Dlaczego nowy prezydent Ukrainy musi wygrać drugie wybory

Obrazek użytkownika Husky
Świat

Minęły dwa i pół miesiąca, odkąd ukraiński komik-kandydat Wołodymyr Zelensky wygrał w wielkim stylu w wyborach prezydenckich. Okrzyknięto to wówczas politycznym trzęsieniem ziemi, ale Zelensky jak dotąd nie był w stanie wyznaczyć ministrów, których chce, ani zamienić swoich obietnic wyborczych w ustawodawstwo.

Wszystko to może się zmienić po wyborach parlamentarnych 21 lipca, zwołanych przez nowego prezydenta w od momentu, gdy zaprzysiężono go w maju.  Silne poparcie jego partii dałyby mu siłę, by zrobić prawie tyle, ile chce. W przeciwnym razie może mieć długie i frustrujące pięć lat urzędowania

Jak się miewa Zelensky?
Podczas kampanii prezydenckiej pan Zelensky odrzucił wszelką krytykę. że był marionetką kontrowersyjnego oligarchy Igora Kołomojśkyja albo marionetką rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, w zależności od tego, kogo słuchałeś. To bardzo wczesne dni prezydentury na oceny, ale jak dotąd wskazówki sa takie, że prezydent stara się być sobą

Tak, pan Kołomoysky wrócił na Ukrainę z dobrowolnego wygnania , a i tak że jeden z byłych prawników oligarchy dostał podrzędną pracę w administracji prezydenckiej.

Ale inne kluczowe nominacje, w tym niektórzy wrogowie pana Kołomyskiego na kluczowych stanowiskach, sugerują, że nowy prezydent chce zdystansować się od swojego byłego partnera biznesowego i przynajmniej starać się spełnić jego ambitne obietnice wstrząsnięcia systemem politycznym i walki z Endemiczna korupcja na Ukrainie.

 

Prezydent Zelensky został już dobrze przyjęty przez niektórych czołowych europejskich przywódców

Jeśli chodzi o stosunki z Rosją, styl jest nieco inny, ale Zelensky w większości kontynuował strategię swojego poprzednika, Petra Poroszenki.

Decyzja prezydenta Putina o rozpoczęciu udzielania rosyjskich paszportów osobom zamieszkałym w okupowanych częściach wschodniej Ukrainy zmusiła Zelensky'ego do zdecydowanej reakcji i porzuciła pogląd, że nastąpi natychmiastową poprawa stosunków. Jednak dwaj prezydenci rozmawiali przez telefon, co niektórzy analitycy z Ukrainy i Rosji widzą jako znak, że dialog jest możliwy.

 

Ile Prezydent Ukrainy ma "mocy"?
Prezydent Ukrainy jest głową państwa, ale nie szefem rządu. Zatem uprawnienia pana Zelensky'ego są ograniczone. Może wybrać premiera, ale parlament Ukrainy, Rada Najwyższa, ma prawo zatwierdzenia lub odwołania.

Dlatego, pomimo zwycięstwa, prezydent Zelensky został jak dotąd obarczony tym, co faktycznie jest rządem Poroszenki. Wysiłki na rzecz odwołania ministrów lub nawet zaakceptowania ich rezygnacji zostały zablokowane przez posłów.

Oznacza to dysfunkcjonalny okres rządów, który został bardzo upubliczniony, gdy pan Zelensky zorganizował konferencję prasową, aby narzekać, że mianowany przez Poroszenkę minister spraw zagranicznych Pavlo Klimkin komunikował się z Rosją bez konsultacji z nim i że dowiedział się o tym z internetu.

Jakie są  szansę jego partii na zwycięstwo w wyborach?
Jeśli Poroszenka miał nadzieję, że udaremni popularność Zelensky'ego, udaremniając jego plany, to wydaje się, że raczej to już nie działa.

Im więcej deputowanych przeszkodziło Zelensky'iemu , tym wyższa jesy siłą jego parti, która to, wzrosła w sondażach. Partia, nazwana na cześć serialu prezydenckiego pana Zelensky'ego, od ponad miesiąca konsekwentnie sonduje 40-50%, co daje mu liczbę potrzebną w nowym parlamencie.

