Euro 2016, czyli gra o Brexit.

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Rosja potraktowała Euro poważnie:

piłkarze wydarli faworyzowanej Anglii remis, co jest zaskoczeniem, a rosyjscy kibole spuścili spektakularny łomot kibolom angielskim, co jest osiągnięciem, bo takiej bandyterki jak angielscy chuligani ze świecą szukać.

Owszem, to przykre, że (w zależności od źródła) 1-3 angielskich kiboli walczy o życie, ale – jak staram się od lat bezowocnie Czytelnikom przypominać – ruscy jak już leją, to na serio, bez względu na to, czy to dotyczy tak niszowej dziedziny, jak piłka kopana, czy wydarzeń w skali makro:

patrz Syria.

Mnie jednak interesuje w tym całym przeglądzie rezerw piłkarskich klubów europejskich (bo Barca, Real, Bayern czy nawet Juve spuszczają bez problemu bezwzględny łomot KAŻDEJ narodowej reprezentacji występującej na Euro):

czy Anglia nie wyjdzie z grupy.

Już straciła 2 punkty, za chwilę zażarty jak zawsze między wyspiarzami derbowy mecz z Walią, a 20 czerwca ze Słowacją, która wygrać musi, by marzyć o wyjściu z grupy.

Jeśli Anglia zostanie wyeliminowana, referendum nt Brexitu 23 czerwca może się skończyć bardzo interesującym wynikiem.

To znaczy mnie interesującym.

Ponieważ byłem i jestem przeciwnikiem euro kołchozów czy to pod nazwą RWPG czy Unia Europejska, precedens w postaci wyjścia zeń kogokolwiek , nawet Brytoli, jest miodem na moje (kamienne, ja wiadomo) serce.

I zupełnie nie obchodzi mnie ględzenie różnych jajogłowych, jakie to wyjście UK z UE będzie miało dla Polski straszliwe skutki.

Będzie – nie będzie, tyle warte te bajdurzenia, co zapewnienia w roku 2007, ze żaden kryzys matuszce Europie nie grozi :-D

Strachy na Lachy, a takiej bandy muppetów, jak Holland, Juncker, Merkel, et consortes, to nawet w Ameryce Bananowej dawno nie widzieli.

Dlatego trzymam kciuki za Walijczyków i Słowaków, i za Anglików rzecz jasna (tych, którzy 23 czerwca zagłosują w referendum za Brexitem).

A u polityków wszelkiej orientacji z satysfakcją obserwuję puszczanie zwieraczy – cóż, tyle naszego.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:14)

Komentarze

...Tylko sam sobie odpowiedz, czy chciałbyś się obudzić w Polsce, do której nagle wróciło jakieś 1.5-2.5 mln Polaków bez perspektyw na życie?
Oczywiście będzie nas więcej, ze względu na "efekt domina".
Unia się rozpadnie- kwestia czasu, ale sposób i moment jest dla Polski najgorszy.
Co do wydarzeń we Francji, to Rosjanie pokazali gdzie ich miejsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-7

              

#1514818

1. "czy chciałbyś się obudzić w Polsce, do której nagle wróciło jakieś 1.5-2.5 mln Polaków"
- OCZYWIŚCIE!
2. "...
 bez perspektyw na życie?"
- a od tego to my mamy RZĄDZĄCYCH - to ich obowiązek te perspektywy zapewnić.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1514831

Na pewno nie wszyscy wrócą, bo są tej gospodarce zwyczajnie potrzebni. Mam nadzieję, że perspektywy w Polsce wzrosną; wreszcie. Jeszcze do wyjścia z UE nie dorośliśmy - jak kiedyś  ze wspólnoty socjalistycznej. Jednak może już, niedługo, na co mam nadzieję. Ja nie do takiej UE aspirowałam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1514835

"Ja nie do takiej UE aspirowałam."

Ja nie aspirowałem do ŻADNEJ i dlatego nie wziąłem udziału w referendum, bo tylko zbyt małą frekwencją można było to nieszczęście powstrzymać. Przecież gołym okiem było widać, że to tylko pułapka-lep na muchy.
O tu o tym 4 lata temu pisałem: 
http://naszeblogi.pl/32238-jak-roman-giertych-polske-do-ue-wprowadzil

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1514847

Dziwne, nie przypominam sobie udziału w referendum, chyba w nim nie uczestniczyliśmy z mężęm. Pamiętam tylko, że nie podobal mi się nacisk na Irlandię w postaci drugiego referendum. Jednak nie spodziewalam się całkowitej utraty suwerenności, sądzilam za to, że więź gospodarca będzie korzystna również dla Polski,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1514850

"Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki" A.Mickiewicz

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1514851

Dorośniemy, gdy wymagana większośc uzna, że wyjście jest korzystne, inaczej nie ma to sensu. A Tu dzisiaj czytam zestawienie, że Polacy są największymi euroentuzjastami, bodaj 78%.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1514854

większość decyduje o naszym dorastaniu? Chyba żartujesz....albo powtarzasz zasłyszane hasła z ....mediów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1514855

Nie powtarzam żadnych haseł, ale jak ma się wola 20% narodu do woli pozostałych obywateli. Proponujesz jakąś dyktaturę?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1514856

.....skoro sprzeciw przeciw głupim decyzjom większości nazywasz dyktaturą. TAK .Jestem za dyktaturą mądrych rządów a nie za demokratyczną głupotą.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1514859

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...no to kto tego wrzoda weżmie teraz na swoje barki?

mam na myśli głupotę:)))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1514861

to prawda, Polacy mają z mózgu zrobioną wodę.
Rzecz w tym, iż tę wodę zrobiły im praktycznie WSZYSTKIE partie polityczne (PiS też był za wejściem do tego eurokołchozu) 

Ja (jak zwykle) jestem w mniejszości, ale jeśli mnie szlag nagle nie trafi, to rozpadu tej mieszaniny dżumy i cholery z syfilisem się doczekam :-D

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1514857

W tym watku masz tylko jednego minusa i cztery plusy wiec wiekszosc czyli az tak zle nie jest.

Niestety masz racje z robieniem wody z mozgu ale to podstawowa dzialanosc propafgandowa kapitalizmu. Ludzi trza oglupic aby robili na panow i aby nimi rzadzic.

PiS zapisal Polske do UE podpisujac Traktat Lizbonski wiec dziwic sie nie nalezy. Choc na PiS nalezalo glosowac w ostanich wyborach to PiS nie jest partia demokratyczna a jej gora zainteresowana jest korytem nie mniej niz poprzednie ryje. Polsce potrzebna jest zupelnie inna partia i jesli wiekszosc chce miec dobrze to musi sie stac wlascicielem swego kraju.

pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Vik

#1514872

1. tak, PiS podpisał tę nieszczęsną Lizbonę trując o jakimś "mechanizmie z Joanniny" (tak nawiasem mowiąc - no i gdzie ten mechanizm teraz jest?)
2. tak, na PiS trzeba było głosować
3. nie - Polsce NIE jest potrzebna inna partia: Polsce jest potrzebna CAŁKOWITA wymiana ferajny nazywajacej się "klasą polityczną"

4......ale to się nie wydarzy, dlatego powinniśmy się cieszyć z KAŻDEJ, zewnętrznej, niezależnej od nas okollczności, która szkodzi, a przynajmniej utrudnia Brukseli=Berlinowi niszczenie Europy, w tym Polski.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1514877

Powrót "kibiców" z Marsylii
Prezydencie zadanie wykonane

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1514860

:-D :-D :-D 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1514876