Antysemityzm okularów przeciwsłonecznych

Obrazek użytkownika jasieńko
KawiarNIA

Czy jest coś takiego? Jeśli jeszcze nie ma to będzie z pewnością, wystarczy, że założy je pierwszy lepszy Kowalski, bo przecież wiadomo, że antysemityzm taki wyssał z mlekiem matki, więc z niego przechodzi – prawie jak grypa – na wszystko czego dotknie; stąd i jego okulary przeciwsłoneczne wprost zioną antysemityzmem. Więcej tłumaczyć nie trzeba.

Żyjemy w czasach, w których rządzi – oprócz mamony, bo ta od wieków – autyzm, propaganda i soda holokaustyczna. Z tych filarów wychodzą pomniejsze narzędzia ucisku wszystkiego co żyje. Do tego dochodzą rozmaite kretynizmy – jak choćby niedzielna zmiana czasu z normalnego na nienormalny.

W związku z tymi okularami zacznę tak:

Żyd, niemiec, diabeł trzeci, jednej matki dzieci

To pisownia sprzed ponad 100 laty z księgi przysłów polskich [2] – nie poprawiać! Dziś widać jak na dłoni, że nic nie straciło na aktualności. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, każdego niemal dnia tylko o żydach i ich nieszczęściu – wygląda na to, że Polaków nie dopadło żadne nieszczęście.

Prawie ani słowa w mediach o odzyskaniu państwowości przez Polskę, a jest okazja, by każdego dnia przypominać fakty – i to wszystkie! – związane z tym czasem.

Ludzie! Przecież to nie jest stulecie Holokaustu ani 50-lecie Antysemityzmu!

Przypomnę, że nasze parlamentarne posły uchwaliły rok 2018 rokiem Odzyskania Niepodległości Polski. Jak na dłoni widać, że będzie jak z każdą taką słowną bajką zapowiedzianą przez opłacane dietami poselskimi grono sejmowe, które ofiarowuje kolejny rok komuś czy czemuś. Skończy się na medialnej wrzawie tydzień przed Dniem Niepodległości i tyle. To już tydzień Kultury Żydowskiej trwa dłużej…

I zamiast tego mamy istny cyrk żydowski: ajajaj, klękanie, bicie się w piersi, przepraszanie, pochwały, głaskanie, i to przez osobnika Jajako Prezydent, który nie powinien pełnić tej funkcji. Wstyd i hańba.

No właśnie, zamiast o przyczynach Pierwszej Wojny, o stanie ducha polskiego społeczeństwa, o wyjątkowości czasu, o ludziach wtedy działających na to konto, o przeciwnościach, o roli masonów, o tym kto nam był przychylny a kto przeszkadzał itd. Nie chodzi tu tylko o sztandarowe postacie Piłsudskiego, Dmowskiego i Paderewskiego, ale o innych – tych o których się milczy latami, tych zepchniętych na margines historii. To ostatnia taka okazja, by nauczyć polskie dzieci prawdziwej i szeroko przedstawionej historii swojego państwa; i to bez pomocy szkoły, której rolą jest teraz wychowywanie matołów, ale obeznanych z seksem.

Czy jest lepsza okazja by poznać historię odrodzenia naszej państwowości po 123 latach rozbiorów i o jej pierwszych trudnych latach?

Ilu z czytających wie, czym była Tymczasowa Rada Stanu Królestwa Polskiego? Albo, co wydarzyło się w Stanach Zjednoczonych 23 stycznia 1917 r. i jaki to ma związek z Polską? Co to był Komitet Obywatelski? Co to za twór Rada Regencyjna? W którym polskim rządzie było ministerstwo Aprowizacji? Jaka – lub czy – jest różnica między sejmem zwanym Ustawodawczym a Konstytuantą? Kiedy było ostatnie posiedzenie Sejmu Ustawodawczego?

Przecież to nie tylko Piłsudski, Dmowski i 11 listopada…

Kto jest świadom tego, że Piłsudski w pierwszym dniu urzędowania zmienił ustrój odradzającego się państwa z monarchistycznego na republikański?

