FATALNE BŁĘDY PIS - KRYTYKA FELIETONU MARZENY NYKIEL

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat
Totalsi, wsparci przez media, przekują każdą sprawę w polityczny konflikt [link]. Tak pisze Marzena Nykiel i ma świętą rację. Wytworzył się nawet pewien bardzo paskudny stereotyp, również bardzo efektywnie eksploatowany przez totalitarną opozycję.
Mianowicie mówi się o popełnionych przez PiS błędach, które stały się przyczyną wielu konfliktów. To także jest nieprawda. 
 
Wszystkie konflikty ostatnich lat nie są spowodowane przez PiS, a nieomal każdy z nich inicjowany jest albo na podstawie sfałszowanego pretekstu, albo wręcz na podstawie oszczerstwa, które jest rozgrywane w sposób przypominający dokładnie przygotowaną grę operacyjną wrogich Polsce służb specjalnych. Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Rzeczywiście - totalitarna opozycja "każdą sprawę przekuje w polityczny konflikt", ale szczególnie zajadle atakuje wtedy, gdy skutki tego ataku są ekstremalnie szkodliwe dla Polski.
I nie chodzi tylko o szkody wizerunkowe, chodzi przede wszystkim o spowodowanie jak najpoważniejszych strat gospodarczych, infrastrukturalnych i politycznych. Chodzi o zablokowanie zdarzeń, które mogą być korzystne dla polskiej racji stanu, zniszczenie zjawisk, które mogą być pożyteczne dla polskiej gospodarki, albo nawet "tylko" dla interesów lokalnych. 

Jest to realne działanie na szkodę wszelkich polskich interesów, działanie które stało się przez ostatnie lata przyczyną konkretnych strat, które mogą być skatalogowane i zmierzone, a które, jak do tej pory, nie są rozliczone. Podam jeden tylko przykład i tylko po to, by zilustrować mechanizm działania w zamiarze spowodowania zniszczeń albo konkretnych strat. 
Sprawa dzików. Jest oczywiste, że odstrzał dzików jest metodą ograniczenia rozwoju wirusowego pomoru świń (ASF). Powstrzymanie tej akcji może stać się przyczyną likwidacji produkcji wieprzowiny w Polsce, co oznacza kilkanaście miliardów złotych strat materialnych... oraz innych bardzo poważnych strat niematerialnych. A więc celem ataku jest powstrzymanie tej akcji.
 
Realne działanie na szkodę polskich interesów nie zaczęło się jesienią 2015 roku po objęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę, ale trwa przeciwko polskiej racji stanu i polskim interesom gospodarczym nieprzerwanie od wielu lat i przejawia się w formie: 
  • decyzji politycznych i aktów prawnych administracji rządowej oraz w wyniku konkretnych zaniechań w czasie, gdy władzę sprawowała aktualna totalitarna opozycja.
  • przemysłu pogardy i walki z władzą, gdy władza działa w polskim interesie. To jest Polocaust.

Mamy więc do czynienia z systematyczną i konsekwentnie prowadzoną dywersją przeciwko wszelkim polskim interesom, trwającą nieprzerwanie od 1988 roku i jeszcze dawniej. 

Dlaczego więc podaję datę 1988?  
Przecież może to być data pierwszego rozbioru Polski w 1772 roku, ale wtedy także nie był to początek antypolskiej kampanii. Wystarczy wspomnieć wcześniejszą działalność Nikołaja Riepnina...
I nie tylko Rosja prowadzi tę wojnę.
_________________________________________________________
Pisałem dzisiejszy felieton bez związku i bez wiedzy o zamachu na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i jego późniejszej śmierci. Proszę więc o zachowania powagi i szacunku wobec ostateczności faktu. Niech spoczywa w spokoju. R.I.P.
Treść mojego dzisiejszego felietonu wiąże się jednak merytorycznie z dzisiejsza zbrodnią. Po prostu, "totalitarna opozycja, wsparta przez media, przekuje każdą sprawę w polityczny konflikt." Proszę więc o włączenie cywilizacyjnych hamulców dobrego wychowania i przyzwoitości, proszę o zachowanie godnej postawy i szacunku, stosownie do powagi zdarzenia.
Proszę o szacunek i godność. Proszę o etyczne zachowanie.
I powiem szczerze. Nie jestem dobrej myśli.
 
