Znad morza brzegu nocą pisane...

Obrazek użytkownika JanToh
Kraj

Miała być leniwa niedziela, a wyszedł z niej dla mnie, ponury dzień. Coś bardzo okropnego zrozumiałem. Strasznego. Nie do ogarnięcia w sumie…Od zakończenia drugiej wojny minęło już ponad 71 lat. Dla niektórych bardzo dużo. Nie dla mnie, człowieka ponad pięćdziesięcioletniego, gdyż urodziłem się zaledwie dwadzieścia lat po wojnie. Pamiętam jakby przez mgłę, rany przez nią zadane, czy gdyńską zbiórkę pieniężną na odbudowę Zamku Królewskiego w Warszawie. Na południowo-wschodnim rogu ulic Świętojańskiej i 10 Lutego stała ogromna szklana skarbonka wypełniona banknotami do trzech czwartych pojemności. Miałem może lat dziesięć i przechodząc często koło niej, nie mogłem pojąć zupełnie zjawiska zbierania pieniędzy na lizanie powojennych ran. Wojny też nie mogłem pojąć. Teraz również nie pojmę, nie zrozumiem, nie zaakceptuję.

Dzisiaj, mając ponad pół wieku na karku, zrozumiałem straszliwy efekt nienawiści do nas Polaków. Masowe mordowanie polskiej inteligencji niemalże wszędzie oraz prostego ludu na wschodzie. Kto się na nas, z naszych sąsiadów, zbrodni ludobójstwa dopuścił? Proste do wyszeregowania, ale mogę jeszcze bardzo dużo nie wiedzieć.

1. Niemcy. Masowe, straszne mordy na podstawie list proskrypcyjnych na samym początku wojny. Później regularna rzeź z ich rąk do samego końca wojny.

2. Rosjanie. Wywózki na Sybir. Katyń. Likwidacja AK, NSZ oraz polskiej inteligencji walczącej z czerwoną zarazą.

3. Litwini. Likwidacja polskości w Wilnie. Głównie w Ponarach. Masowe, okrutne i z pełną premedytacją wyniszczenie.

4. Ukraińcy. Tych barbarzyńców nic nie usprawiedliwi, a przelana niewinna krew naszych najbliższych, naszych rodaków, hańbą okryje ich na wieki. Nigdy z kolan nie powstaną, gdy się sami w piersi nie uderzą i na kolanach nas nie przeproszą.

5. Peerelowscy czerwoni. Z jednym założeniem. To nie Polacy. Zresztą oni sami wyznają, według nich coś wyższego, czyli kosmopolityzm oraz internacjonalizm. Słowa bez gruntu, bez korzeni. Najgorsi z tych powyższych. Zdrajcy własnej tożsamości. Odcięci od ojców i dziadów.

Tak, czerwoni to coś, jak naród, ale diabelski i przez diabła uszyty. Oni w eksterminacji są szatańsko genialni. Dla przykładu. Kambodża, Chiny czy wreszcie Rosja.

Reasumując. „Pięknych” mamy sąsiadów. Uprzedzając fakty, nie przyjmuję komentarzy, a co myśmy im uczynili, że oni nas tak znienawidzili? Raczej zapytam się, dlaczego tak się daliśmy w tej ostatniej wojnie rozegrać? Kto wtedy nami rządził, co to za elity były, że nas w taki kanał wpuścili? Czesi przetrwali. Słowacy jako faszyści również. Czemu my tak strasznie ucierpieliśmy?

