Nasza żałosna dziennikarska nieporadność

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
nierzetelność i brak profesjonalizmu marketingu politycznego dobrej zmiany. Popatrzmy na przykładowe konkrety. Casus, posłowie .Nowoczesnej stają w obronie Ewy Gowor, która w dzień pierwszego sierpnia 2018 roku zakazała demonstracji pamięci o wybuchu warszawskiego powstania. Rzecz dzieje się w czasie audycji telewizyjnych w TVP Info.
 • Według pani porucznik Gowor oddawanie czci tradycji powstania warszawskiego jest godne potępienia, ponieważ jest przejawem faszyzmu i objawem nazistowskiej nienawiści charakterystycznym dla polskiego ruchu narodowego, a ONR w szczególności - dlatego należy skorzystać z każdego pretekstu, by zablokować polską patriotyczną uroczystość. 

Posłowie Elżbieta Stępień, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz posługując się "sztampowym wzorcem narracji komunistycznej opozycji" agresywnie przekonują, że pani Gowor, zgodnie z prawem czyniła to co do niej należy. Posłowie .N atakują:
 • To, że pani Gowor jest wyszkolonym oficerem Czesława Kiszczaka, to nic złego, to było dawno, nie można wszystkich po tylu latach eliminować z życia publicznego..
 • Pani Gowor jest wybitnym ekspertem od spraw bezpieczeństwa, od wielu lat świetnie wywiązywała się ze swoich obowiązków.
 • Decyzja o zakazie demonstracji była słuszna, "jak można dopuścić do demonstracji polskich faszystów, dlaczego ONR jeszcze nie jest zdelegalizowany?

Nasza dziennikarska odpowiedź na antypolski atak takiej komunistycznej propagandy jest świadectwem fatalnej defensywy, nieprofesjonalnej chociażby dlatego, że jest pasywną odpowiedzią na atak komunistycznych propagandzistów. Błędem jest już tylko przyjęcie postawy defensywnej. 

Posłowie, dziennikarze i komentatorzy broniłi naszej strony, bezpośrednio odpowiadając sprzeciwem na zarzuty atakujących komunistów.
OD LAT PISZĘ - LUDZIE WYJDŹCIE Z CZARNEJ DZIURY, W KTÓREJ TKWICIE.
PRZEJMIJCIE INICJATYWĘ.
 
Naprawdę trzeba przejąć inicjatywę, odwrócić role, trzeba zaatakować i to nie odpowiadając na insynuacje atakujących komunistów, ale pokazać naszą ocenę, nie tracąc czasu na obalanie ich ataków, przedstawić naszą hierarchię ważności i porządek naszych argumentów. W tym konkretnym przypadku trzeba olać ich bzdurne pomówienia i zachwyty nad komunistyczną propagandą.
 
 1. Po pierwsze, żądamy natychmiastowej dymisji pani Gowor wyłącznie z powodu tego co zrobiła. W tym przypadku ważny jest jeden konkretny fakt złamania prawa polegający na bezpodstawnym zakłóceniu obchodów naszej polskiej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
  Wszyscy wiemy jak ważnym w polskiej historii, kulturze i tradycji jest powstanie warszawskie, a wydanie zakazu pokojowego przemaszu jest obelgą przeciwko polskiej historii.
 2. Po drugie, zakwalifikować czyn pani Ewy Gowor jako umyślną prowokację z zamiarem agresywnego znieważenia polskiego Święta, w celu sprowokowania drastycznego sprzeciwu prowadzącego do krwawych zamieszek. Taki stawiamy zarzut. Działanie w złej wierze, z zamiarem wywołania zamieszek.
 3. Olać sprawę kariery i wyszkolenia pani  Ewy Gowor w Szkole Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego jako przedmiotu naszego zarzutu. Kariera tej pani jest jedynie okolicznością wyjaśniającą przyczynę dokonanej antypolskiej prowokacji, wynikającą z antypolskiego wyszkolenia w komunistycznej szkole, która fałszowała wiedzę o polskiej historii i kształtowała nienawiść i pogardę do wszelkich autentycznych polskich działań  niepodległościowych. 
 4. Fatalne przygotowanie zawodowe pani Ewy Gowor wynika z jej typowej dla komunistycznych oprawców fałszszywej wiedzy historycznej i wpojonej antypolskiej narracji komunistycznrj propagandy, uzasadniającej realizowanie antypolskiej i antyniepodległościowej polityki historycznej.

