykacyjną da się wygrać?

 

Barbara Husiew – Ależ oczywiście! Szczególnie, że często działania tych podmiotów są prowadzone z naruszeniem prawa. Problem jednak jest w tym, aby zacząć się interesować rozwiązaniem problemu w możliwie wczesnej fazie. Trudno jest pomóc dłużnikowi, który ma na karku kilkunastu komorników, chyba, że uda się takiej osobie ogłosić upadłość konsumencką. Tu też jednak możemy przyjść z pomocą. Generalnie brakuje, przede wszystkim, edukacji. Wiedza na temat, jak się bronić, gdy naszym wrogiem jest potężna instytucja finansowa, traktowana jest przez media po macoszemu. Upowszechnianie tej wiedzy - to jedno z naczelnych działań Stowarzyszenia SBB.

 

Redakcja – Jak więc w typowy sposób wpada się w takie problemy? Nie mówię tu o kredytach frankowych, bo ten temat znamy wszyscy.

 

Barbara Husiew – Czasem wystarczy drobny błąd lub przypadek. Bardzo często przy sprzedaży produktów finansowych sprzedawcy ukrywają prawdziwe koszty oferowanej pożyczki, czy kredytu. Jesteśmy więc nagminnie naciągani przez pracowników banku, zwanych dla zmylenia – „doradcami”. Jeśli do przepłaconego kredytu dojdzie sytuacja losowa, np. choroba członka rodziny, lub nieoczekiwane zwolnienie z pracy - to mamy wielki problem. Długi są, dochodów nie ma, lub są zbyt małe na obsługę wszystkich zobowiązań.

 

Redakcja – Pewnie pierwsze kroki kierujemy wtedy do banku z prośbą o obniżenie rat?

 

Barbara Husiew – Zwykle tak, ale co nam z tego kiedy bank na to się nie zgadza. Nie tłumacząc się wcale, dlaczego nie chce przyjść z pomocą. Pomimo faktu, iż taki obowiązek wprost wynika z ustawy Prawo bankowe. Bank odmawiając restrukturyzacji łamie prawo, ale i tak pozostaje bezkarny. Sądy w podobnych przypadkach nie widzą winy kredytodawcy.

 

Redakcja – Przyznaję, że w takiej sytuacji wpadłbym niechybnie w panikę! Szczególnie, kiedy spłacam kredyt hipoteczny i mam na utrzymaniu rodzinę.

 

Barbara Husiew – No właśnie – i wtedy popełniamy najwięcej błędów! Czyli zaciągamy pożyczki u rodziny i znajomych, jeszcze gorzej- kiedy ratujemy się chwilówkami, zaprzestajemy spłaty czynszu za mieszkanie, uznając, że dług wobec banku jest ważniejszy.

 

Redakcja – A nie jest?

 

Barbara Husiew – Oczywiście, że nie! Każdy dług to jest dług, jeśli nie jest spłacany, to może zamienić się w czynny tytuł egzekucyjny. A wtedy wchodzi do akcji komornik i często jest już pozamiatane.

 

Redakcja – Czy zatem możemy się przed takim scenariuszem obronić?

 

Barbara Husiew – Problem zdiagnozowany we wczesnej fazie w bardzo wielu przypadkach da się rozwiązać, ale może się to udać wyłącznie przy pomocy specjalistów. To właśnie nasza rola. Ale abyśmy takiej osobie mogli pomóc, musi się zgłosić Stowarzyszenia SBB. Staramy się nikomu nie odmawiać pomocy, jednak mamy ograniczenia - związane z brakiem środków na takie działania w dużej skali.

 

Redakcja – Na czym więc polega wasza pomoc w tego typu przypadkach?