Na około błogość. Ostrzegam, ona usypia. Rachunki niewyrównane. Gdy wybuchnie wojna, będziemy znów przedmiotem eksterminacji, to pewne i wyczuwalne, a kto nie widzi, ten ślepy i głuchy. I jeszcze jedno ostrzeżenie na koniec, nad rowem kaźni, nie będzie już żadnego czasu na intelektualne dywagacje…

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:20)

Komentarze

to nie tylko przypadkowe zachowanie spowodowane określoną sytuacją, to stan ducha. Stan ducha, którym jednostka nasiąka przez wieki doświadczeń swoich przodków. Czy to będzie teuton, czy sowiet czy banderowiec to wszystko bierze się z tych samych, zatrutych korzeni. Chorwaci i Słowacy nie mieli zatrutych korzeni i szybko otrząsnęli się z chwilowego amoku. Rosjanie, od kiedy pogonili żydowskich sowietów i tych co im służyli też są normalnym narodem.
Niemców i tzw. Ukraińców już chyba nic nie uratuje. Ideologia panowania, jak u Niemców i kompleksy, jak u Ukraińców czy Litwinów (ci obecni z dawnymi nie mają nic wspólnego) zasiały takie spustoszenie w duszach potomnych, że nie widzę dla nich żadnej nadziei.
A polskie rządy, jak na ironię właśnie tych uważają za naszych przyjaciół i sojuszników. Nasuwa się więc pytanie - czy rządzą nami Polacy?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534570

Z wielką nadzieją podszedłem do głosowania na awues. Piszę małą literą celowo, bo to rynsztokowa partia była. Co ciekawe, prawie nikt już o niej nie pamięta. Z gruzów tego gie powstało wiele innych kanap oraz "rządzących", którzy systematycznie się degenerują. Osiem lat rządów peo ledwo przeszedłem, nie mogłem już ich słuchać, ani na nich patrzeć. Głosowałem z premedytacją na pis, ale już bez takiej nadziei, jak wcześniej na owy awues. Gdy miną dwa lata rządów obecnej partii będziemy mogli więcej zauważyć i podsumować. Nadziei ubywa niestety...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1534578

nie tylko polskich, polega na tym, że prawie za każdym razem podchodzi się z ufnością do nowej alternatywy. Jednak coraz częściej jest tak, że z braku czegoś nowego głosuje się na stare, mniejsze zło. Potem, jak zwykle, okazuje się, ze zło jest takie samo i złudzenia pryskają. Do następnych wyborów.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534592

Nadszedł czas na wprowadzenie kadencyjności dla poselskich foteli. Dwie kadencje i emerytura. Inaczej nasza kulawa demokracja się nigdy nie oczyści...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1534595

cudownym rozwiązaniem. Jeśli ktoś się nadaje to niech nawet rządzi dożywotnio. Dureń przez jedną kadencję może zostawić spaloną ziemie.
Jak wyczytałem obok, jesteś z Gdyni to chyba wiesz o czym mówię. Gdyby wszystkie miasta miały takiego Szczurka to Polska wyglądałaby lepiej. No chyba, że się nie zgadzasz?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534597

Głosowałem na na niego kilka razy, a teraz już czas najwyższy na zmiany. Najgorsze jest to, że nie widać następców. Pewnie, cudownych rozwiązań nie ma. Może w raju znajdziemy cuda? Na ziemi tylko realne działania liczą się jak do tej pory. A zatem musimy wymyśleć jakiś zawór bezpieczeństwa dla naszej młodej demokracji. Jednym z jego elementów może właśnie być kadencyjność.

Który z naszych polityków mógłby rządzić dożywotnio, pytam się z ciekawości, gdyż ja takiego nie widzę, ale może się mylę?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1534598

Tak tylko hipotetycznie rzuciłem bo pomysł sztucznego ograniczania kadencji nie podoba mi się. Sam zresztą napisałeś, że kilka razy głosowałeś na Szczurka a to o czymś świadczy i raczej potwierdza moją tezę.
Oczywiście częściej zdarzają się sytuacje patologiczne, że ktoś się okopie na stanowisku dzięki klice, która go otacza. Z tym trzeba walczyć ale samo ograniczenie ilości kadencji nic nie da. Zawsze po dwóch można "namaścić" następcę. Trzeba znaleźć inny mechanizm kontrolny.

