Kijowski, czyli kto sieje wiatr, zbiera burzę

Obrazek użytkownika Honic
Kraj
    Pan Mateusz Kijowski poszedł po rozum do głowy. Po ponad roku czasu od momentu gdy stał się znany za sprawą organizacji jakiej przewodniczył. Bo nie on ją stworzył. Kim byli prawdziwi twórcy "KOD-u" - nie wiem. Radosny i płodny ten proces został przewidziany i zaplanowany w szczegółach oraz rozpisany na role. Inną rolę przeznaczono dla Kijowskiego, inną dla Łozińskiego, kolegów z portalu "Studio Opinii" ze znanym z dawnych czasów Stefanem Bratkowskim na czele, a jeszcze inną dla dziennikarzy publikujących na łamach "Gazety Wyborczej" tematycznie podzielony zestaw haseł na manifę czy namiętnych relacji z imprez.
    Hasła były jednoznaczne i dość monotematyczne, co dowodzi spójności intelektualnej i jednoznacznej intencji ich źródła. Teraz pan Kijowski traci grunt pod nogami. Tyle że nie jest już osobą społecznie nierozpoznawalną. Co więcej, zapewne już do końca życia będzie kojarzony z KOD-em i jego społecznymi skutkami, nie załatwioną sprawą alimentów, aferą z fakturami za "społeczną" obsługę KOD-u. A jak ktoś sobie przypomni, to jeszcze dojdzie to jak nieudolnie próbował zrobić z siebie ofiarę pobicia przez nieznanych sprawców czy ofiarę hakerów.
    Teraz okazuje się, że (http://fakty.interia.pl/polska/news-kijowski-odpowiada-na-zarzuty-w-kod-...) "...W KOD-zie staramy się widzieć dobro w ludziach. Szukamy tego, co łączy, a rezygnujemy z tego, co dzieli. (...) Wiecie, co jest najważniejsze? Trzeba lubić ludzi! Nawet w polityce. Po prostu lubić."
    Czyżby pan Kijowski odżegnywał się tymi słowami od tego wszystkiego co robił ostatnio przez ponad rok, a podobną ilość czasu przygotowywał się przedtem pilnie? Czy właśnie spostrzegł że  ci co nim grali uznali że jego rola zakończyła się definitywnie i czas na zmiany? Chyba trochę za późno, skoro do rzeczy biorą się teraz ci których uważam za "oczko" bliższych rzeczywistym organizatorom KOD-u i kilku innych tego typu instytucji?
    "A miało być tak pięknie..."
 
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

KOD jest lepkiem starych i już mocno zgranych numerów ! Taką chałturką z udziałem statystów do grania na deszczu. Wszystko już było :

  KOMITET OBRONY DEMOKRACJI w Jaworzu
Status Podmiot aktywny
Adres rejestrowy ul. Cyprysowa 209
43-384 Jaworze, śląskie
Telefon stacjonarny +48 (33) 817 21 18
NIP 937-24-37-726
REGON 72928460
KRS 206891
PKD 94.99.Z - Działalność pozostałych organizacji członkowskich, gdzie indziej niesklasyfikowana
Rozpoczęcie działalności 2004
Forma prawna Stowarzyszenie
 
Nawet nazwa KODu jest plagiatem !
Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

#1530913

Ta "organizacja" to pic oficerów dawnych slużb i nomenlatury PO, odsunietej od koryta publicznych pieniędzy...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1530925

Twórcą koncepcji i reżyserem KODu jest ten sam człowiek, który stworzył i wyreżyserował WOŚP - pan Walter Chełstowski.

Kto jednak zlecił mu wykonanie obu przedsięwzięć, można się tylko domyślać. Wiele przesłanek wskazuje na tych samych ludzi, którzy sterowali b.prezydentem Komorowskim, szefów b. WSI.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Walter_Che%C5%82stowski

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

WL

#1530936

Wentyl dla młodych buntowników - Jarocin - też !!!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

#1530952

Nie zaprzeczę tezie. Ale jeśli tak, blisko jest do Stefana Bratkowskiego. TEGO Stefana Bratkowskiego. A także niejakiego Jerzego U., byłego rzecznika prasowego byłego rządu który w swoim czasie podobnie jak rodzina Chełstowskich miał coś wspólnego, o ile pamiętam, z gazetą "Po prostu" (było to 60 lat temu). Dla ścisłości - gazetą "postępową" po przełomie w roku 1956.

pozdrawiam

Honic

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1530999

... nie inne nacje, na przykład saskie czy ten spod znaku gwiazdy Davida. A w KOD-zie trudno znaleźć Polaka z krwi i kości. 

Podchodząc humorystycznie, proponuję obejrzeć ten oto materiał:

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1531000

Czesi w kosmosie...

:-)  Pozdrawiam  Czechów i Slowaków też. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1531029