BIAŁO-CZERWONY MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI "DLA CIEBIE POLSKO"

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Wczoraj mieliśmy sto trzecią miesięcznicę, dzisiaj jest MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI, imponujący spokojem i godnością. Widać wielki polski patriotyzm, radosny i dumny. Piękny widok klęski tych, którzy jeszcze rano mówili, że dzisiaj polskie ulice będą zajęte przez tych, którzy żyją nienawiścią i niechęcią. 

Mam nadzieję, że to widać gołym okiem - ćwierć miliona świętujących ludzi idących razem. Widać spokój i porządek, widać szacunek i dumę stabilnego społeczeństwa, widać wolność i spontaniczną radość. Po prostu serce rośnie.

Widać kompromitację schetynoidalnych timmermansoidów, widać oczywistość bzdur o nienawiści, rasizmie. Widać prowokacyjne kłamstwo w ich opowieściach o bolszewikach. Powiązanie wczorajszej sto trzeciej miesięcznicy z dzisiejszym świętem jest jednak gorące. Pokazałem wczoraj na swoim blogu smoleński krzyż dlatego, że związek tych dwóch faktów jest ścisły i rzeczywisty.

Smoleńscy kłamcy, którzy wspólnie z putinowską Rosją kłamią w sprawie wyjaśnienia przyczyn smoleńskiej zbrodni, nie przypadkiem kłamią o polskim święcie Niepodległości.

Rafał Trzaskowski, który jasno wspierał zakaz dzisiejszego Marszu, mówiąc o tym, że nie może dopuścić do faszyzmu na ulicach Warszawy, nie tylko bezczelnie obraził ćwierć miliona maszerujących, ale on jest razem z całym środowiskiem tych schetynoidalnych timmermansoidów, którzy nie tylko nie identyfikują się z naszym narodem, nie tylko nie szanują naszych polskich aspiracji i nie chcą ich uznać, ale oni sami stawiają się poza naszą polskością. Co ciekawe, my szanujemy ich inność.

A oni nie. Tyle mogę powiedzieć w dzisiejszy świąteczny dzień, który mówi jasno - Naród polski nie jest podzielony, nawet konfliktu nie widać. Widać coś innego. Że ich nie widać. To oni są gdzie indziej. Oni są po stronie kłamstwa.

Proponuję spojrzeć na wczoraj pokazany smoleński krzyż [link] i pomyśleć tak: - My Polacy jesteśmy jednością i potrafimy bez wzajemnej urazy uszanować różnorodność naszych poglądów i interesów. Awantury i niegodne kłamstwa i prowokacje płyną od obcych nam wrogów polskiego patriotyzmu.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Niestety, oni zrobią wszystko, by kłamać dalej. Zobaczymy. 
Jest coś innego. Irytuje mnie gadanie o mówieniu jednym głosem. Jesteśmy różni, różnimy się czasem tak dalece, że aż do przeciwieństwa. I co? 
I to jest dobre, do jasnej cholery, właśnie to jest dobre
Bez różnic nawet rozmawiać się nie chce. Chodzi tylko o wzajemny szacunek do tej różnorodności.
Przeszło ćwierć milionów ludzi bez żadnej zadymy. I co? Wrogowie naszego patriotyzmu wymyślą jakąś zadymę. Będą kłamać dalej.
Mam nadzieję, że Guy Verhofstadt nie powie znowu niczego paskudnego. Może nie powie. Zobaczymy.
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1575041

Rzeczywiście szczęka im opadła. Ale reagują inaczej. TVN dalej szuka faszyzmu, choć bardzo niepewnie. Widać, że ich narracja nie przewidziała braku zadymy. Więc nie wiedzą co gadać. Ktoś ma nadzieję, że należy się trzymać porannych wskazówek Donalda Tuska. 
Może da się ukształtować inny model polskiego patriotyzmu, bardziej proeuropejski, przeciwny temu modelowi, kształtowanemu przez PIS.
Czuję przez skórę niepokój i ich niechęć do polskiej suwerenności.
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1575042

Polsat jest bliższy rzeczywistości, nie trzyma sie tak kurczowo stereotypu ksenofobów, rasistów i faszystów i podobnych bzdur. Ale nie spodziewali się tego co zobaczyli. A to jest takie proste. Gronkiewicz-Walz i Dudkiewicz zdobyli się na zakaz. 
Czy oni szaleju się objedli? 
Wystarczy Polakowi coś zakazać i natychmiast zakaz będzie złamany. Nie ma większej przyjemności niż pójść na zakazany marsz. 
Komuniści nigdy tego nie zrozumieją.  Oni nie myślą samodzielnie, są jak zdalnie sterowane terminale. Polecenie z komitetu partyjnego jest święte. Ruki pa szwam.
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1575043