Z rządzącymi a zwłaszcza szefami partii sprawa jest trochę inna. Trzeba zlikwidować system partiokratyczny gdzie jakiś wodzóś typu Tusk czy Kaczyński decyduje o tym kto zostanie posłem i jak ma łapkę podnosić w sejmie. To nie ma nic wspólnego z rządami Suwerena czyli Narodu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534601

Cóż, nie mogę się z kolegą zgodzić. Kadencyjność da bardzo dużo. To najszybsze i najprostrze wyjście. Dzięki takiemu zastosowaniu, będziemy mieli do czynienia z naturalną konkurencyjnością wewnątrz każdej partii, a ten kto w posły będzie szedł, nie urośnie zaraz w piórka, jak większość dzisiaj. Prawdziwy polityk przetrwa jako szef partii czy rządu. Reszta musi się zmieniać, aby wyeliminować układy finansowe i koterie. W sumie taki postulat winnien być poddany głębszej analizie. Tylko kto to ma uczynić?

Zapytam się tak. Jeżeli jednak kadencyjność jest passe jako element zaworu bezpieczeństwa dla demokracji, to co w zamian?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1534602

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Długo by gadać ale tak pokrótce.
W obrębie obecnie nam panującego systemu partyjnego niewiele można zrobić. Może trzeba wrócić do początków demokracji szlacheckiej I RP, tej, gdy jeszcze nie wykształciła się warstwa magnaterii. Sejmiki, wiece ludowe, ustalenie wspólnego stanowiska i delegowanie posła na sejm, który tak zagłosuje jak kazali mu ludzie. Nie będzie szefów partii.
Z czasem nawet taki system może się zdegenerować, zresztą już tak było ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Tylko, ze Polacy są za biedni, żeby czynnie uczestniczyć w życiu politycznym.
Ten obecny system jest niereformowalny, pudrowanie trupa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534605

Chcesz dobra Polski, a piszesz same ogólniki i co, z ogółu tumanów wybranych w okręgach jednomandatowych chcesz stworzyć rząd. To będzie drugi Sajgon, a nie sejm.

"Trzeba zlikwidować system partiokratyczny" czysty Kukiz w twoim wydaniu.

No Persik zagadka się rozwiązała i teraz jestem w domu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534608

Przed tobą nic się nie ukryje :)

Znowu masz problem z czytaniem a raczej ze zrozumieniem. Pisałem gdzieś o okręgach jednomandatowych? Pokaż.
To co pisałem wyżej ma niewiele wspólnego z jednomandatowymi okręgami.

Co do Kukiza to z pewnymi rzeczami się zgadzam a z innymi nie. Ale to dotyczy każdej partii. Każda ma w programie coś sensownego czego zwykle nie realizuje, niestety.
Kontynuuj swoje "śledztwo".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534632

Jak zacznie się wiosna, to zajmę się wędkarstwem które już uprawiam 57 lat i które jest moją pasją, a na razie do puki nie pójdę na ryby muszę się męczyć z tobą:))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534635

Potraktuj to jako przygodę intelektualną :) Jak już łowisz tyle lat to jesteśmy rówieśnikami, raczej. A oceniałem cię na mniej.

Ja też łowię. Na razie po rzeczkach jakaś płoć albo jaź się trafi. Na jeziorach, po lodzie, to jakoś nie są chętne do współpracy.
A co bierze w Tamizie?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534638

Muszę cię zmartwić, mieszkam w Poznaniu, łapie karpie, amury i sumy wyłącznie, karpie i amury metodą włosową na kulki proteinowe, u mnie biorą na słodkie kulki, a sumy na wątrobę.

Nastawiam się tylko na duże okazy, u mnie duży zaczyna się od 10 kg.

Mój rekord to 24 kg karp, 18 kg amur, sum 60 kg na Warcie. U mnie w kole otwarcie sezonu dopiero 15 kwietnia więc jeszcze muszę się uzbroić w cierpliwość.

Większość tych dużych ryb łapie na jesień, gdy im się włącza zegar biologiczny, że idzie zima, i zbierają tłuszcz na przezimowanie, w tedy ostro żerują.

