Dwie kompromitacje prezydenta Andrzeja Dudy

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Pierwsza z nich miała miejsce dokładnie dwa tygodnie temu, w Wielki Piątek 2018, kiedy to prezydent nieoczekiwanie zawetował tzw. ustawę degradacyjną, odbierającą stopnie wojskowe członkom WRON, odpowiedzialnym za wprowadzenie w Polsce stanu wojennego w 1981 roku {TUTAJ(link is external)}.  Duda miał prawdopodobnie nadzieje na powtórkę z weta do ustaw sadowniczych, czyli na pertraktacje z PiS.  Zamiast tego prezes Kaczyński oświadczył, że sprawę ustawy degradacyjnych  uważa za zamkniętą i żadnych rozmów o niej nie będzie {TUTAJ(link is external)}.

  Tak więc, prezydent Andrzej Duda pozostał z fiutem w garści na pozycji obrońcy stanu wojennego, WRON, WSI oraz "wojskówki".  Skompromitowało go to w oczach obozu patriotycznego.  Wczoraj, podczas "Marszu Żywych", 12 kwietnia 2018 doszło do następnej kompromitacji, tym razem międzynarodowej.  W marszu uczestniczyli prezydenci Polski oraz Izraela i wygłosili przemówienia.  Jak pisze Rafał Ziemkiewicz {TUTAJ(link is external)}:  

  "Trzy główne izraelskie gazety poinformowały świat, a wszystkie światowe media to powtórzyły i na tym właśnie skupiły swą uwagę, że prezydent Izraela, Reuwen Riwlin, pouczył Polskę o jej odpowiedzialności za holocaust. Już nie w formule "byli Polacy, którzy". Rivlin posunął się do oskarżeń, jakie dotąd znaleźć można było tylko u autorów, będących żydowskimi odpowiednikami naszego Bubla czy Tejkowskiego. Oznajmił, że obozy zagłady założyli wprawdzie Niemcy, ale nie mogłyby one działać, gdyby nie pomagała w tym i nie chciała tego Polska. (...)
  Polska została przed całym światem skopana, rozjechana walcem i wdeptana w błoto. A prezydent RP stał obok (choć na niektórych zdjęciach widać go wypchniętego do drugiego rzędu) i, jak to on, uśmiechał się poczciwie, nie protestując.
Po publikacji izraelskich dzienników prezydent oznajmił na Twitterze, że takie słowa z usta Reuwena Riwlina nie padły. Niestety, dopóki publikacji nie dementuje sam Riwlin, tłit naszego prezydenta i podjęcie go jako obowiązującej narracji przez polski MSZ tylko dopełnia obrazu całkowitej klęski. Izraelskie media bowiem trzymają się swego twardo, powołując się na hebrajski stenogram, który otrzymały oficjalnie z kancelarii swego prezydenta.".

  No i znowu prezydent Andrzej Duda został z fiutem w garści.  Jak twierdzi dr Ewa Kurek jest to stara metoda stosowana przez Żydów z Izraela.  Na różnych spotkaniach międzynarodowych ich wystąpienia mają często dwie wersje: angielską i hebrajską, znacznie się od siebie różniące.  W tym przypadku też pewnie tak było.  Angielską wersję wystąpienia Riwlina dostało polskie MSZ, a hebrajską [antypolską] - izraelska prasa.  Prezydent Polski padł tu ofiarą swojej skłonności do podlizywania się Izraelowi i przymykania oczu na zoologiczny antypolonizm szalejący w tym kraju.  Tym razem Andrzej Duda skompromitował się przed całym narodem polskim.

  Dwa tygodnie - dwie poważne kompromitacje.  Prezydent Andrzej Duda zdaje się iść śladem Lecha Wałęsy, który tak długo wzmacniał lewą nogę, aż ta kopnęła go w tyłek i pozbawiła drugiej kadencji.  Jeśli prezydent Duda nie pójdzie po rozum do głowy - czeka go to samo.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:18)

Komentarze

Weta, rozwałka rządu, hamowanie reform w Polsce i przepraszanie za komunistów za 1968 r.

A żydzi potraktowali go, jak na sługę żydowskiego przystało.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1562046

----- zapisując się do unii wolności co potem skrzętnie ukrywał; jakkolwiek szlag mnie trafia, to przynajmniej nie jestem zaskoczona zaprzaństwem tego osobnika (na którego oddałam niechętnie swój głos)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Język polski - pamiętamy!

#1562058

to ognisko nieustannej kompromitacji Polski od czasu podjęcia decyzji o przeniesieniu tam Belwederu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1562120

myślę Droga Elig, że tego fiuta z fiutem w garści, jak Zauważyłaś, za te jego zawinione kompromitacje z premedytacją, powinna dosięgnąć sprawiedliwość znacznie wcześniej niż przed drugą kadencją. Powinien po prostu dostać kopa w d....zaraz, i powinien wylecieć spod żyrandola. Impeachment  (jak to po polsku się zwie ???)

Myślę tutaj o tym co spotkało tego fiuta za oceanem, czyli myślę o tej słynnej aferze rozporkowej prez. USA Billa Clintona, co łgać raczył publicznie. Ciekawa zbieżność faktów. Tu Wspominasz Elig o fiucie w garści a tu...... za oceanem.....w rozporku wszystko było.

W końcu jesteśmy Suwerenem prawda ? Polska to Własność SUWERENA, czyli NARODU. NIGDY żadnych fiutów, żadnych bolków, żadnych głupoli, choćby ci pozowali na mędrców. Syjonu. 

Zwołajmy referendum. Ogólnokrajowe i także Ogólnoświatowe, czyli Polonijne.

Niech każdy z Polaków się wypowie. Dwa proste pytania: 

- Ma Duda Juda pozostawać pod żyrandolem do końca kadencji ?

