Przemówienia, oklaski i wrzaski lecą z głośników, czyli....

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

totalny upadek "totalnej opozycji".  Oto dwie wypowiedzi Jerzego Kwaśniewskiego na Twitterze.  Pierwsza z nich powstała dziś [12.12.2017] ok. godz. 19:00:

  "Ciekawe. Usłyszałem wrzaski tłumu. Poszedłem pod Sejm. Ale pod Sejmem na manifestacji nie ma nikogo! Przemówienia, oklaski i wrzaski lecą z głośników." {TUTAJ(link is external)}.

  Trzy godziny wcześniej - było tam trochę ciekawiej:

  "Obok Sejmu, pod oknami @OrdoIuris głośna kilkunastoosobowa grupa demonstrantów skandujących „WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ DEMOKRACJA” (zmieścili się przy barierkach kładki na tyłach Sejmu). Emocje najwyraźniej opadły." {TUTAJ(link is external)}.

  Również podczas expose Mateusza Morawieckiego opozycja raczej siedziała cicho, a w dyskusji nad nim nie miała wiele do powiedzenia  Wydaje się, że zamiana pani premier Szydło na Morawieckiego była dla "totalnej opozycji" jeszcze większym zaskoczeniem niż dla elektoratu PiS.  Opozycja sądziła, że premierem będzie Kaczyński, a teraz nie wie - co robić?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:7)

Komentarze

Od dawien, dawna spektakl odbywał się w pustawych dekoracjach ! W wąskim obiektywie kręcono migawki dla sponsorów. Dlatego starają się nie dopuszczać obcych kamer.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1554483

... znana jest w Polsce od dość dawna, kiedy to Polacy zaczęli czerpać wiedzę tylko z przekazu telewizyjnego - przy okazji wyłączając swój mózg.

Ujęcia filmowe

          Nie bez znaczenia jest także ujęcie filmowanych osób w planie bliskim  i średnim. Dzięki temu, filmujący może osiągnąć zamierzone efekty, które manipulatorom pomagają w zafałszowaniu obrazu postaci.

"Wyróżniamy podstawowe ujęcia:

1. A’face – w którym kamera usytuowana jest naprzeciw twarzy   osoby filmowanej. Oś obiektywu prostopadła do czoła osoby filmowanej.

2. Kątowe – kamera naprzeciw głowy osoby filmowanej, oś obiektywu pod kątem w płaszczyźnie horyzontalnej, skierowana na głowę osoby filmowanej. Pozwala na wykonanie zdjęć z półprofilu lub profilu, w zależności od wielkości tego kąta.

3. „Ptasie” – kamera ponad głową operatora, obiektyw skierowany na twarz osoby filmowanej. Ujęcie to powoduje zafałszowanie i asymetrię obrazu. Widz ma wrażenie, że osoba z pierwszego planu jest niższa od osób z drugiego planu. Stwarza wrażenie „małości” tej osoby. Takie ujęcie często stosują manipulanci podczas filmowania eurosceptyków.

4. „Na żabę” – kamera poniżej twarzy osoby filmowanej, obiektyw skierowany na twarz. Ujęcie to powoduje zafałszowanie i asymetrię obrazu. Widz ma wrażenie, że osoba z pierwszego planu jest znacznie wyższa, dostojniejsza od osób z drugiego planu. Stwarza opinię wielkości i dominacji tej osoby. Takie ujęcia często były stosowane przy filmowaniu np. L. Millera i A. Kwaśniewskiego.

5. „Rybie oko” – obiektyw kamery skierowany naprzeciw twarzy osoby filmowanej. Oś obiektywu prostopadła do czoła osoby filmowanej. Obiektyw kamery ustawiony na krótką ogniskową (tzw. „szeroki kąt”). Pozwala na uzyskanie karykaturalnych zniekształceń twarzy. Szczególnie uwydatnia powiększony nos i tworzy owalną twarz".

Tekst pochodzi z mojej książki pt.: "Europejskie Eldorado".

Cyborgu, mimo podłych zabiegów manipulatorów - wszystko zależy od świadomości odbiorców tego przekazu, na ile ten zafałszowany przekaz przyniesie skutek przez nich zamierzony.

 

Pozdrawiam,

Satyr 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1554484