Są tygodnie że wracam o kiju, ale mi to nie przeszkadza, byle wyrwać się z Poznania na łono przyrody, cisza spokój, bez hałasu i bez spalin.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534642

nie wiedzieć skąd byłem przekonany, że jesteś z Anglii... Może pomyliłem z kimś innym?

Z tym Poznaniem to mnie akurat ucieszyłeś, znam troszkę Poznań bo kiedyś robiłem tam na UAM specjalizację i bardzo mi się to miasto spodobało. Konkretni ludzie. Dawno to było, środkowy Gomułka. Wieczorem było trochę niebezpiecznie bo jakieś "gity" wystawały po bramach. Ale z nimi też szło się dogadać, kwestia dobrej woli.

Ja w wędkarstwie takich osiągnięć nie mam ale twoje liczby zapierają dech i wzbudzają sportową złość :)
Takie okazy to tylko buźka i z powrotem do wody. Ja to się się cieszę jak nałapię wiadro karasi. Mam co sprawiać i potem sam to jem :)

A w jakiej dzielnicy Poznania mieszkasz? Ja mieszkałem wtedy na Łazarzu, przy Matejki, zaraz koło parku.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534643

Przy rynku wildeckim, a moje koło jest na Dębcu przy drodze Dębińskiej, taki duży zalew sztucznie zrobiony.

U nas wolno tylko zabrać karpia czy amura do 5 kg, a po wyżej trzeba wypuścić, dla mnie osobiście to są za małe, więc wypuszczam wszystkie, ale te po wyżej 10 kg robię zdjęcia.

Gdy jestem na innych łowiskach robię filmy z kamery i wrzucam z komentarzem na You Tube, sporo się tam moich przygód nad wodą na You Tubie ukazuje.

Zdrowie mi siada jak każdemu po 60 i coraz mniej gram w tenisa ziemnego, a więcej jadę na ryby, więc czekam na sezon i się wkurzam, bo już bym chciał siedzieć nad wodą.

Nie wiem ile Pan Bóg pozwoli mi jeszcze, więc cieszę z każdego dnia które Bóg mi ofiaruje.

Jestem od początku w PIS-ie, a najpierw w PC i bronie tych swoich wartości, ty nie lubisz PIS-u więc się starliśmy i emocje zagórowały nad umysłem i wiekiem.

Jestem 1952 rocznik a ty który.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534652

W tenisa gram do dziś. Z żoną walczyłem, żeby wykosić trochę pola i zrobić kort. Nic tak nie integruje dziadka (ja) i wnuczki/wnuka. To indywidualna, szlachetna wojna, innej nie uznaję.

Po 60' ci życie ciąży? Nie rozśmieszaj mnie :) Dopiero zaczyna się żyć!

To czy jesteś w PiS czy w innej partii to mnie średnio obchodzi, najwyżej popyszczymy trochę.
Polskę dobrą i sprawiedliwą mamy naszym dziatkom zostawić.

Głowa do góry! Dziadki będą rządzić :) Jak w starożytnym Egipcie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534657

To się cieszyć że zdrowie ci dopisuje, ja tego nie mogę powiedzieć o sobie, takie życie.

Byłem zawodowym piłkarzem i teraz mam duże problemy ze stawami w biodrach i w kolanach, czekam na endoprotezy, wędkowanie też swoje zrobiło stojąc godzinami we wodzie, lub leżąc na mokrej trawie, jak się było smarkaczem, a teraz wychodzi wszystko. Ja już gram tylko deble, bo singla już nie daje rady, a korty kryte zimą bardzo drogie od 80 zł do 100 zł za godzinę, to na 4-rech jeszcze można wytrzymać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534661

Dryndnij i zagramy singla. I tak będzie dobrze. Bez punktów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534662

W tenisa gram do dziś. Z żoną walczyłem, żeby wykosić trochę pola i zrobić kort. Nic tak nie integruje dziadka (ja) i wnuczki/wnuka. To indywidualna, szlachetna wojna, innej nie uznaję.