Widzę, że Polacy stają na wysokości zadania, potrafią okazać miłosierdzie, szacunek i zrozumienie. Potrafią zachować się jak trzeba. W ciągu ostatniej doby stacje krwiodawstwa zebrały ponad 500 litrów krwi. Widzą spokój, widzę szacunek i modlitwę. Widzę dobrą wolę.
Widzę szlachetną odpowiedź na prośbę rodziny zmarłego o spokój i nie wykorzystywanie tej tragedii do celów politycznych.
 
Nie jestem dobrej myśli, gdy patrzę na niektórych ludzi polityki i mediów, którzy nie znają granic.
____________________________________________________________

Im bardziej pętla zaciska się, im prawda bliższa, tym bardziej agresywna i nienawistna jest propaganda komunistycznego kłamstwa. 

______________________________

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:12)

Komentarze

odpowiedzialności prawnej. Mam oczywiście na myśli odpowiedzialność redakcji. Wiemy przecież, że totalitarna opozycja zgodnie ze swoją tradycją nie cofnie się przed żadnym łajdactwem, aby dowalić swoim przeciwnikom. Dlatego niektóre sformułowania powyższego tekstu nie są zbyt dosadne. A felietonowa zwięzłość ogranicza możliwość zamieszczania ciągnących się jak flaki z olejem wywodów udowodniających, że zachodzi uzasadnione przypuszczenie iż prawda jest taka, jak w podanym wyżej tekście. Co istotne, w archiwum mojego blogu są opisane konkretne przykłady, wskazujące na to, jaka jest prawda. Są fakty potwierdzające, że "realne działanie na szkodę polskich interesów nie zaczęło się jesienią 2015 roku po objęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę, ale trwa przeciwko polskiej racji stanu i polskim interesom gospodarczym nieprzerwanie od wielu lat i przejawia się w formie: 
  • decyzji politycznych i aktów prawnych administracji rządowej oraz w wyniku konkretnych zaniechań w czasie, gdy władzę sprawowała aktualna totalitarna opozycja. 
  • przemysłu pogardy i walki z władzą, gdy władza działa w polskim interesie. To jest Polocaust. 

Mamy więc do czynienia z systematyczną i konsekwentnie prowadzoną dywersją przeciwko wszelkim polskim interesom, trwającą nieprzerwanie od 1988 roku i jeszcze dawniej." To jest ostrzeżenie dla ewentualnych czepialskich. Mam nadzieję, że znajdę trochę czasu, by wywlec parę takich faktów i opublikować odpowiednią informację w komentarzach.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

michael

#1578384

nie przez nieporozumienie, ale dlatego, że mam taki przekonanie. Uważam, że jądro opozycji nazywając siebie totalna opozycją, posługuje się dezinformacją. Oni w swojej istocie są antypolską opozycją komunistyczną, czyli totalitarną. Oni po prostu są totalitarną opozycją.
 
Nie przypadkiem pierwszym politycznym aktem Prezydenta Bronisława Komorowskiego, nieomal natychmiast po objęciu prezydentury w 2010 roku, było demonstracyjne upamiętnienie sowieckich najeźdźców 1920 roku w Ossowie. Nie chodzi o pomnik nagrobny. To jest oczywiste. Chodzi o demonstrację polityczną. Już w pierwszym odruchu oni byli  i są przeciwko polskim bohaterom, oni są za sowieckimi.
 
Nie przypadkiem pojawiła się wtedy pieśń "nielegalne kwiaty, zakazany krzyż". Nie przypadkiem w roku 2010 i w roku 2018 komunistyczna władza Warszawy sprzątała cichaczem kwiaty składane w hołdzie naszych umarłych i zakazywała marszu pamięci Powstania Warszawskiego. 
Taki jest ich antypolski język symboliczny.
Dlatego wciąż musimy przypominać nasze nielegalne kwiaty i nasz zakazany krzyż.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

michael

#1578386

„oszczerstwa stały się praktycznie niekaralne” i moim zdaniem powiedział prawdę [link]. Taka jest codzienna i ustawiczna metoda totalitarnej opozycji. Piszę o tym w dzisiejszym felietonie powoli dochodząc do przekonania, że oszczerstwa totalitarnej opozycji są działaniami w złej wierze. Więcej, oszczerstwa totalitarnej opozycji wypowiadane są by przypisać je nam, jako przeciwnikowi i zniesławiać ogłaszając całemu światu, że my - to samo zło. 
 