Jako szef partii obiecał nie włączać nikogo, kto wcześniej był posłem ze swojej listy, a nowy parlament prawdopodobnie będzie pełen nowych kandydatur.

Czy będzie szukał koalicji z innym artystą?
Przez cały 2018 rok, zanim pojawił się Wołodymyr Zelensky, pojawiły się powszechne spekulacje, że głównym wokalistą jednego z najpopularniejszych ukraińskich zespołów może być inny kandydat na stołek prezydencki.

Svyatoslav Vakarchuk, wokalista renomowanego zespołu Okean Elzy, również przygląda się sukcesowi Zelenskyego

Z powodów, które nigdy nie zostały w pełni ujawnione, Svyatoslav Vakarchuk odmówił.Ale teraz utworzył własną partię polityczną o nazwie Holos (Głos) i w najnowszym sondażu ma około 8%.

Przyciąga on osoby nastawione na reformy i mógłby potencjalnie utworzyć koalicję z Sługą Ludu. Jego grupa rockową, Okean Elzy, nadal koncertuje .

Kogo jeszcze szukać?
Drugi w sondażach jest najbardziej prorosyjski ze stron, Opposition Platform - For Life, który ma odebrać większość swoich głosów na wschodzie.

To spowodowało, że dotychczasowe partie  wielkiego wpływu, ubiegają się o to by przekroczyć próg.wyborczy   Petro Poroszenko i Julia Tymoszenko maja  problem w tym czy ich partie przekroczą próg 5% potrzebny do wejścia do parlamentu.

Może to być szczególnie upokarzające dla Poroszenki, który w kwietniu zaatakowany przez pana Zelensky'ego odmawia "spokojnego" odejścia że sceny politycznej.

Jego partia polityczną została przemianowana bez jego imienia i obecnie nazywa się „Solidarnością Europejską”. Nawet jeśli osiągnie ponad 5% (a obecnie sonduje około 8%), nadal będą prawdopodobnie graczami w następnym parlamencie.

 

https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-48853747

 

ps.

I apologise in advance for the quality of the translated text

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:7)

Komentarze

ale tłumaczenie - pod psem. To nie jest aluzja do nicku Autora!

Dwa przykłady: «partie byłej "wagi ciężkiej" na scenie politycznej Ukrainy, Petra Poroszenki i Julii Tymoszenko, pocą się o to, czy przekroczą próg 5%» zamiast:  "partie, w przeszłości wiele znaczące (lub partie wielkiego wpływu)... ubiegają się o to by przekroczyć próg..."

«Nawet jeśli osiągnie ponad 5% (a obecnie sonduje około 8%)» zamiast "(wg obecnych sondaży około 8%)"

Tłumaczenia podobno bywają jak kobiety - albo wierne, albo piękne (cytuję - nie pamiętam kogo - może Wilde'a).

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1596966

Przepraszam za amatorskie i siermiężne tłumaczenie tekstu,ale ja nie jestem dyplomowanym tłumaczem,jak też nie tłumaczę tekstów odpłatnie dla międzynarodowych korporacji czy firm
8-))))

pzdr.

Istotnie całość tłumaczenia wymaga drobnych korekt, to fakt

Za szybko chciałem się wykazać

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1596968

Poprawione zgodnie z uwagą
Dziękuję
8-))))

pzdr.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1596971

Na przejściach granicznych pobierane cło nie wpływa do kasy państwowej. Szef stojący na czele państwowego  urzędu, Aleksander Własow, nie wie czemu tak się dzieje. Szefowie biur też nie wiedzieli, że pieniądze należy wpłacać do państwowej kasy.  Zelenski kazał mu więc pozwalniać szefów poszczególnych biur cłowych, ale Własow dwóch odprawił na urlop, a dwóch zawiesił w czynnościach. Zelenski  zwolnił Własowa. Tak jest wszędzie. Państwo pełne przekrętów i korupcji. Żadne służby nie działają prawidłowo. Przez pięć lat pracy, Zielenski się wykończy, bo musi wszędzie jeździć i samemu wszystko naprawiać.

https://www.unian.info/politics/10616529-president-zelensky-demands-resi...

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Anna K.

#1596967

Teraz psiaku te pryszczate nigdy ci tego nie zapomną.

Ty to banderowiec jezdeś
Jak nic 447 pkt masz w plecy

Howgh

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596969