Po 60' ci życie ciąży? Nie rozśmieszaj mnie :) Dopiero zaczyna się żyć!

To czy jesteś w PiS czy w innej partii to mnie średnio obchodzi, najwyżej popyszczymy trochę.
Polskę dobrą i sprawiedliwą mamy naszym dziatkom zostawić.

Głowa do góry! Dziadki będą rządzić :) Jak w starożytnym Egipcie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534658

Jeśli komuś mój komentarz się nie podoba to oprócz minusa niech jeszcze napisze dlaczego?
Zwykła uczciwość tak nakazuje.
No chyba, ze grasują tu debile.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534606

Jednak będę przy kadencyjności stał murem. Co do demokracji szlacheckiej, ona była i się skończyła. Nie wróci. Mamy tu i teraz. I w ramach tych działań bądźmy konstruktywni. Szukajmy najlepszych rozwiązań.

Do kadencyjności dorzuciłbym jeszcze następujące podstawowe działania. Sejm 200 posłów maksimum. Senat 60 maks. Do tego ograniczenie rozspasania mandatów na radnych wszystkich szczeblów. Rozwiązanie powiatów.

Połączenie w dwie służby całego aparatu formacji specjalnych. Zamiast SKW, SWW, CBA, ABW, CBŚP tylko dwie służby lub nawet jedna, ale z działami jak wyżej wymienionymi. Innymy słowy, chodzi o połączenie przerwanego obiegu informacji pomiędzy nimi. Działanie zresztą celowe, tylko kogo?

Przyczynek do kolejnego tekstu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1534607

mamy tu i teraz.
Ale pomarzyć chyba można?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534633

Nie zaczynaj ludzi tu obrażać, nawet w formie zapytania, czy grasują tu debile, bo efekt masz potem jaki masz.

Zapisując się na portal NP, wiedziałeś jaki jest regulamin, że dostaje się oceny dodatnie i minusowe i wstępując na portal, zgodziłeś się z tym faktem.

Zobacz u mnie z ostatniego tygodnia ile pał zarobiłem, bo moje komentarze komuś nie przypadły do gustu, ale ja nie wnikam w to, dostaje też oceny dodatnie, bo taki jest regulamin.

I nikt dodatkowo nie będzie ci pisał, dlaczego dostałeś pałę, bo portal stał by się maglem towarzyskim z ogłoszeniami i nie było by czasu pisać komentarze, a tylko uzasadnienia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534613

Dyskusja polega na wymianie poglądów i argumentów, a tego nie można nazwać "maglem towarzyskim".
Z tępego pałowania i pyskowania nic nie wyniknie.
Mówiąc szczerze, nie wiem po co ci to piszę, skoro za chwilę hurtowo pojawią się pod moim wpisem pały.
Zapewne przy twoim też udziale...

O właśnie... zaczęło się...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1534649

I tu się mylisz, gdy piszesz do mnie to ci pał nie daje i możesz wierzyć lub nie, wielu komentarzach cię nie pałuje, ale i też nie punktuje na plus.

Komentarz który mi się nie spodoba, a który ty napiszesz dam minusa, a który będzie można dyskutować, to będziemy dyskutować, ale już jak ludzie i tak będzie przynajmniej z mojej strony.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534656