To co piszę teraz nie jest odwróceniem dzisiejszego oszczerstwa Jacka Taylora. Przeciwnie - dzisiejsze jego oszczerstwo jest potwierdzeniem tego co piszę. Podam inny przykład. 
Dążenie aktualnego polskiego rządu do wyprowadzenia polski z Unii Europejskiej z powodu naszej proputinowskiej polityki jest absurdalnym kłamstwem. Wszystkie fakty świadczą przeciwko temu kłamstwu. 
Nie przeszkadza to wcale w konsekwentnym powtarzaniu tego oszczerstwa przez kolejnych polityków Platformy Obywatelskiej. 
Powiem więcej. Uważam, że te i takie oszczerstwa powinny być karalne. 
 
Pomijam fakt, że treść wypowiedzi mecenasa Jacka Taylora absolutnie nie licuje z powagą jej kontekstu. 
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1578387

Za każdym z tych faktów, za każdym z takich oszczerstw powinien maszerować akt oskarżenia sporządzony przez prokuratora. Ich konkretne czyny powinny być nie tylko karalne. One przecież są karalne. One powinny być karane. 
Tak samo jak karane powinny być oszczerstwa, o których piszę ciut wyżej.
Szczególnie mam na myśli takie oszczerstwa, które stają się pretekstem do wszczynania kampanii zniesławiającej Polskę prowadząc do spowodowania konkretnych strat gospodarczych lub politycznych.
Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

michael

#1578388

Witam,

Przyznam, że atak na Adamowicza wcale mnie nie zdziwił (w sensie faktu a nie osoby) - to wisiało i cały czas wisi w powietrzu, kiedy totalsi i ich prowadzący zrobią ruch po bandzie aby obalić "faszystowsko-populistyczny" PIS. W Anglii to news obok Trumpa i w podtekście oczywiście rządy "faszystów" w Polsce.

A czy zamachowiec to kryminalista czy wariat? Kogo to w lewackich mediach obchodzi.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Piter1

#1578412

That's the truth.

Ciekawa interpretacja. Wszelkie współczesne lewactwo jest najoczywistszą kontynuacją najtwardszego komunizmu, kontynuacją i przeobrażeniem w celu dezinformacji. To nie jest tylko teoretyczna hipoteza ale i fakt historyczny. Przeobrażenie, o którym  mówię było zaplanowane i starannie przygotowane po sowieckiej klęsce w wojnie sześciodniowej 1967 roku , a jego realizacja została zainicjowana interwencją w Czechosłowacji (operacja Dunaj - jesienią 1967 roku) a następnie rozkręcana i znana jako plan "Nowego Europejskiego Domu" Andropowa-Gorbaczowa. Studencka wiosna 1968 roku w Europie była początkiem masowej infiltracji inteligenckich i naukowych 5 wybranych państw Zachodu, aż do wrogiego przejęcia projektu Unii Europejskiej. Może dlatego reprezentacyjne budynki Parlamentu UE noszą imię Altiero Spinellego. To jest najzwięźlejszy możliwy skrót historii współczesnej cywilizacji Zachodu lat 1967 - 2019. Jest on zarazem dopełnieniem pierwszych projektów panspermii rewolucji komunistycznej pochodzący jeszcze od Karola Marksa, Lwa Trockiego, Włodzimierza Lenina i Feliksa Dzierżyńskiego. W sumie od tego czasu projekt przejmowania i infiltrowania Zachodu przez komunizm stał się domeną komunistycznych służb specjalnych.

Tak komunizm zabrał się za robotę, by "ruszyć z posad bryłę świata".

