Plecami do pomnika.

Obrazek użytkownika cyborg
Blog

KOD ogłosił, że będzie świętował sierpniową rocznicę osobno, we własnym gronie. Zainteresowało mnie te osobne świętowanie, ten zapowiadany łańcuch świateł. Postanowiłem poświęcić godzinkę na naoczne przekonanie się z czym mamy do czynienia. Szczecin, Plac Solidarności, godzina dwudziesta pierwsza, wieczór jest ciepły. Pod pomnikiem Anioła Solidarności dwa wieńce : od Prezydenta, od Solidarności. (Główne uroczystości odbywały się pod bramą stoczni i tam spoczywają wieńce i kwiaty z całej Polski). Wiec rozpoczyna odtworzenie z nagrania trzech zwrotek hymnu. Kilka osób usiłuje coś śpiewać. Nie udaje się zapalić wkładów do podgrzewaczy potraw, ułożonych w napis : "moc solidarności". Przemawia Milczanowski. Rocznica Sierpnia ? - gdzie tam ! Emerytury "uczestników sierpnia". "Oni nie nosili w klapie znaczka solidarności, ani wtedy, ani potem - oni mieli sierpień w sercu"! Oni przeszli weryfikację, całe życie pracowali dla Polski. Naprawdę musiałem usłyszeć na własne uszy, uczestnika tamtych strajków mówiącego, że byli SBecy "zostali skazani na nędzę" ! Mówiącego to z ogniem w oczach, z przekonaniem. A potem już tylko : Kaczyński - konstytucja, Kaczyński - Trybunał, Kaczyński - polexit, Kaczyński...... Kilka par oderwało się pojedyńczo od zgromadzenia i postawiwszy swoje światełka pod Aniołem - oddaliło. Chyba zrozumieli, że wiec nie jest poświęcony rocznicy ! Stwierdzili naocznie, że niezależnie od przekonań, wylądowali na seansie nienawiści do Kaczyńskiego. Seansie zwróconym plecami do pomnika pamięci. 
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Wraz z żydo-komuchami z PO i Nowoczesnej, krzyczą Solidarność i owszem, ale z lewacką Unią Europejską i z carem Putinem, który ma kwity na każdego z tej czerwonej świńskiej gromady.

Kto nie ma złamanego kręgosłupa moralnego, ten nie chodzi na spęd czerwonej hołoty i czerwonych świń.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1547460

Poruszyłeś prawdziwy problem !

Staram się mieć na głowie czapeczkę TVPInfo ! Z kolegami planujemy zlecić sitodruk "Press" na kamizelkach, by nas nie próbowano doliczać do kodomitów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

#1547462

  Witaj Marku! Ta UBcka i WSIowa zgraja wejdzie w każde buty, aby przedłużyć swoją agonię. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1547493

Tak te czerwone bydlaki robią, by jeszcze zaistnieć, jak to mówią"tonący brzytwy się łapie"

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1547495

Oczywiście, była też mowa tym, że za chwilę będą schodzić do podziemia ! Prześladowania za poglądy już się zaczęły. Fajny sposób przykrycia spadku frekwencji. Prześladowania. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

#1547539

Grupa inicjatywna KOD to jak poprzednio jakieś 37 osób. Sympatycy powiększają zgromadzenie do 50 - 100 osób. Reszta to prasa, media elektroniczne, fotografowie, kibice.

Rozśmieszyła mnie ekipa TVNu, nerwowo czekająca na umówionego "spontanicznego" rozmówcę.

"Dzwoń do niego, niech "daje z buta", bo się ludzie rozlezą i tła nie będzie !" 

"Jesteśmy największym zgromadzeniem dziś w  'TYM MIEŚCIE' ! "  - to już tekst wygłoszony, z całą odpowiedzialnością, do kamery TVN przez szefową zgromadzenia !

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

#1547461

.... tych naiwnych owieczek madrzalo i odchodzilo od KODomitow.

Mowa nienawisci ( z jednej czy drugiej strony ) bardzo mnie meczy.

Chwala polskim bohaterom Solidarnosci, chwala umeczonemu narodowi polskiemu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1547472

Milczanowski zżył się z różnymi w msw i służbach? nowe państwo ma dotrzymywac dawnego układu, bez nas i nie dla nas? duch komuny wiecznie żywy a jej przywileje miały być widocznie świętością. jaki mieć sentyment dla tych, co tylko wykonywali rozkazy a po drodze zrozumieli mądrość etapu, bo mieli okazję.pozytywnie zweryfikowani znaczy tylko przydatni (czyli chętni bez wiekszych brudów) a nie zdekomunizowani z całym panstwem. to przez takie deale postkomuna miała się dobrze a trudno było liczyć na partnerskie zaufanie. jesli ktoś liczy na komunistyczne przywileje przez tyle lat, aż po transformowaną czecię erpe, to nie jest skrzywdzony tylko zwyczajnie głupi, mają swoja demokrację zamiast państwa prawa. biedaków niech nie rżną, dano im sie nieźle nachapać, poprzednicy- komuniści mieli w zamian nie mącić w polityce a ci nawet tego sie nie trzymali. negatywnie zweryfikowani wsi też krzywdy nie mieli. jakby komuś zależało naprawdę na skrzywdzonych funcjonariuszach, to by wspomniał jak własna władza wypięła się wcześniej na wywalanych resorciaków. komuna zdradziła zwłaszcza swoje doły a ci potrafili tylko straszyc, że rządza 'czarni' i będą sie mścić, bo mieli ich za konkurencyjny gang. no to mają posmak własnych proroctw, widać w demokracji da się napuścić wiekszość na czerwoną szlachtę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1547509

Milczanowski bełkocze bez sensu, ale to pokazuje skale zinfiltrowania "S" przez komunistyczne służby...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1547533

Kiedy Milczanowski został ministrem SW, resortowi sugerowali, że to ich człowiek. Wydawało się, że robią mu koło pióra z zemsty. Teraz już nie jestem taki pewien.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

#1547541