Wyruguj ze swojej narracji obraźliwe i skrajnie niesprawiedliwe wyrażenia jak choćby "idż na neon" i "ruska onuca", bo dla wielu internautów są niezwykle krzywdzące. Stąd bierze się ta agresja w stosunku do twoich tekstów.
Nie udzielam się na żadnym innym portalu i nie jestem wrogiem PISu. Jestem wrogiem błędów, które PIS powiela po poprzednich rządach.
Nie jest sukcesem rozdawnictwo w postaci 500+, w sytuacji, gdy ludzie aktywni, kreatywni i przedsiębiorczy, usiłują przetrwać, a państwo prowadzi z nimy wojnę na "śmierć i życie".
Wiem co mówię, bo od ponad 30 lat prowadzę wasną działalność, a w trakcie trwania oczekiwanych przeze mnie rządów PIS, po wypłacie wynagrodzeń dla pracowniów, mój zysk z prowadzenia działalności wynosi: styczeń -12 tyś zł, luty -11 tyś zł. Wszystko dzieje się w sytucji, gdy od ponad miesiąca trwa kontrola mojej firmy zarówno przez PIP, US i ZUS.
Z racji mojego wieku, jak i mojej niezwykle kochanej żony, na 500+ liczyć już nie możemy :).

Ps:Coś nas jedank łączy... W roku mojego urodzenia, zaczęła się twoja wędkarska pasja.
Również moja pasja...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1534724

Co łowisz, drobnice czy jak ja duże ryby.

Bo ja specjalnie daje duże kulki proteinowe, by małe sztuki nie brały i często wracam bez trofeum zdjęciowych dużych ryb.

Ale gdy elektronika daje sygnał brania, to wiem że to duża ryba i mi wynagradza te dni które nić nie złapałem i to jest ta pasja.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534730

Jestem z Mazur i w najbliższej okolicy (łącznie z niewielkimi "oczkami") mam do dyspozycji kilkadziesiąt jezior :).
Łowie głównie drapieżniki, może poza sumem, który w tutejszych wodach nie występuje...
Nie jestem typem "mięsiarza", więc samo "być", wystarczy mi za wszystko :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1534731

Największy relaks daje mi jednak łowienie ogromnych wzdręg w upalne , letnie wieczory.
Rekordowych już nie liczę :).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1534732

O ryby, publicznie. nie ma się co kłócicć

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534738

My się nie spieramy, piszemy tylko o swoich pasjach, a ty, ja, i a nie mówiłem wędkujemy, jak pisaliśmy o polityce, to wiesz sam, wióry leciały, a teraz spoko jest

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1534739

grasują tu debile.

I stad te pały

Zdziwiony ?
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1534644

Apelowałem o to już wcześniej, ale bez odzewu. Widocznie nawyk pałowania pozostał z przeszłości.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1534646

Może trzeba się do tego zacząć przyzwyczajać? Że białe nigdy nie będzie białe a czarne czarne?
Tak też można :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1534648

1939 * Matactwa Sikorki Sikorskiego

 

http://lootos-neverlandd.blogspot.com/2012/11/1939-matactwa-sikorki-sikorskiego.html

Ostatecznie decyzja dotycząca obsadzenia najwyższego urzędu państwowego nie została podjęta przez Polaków w sposób suwerenny. (Ale sprawy nie eksponowano ze względów oczywistych). [Hułas, s.71-72]

 

Ale Pan Stroński i inni nie pomyśleli, że ta upragniona ciągłość prawna byłaby najlepiej zapewniona, gdyby ułatwiono Prezydentowi Ignacemu Mościckiemu wydostanie się z Rumunii i dalej sprawowania urzędu. W tych pierwszych dniach takie łatwe było, aby Rząd RP umknął z internowania. Z pułapki rumuńskiej zdołano wydostać przecież wielu. Ten Prezydent i ten Rząd jakże byłby dla świata wiarygodny, bo ten sam, gdyby znalazł się w Paryżu, a następnie w Londynie.
Niestety, Stroński, Zaleski i Sikorski, a i kilku innych postanowili rozwiązać swe animozje polityczne bezpardonowo między rumuńską granicą a Paryżem, rozwiązać w ciągu kilku dni, pośpiesznie tworząc nowego prezydenta RP, pośpiesznie tworząc rząd — a wszystko to w czasie, gdy Niemcy wraz ze Związkiem Radzieckim dokonywali rozbioru Polski, gdy tak straszliwie cierpieli Polacy w Kraju.
 