Czy znamy treść dekretu wydanego przez Naczelnika w dniu 14.11.1918 r.?

Może ktoś zapytać: po co nam to?

Mogę odpowiedzieć tak: skoro mówisz jeszcze po polsku i czujesz się Polakiem, to ten fragment historii powinieneś znać, dlatego, by zdać sobie sprawę ile pracy trzeba włożyć, aby odzyskać to co obecnie tracimy w szybkim tempie.

Doskonale zostało to wyłożone w przemówieniu – jak mówią: Piłsudasa – na uroczystym otwarciu Sejmu Ustawodawczego w dniu 10.02.1919 r.; i o zgrozo – jak aktualne obecnie.

A wszystkiego można dowiedzieć się z jednej tylko książki. [1]

Czy mamy świadomość tego jakie były w pierwszym Sejmie i Senacie kluby poselskie? W licznym i różnorodnym gronie były tam takie rodzynki: Komunistyczna Frakcja Poselska, Koło Żydowskie, Żydowskie Stronnictwo Ludowe.

A dzisiaj? Żydzi rozpłynęli się pod zmienionymi nazwiskami po wszystkich partiach i stamtąd – jak to się teraz mówi – lobbują. Mieliśmy też Klub Zjednoczenia Niemieckiego, Klub Ukraiński i Klub Białoruski, a nawet Rosyjskie Zjednoczenie Narodowe w Polsce.

Gdzie w tej historii odzyskiwania niepodległości plasują się przyszli holokaustyczycy? Są po naszej przeciwnej stronie – blokują nas.

Oto ciekawy zapis z charakterystyki Komunistycznej Frakcji Poselskiej [1]:

„Pod wpływem agitacji i propagandy kierunku kosmopolitycznego, będącego u nas kierunkiem par excellence żydowskim, 30 lipca 1895 r. wystąpiła z PPS grupa robotników i założyła nowa partję: „Socjaldemokrację Królestwa Polskiego”. (…) Nazwa znamienna, o ile wziąć pod uwagę wrogość kosmopolitów do wszelkich tradycyj państwowości polskiej.”

Trzeba dodać informacyjnie, że PPS z SDKP utworzyły w kwietniu 1920 r. Komunistyczną Partię Robotniczej Polski, która w 1925 zmieniła nazwę na Komunistyczna Partia Polski; ta właśnie wchodziła w skład Komunistycznej Frakcji Poselskiej. A co charakteryzowało tę partię? Antypolonizm. I znowu cytat z [1]:

„W kwestii narodowościowej KPP dąży do oderwania Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy od Polski i przyłączenia ich do sąsiednich republik sowieckich. (…) W sprawie żydowskiej uznaje prawa języka żydowskiego w administracji i sądownictwie oraz państwowej szkoły świeckiej z żydowskim językiem wykładowym. Ponieważ trudno wymagać od Polaków, żeby znali język żydowski, zrealizowanie tego hasła wymaga w praktyce zastąpienia urzędników i sędziów Polaków przez Żydów. Najwięcej zwolenników posiada partja wśród ludności żydowskiej…”

W Sejmie Ustawodawczym zasiadało 11 posłów żydowskich, w Sejmie Ordynaryjnym (1922-1927) żydowska reprezentacja w sejmie to 35 posłów, w senacie 12 senatorów. Trzeba dodać, że w Sejmie Ordynaryjnym na 47 przedstawicieli żydowskich, aż 20-stu stanowili syjoniści. Przykładowo: Farbsztein Szyja Hesel (cytat z życiorysu: Będąc młodzieńcem należał do Koła Młodzieży Sjonistycznej) czy Gruenbaum Icek Izaak (cytat z życiorysu: Będąc w klasie czwartej gimnazjum należał już do kółka syjonistycznego).