- Ma Duda Juda iść precz spod żyrandola ?

Podliczyć NAM rzetelnie głosy i ogłosić decyzję SUWERENA.

I żadnej później dyskusji na temat wyników referendum. WOLNA ELEKCJA. Natychmiastowe wybory, z zastrzeżeniem, że każdy z kandydatów musi być 100% Polakiem, Patriotą Polskim bez żadnych żydowskich konotacji, żadnych zmian nazwisk w przeszłości, żadnych związków z plemieniem żmijowym.

Polskość ma być 100 procentowa albo nawet 150 procentowy patriotyzm, jak u Wspaniałej Katy Carr, co jest 50% Polką, ale 150% Polską Patriotką

https://www.youtube.com/watch?v=qdiLbLE6xL4

http://katycarr.com/pl/katy-carr-50-proc-polskiej-krwi-150-proc-patrioty...

http://katycarr.com/pl/niech-zyje-polonia-dziennik-polski/

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1562127

bo myślenie PiS/PO jest takie:

– zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, wszystkie pieniądze

a następnie DAĆ:

– 500+

– mieszkanie+

– 300 zł +

– inkubatory+

– nagrody+

– chuj-wie-co+

– inny+

To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.

Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata ich nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?

Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 10 lat. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)

A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1562146

Chłopcy z POPIS najprawdopodobniej te "6 pociągów" dawno przeładowali na statki do Hajfy...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1562149

uszanowanie Tobie

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1562172

wiecej zabiera, niz daje. Coz, takie mamy spoleczenstwo - woli zasilki i pomoc panstwa - niz samodzielne zdobywanie ( w trudzie) srodkow materialnych. Ludzie pamietaja jeszcze  socjalizm, a i dzisiaj wzory panstwa opiekunczego sa powszechne w Europie.

Co do ukradzionych pieniedzy z VAT (te 200 czy 500 mld zl) - to (niestety) opuscily one w wiekszosci granice Polski i raczej juz nie powroca... i trudno za to winic rzad PiS. Walka z wyludzaniem i nieplaceniem VAT-u to nie taka prosta sprawa - i trzymajmy kciuki, zeby rzadowi udalo sie zejsc do poziomu 5% w oszustwach podatkowych... chyba, ze wprowadzimy komisarzy do kazdej firmy i "inspekcje robotniczo-chlopskie", ale czy na pewno sie to oplaci? Raczej wystraszy przedsiebiorcow (i krajowych i zagranicznych), ktorzy przeniosa firmy do panstw osciennych.

Faktury (takze Vatowskie) trzyma sie w Polsce 5 lat (chyba, ze w miedzyczasie rozpoczeto kontrole) - tak wiec sciganie przekretow gospodarczych majacych miejsce przed 2013 rokiem mija sie zupelnie z sensem, bo nie ma dokumentow i nie ma podstaw prawnych (chyba, ze sledztwo zaczelo sie wczesniej ).

Sadzac z ostatniego akapitu: panMarek nie ma zielonego pojecia o prowadzeniu dokumentacji ksiegowei dzialalnosci gospodarczej... niestety - jak wiekszosc Polakow ( w tym wielu pracownikow Urzedow Skarbowych).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1562162

w ogóle bez pojęcia - o czym świadczy czwarty wyraz piątej linijki w drugiej kolumnie - ale dziękuje za pouczenie "mikołajowi" i wskazanie braku zielonego pojęcia.

Bardzo dziękuje.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1562170

Przyznam sie, ze przez moment sluchalam wystapienia prezydenta Riwlina, nic tam strasznego nie zauwazylam, byc moze z tego wzgledu, ze polskie tlumaczenie bylo lagodne ( tak jak mowi Pani Kurek).

Denerwuje mnie to, ze przyjmujemy w naszym kraju gosci, ktorzy okazuja sie "pluc w nasza kasze". W sytuacji domowej wyprosilabym takiego goscia. W polityce prawdopodobnie nie jest z tym tak latwo.

Jezeli chodzi natomiast o ustawe degradacyjna, mam mieszane uczucia. Jestem za ukaraniem i degradacja zlych ludzi. Zycie jednak nie jest tylko biale lub czarne, banalnie czesto jest szare. Nie znam ustawy - byc moze nie ujeto w nich tych "szarych" aspektow. Prezydent Duda chce byc moze byc prezydentem wszystkich Polakow i chce przeciagnac na prawa strone tych niezdecydowanych.

Byc moze to moja naiwnosc - ale ja prezydenta jeszcze nie przekreslam, .....ale go coraz bardziej z dezaprobata obserwuje.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1562148

niestety... A Prezydent jednak mysli - w przeciwienstwie do bardzo wielu uczestnikow dyskusji (nie tylko na tym portalu), podobnie jak mysli Prezes Kaczynski. Na dodatek obaj potrafia uczyc sie na bledach (wlasnych i cudzych), co w polskim spoleczenstwie jest rzadkoscia (przyslowiowe: Polak przed szkoda i po szkodzie... glupi).

Tzw. ustawa degradacyjna ma podstawowa wade: nie ma systemu odwolawczego - wiec idzie prosto sladem... utrwalaczy wladzy ludowej i bierze prosty wzor ze slawetnych sowieckich "trojek"... czy na pewno o to chodzi ?

Przeciez po wprowadzeniu w zycie ustawy w uchwalonej przez Sejm formie kazdy z oficerow odwolujacy sie od decyzji degradacji na forum sadow europejskich bylby pewien wygranej - kompromitujac jednoczesnie wladze kraju, ktory uchwala niezgode z powszechnie obowiazujacymi w kregu kultury europejskiej prawami... No chyba ze chodzi nam o wprowadzenie praw rodem zza wschodniej granicy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1562160