A więc:

 • Kłamstwo posłów .N jest oczywiste: ONR nie jest i nigdy nie była organizacją faszystowską ani komunistyczną, nie miała nic wspólnego z faszyzmem i była i jest radykalnie antykomunistyczna i antyfaszystowska. Świadectwem jrj antyfaszyzmu był fakt uwięzienia jednego z przywódców ONR w niemieckim Konzetrationslager Auschwitz i następnie jego zamordowanie w tym obozie za pomoc udzielaną Żydom. [link].
  Posądzanie tej organizacji o faszyzm jest obelgą wynikającą z nieuctwa i aroganckiego powtarzania haseł antypolskiej propagandy wymyślonej w Moskwie. Oskarżanie zamordowanych ofiar zbrodni niemieckiego faszyzmu jest antypolską zniewagą, obciążającą nie tylko panią Ewę Gowor, ale także wymienionych wyżej polityków .Nowoczesnej.
 • Działania posłów Elżbiety Stępień, Pawła Kobylińskiego i Jerzy Meysztowicza mogą być porównywane w swojej treści do działań komunistycznej agentury, realizującej stalinowskie kłamstwa antypolskiej propagandy. Wskazani politycy, najprawdopodobniej bezmyślnie powtarzają kłamstwa sowieckiej propagandy.
 • Drugim zarzutem przeciwko wstrętnej decyzji Pani Gawor jest zorganizowanie przez tą panią prowokacji w sposób, który łamie polskie prawo o wolności słowa, wolności przekonań oraz o wolności zgromadzeń. Oczywiście, komuniści wyspecjalizowali się w cenzurze oraz prześladowaniu wszelkiej wolności słowa, potrafią zawsze znaleźć każdy fałszywy pretekst.

I tak dalej...

To my stawiamy zarzuty, nie oni. Nie odpieramy ich zarzutów. To oni usiłują doprowadzić Polskę do stalinowskiej dyktatury. Oni mają prawo do krytyki, ale nie do kłamstwa i obrzucania gnojem.
Ale, aby zrealizować ten program, konieczne jest wcześniejsze porządne przygotowanie, przemyślenie sprawy, a nawet napisanie konspektu.
Wystarczy drobna niedokładność, wystarczy chwila nieuwagi i mamy duży kłopot. 
 
Na przykład: 
Pani Magdalena Ogórek nie doczytała przed programem artykułu 178 Konstytucji ust. 1. Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom.
I pani Magdalena ma problem, męczy się z rzecznikiem KRS, panem Miterą, który nie umie mądrze odpowiedzieć na pytanie czy sędziowie mogą zawieszać ustawy?
Gdyby pani Magdalena dobrze przygotowała się do programu, przeczytałaby to co trzeba, nie miałaby wątpliwości - nie, absolutnie nie mogą, ponieważ sędziowie są niezawiśli ale podlegają konstytucji i ustawom tak samo jak konstytucji. A jak podlegają to podlegają, a więc nic nie zmieniają, nie zawieszają. I wiedza ogólna - Parlament prawo uchwala, a Sądy prawo stosują. Koniec, nie ma dyskusji. 
 
Gdyby to pani Ogórek przed programem wiedziała "o co chodzi", to by pytać Mitery nie musiała, a jak pan Mitera pojęcia nie miał, to wtedy pani Magdalena mogłaby mu to twardo powiedzieć.
W końcu jej obowiązkiem jest wiedzieć "O co chodzi".
Dziennikarze, publicyści, pracujcie rzetelnie, bądźcie przygotowani do swojej pracy.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:12)

Komentarze

ALE NIE RÓB KIEPSKIEJ ROBOTY, NIE PRACUJ BYLE JAK, NIE PSUJ POLSKI SWOIM NIECHLUJSTWEM.