 

Barbara Husiew – Można to podzielić na dwie grupy działań. Pierwsza to tzw. pomoc w potrzebie. Trafia do nas konkretna osoba z określonym problemem. My szukamy pomocy wśród licznej grupy współpracujących z nami kancelarii prawnych i antywindykacyjnych. Na dodatek: prowadzimy stałą selekcję polecanych kancelarii, wybierając do współpracy jedynie profesjonalistów, ale także biorąc pod uwagę umiarkowaną cenę danej usług oraz etykę zawodową danej kancelarii. Druga część działań to szkolenia i szeroko rozumiana prewencja. Organizujemy cykliczne szkolenia w różnych miastach Polski, które dla uczestników są całkowicie nieodpłatne. W tym wypadku czujemy niedosyt, bowiem – ze względów na bardzo skromne środki finansowe Stowarzyszenia – w niewielkim stopniu możemy tę wiedzę popularyzować. I nad tym bardzo boleję.

 

Redakcja – Z ciekawości: ile takich szkoleń przeprowadziliście np. w ubiegłym roku? I jakim budżetem dysponuje Stowarzyszenie, jeśli oczywiście nie stanowi to tajemnicy?

 

Barbara Husiew – W ciągu ostatnich kilku lat zorganizowaliśmy ponad 500 takich spotkań. Na nich bezpłatnie przedstawialiśmy jakie są możliwe rozwiązania poszczególnych problemów, czy to z polisolokatą, obligacjami GetBack, nakazem zapłaty, czy kredytem „walutowym”. Tylko w 2018 r. dodatkowo przeprowadziliśmy ok. 300 godzin bezpłatnych, indywidualnych porad prawnych. Mamy nadzieję, że uda się nam się pozyskać finansowanie na organizację kolejnych tego typu porad prawnych. Co do środków, którymi dysponujemy: na chwilę obecną do kasy Stowarzyszenia wpływa rocznie niewiele ponad 50 tys. zł – mówię o składkach członkowskich.

 

Redakcja – A komisje sejmowe? Tam też czasem Was widać.

 

Barbara Husiew – Zgadza się. To kolejna nasza aktywność - jest to udział w komisjach sejmowych, w których opiniujemy kolejne projekty ustaw frankowych, ale także inne akty prawne, które dotyczą sektora finansowego. Nie mogę jednak wyłącznie sobie przypisywać tych wszystkich działań i zasług – w pracach SBB. Oprócz mnie i Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Arka Szcześniaka, aktywny udział bierze około 10 innych osób. Wszyscy działamy społecznie na rzecz tej organizacji.

 

Redakcja – Brzmi to naprawdę imponująco! Czym się więc Pani zajmuje zawodowo?

 

Barbara Husiew – Jestem, a właściwie byłam, pracownikiem działu obsługi klienta znanej, polskiej marki. Z wynagrodzeniem na poziomie średniej krajowej. Z moim byłym pracodawcą łączy się też anegdota. Chodzi o zdarzenie, które miało miejsce w sytuacji mało zabawnej, tj. kiedy odchodziłam z pracy.

 

Redakcja – Co się wtedy wydarzyło?

 

Barbara Husiew – Kiedy, w połowie marca b.r. zgłosiłam szefowej, że będę brała udział w wyborach do Europarlamentu, poprosiłam o urlop bezpłatny do końca maja. Nie byłam, bowiem, w stanie połączyć pracy zawodowej, mojej aktywności w SBB z prowadzeniem kampanii wyborczej. Poza tym, jestem także samotną matką wychowującą dwójkę dzieci. Trochę tego dużo, nawet jak na mnie! (śmiech).

 

Redakcja – Rozumiem, że szefowa się nie zgodziła na Pani bezpłatny urlop?

 

Barbara Husiew – Niestety, nie. Musiałam wybrać: albo praca, albo udział w wyborach. Najciekawsza była jednak dla mnie argumentacja odmowy. Szefowa tak mi wtedy zakomunikowała: „nie mogę dać ci urlopu na te dwa miesiące, bo jak się dostaniesz do Europarlamentu, to z dnia na dzień zostanę bez pracownika.” W pewnym sensie taki argument był dla mnie wielkim komplementem: moja szefowa, uwierzyła we mnie, że mogę dostać mandat do PE! Dodało mi to tylko odwagi i … nie zastanawiając się, wybrałam start w wyborach. Obecnie więc jestem bez pracy (śmiech).

