KONIEC NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTW W EUROPIE

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Prezes Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Koen Lenaerts ogłosił likwidację suwerenności państw w Europie. Podkreślił, że TSUE to "kręgosłup, na którym opiera się cały porządek prawny UE", dlatego każde państwo członkowskie musi przestrzegać jego decyzji zarówno na poziomie europejskim, jak i krajowym. Przypomniał, że przystępując do Wspólnoty, wszystkie kraje UE zobowiązały się do przestrzegania takich samych wartości i reguł. Tylko absolutna wspólnota tych wartości i reguł pozwala zagwarantować jednolite stosowanie prawa unijnego we wszystkich państwach członkowskich [link].

Pan Koen Lenaerts zaspomina, że pojęcie "wspólnoty" europejskiej jest zdefiniowane Traktatami Unii Europejskiej i obejmuje swoim zakresem tylko to, co na mocy tych traktatów jest wspólne i nie może obejmować tego, co jest z mocy tych traktatów wyłączone. 

Sięganie TSUE poza zakres tej właściwości jest nieuprawnionym zamachem na suwerenność państwową członków Unii Europejskiej, jest inkorporacją podobną do zamachu na suwerenność państwową Ukrainy dokonaną przez Rosję na Krymie i Wschodniej Ukrainie, to jest bardzo podobne do sowieckiej inwazji na Czechosłowację w operacji "Dunaj". Pamiętamy jak trudno było odzyskać Polsce suwerenność państwową, za kilka dni będziemy obchodzić stulecie odzyskania Niepodległości. 

Nie jest to właściwy moment, aby Koen Lenaerts uzurpujący sobie prawa, których nie posiada - sam siebie mianował cesarzem Europy. Przypomnieć także należy o tym, że istnieją dwie koncepcje wspólnoty europejskiej, zwane w skrócie koncepcją superpaństwa oraz Europy Ojczyzn.

Europejskie superpaństwo jeszcze nie postało, a jego istnienie nie jest skutkiem żadnego międzynarodowego traktatu. Wiemy natomiast, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie jest normalnym sądem wymierzającym sprawiedliwość, zgodnie z jakimikolwiek systemem aksjologicznym czy prawnym. To jest organ liberalnej demokracji, działający jako narzędzie wprowadzające tylnymi lewackimi drzwiami nowe pozatraktatowe prawa i nowe systemy, by niszczyć wszystko co mamy w sercu, by zdeptać naszą Wiarę, Nadzieję i Miłość. A więc UWAGA NA TRYBUNAŁ SPRAWIEDLIWOŚCI UE [link]. Działanie TSUE w zakresie komunikowanym przez pana Koen Lenaerts są nielegalne.

Europa jeszcze nie jest superpaństwem!

Aby było całkiem jasne. Co pan Koen Lenaerts powiedział albo nie powiedział nie ma najmniejszego znaczenia. Liczy się tylko postanowienie TSUE, które nie ma prawa orzekać w sprawie ustroju sądów powszechnych ani w Polsce ani w Niemczech ani nigdzie. To jest przestrzeń pozatraktatowa, a więc poza właściwoscią tego Sądu. To naprawdę nie jest legalne!

Zawieszenie ustaw w jakimkolwiek państwie nie istnieje w żadnym europejskim prawie, jest chorym pomysłem, który urodził się w szamańskiej kuchni pani Gersdorf i jest testem na psychiczną odporność polskiego rządu.

Nikt nie będzie odbierał Polsce ani kawałka naszej Niepodległości w dniach stuletniej rocznicy jej odzyskania. To już cuchnie prowokacją.

Im bardziej pętla zaciska się, im prawda bliższa, tym bardziej agresywna i nienawistna jest propaganda komunistycznego kłamstwa. Weźmy taki przykład. Dlaczego tak wielu z nich tak bardzo czuje wielki "STRACH PRZED SMOLEŃSKIEM" [link]?