Spójrzmy na różnicę w traktowaniu wyborców odrodzonej w 1918 Polski i wyborców po 1989 czyli okresu tzw. „odrodzenia po komunie”. Za tej paskudnej sanacji można było wydać książkę z fotografiami, życiorysami wszystkich posłów i senatorów oraz charakterystykę Kół Poselskich – teraz nie; teraz mamy się zadowolić zeznaniem majątkowym, a cała reszta – cicho sza. Było widać kto kogo reprezentuje i o czyje interesy dba, kto Żyd, kto Polak, a kto Niemiec czy Ukrainiec czy Białorusin. Dzisiaj kończy się to pozwem sądowym – za samo tylko wskazanie antysemistycznym palcem.

Żydów w Polsce jest według ostatniego spisu ok. 7,5 tysiąca, ale cała przestrzeń medialna jest wypełniona milionem Żydów – takie można odnieść wrażenie, a to przecież Polandia a nie Żydolandia. To efekt umów międzypaństwowych pomiędzy Polską i Izraelem, które podpisywały 3 ostatnie ekipy rządzące, a o których się nie mówi i których tekstu nie można się doszukać…

Dzisiaj sejm – z nazwy Polski – daje lekką ręką dofinansowanie na cmentarz żydowski, którego jedynym efektem (mogę się założyć) będzie kolejny atak na Polskę i Polaków. Czyżby w sejmie była tylko Żydowska Frakcja Poselska?

Na Ukrainie o polskie cmentarze musimy dbać sami, Ukraina nie tylko nam nie daje pieniędzy na renowację cmentarzy, ale wręcz przeszkadza; najchętniej puścili by tam buldożery. Ukraina od dawna nas w tej kwestii nienawidzi – na grobie mojej babci nie można było umieścić napisu zginęła zamordowana (1944), dopuszczono tylko zginęła tragicznie.

Może trzeba wrócić do starych zasad [3] nakreślonych w prawodawstwie Królestwa Polskiego? Wystarczy do dwóch:

- z pośród przytomnej Szlachty wybierani bywają większością głosów Posłowie; tak atoli oborcy jako i obrani powinni mieć posiadłości w tem Województwie i Ziemi, z której Posłowie są obierani

- dawniej ze Skarbu publicznego Posłom opłacono koszta, później każde Województwo i Ziemia na swoich składały się Posłów.

W Stulecie Niepodległości Polski warto przypomnieć cytowane wyżej przysłowie:

Żyd, niemiec, diabeł trzeci, jednej matki dzieci.

Ono jest aktualne, powstało nie w czasie polskiej państwowości, ale w czasie zaborów i świadczy o istniejącej wtedy antypolskości. Warto o tym pamiętać.

Antysemityzm to małe piwo wobec antypolskości.

 

P.S. Ciekawe czy w tym roku na maturze będą tematy związane tylko – a powinny! – z Odrodzeniem Polski czy o przykleją się tematy o antysemityzmie i marcu.

 

[1] Parlament Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1927, H. Mościcki, W. Dzwonkowski, Warszawa 1928

[2] Księga przysłów polskich, Brzozowski, wyd. rok 1901

[3] Prawo pospolite Królestwa Polskiego, B. Lengnich, Kraków 1836

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Cała historia Polski ostatnich dwóch stuleci sprowadza się do jednego burzliwego żywiołu: Kosmopolityzm kontra Antysemityzm.

Świetne wypracowanie Jasieńku! Bo kosmopolici chcieliby aby poszło w zapomnienie, iż czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.
 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1560936

WYRZUĆMY !!! okupantów, i ODBUDUJMY POLSKĘ !

https://youtu.be/3ODkTxSUiuA

Jako suplement do Słów Twoich Drogi Jasieńko, ośmieliłem się wkleić tutaj TEN link. Ważny bardzo uważam, do ważnych bardzo słów, Prezydenta II Rzeczypospolitej. Jest czego słuchać. Prawie 2 godziny. Dostałem od Przyjaciela z rana, ale postanowiłem poczekać do wieczora, i w spokoju przyjąć do świadomości to jakże bardzo ważne, i jakże na czasie PRZESŁANIE.