 

Redakcja – Zatem bardzo Pani życzę, aby Pani trudny wybór okazał się trafiony w dziesiątkę, czyli żeby zdobyła Pani upragniony mandat. Brakuje nam w tej dziwacznej instytucji, jaką niewątpliwie jest Europarlament takich osób jak Pani: odważnych, bezkompromisowych i świetnie rozumiejących codzienne problemy zwykłych Polaków. Dziękuję za ciekawą rozmowę.

 

Źródło: terazgostynin.pl/pl/658_materialy_partnera/4550_kim_jest_kandydatka_do_europarlamentu_basia_husiew.html#

 

___________________

 

Znam osobiście panią Barbarę. Warto zapamiętać to nazwisko. Rzetelna, kompetentna osoba. Prawdziwa społeczniczka. Okręg Nr 5 (mazowieckie), lista Nr 6 (Kukiz15), miejsce 1.

Jeśli ktoś z komentatorów zamierzałby na mnie pluć, że pani Basia odbierze głosy PiSowi, to oświadczam, że jest głupi jak but. Ludzie tracący domy i mieszkania przez bezczynność władzy na pewno na nią nie zagłosują.

Ps. Zgodnie z deklaracją sprzed 2 dni nie będę komentować na portalu do zakończenia głosowania w wyborach do PE.

 

Inne info:

https://www.facebook.com/groups/SBBStowarzyszenieNGO/

 

Ps2. Nie komentuję, ale uzupełniam notkę. Komentarz kontrika oznacza, że on nie ma pojęcia o co chodzi w problemie oszukańczych kredytów frankowych. Ponieważ nie wie, a może "rżnie głupa", to insynuuje i pluje na dzielną kobietę. Dodam tylko, że pani Barbara Husiew od wielu lat samotnie zmaga się z problemem - jej mąż nie wytrzymał presji ze strony oszustów bankowych i popełnił samobójstwo.

 

Ps3. Ponowna informacja dla "tępych tasaków": Husiew startuje z listy Kukiz15. NIE STARTUJE z listy Konfederacji, którą nienawidzicie.

 

Ps4. Kilka info o Stowarzyszeniu Stop Bankowemu Bezprawiu, w związku z ustawicznym powtarzaniem nieprawdziwych informacji o roszczeniach frankowiczów (także przez niektórych komentatorów pod niniejszą notką):

https://www.bankowebezprawie.pl/

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/czy-prezydent-rp-miedzynarodowym-banksterom-sie-klania

http://zjednoczenikredytobiorcy.pl/podstawowe-zalozenia-pozwu/

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.9 (głosów:14)

Komentarze

w zeszłym roku nie brała pod uwagę kandydowania, odcinała się od polityki, chciala skupić się na pracy w stowarzyszeniu ale cudownie jej sie odmieniło. tylko czy w PE skutecznie zawalczy o kurs franka? ma może ukrainskie korzenie? i jaki ma stosunek do Rosji oraz teorii spiskowych?

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1591616

 Nie komentuję, ale uzupełniam notkę

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5
#1591632

PE to  jest jeden wielki dom publiczny, gdzie mają azyl wszelkiej maści złodzieje, przestępcy, pijacy  i bandyci, którzy dopuścili się zbrodni na własnym narodzie, patrz Tusk, Boni, Buzek, Lewandowski i cała ta popisraelska banda.

To centrum korupcji, propagandy i absurdu kąpiący się w przepychu za nasze pieniądze.

To centrum socjalistyczne , mające na celu likwidację państw narodowych, religii i kultury tych państw ...w ramach NWO. Zasiadający w ławach nie mają na nic wpływu. Startujący do tego „burdelu” robią to z głupoty albo dla zysku.

Skuteczniej  byłoby gdy powstał ruch społeczny przeciw lichwie...bo problem dotyczy nie tylko frankowiczów....ale wszystkich obywateli z jednej strony i banksterów z drugiej strony.

https://www.youtube.com/watch?v=KIasslOU6sY

https://www.youtube.com/watch?v=lzigiPUXNzI

https://www.youtube.com/watch?v=TXC-guxKrhs

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1591667

To tytuł nowej książki H. Pająka.