Przypisy:
1. Konstytucja Art. 178. 1. Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom. [link]
2. Wersje skonsolidowane Traktatu o Unii Europejskiej i Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - a w tym PROTOKÓŁ (nr 30) W SPRAWIE STOSOWANIA KARTY PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ DO POLSKI I ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej str. C115/313) [link] albo sama treść PROTOKOŁU (nr 30) zwanego londyńskim [link blogmedia24
3. KARTA PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej str. C 326/391) [link]
4. Art. 7 TUE [link] 
5. Art. 2 TUE
[link]

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

przeciw Bogu

 

ten antywartości

nazywa wartościami...

kto przeciw Bogu

ten nie jest z nami!...

 

po sprawie

 

gdyby z prawa

zrobić bezprawie

wtedy by było

już po sprawie

 

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1574017

Państwa Polskiego wykorzystując dywizje czołgów dowodzonych przez Heinza Guderiana. Unia Europejska próbuje zrobić to samo wykorzystując dywizje prawników formujących bezprawne działania sądowe poza właściwością sądów, które wykorzystywane są do bezprawnej interwencji przeciwko suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Tak jest ponieważ Traktat Unii Europejskiej nie obejmuje w swoim przedmiocie działania ustroju sądów żadnego państwa członka Unii Europejskiej, a w zakresie obejmowanym przez Kartę Praw Podstawowych na mocy Protokołu numer 30 ustanawia pierwszeństwo prawa polskiego expressis verbis wyłączając kompetencje TSUE z właściwości w tym zakresie. To jest zapisane w dokumentach traktatów UE cytowanych niżej:
 
PROTOKÓŁ (nr 30)
W SPRAWIE STOSOWANIA KARTY PRAW
PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ DO POLSKI
I ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA
 
WYSOKIE UMAWIAJĄCE SIĘ STRONY, MAJĄC NA UWADZE, że w artykule 6 Traktatu o Unii Europejskiej Unia uznaje prawa, wolności i zasady określone w Karcie praw podstawowych Unii Europejskiej,
(...)
UZGODNIŁY następujące postanowienia, które są dołączone do Traktatu o Unii Europejskiej i do Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej:
 
Artykuł 1
  1. Karta nie rozszerza zdolności Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ani żadnego sądu lub trybunału Polski lub Zjednoczonego Królestwa do uznania, że przepisy ustawowe, wykonawcze lub administracyjne, praktyki lub działania administracyjne Polski lub Zjednoczonego Królestwa są niezgodne z podstawowymi prawami, wolnościami i zasadami, które są w niej potwierdzone.
  2. W szczególności i w celu uniknięcia wszelkich wątpliwości nic, co zawarte jest w tytule IV Karty nie tworzy praw, które mogą być dochodzone na drodze sądowej, mających zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa, z wyjątkiem przypadków gdy Polska lub Zjednoczone Królestwo przewidziały takie prawa w swoim prawie krajowym.
Artykuł 2
Jeżeli dane postanowienie Karty odnosi się do ustawodawstw i praktyk krajowych, ma ono zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa wyłącznie w zakresie, w jakim prawa i zasady zawarte w tym postanowieniu są uznane przez ustawodawstwo lub praktyki Polski lub Zjednoczonego Królestwa. 
__________________________________________________

9.5.2008 PL      Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej          C 115/313

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1574026

opuszczeniem tej żydowskiej jaczejki!....Zostaliśmy wynarodowieni, pozbawieni historii, godności i skłóceni!. Wyjdźmy, rozliczmy zdrajców i utwórzmy wreszcie Trójmorze!....

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1574089

Tak! -  czyli POLEXIT? A skoro dążymy do Polexit'u to do jakiego? Miękkiego czy twardego? 

Tylko trzeba najpierw szczegóły uzgodnić z Naczelnikiem.