Bo jeśli nie my TO zrobimy - to kto ???

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1560959

Cześć!

 

Widzisz cały obraz? Pojmujesz go?

Zostawmy tych lizusów, którzy przymilają się do Izraela, a zajmijmy się także tymi, którzy na przeróżnych łamach rozpętują i nieustannie o żydach gadają. Oczywiście źle, co jest po polsku normalne, bo o kim my źle nie mówimy. O Ruskach? Niemcach, Francuzach, Amerykanach? O samych Polakach też.

Czy to nakręcanie sprawy żydowskiej - z jednej strony przez władzę, a z drugiej strony przez żydowskie teksty, nie jest spójną, świadomą polityką? Tylko pytanie - kogo?

Kto podrzuca temat i jak piszesz, mamy zapomnieć o osiągnięciach stulecia i ciągle rozprawiać o pieprzonym Polin?

Ktoś tu grubo nami stara się manipulować. Wielu już łyknęło bakcyla.

I masz w jednym rację - starajmy się być normalni i nie reagować, jak tłum w panice.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1560971

Jacques Chirac "Niepoprawnych" "jazgdyni", proponuje nam milczenie :).
Dobre Panie "jazgdyni"... dobre :).
W Pana stylu :).

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1560981

Dzioby szeroko, zawsze otwarte, z głośnym wrzaskiem, mają pisklaki w gnieździe. Dojrzałe osobniki natomiast dobrze wiedzą, kiedy dać głos,a kiedy milczeć.

Nie ma nic gorszego niż kłapiący bez przerwy dziób.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1560982

Zaś stare, zmanierowane koguty, nie są w stanie wydobyć z siebie żadnego, rozsądnego "odgłosu", zajęte sraniem we własne gniazdo, skamląc jednocześnie o spokój w ich ulubionej czynności...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1560988

Cześć,  a co to za kogut, który " nawet jajek nie znosi... "

:-)))))))))))

Ten kogut niedawno sztorcował elig i nakazywał jej o czym ma pisać

: -))))))))

... taki z niego szeryf :-))))

Teraz znowu Ciebie chce uciszyć :-)))))))

" Kołtuństwo pełną gębą " :-)))))))

Nakazuje adwersarzom o czym mają pisać i kiedy zamknąć usta..., to dopiero " naprawiacz " 

:-)))))

No tak, rodem z PRLu... niektórym tak pozostało...

Pozdrawiam

Ps.a do tego znawca ptactwa :-)))

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1561012

Jajka to ten kogut znosi... najczęściej po schodach :),
Tak myślę, choć pewności nie mam :).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1561014

Można chyba powiedzieć " jajecznica" 

:-)))))

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#1561017

Jednym słowem jajcarz z tego "jazgdyni" ?).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1561019

dobry text.Tylko musze go wyciąc i wkleić na strone TVP.Może Kurski przeczyta.A co do Kurskiego nie zmienie zdania.Jest szbesgojem,to taki "frasyniuk" prawicowy.To co serwuje nam TVP za jego kadencji,toż to nie da się ogladac ani słuchać.TV ma uczyć,kultywować Polska Kulturę,Historie.Promować Polskę w Świecie.A nie opierać np.filmy na Holyżydowskiej produkcji,chłam i kicz.Seriale beznadziejne.Cos tam czasem na "Histori" I "Kulturze " da się obejrzeć.Reszta dnooooo.

A czy nie warto by przez Citizen wysyłać protesty przeciw takiemu traktowaniu widzów .Jaki kanał nie włączysz, to temat jeden ,coś o żydach.Te gówno wylewa się juz nie tylko z "wyborczej" ale z rządowych mediów.

Przyznam się że muszę ścislej ogarnąc wiedze o Polsce  a szczególnie z ostatnich 100 lat.To dzis jest obowiazek i do tego się poczuwam jako POLAK.

Dziekuje Jaśko.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Mateo

#1560974

Dobry tekst, dziękuję. 

Pzdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1561011