Okupacja żydowska jest gorsza niż niemiecka i rosyjska.

https://www.youtube.com/watch?v=V_kZtqrVxVs

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1591688

W dniu 14 maja 2019 r. została wydana opinia Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Giovanniego Pitruzzelli. Ta opinia sugeruje, że lipcowy wyrok TSUE będzie korzystny dla polskich Frankowiczów. Rzecznik generalny unijnego trybunału w ramach swojej majowej opinii wskazał cztery główne zasady, które powinny stosować polskie sądy analizujące umowy kredytów waloryzowanych kursem CHF. Te zasady są następujące:

- Wola konsumenta domagającego się unieważnienia całej umowy kredytu mieszkaniowego ma charakter nadrzędny. Jeżeli konsument uzna, że stwierdzenie nieważności umowy jest dla niego korzystne, to sędzia powinien uwzględnić taką opinię. 
- Podczas rozstrzygania sprawy, sąd musi brać pod uwagę aktualny interes konsumenta, a nie jego interesy z chwili zawarcia umowy kredytowej.
- Sąd nie powinien utrzymywać w mocy nieuczciwych warunków umowy nawet wtedy, gdy są one korzystne dla konsumenta. Wyjątek od tej zasady dotyczy tylko sytuacji, w której konsument opowiada się za utrzymaniem wspomnianych warunków. 
- Krajowy sąd nie powinien uzupełniać luk w umowie kredytowej powstałych na wskutek usunięcia niedozwolonych klauzul poprzez zastosowanie przepisów polskiego prawa o charakterze ogólnym.

Wszystkie powyższe wytyczne, które prawdopodobnie znajdą się w lipcowym wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej są korzystne dla osób zmierzających do unieważnienia całej umowy kredytowej zawierającej wadliwe klauzule.

Banki poniosą konsekwencje nieuczciwych praktyk. Wszystkie wytyczne, które prawdopodobnie znajdą się w lipcowym wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej są korzystne dla Frankowiczów.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

casium

#1591668

Za tzw. pomocą frankowiczom kryje sie tak naprawdę pomoc bankom. Pomysły na ustawę są bowiem takie - skoro Kowalskiego nie stać na zapłatę pełnej raty to niech mu Państwo dorzuci.Bank i tak będzie zaspokojony w 100%.  Pani Husiew wie doskonale, jak to wygląda, ale bije pianę z nadzieją na eurozłób.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1591723

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu nie chce - wbrew Pańskiemu pomówieniu - sejmowej ustawy o pomocy, ani żadnej "pomocy" budżetu.

Konsekwentnie domaga się rozwiązań (na wzór np. węgierskich), w których  unieważniono by oszukańcze umowy z niedozwolonymi klauzulami  i przewalutowano by kredyty na złotówki. Tzw. kredyty frankowe nigdy zresztą nie były wypłacone we frankach. To są pseudokredyty indeksowane lub denominowane, udzielone i wypłacone w PLN. Bezczelność banków sięgała tak daleko, że nawet naliczali sobie od tych kredytów spready, mimo że nie udzielali kredytów w walucie (ani nie mieli franków, ani ich nie kupowali, ani nie pożyczali, czyli nie mieli takich kosztów).

Niech Pan nie dezinformuje czytelników.

Pani Husiew nie bije piany, tylko domaga się, aby państwo pociągnęło banki do odpowiedzialności za oszustwa i zmusiło je do zwrotu oszukańczo pobranych kwot.

Nb. czy pisowcy, którzy kandydują do parlamentu UE, to też Pańskim zdaniem osoby kierujące się nadzieją na eurożłób? 

A może to Pan jest na czyimś żołdzie - banków lub pisowców, którzy złożyli frankowiczom w kampaniach wyborczych obietnice bez pokrycia?

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/czy-prezydent-rp-miedzynarodowym-...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1591727

Masz dziwną manierę. Im mniej wiesz na jakiś temat, tym bardziej udajesz "eksperta'. Dokładnie jest tak, jak napisałem. Weź się i doucz, a potem zabieraj głos. EOT

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1591796

Przeczytaj zalinkowany przeze mnie powyżej wywiad z dr Stanisławem Adamczykiem, wybitnym finansistą, doucz się i potem zabieraj głos.