Bowiem Naczelnik jasno powiedział: "Wielu mieszkańców dużych miast zostało okłamanych, zostało zmanipulowanych i w centrum tej manipulacji jest jedno twierdzenie, a mianowicie, że Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje Polexit. Otóż jest to, jeszcze raz powtarzam, bo już kilka razy to mówiłem i oczywiście mówił o tym pan premier - kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo! "

PS

Prawo i Sprawiedliwość@pisorgpl

Prezes #PiS J. #Kaczyński w #Radom: Wielu mieszkańców zostało zmanipulowanych poprzez fałszywe stwierdzenie, że Prawo i Sprawiedliwość planuje Polexit. To kłamstwo. PiS zawsze było i będzie za #UE. #DotrzymujemySłowa

Pozdrawiam.

19:37 - 28 paź 2018

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1574315

Na razie bardziej opłaca się w uE, tam jeszcze coś znaczymy i nie jesteśmy sami, nie ma co sie pchać przed szereg. Szczekanie na nas to dowód bezsilności, swoje interesy forsuje sie po cichu a nie ujadaniem, niewiele nam moga zrobić więc damy radę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1574547

Polacy teraz doskonale się bawią *).

Do tańca gra orkiestra PIS. Kasa płynie szerokim strumieniem. Kolejka PISowców już stoi po apanaże w Brukseli.

Plujemy na UE bo to takie modne dla ciemnego ludu w Polsce.
-Jest Kasiora jest zabawa. Jak UE ściśnie PIS i ograniczy fundusze strukturalne lub "wydali" Polskę ze wspólnoty to wielki ból "D" będzie miał kto? -zwykli szarzy POLACY....

PIS będzie ustawiony na lata, kraj obsraaany pomnikami, wypasione Kościoły ..................... A TY ZWYKŁY POLAKU - ZA SWOJA NIEOGRANICZONĄ GŁUPOTĘ ŻRYJ OWOCE LEŚNE!

Wyjście z UE byłoby dla Polski cholernym niebezpieczeństwem (Putin !!!!!!!!!)

_____
* Polska otrzymala od UE 100 miliardow E.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

H44

#1574277

Mam nadzieje że dzięki zupie szczawiowej i kompocie z mirabelek z głodu nie padniesz

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1574291

Z mojej zupy szczawiowej zostawię Ci jajka, bo ............... ich nie masz !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

H44

#1574470

Podeślij tej czerwonej qrwie - znacie się b.dobrze

https://niepoprawni.pl/blog/zawiedzony/obys-parchu-sczezl

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1574473

Cepie młocie kaflu chomoncie chamie

bye

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

H44

#1574521

Fundusze i  tak spadają, jak przykręcą to i tak przec. Polak niewiele zauważy, wywalenie zaś jest nierealne. Poza tym PiS już się uspokoił i niemal ułożył, więc nie ma co przesadnie obwiniać- no chyba za nieudolność, że z miejsca nie klepnęli ustaw, stawiając przed faktami dokonanymi. Zwykły Polak odczułby dopiero poza UE.
Co do dofinansowania, to jednak wychodzi na minus, otóż są koszty większe niż pozorny zysk, co już wyliczano (w necie)- trzeba mieć urzędników, wdrażać rozwiązania, samorządy i przedsiębiorstwa też. tak więc wcale nie jesteśmy na plusie! do tego kasa z inwestycji często wraca do gł. Niemiec, nie ma też godziwej rekompensaty za wspólny rynek i hipotetyczne utracone zyski z winy polityki unijnej. Chodniki i ścieżki rowerowe to jednak nie wszystko a w zamian dyktuje się nam, czy rząd ma prawo do pomocy publicznej własnej gospodarce. Roczna suma już nie powala, bo w 2017. otrzymaliśmy jakieś 7,5 mld euro a wydatki naszego budżetu to chyba ze 380 mld zł, niby kilku mld zawsze brakuje ale widać proporcje.

UE dała nam pewien skok, zmuszając do wydawania kasy we wskazanych rzeczach ale wychodzi na to, że "zapłaciliśmy" za to sami i nie da sie ukryć, że innym sie to opłaciło nawet bardziej, niż nam- no nie ma nic za darmo i przecież nie poddźwignięto nas do poziomu Zachodu, to byłaby bajka. Trzeba inwestowac w swoje i uczyć rodaków przedsiębiorczości

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1574546