Taki jest historyczny kontekst do hipotezy o nieprzypadkowym zamachu. Pozostaje znane pytanie:

QUI PRODEST?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1578420

Nie ma agresji PiS - mowa o agresji PiS jest jednym z kłamstw, albo określę to  w ślad za mecenasem Jackiem Taylorem jako jedno z oszczerstw czarnej propagandy antypolskiej ksenofobii. Napisałem w niedzielę, nic nie wiedząc o zamachu na Pawła Adamowicza: 
Takie są fakty. A moja krytyka felietonu Marzeny Nykiel nie polega na zaprzeczeniu Jej tezy o tym, że opozycja każdą sprawę przekuje w polityczny konflikt, ale na uzupełnieniu o inny fakt - większość konfliktów totalitarna opozycja buduje na własnych kłamstwach, oszczerstwach i prowokacjach - jest to celowe i zorganizowane tworzenie konfliktów. Jest to agresja totalitarnej opozycji.
To co robią dzisiaj i teraz kolejni ludzie totalitarnej opozycji wpisując się na czarną listę hańby jest żywym przykładem tej agresji.
Jarosław Kurski, Jan Hartman, Róża Thun, Jacek Taylor, Magdalena Środa, Paweł Rabiej, po kolei sami dają dowody swojej agresji i nienawiści, sami wpisują się na listę antypolskiej hańby, odpowiadając agresją na zaproszenie do okazania szacunku wobec powagi śmierci.
Pójdę dalej. Sposób w jaki ci ludzie reagują na odejście Pawła Adamowicza wskazuje, że ten fakt realizuje ich polityczny interes. Gdy my wzywamy do pokoju, gdy prosimy chociaż o zawieszenie broni, oni odpowiadają wezwaniem do wojny. Zachowują się tak, jak prowokatorzy, którzy wykorzystują skutki ich własnej prowokacji.
A więc, gdy nastąpił zamach, zadaję pytanie:
Qui prodest?
Paweł Rabiej mówi:
I nie obchodzi mnie, co mówią teraz Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, Joachim Brudziński czy Zbigniew Ziobro. Ich wyrazy współczucia są warte tyle, co wpisy Rydzyka i Pawłowicz. Bo to ich wina.
Co nam pozostaje?
Zachowanie spokoju i przeprowadzenie dowodu ich działania w złej wierze. Krok po kroku, jak najszybciej pokażmy jaki jest ich antypolski interes - pokażmy, że totalitarna opozycja nie tylko "każdą sprawę przekuje w polityczny konflikt", ale szczególnie zajadle atakuje wtedy, gdy skutki tego ataku są ekstremalnie szkodliwe dla Polski.
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1578463

 ...gdyby w Polsce aparat wymiaru sprawiedliwości został wreszcie zreformowany i działał sprawiedliwie i sprawnie a przestępcy (w tym finansowi) nie byli dzieleni na tych co można i należy ukarać - jak sprawca zamachu - i na tych co ich nie można posadzić i nadal mogą rządzić - jak Adamowicz, to ofiara tego zamachu z pewnością żyłaby sobie spokojnie wśród SWOICH odsiadując co najwyżej kilka lat za sprawiedliwie zasądzoną karę. Życie pisze czasami swoje scenariusze w których nie zawsze to co w obecnej chwili jest ucieczką od odpowiedzialności prawnej i wydaje się być dla nas dobre nie oznacza w niedalekiej przyszłości tragedii.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1578479

