Wspaniały "Mąż stanu" - niejaki Donald Tusk

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

To jest w gruncie rzeczy spiker Rady Europejskiej pozbawiony prawa głosu, który przysługuje jedynie szefom państw unijnych.

Ciepła woda w kranie dla Polaka, to brzmi jak slogan Mao: "Miska ryżu dla każdego Chińczyka".

"Polskość, to nienormalność". "Nam silna armia nie jest potrzebna, przecież nikt nie zagraża naszym granicom". Całkiem podobnie mówił na Sejmie Wielkim hetman wielki koronny - Ksawery Branicki: "Po co nam zaciężna armia panowie bracia (Konstytucja 3 Maja przewidywała armię stutysięczną), w razie wojennej potrzeby jak chwycimy za szable, jak zaczniemy rąbać, to kto nam się oprze". Oparł się ten targowiczanin o kolana carycy...

Ten "mąż stanu" był najczęściej dekorowany przez Niemców (oczywiście pełniąc w Polsce rolę Wallenroda), także czułkował się z Putinem na polu smoleńskiej tragedii.

Na wstępie swoich rządów podpisał skrajnie niesprawiedliwy wobec Polski pakiet energetyczno-klimatyczny, który teraz właśnie zaczyna skutkować groźbą wzrostu cen energii elektrycznej, co może doprowadzić do zubożenia całego pokolenia Polaków. Uzyskał jednak za to (jakże cenne) klepnięcie w plecy w wykonaniu ówczesnego "prezydenta" UE - Sarkozy'ego - opłaciło się.

Tusk wyprzedził Obamę jeśli idzie o "reset" z Rosją - storpedował budowę tarczy antyrakietowej, opóźnił o trzy lata budowę gazoportu (chyba, żeby doszedł do skutku haniebny kontrakt gazowy z Rosją.)

"Luka vatowska" w wysokości ponad 250 mld. zł., to największy rabunek w historii Polski. Ten sąd głosi zarówno np. największy ekspert podatkowy - prof Modzelewski, jak i opozycjonista Gawlikowski. Głównym odpowiedzialnym za tę grabież nie może być nikt inny jak premier rządu...

Na temat piłkarskich zawodów "Euro 2012" D. Tusk powiedział "To prawdopodobnie największe wydarzenie w całej historii Polski".  To poziom nie nastolata, to poziom chłopaczka spod trzepaka w wieku do 10 lat. dodatkowego smaczku nadaje fakt, iż powiedział to historyk (przynajmniej z formalnego wykształcenia.

 Pisałem o tych sprawach kilkadziesiąt razy na portalach i mógłbym jeszcze podać mnóstwo przykładów wspaniałości tego "męża stanu"...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Tak, tak... wszystko układa się w logiczną całość.

Nie ma znaku zapytania bo malarz kominów wspinanie się po szczeblach ma wpisane w CV.

Tylko co pan Janusz powie (bo tak mądrzejsi w apostolstwie mówią już gromkim głosem):

- jak ni z tego ni z owego mamy Polskę Donatego?

Czytałam, że jest już namaszczony.

Wybryki crêpe georgette potwierdzają to co jest misterium poliszynela?

PS

W Langley trwa honorowanie dziedzictwa George'a H. W. Busha - jedenastego dyrektora CIA. Mężczyźni i kobiety z Centralnej Agencji Wywiadowczej dołączają do narodu w żałobie po stracie jednego z najbardziej wpływowych i kochanych reżyserów w historii Agencji.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1576480