A a propos manier, to przypominam ci, jak zajadle broniłeś psychiatrów z Gliwic i Rybnika, którzy tak fachowo diagnozowali i "leczyli" inż. Brolla, że aż dostał białaczki i zmarł nie doczekawszy odszkodowania za 8-letnie bezzasadne przetrzymywanie go w szpitalu psychiatrycznym.

Nie pojawiaj się więcej na moim blogu, "profesjonalisto".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1591818

Masz ała, babuniu,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1592163

I co to ma do meritum?

Seksizm to obrzydliwe zjawisko. Dowodzi kompleksów osoby, która posługuje się takimi argumentami. Ale tego się nie wyleczy.

A na marginesie, przeczytałeś artykuł - wywiad z Adamczykiem? Zapoznałeś się ze stroną SBB? Możesz teraz napisać artykuł, w którym przedstawisz ich dokonania - może nawet jako swoje. Kto to będzie sprawdzał, no nie?

A poza tym, jakie sukcesy odniosłeś w życiu? Jakie posiadasz aplikacje? Ilu osobom pomogłeś jako prawnik? Klienci walą do Ciebie drzwiami i oknami w Gliwicach? Jeśli nie, to dlaczego?

I dlaczego stawałeś po stronie psychiatrów, którzy wykończyli Brolla?

Eot, dziaduniu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1592196

To jest twoja kultura zwracania się do kobiety. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1592198

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1594777

ma mało wspólnego z rzeczywistością.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1594778

No i dość nieładnie ale w końcu czego się spodziewać od mediow. Nawet szkalować porządnie nie potrafią

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1594781

#1594779

Ale z tymi szczepionkami j całowaniem małych dziewczynek to przesadza

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1594782

Nie wprowadzaj ubocznych wątków, których nikt nie zna. Istotą sprawy jest, że państwo nie zamierza pociągnąć do odpowiedzialności oszustów bankowych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1594813

Dwie potężne telewizje atakujące samotną kobietę, wychowującą dwójkę dzieci, zmagającą się ze spłatą oszukańczego kredytu frankowego.

Państwo nie tylko, że nic nie zrobiło, aby zmusić oszustów do zwrotu nienależnych kwot, ale jeszcze chce "ukarać" za krytykę w tym zakresie.

Prywatna telewizja dzielnie sekunduje w tym "zbożnym dziele".

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1594780

- będę tu publikował listę patologii które wprowadziła platforma antypolskich bandytów przeciwko Narodowi Polskiemu a nie wiedzieć czemu podtrzymuje to PiS.

Polacy to dalej Naród niewolników bo 70-cio letnia okupacja sowietów niszczyła wszelką samodzielność i niezależność.

Sprawa na dziś to przymusowa sprzedaż auta w całości pod groźbą kar na licencjonowany złom. Karanie Polaków to naczelna zasada okupantów.

Platforma bandytów na rozkaz Niemiec wprowadziła ten zapis aby podtrzymać sprzedaż i ceny na części do niemieckich aut które w owym czasie jako używane masowo napłynęły do Polski. Nadszedł czas kiedy te auta po 10-cio lenim używaniu zaczęły masowo potrzebować części zamiennych.

Pod pozorem dbania o środowisko (tak się tradycyjnie wali Polaków w "rurę") - postanowiono zdjąć z rynku niekontrolowany napływ części aby utrzymać cenę na niemieckie produkty a tym samym przekierować strumień euro-dolarów do Niemiec.

Jest to ściśle powiązane z przymusowym ubezpieczaniem OC o którym w nastepnej części.

Nasz dzisiejszy Rząd zachowuje się jak oszołomiony po uderzeniu maczugą w łeb !!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Tuskość to nienormalność,antypolskość, zdradzieckość i faszyzm w najczystszej postaci. Nie mam najmniejszej ochoty, aby był on brzemieniem dla naszej Ojczyzny, - zgiń i przepadnij czarci bękarcie.

#1594816