-jest brak dekomunizacji. Powszechnie wiadomym jest że pałeczkę czerwonych ludobójców dzierżą dziś już wnuczki bolszewiskich agentów,zdrajców i antypolskich zbójów i dalej atakują naszą ojczyznę na wszystkich możliwych frontach. PiS nazywa ich pieszczotliwie "opozycyjką,opozycjunią" a te obce s...syny nazywają nas faszystami. Nie inaczej czynią komunistyczne paczury z "pejs zboka" blokując patriotyczne profile za najmniejsze wykroczenie lub pisanie prawdy o kolaboracji żydów z faszystami w II wojną światową ale zdaje się że żydzi robią to do dnia dzisiejszego. Na portalu antypolskich fekjszbokowych świń Anrdzeja Celińskiego są bluzgi " wypier....laj" pod adsresem pana J.Kaczyńskiego. Czerwone podstępne świnie z fajzboka nie reagują na monity i w ten sposób sami sieją nienawiść do Polaków a blokują patrotyczne profile za najmnejsze wykroczenie. O kolaboracji żydów z SS totalny zakaz pisania i blokada profilu. Wszystkie dane miałem zmyślone i nic się czerrwone s...syny z tego bandyckiego i antypolskiego portalu nie dowiedzieli. PS. twórzcie tam sobie lipne profile -(kategorycznie żadnych prawdziwych danych ani zdjęć) - ja już utworzyłem drugi nowy profil- używając wszystkich nowych urządzeń (komp,karta sieciowa z nowym IP i nowym adresie e-mail) i nawet piszę z innego komputera (chodzi całkowitą sterylność nowych urządzeń aby nie mogli ponownie mnie namierzyć i zablokować :) jest OK - okiwałem tych czerwonych bandytów. Mam jedno pytanie - kiedy ten Rząd lebiegów z PiS-u udostępni Narodowi Polskiemu broń palną ?- bo jesteśmy najbardziej rozzbrojonym narodem w Europie a może i na świecie. W razie konfliktu Rząd znowu da dyla za granicę a nas bezbronnych zostawi na pastwę potworów. Koministyczni ludobójcy tak sobie zapwnili bezpieczeństwo w minionym okresie ale to musi się skończyć.Jeszcze jedna sprawa-czy Polacy nie mogą utworzyć własnego facebooka o podobnej szacie graficznej i tematyce ? - wszyscy byśmy olali tych fejzbokowych paszczurów i zminimalizowali oddziaływanie bo oni świadomie tolerują ataki na Polakę i Polski Naród. patrz. n.p. profil "mokre świry"na f.b. Te antypolskie s...syny z fejzboka wiedzą o tym ale colowo szczują na Polskę. Takich antypolskich profilów utworzonych tylko do hejtu jest bardzo wiele. A tu link do Y.T.- temat L.Żebrowskiego o dostepie do broni palnej https://www.youtube.com/watch?v=aWswMW783GI

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tuskość to nienormalność,antypolskość, zdradzieckość i faszyzm w najczystszej postaci. Nie mam najmniejszej ochoty, aby był on brzemieniem dla naszej Ojczyzny, - zgiń i przepadnij czarci bękarcie.

#1578504

Prawo do życia to prawo fundamentalne, mimo to wciąż jest łamane.

Bez zapewnienia prawa do życia od momentu poczęcia wszystkie inne prawa tracą sens.

To główny wniosek sformułowany przez uczestników interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Dziecko w prawie kanonicznym i polskim”, która odbyła się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Patronat honorowy nad sesją objął rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. słowa Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, który apelował:

„Nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych, Polską niepłodnych lub mordujących życie matek! Obyście nie poddali się wygodnictwu, egoizmowi i wrogości życia! Obyście nie naśladowali kobiet, wyśmiewających się z matek, które urodziły Polsce i Kościołowi trzecie, czwarte czy piąte dziecko. Matka ma prawo do swojego ciała, ale nie ma prawa do poczętego dziecka”

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/204939,prawo-wszystkich-praw.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1578515

Wystarczy przesledzic wypowiedzi 

Na ten przyklad wypowiedzi Jaroslawa Walesy o Adamowiczu:

"Adamowicz jest motywem niszczacym..."

"Adamowicz lamie dane slowo... obiecywal, ze nie bedzie czynnikiem rozbijajacym"

"Adamowicz ma zlych doradcow..."

"Obawiam sie, ze w Gdansku nie skonczy sie na drugiej turze - bedzie tez trzecia: komisarz..."

" Adamowicz obiecywal mi kilka lat temu, zre jest to jego ostatnia kadencja... wprowadzil w blad mnie, Grzegorza schetyne i mieszkancow Gdanska..."

"niektorzy developerzy maja juz wydeptane sciezki do magistratu. Plany zagospodarowania sa zmieniane pod ich dyktando"
 

tymczasem po tragicznej smierci okazuje sie dla Walesy... "mentorem i najblizszym przyjacielem..."

Tak wlasnie nawet najtragiczniejsze wydazenie politycy "totalitarni" potrafia wykorzystac dla swoich celow, bo przeciez "ciemny lud to kupi..." - ale to juz inna bajka...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1578506