Wyborcze iluzje część trzecia - KOMPUTERY

Obrazek użytkownika cyborg
Blog
Oprogramowane, połączone siecią komputery tworzą system informatyczny. Jest o nim cicho kiedy nie jest potrzebny,  głośno gdy działa. Oczywiście, wszyscy jesteśmy pewni, że po raz kolejny system zawiedzie. Ja akurat nie jestem "wszyscy". Na domiar złego, twierdzę , że system świetnie działa! Działał cały czas. Iluzją jest też jego powolność. Dowody? Bronisław Komorowski uznał swoją przegraną PRZED podaniem najbardziej okrojonych, nieoficjalnychwyników. Oznacza to tylko jedno: miarodajne wyniki były w dyspozycji władz bardzo wcześnie, odbyto wszelkie konieczne narady. Rożnica ilości głosów mieściła się w granicy błędu najdokłdniejszych oszacowań! Pamiętajmy, że kilka miesięcy wcześniej granice błędów oszacowań naciągano do granic możliwości, by tłumaczyć "niebywaly sukces" PSL. Uprawnione jest więc stwierdzenie, że dokładny wynik znany jest już w nocy po wyborach, ostatecznie - rano. Co się dzieje potem? Tajemnica iluzjonisty! 
 
W uzupełnieniu, polecam :
DLACZEGO Wyborco – a jest nas uprawnionych do głosowania około 30 milionów – godzisz się na takie traktowanie, manipulacje, grę pozorów i udajesz, że nad Wisłą obowiązują demokratyczne standardy?
(-) Hanna Dobrowolska
Koordynator Krajowy Ruchu Kontroli Wyborów
ruchkontroliwyborow.pl siepoliczymy.pl

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

#1496765

Witaj

No własnie..

Wszyscy sobie wyobrażają, że wybory to ogromna ilość danych. A w skali komputerowej to autentycznie drobnostka.

Gdy w końcu sobie uzmysłowimy, że milion to tylko Mega, a 30 milionów to zaledwie 30 Mega, a my już jesteśmy w świecie Giga (miliard) i Tera (bilion) i to na codzień, to zrozumiemy, że wystarcza godzin by mieć precyzyjne wyniki.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1496807

- danych wyborczych, to operacja więcej niż banalna. Zbudowanie krótkoterminowej prognozy pogody wymaga nieporównanie więcej procesów cyfrowych. Starsze roczniki niekoniecznie o tym wiedzą. Młodsze wiedzą, lecz tą wiedzę jakoś słabo agregują ... w swoich umysłach.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1496809