A problem jaka ma być Polska wciąż pozostaje otwarty. Tak jest, ponieważ mamy Polsce naprawdę poważne zadania. Napisałem o tym całą zimną odpowiedzialnością - i tak właśnie jest. Są ludzie, którzy tą oczywistość dostrzegają i doceniają wagę tego problemu, problemu publicznej komunikacji, dobrej jakości informacji oraz dyskusji na możliwie najlepszym poziomie.

DZIENNIKARZU NIE BĄDŹ PARTACZEM!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1570997

Komunizm jest zorganizowaną grupą przestępczą, złożoną z ludzi interesu, świadomie i celowo realizujących plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w Polsce, dążącą do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodnicznymi środkami.

"STRACH PRZED SMOLEŃSKIEM" [link]

[link] "Klęska komunistycznej opozycji w Polsce. Widzę jak toną"
[link] "WSPÓŁCZESNA DEFINICJA KOMUNIZMU" (10.08.2007) (kopia)

Oczywiście komunizm jest zjawiskiem globalnym i w podobny sposób atakuje wszystkie państwa i organizacje międzynarodowe. Dlatego nie powinniśmy o antypolskiej opozycji mówić inaczej jak "totalitarna opozycja" albo "komunistyczna opozycja", ponieważ po prostu oni są totalitarnymi komunistami. Decyzja pani Gowor jest jasnym dowodem na to, że nawet jeśli stroi się w piórka jakiejkolwiek demokracji, to mentalnie jest czerwieńszym od malin komunistą. To jest skutek tradycji rodzinnej, wychowania a także szkolnej edukacji i skutecznego działania oficerów politycznych spod znaku Feliksa Dzierżyńskiego. 

Świadczy o tym także pełna gotowość do takich czynów jak prowokacja prowadząca do krwawych zamieszek, wymiatanie zniczy pod miejscami pamięci, nie cofanie się przed zniewagą i pogardą oraz absolutne niezrozumienie takich pojęć jak wolność słowa i prawo do publicznego wyrażania swoich poglądów.
Komuniści zawsze dbali o to, by prawo do wyrażania poglądów mogli mieć tylko ci, którzy mają zezwolenie ich cenzury.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

michael

#1571026

publicznej.Ona wyszla ze zmijowego komunistycznego gniazda i jest ubabrana gownem po pachy i nic juz tego nie zmieni, nawet jej uroda ,ktora jest sprawa gustu.ale lemingi na te jej mizdrzenie sie nabieraja.To co ona wyprawila to nie brak kompetencji bo nie raz pokazala swoja blyskotliwosc i spryt ale celowa robota,aby zasiac wsrod szerszej publicznosc ziarno watpliwosci -a moze jednak ta swolocz sedziowska ma  racje.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1571040

Zwróciłem uwagę nieomal jak na dzwonek alarmowy. Ni z tego, ni z owego do programu "O CO CHODZI?" ściągnęła sędziego Macieja Miterę, który aż zionie brakiem jakiejkolwiek opinii - ani własnej ani urzędowej. To tylko może zaniepokoić. Ale pytając tego biedaka "Czy sędziowie mogą zawiesić ustawę" podsunęła mu tekst Art 178 ust 1. konstytucji, w którym sformułowanie jest jasne i nie może być inne. W tym artykule zamyka się sworzeń konstrukcji trójpodziału władzy. 

SEJM UCHWALA USTAWY <<<A>>> SĄD STOSUJE USTAWY

Ale pani Ogórek wypytując pana Macieja Miterę zaserwowała mu niekompletny tekst tego artykułu  Sędziowie (...) podlegają tylko Konstytucji (...).  Oczywiście jest to jeden z wielu publicznych źródeł zamętu. można to tłumaczyć niechlujstwem, ale sekunda takiego niechlujstwa za kierownicą może kosztować ludzkie życie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1571042

W pelni popieram.

