KOD Małopolska, czyli "Las żywych trupów"

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Oglądałam wczoraj [16.03.2017] późnym wieczorem program "W tyle wizji" prowadzony przez Rafała Ziemkiewicza i Łukasza Warzechę.  Był on wyjatkowo zabawny, a jego hitem były fragmenty najnowszego filmiku propagandowego KOD, zatytułowanego "Las żywych trupów".  Dawno się już tak nie uśmialam.  Poszukałam więc całości owego dzieła w Internecie i znalazłam je {TUTAJ(link is external)}.

  Akcja tego niespełna czterominutowego filmiku toczy się na leśnej porębie.  Na pieńkach po ściętych drzewach stoją ubrani w zielone kombinezony aktorzy i poruszają leniwie rekami [prawdopodobnie naśladują gałęzie].  W pobliżu nich stoi grupa osób w maskach ze  zdjeciami członków rządu PiS.  Spośród nich wychodzi facet udający ministra Szyszkę - odpala piłę spalinową i zaczyna ścinać te pieńki.  Aktorzy z wdziekiem padają na ziemię [żaden chyba się nie potłukł], a "członkowie rządu PiS" im urągają.

  Reszta filmiku to wygłaszany przez gościa w masce gazowej referacik opisujący - jak wstrętny PiS niszczy środowisko.  Partii tej przypisywane są zaiste niezwykłe moce.  Możemy się dowiedzieć np., że PiS właśnie betonuje wszystkie rzeki w Polsce, zamieniając je w kanały.  Do autorstwa owej "perły propagandy" przyznaje się KOD Malopolska.  No cóż, po wpadce z martwą wiewiórką [patrz {TUTAJ}] wydawałoby się, iż KOD [i reszta Antypisu] da sobie spokój z drążeniem tematyki przyrodniczej.  Nic jednak nie można poradzić na to, że ktoś uparcie pragnie się ośmieszać.

  W programie  "W tyle wizji" Łukasz Warzecha spointował to, przypominając los warszawskiego placu Powstańcow Warszawy.  Rosły tam kiedyś stare drzewa.  Przy okazji remontu placu pani prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewcz-Waltz z PO nakazała ich wycięcie i zastąpienie przez ohydne donice.  Po pewnym czasie zostały one usuniete i obecnie pozostała już tylko betonowa pustynia.  To niestety nie jest film, lecz smutna rzeczywistość.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Oba linki są nieaktywne ! :-((

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

#1535299

  Poprawiłam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

elig

#1535312