Przez jakie "ch" pisze się "poseł Szczerba"?

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

    No i co ja mam począć? Przez ostatnich kilkadziesiąt lat przyuczano mnie że na dowolne chamstwo czy niesprawiedliwość można co najwyżej odpowiedzieć: "pozostając z całym szacunkiem, nie podzielam pańskiej opinii". I odejść w pokoju. Jeśli się nie dostanie od tyłu po głowie. Zapewne wtedy należałoby powiedzieć "uprzejmie przepraszam" i odpełznąć. Uczono mnie też że nie wolno używać słów uważanych potocznie za wulgarne. Wyjątkiem jest może słowo "cham" którego wobec urzędującego Prezydenta użył kiedyś jakiś niewymowny, nazwiska jego nie pamiętam i nie chcę go pamiętać. Ale to słowo wydaje mi się nieużyteczne.

    Zapewne Admin czułby się skrzywdzony lub miałby kłopot, gdybym na tych jakże godnych szacunku łamach NP posłużył się słowem grubym i obelżywym; co z tego że moralnie słusznym? Więc oczywiście tego nie zrobię, z czystego szacunku dla działań i wartości które cenię. Tych dotyczących ogłady, oczywiście. Bo jestem dumnym potomkiem tych co "zęby mają wilcze, a czapki na bakier".
Przyczynę mojego dylematu umieściłem na ilustracji, posługując się źródłem zamieszczonym na stronie https://wiadomosci.wp.pl/notre-dame-nowe-informacje-6370875361446017a
Każdy choćby w miarę cywilizowany człowiek wie że w obliczu nieszczęścia należy wygłuszyć animozje i niezgody na pewien czas. Z szacunku dla człowieczeństwa i dla cierpienia. Nawet na frontach gdzie ginęli ludzie, bywało, wstrzymywano działania w czasie świąt. Pożar katedry Notre Dame jest nieszczęściem, i dla chrześcijan i dla całej cywilizacji europejskiej, i dla "reszty świata" zresztą też.  Dla wiary i dla kultury, o wymiarze światowym. Doczytuję na portalach że nawet paryscy muzułmanie apelują o zbiórkę pieniędzy na odbudowę. A tu mi wyjeżdża pan poseł Szczerba z tekstem jak na obrazku. To co ja mam prawo powiedzieć, gdy nie znajduję odpowiednich słów w literackiej polszczyźnie? 
Może po prostu zapytam: przez jakie "ch" pisze się "poseł Szczerba"?

P.S.
Przeczytałem tekst jeszcze raz i nie znajduję w nim żadnego brzydkiego słowa. Więc go nie wycofam choćby pan poseł  Szczerba się zes[____]ł... 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Kiedyś za młodego używaliśmy w takich przypadkach "konspiracyjnego" rozwinięcia skrótu "Historyczny Upadek Japonii"...

Ps. wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, ze to słowo pisze się przez CH ;)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1586664

Tymczasem kolega że szkolnej ławki zakutego łba Inspektor śledczy Waldemar Kuczyński na tropie podpalenia Katedry. Robotnik z Polski zaprószył ogień rzucając peta.
POyeby ekstraliga

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1586697

pisze się "Waldemar Kuczyński" ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1586889

w Polsce.Nie zapytam sie jak autor przez jakie Ha sie pisze Kolinski bo to odrazu wiadomo ze przez CH.Kto taka swolocz wybiera i lansuje ,skad sie toto bierze w Polsce?Zaam ryj to 10lat bez wyroku widac czim pomiotem musial byc zeby reprezentowac ostatnie dno.
"Robert Koliński, który zamierza reprezentować Lewicę Razem w Parlamencie Europejskim postanowił zaistnieć w przestrzeni publicznej. Swój troglodycki wpis na Facebooku poprzedził wstępem po angielsku, który może świadczyć o prawdziwych intencjach "światłej" polskiej lewicy. - "Dach, dach, dach płonie - nie potrzebujemy wody, niech skur...syn płonie - spal się, skur...synu, spal" - napisał towarzysz antyfaszysta Koliński."

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1586712

Niepoprawnym wystarczy Hstoryczny Upadek Józia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1586741

Nie mam szajsbooka - możesz podać tu jakiś namiar na ten wpis (link)?

Ps. miałem okazje zetknąć się z tym skurwielem przy okazji jak oczerniał i wyzywał Żołnierzy Wyklętych/Niezłomnych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1586749

A tu kolejny parch z Koszernej

Bartosz Wieliński z "gówna" o pożarze Katedry Notre Dame:

Wokół katedry na setki metrów rozciągał się w sumie przyjemny zapach palonego drewna. Tak jakby w okolicznych domach rozpalono ogień w kominkach.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1586714

problem, a mianowicie, czy przez "u" zwykłe, czy zamknięte. Moim zdaniem zamknięte bo z niego to niezwykły ....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1586715

Sejm RP jest w tej kadencji pełen dewiantów, lewaków oraz idiotów płci obojga...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1586716

 ...szczególnie te słowa :"Zapewne Admin czułby się skrzywdzony lub miałby kłopot, gdybym na tych jakże godnych szacunku łamach NP posłużył się słowem grubym i obelżywym; co z tego że moralnie słusznym?"

Rozumiem szacunek do wartości, które cenisz...i które podziela większość NP...ale o Admina, możesz być spokojny, prawdopodobnie wyznaje inne wartości, skoro "soczyste" chamstwo z wielką pobłażliwością, wręcz estymą, toleruje.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1586740

proponuje użycie równoczesne ch i h. Tak, żeby było jasne i czytelne. I dłuższe.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1586744

Szczerba to pustak, tzw. pacjent nie rokujący. Odłączyć od respiratora, po co wentylować zwłoki.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1586800

Dlaczego PiSiory rozdają wszystko na pniu i w pośpiechu nawet na świnie, wie ktoś?!
Odpowiem: dlatego, że muszą przetrwać do wyborów w październiku i je wygrać! aby bezprawnie! oddać żydom polski majątek o wartości 1 biliona zł (1 000 000 000 000 zł)!
To jest jedyna przyczyna. Po tych wyborach ma nie być Polski! PiSiory już o tym wiedzą, bo posyłają swoje dzieci do szkół żydowskich jak Morawiecki czy Ogórek.
To jest jedyna przyczyna!
tu dowód: https://www.youtube.com/watch?v=p3tJmF_4yik

Panie Michalkiewicz, może Pan dołączy to spostrzeżenie do swoich wystąpień w tej dziedzinie?
 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

panMarek

#1586814