Od siebie dodam jeszcze, ze bardzo draznia mnie programy, w ktorych prowadzacy nie potrafi zachowac obiektywnosci. Prowadzacy powinien wg mnie moderowac, kierowac dyskusje w pewnym, zamierzonym kierunku, To wyglada czesto bardzo stronniczo i szyte jest grubymi nicmi. Argumenty powinny sie samo obronic, albo jak Pan chce -  zaatakowac.

Co do Pani Ogorek - jest jaka jest, Jakas czesc spoleczenstwa ja ceni, byc moze potrafi otworzyc  drzwi do tych niezdecydowanych?!?  To co Pan opisuje -  to jest naturalnie bardzo zle przygotowanie sie do pragramu. Nie wydaje mi sie, ze to zla wola.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1571052

źle przygotowanych, jak twierdzi autor powyższego tekstu, zresztą nie tylko on!

Moim zdaniem podstawową wadą dziennikarzy pracujących w Polsce, a więc niekoniecznie polskich, tylko tych co tu działają, piszą, komentują, niby informują, jest brak uczciwości i kreowanie rzeczywistości, zamiast uczciwe relacjonowanie wydarzeń!

To co robi wielu z tych dziennikarzy to nie dziennikarstwo, a zwykłe k****two i tak tylko można ich nikczemne działania oceniać!

Taki bezmiar taniej i prymitywnej manipulacji, żałosnej propagandy i PRowskich chwytów, który serwowany jest w większości mediów funkcjonujących od wielu lat, o utrwalonej pozycji na polskim rynku, nie byłby akceptowalny w żadnym innym kraju - a u nas, w Polsce to trwa! Z wyjątkową zaciekłością i zaangażowaniem ta chamska i bezpardonowa walka z polskością i Polakami jest prowadzona w sposób perfidny i  konsekwentny przez tanich prostaczków, ze wschodu i zachodu oraz rodzimych sprzedawczyków!

I niestety poza podstawowymi wrażymi mediami, chazarska gadzinówka, czy dwie stacje ćwok FM, czy radio bzdet, mnóstwo innych tytułów, czy rozgłośni, w tym także niby prawicowych, prowadzi działalność o wydźwięku antypolskim, antypatriotycznym, zwalczającą działalność prawdziwej polskiej prawicy - polskich patriotów!

Te same dziennikarzyny, które mają gęby pełne proprawicowych frazesów, akceptują lub przynajmniej nie krytykują chamskich i antypolskich lewackich protestów potomków stalinowskich morderców, a jednocześnie agresywnie opluwają i pomawiają patriotów - narodowców, nazywając ich "faszystami"!

Tyle, że my mamy tego dość, że ta chamska fastryga pruje się na całej linii, że to trafia już tylko do najgorszych kretynów, ale ilość tego medialnego chłamu przekracza granice wytrzymałości i chciałoby się krzyknąć dość tego chamstwa antypolskiego - dość i wynocha stąd, skoro wam się nie podoba to wy*****alać do swoich sponsorów!

Polacy chcą w Polsce żyć i myśleć po swojemu, szanować i kochać to co jest dobre i ważne, a protestować i odrzucać to co jest złe i obce!

Polacy nie potrzebują przepłaconych i wrażych suflerów ruskich, pruskich, czy żydowskich! Mamy was po dziurki w nosie - wasz czas już minął!!!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1571053

A jeśli przyznaję pani Ogórek laur brakoróbstwa, to znaczy, że wstrzymuję się z postawieniem zarzutu złej woli. Nieustanne stawianie tego zarzutu jest jednym z moskiewskich chwytów antypolskiej propagandy. Oni najpierw insynuują nam wredny cel, a później polemizują z tym wymyślonym zamiarem.

"Pan Pis chce pomalować całą Rosję na żółto. O do diaska, jakie to głupie, jakie to kosztowne, jakie nonsensowne".

Dlatego lepiej myśleć o niechlujstwie, niż zakładać paskudne intencje.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1571067