 
Nowo kreowani przywódcy Polski nawet nie pomyśleli, że w Kraju żołnierz polski walczy do ostatniego naboju, wypełnia rotę przysięgi. Ci wszyscy polegli i wzięci do niewoli nie wiedzieli, że przywódcy narodu zostawili ich na totalne zatracenie. Przywódcy Narodu…
… bo rzeczą żołnierza jest zginąć, rzeczą przywódcy jest nie zginąć…
Straty poniesione przez Wojsko Polskie w walce z Niemcami w okresie od 1 września do 21 października 1939 roku:
— zabitych 66 300
— rannych 133 700
— w obozach jenieckich 420 000
— RAZEM 620 000
Straty poniesione przez Wojsko Polskie w walce ze Związkiem Radzieckim w okresie od 17 września do 15 października 1939 roku:
— zabitych ?
— rannych ?
— w obozach jenieckich 280 000
— RAZEM ? [Jurga, s. 745-747]
 
etc etc etc 
 
____________________________________________________________
Sekretarz generalny francuskiego MSZ — Aléxis Léger — po utworzeniu polskiego obozu w Cerizay, gdzie Sikorski przetrzymywał niewygodnych sobie Polaków, powiedział:
„Śmieszny naród! […] Przybyli tu, jako żebracy i pierwsze, co robią, to dopominanie się o trybunały i obozy koncentracyjne!” [Pobóg, s. 100-101]   (SIC !)

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Słabość deprawuje, a bezsilność deprawuje absolutnie.

#1534617

(bo zginął nad Gibraltarem) na bohatera, a on był zwykłym, zakompleksionym karierowiczem, bez cienia choćby patriotyzmu. To wielkie nasze nieszczęście.

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1534678

 Artykuł obecnie bardzo tematycznie potrzebny zwłaszcza wobec agresywnych zachowań sąsiadujących z nami krajów i naszej pseudoopozycji - zwyczajnie zdrajców naszej tożsamości i tradycji narodowej, jednak zakradł się w nim bardzo poważny błąd wymagający z mojej strony jako 70-latka sprostowania.

 75 lat temu hitlerowska armia nie dotarła jeszcze do Stalingradu. 

 II Wojna Światowa zakończyła się (przynajmniej w Europie) 8 maja 1945 roku, (z sowietami kapitulację osobno podpisano 9 maja) dlatego przyzwoitość wobec ofiar tej wojny i walczących w niej Polaków nakazuje dokładność wobec faktów.

 Trudno mi zrozumieć wszystkich komentujących ten artykuł, że podnosząc wiele wątków nie zwrócili uwagi ne ten jakże bardzo ważny.

 Od zakończenia drugiej wojny minęło dopiero 71 lat i 10 miesięcy. 

 Naród bez historii jest jak Chrześcijanin bez wiary - skazany na niebyt i zapomnienie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

niezależny Poznań

#1534628

Oczywiście słuszna uwaga, przyznaję się do błędu. Nawet w myślach to liczyłem i zastanawiałem się jak to możliwe. Zaraz poprawię i raz jeszcze dziękuję za bardzo cenną uwagę. Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1534673

 Mały błąd w dużej sprawie. Mówią, że tylko ci co nic nie robią się nie mylą, błędem jest jedynie trwanie w nim wbrew prawdzie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

niezależny Poznań

#1534683

nie było dobrego wyjścia. wojna nieuchronnie i tak się zbliżała.

nie poszliśmy z hyclerem, aby móc być w obozie zwycięzców. wiedzieliśmy, że będzie klapa i mieliśmy nadzieję, że sowiet nie "wkroczy". graliśmy o pełną, najwyższą stawkę i szło dobrze, wciągnęliśmy innych. Zachód padł, rząd padł, zaczęła się rzeź. Przeciw dwóm najpotężniejszym armiom świata nie dało się inaczej. mało to ma wspólnego z czystą kartą, położenie nam nie pomogło. Inne kraje też oberwały choć nie tak mocno a życie i gruzy nie były tak ważne, jak dziś.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1534766